Tijd is Geld! 10 Cents Spoorboekje. Boek- en Papierhandel. Parkstraat. HAGELVERZEKER1NG MAATSCHAPPIJ. een Werkman gevraagd FEUILLETON. DE BLINDE. ^=- !De Jexelsche tPefroleum-handel AMER1KAANSCHE PETROLEUM JCanfoor- en VOinkelboeken, Schrijfpapier, Jtekeningpapier, Briefkaart-Albums, Portret-Albums, Poesie-Albums. Ruime keuze Lees- en Prentenboeken, |P£- INDIA RUBBER-STEMPELS. "WÊ Op een Bouwplaats te Anna Panlonwna wordt tegen hoog loon die beet kan ploegen. Brieven lett. B., Hulpkantoor Wieringerwaard. Yoor ouden van dagen. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring, die aan duidt, dat verlichting en genezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig gevolgde be handeling. De Heer P. JASPERS, wonende Vijverstraat 21 te Harlingen, meldt onsVoordat ik met uw uitstekende Foster's Rugpijn Nieren PilleD kennis maakte, heb ik ongeveer een jaar gele den aan hevige steken in de linkerzij, en vlij mende pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkeeren, ik rustte te voren, toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijnlijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd, begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wan neer men op mijn leeftijd van zeven en zeventig jaren komt, gaat men niet meer zoo lichtvaardig over een ongesteldheid heen. Toen ik met uw pillen begon, kon ik reeds dadelijk de goede werking daarvan bemerken, en nadat ik één doosje "had gebruikt, was er een groote ver betering in mijn toestand gekomen. Ik kende mijzelf" niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate genees middel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal ge nezen van nier- en blaasziekten door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel ver licht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer JASPERS gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed P. Kuiper, Drogist. Toezending geschiedt franco na. ont vangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,voor zes doozen. Iederen dag kwam hij beneden aan het trapje zitten, dat van de eene, hooger gelegen, straat naar de andere leidde, op een matten stoel met gebroken leuning, dien hijzelf meebracht onder zijn arm. Hij had geen hond bij zich en ook geen bordje om den hals. Zijn klanten waren de menschen, die het trapje opgingen. Omdat hij een fatsoenlijk man was en geen klager, hadden bijna alle lui, die dagelijks voor bij gingen, een goed woord voor hem. Frischjes vanmorgen, vader. Dan antwoordde hij grinnekend Ja zeker, frischjes. Frisscher dan gisteren, meneer Fransen. Want hij stelde er een eer in de menschen aan hun stemgeluid te herkennen en ze zonder onderscheid bij den naam te noemen. lederen dag, tegen twaalf uur, bracht zijn vrouw hem wat eten in een blikken keteltje, dat stevig met een deksel gesloten was. Zij was al oud en vertoonde echte wasch-vrouwen armen, een plezier om te zien en verflenst als wit fluweel. Zij praatte een oogenblik met haar man, staande, met de handen op de heupen. Als hij dan gedaan had, borstelde zij zorgvuldig zijn jas af, die door het schuren langs de muren wit geworden was. Vervolgens wreven ze op vriendschappelijke wijze, net als sommigo boe- renmenschen, hun gerimpelde wangen tegen elkaar. Tweemaal per dag moest ik den blinde voor bij, eens als ik het trapje opging naar het Zie kenhuis, eens als ik het trapje weer afging naar huis. Dikwijls gaf ik hom een dubbeltje. Hij leerde ten slotte mijn stap kennon en daar hij mij iederen keer als ik voorbijging met een Dag, meneer de dokterbegroette, knoopten we spoedig kmnis aan. Als ik 's middags aan kwam, 's zomers met den hoed in de hand loo- pend en buiten adem door mijn asthma, bleef ik een oogenblik staan om met don blinde te praten. Zoo kwam het dat hij my eens z;jn geschie- nis vertelde. De Eerste Nederlandsche Verzekerende tegen vaste premie. TE ZUTPHEN. Agent te Texel P. C. K O O R N, Park straat, Burg. levert late kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. Hij was dertig jaar lang in het smidsvak ge weest. Hij verdiende goed geld en daar zijn huwelijk kinderloos bleef, kon men het er bur gerlijkjes van doen. De vrouw oefende geen beroep uit. Op zekeren morgen merkte hij, dat zijn ge zicht minder goed was. Dat was van kwaad tot erger geworden, heel snol zelf-. Na twee jaren was 't voor zijn oogen volslagen duisternis. En daar ze geen geld gespaard hadden, moest er een centenbakje gekocht en dit den voorbij gangers voorgehouden worden, terwijl de vrouw vol moed uit wasschen ging. Och, arme, ze had zulke mooie zachte handen 1 zei de blinde met een zucht. Dat hij in de noodzakelijkheid verkeerde, zijn vrouw te laten tobben, scheen dan ook zijn grootste verdriet. Over zijn gebrek sprak hij. lachend. Hij antwoordde met een opgewekt humeur, nooit terneergeslagen.' Och, meneer, ik verveel me niet zoo als u wel denkt Eerst werktuiglijk, later meer met technische belangstelling keek ik, terwijl hij praatte, naar zijn oogen, waarin de levensvonk al sinds jaren was uitgedoofd. Een er van scheen verloren. Het andere leek overdekt met een melkachtig laagje, dat het vocht van den iris benevelde. Ik vroeg: Je ziet zeker „vliegen"? O ja, zeide hij, ze vliegen bij massa's om mij heen. 't Is compleet een zwerm En heb je wel eens iemand over je oogen geraadpleegd Sinds vier jaar niet. Weet je wat je mankeert P Een cataract. Als je vertrouwen in mij hebt, zal ik je je gezicht teruggeven. Hij werd vuurrood en wendde het hoofd naar mij toe met een onrustig lachjehij keek, alsof hij dacht, dat ik mijn instrument in mijn zak had en op staanden voet aan 'toporeeron zou gaan. Hij vroeg heel bedeesd Is die operatie niet gevaarlijk Wat waag je, je kunt immers niets zien Daarna zweeg hij. Ik zei Kom, jij bent toch niet bang een oudsmid 1 Hierop drukte hij mij de hand zeggende: Wanneer u maar wilt, zal ik bij u komen. Een paar dagen later waren ze allo twee bij mij, op z'n Zondagsch gekleed, hij zich moedig Maar voor tijd koopt men geen Naaimachine, maar wel voor 25 Gulden met een fijn gebogen Luxe alsluitkast, gewone prijs 52 Gulden, ook op 50 Cent per week bij A. III L D E R 11M G, Hekelstraat 24, Alkmaar. Speciale inrichting voor Reparatie. Alle Reparatie wordt met 3 maanden garantie afgeleverd. ZOMERDIENST, Verkrijgbaar by LANGEVELD DE ROOM, Boekhandel Parkstraat. houdend, zij zoo wankelend, dat ze direct moest gaan zitten en vlugzout opsnuiven. Bij het onderzoek met den ophtalmoscoop be merkte ik, dat de troebele deelen zich in't vocht van de lens bevonden. Het was dus werkelijk wel een lens-cataract, zoo rijp, dat ik kans zag ze heel gemakkelijk door rechtlijnige extractie te verwijderen. Ik had den blinde met het gezicht naar het venster in een stoel geplaatst, onder het licht van de witte gordijnen. Mijn oppasser hield zijn hoofd stevig vast. Het arme vrouwtje zag in zenuwachtige spanning naar alles wat wij deden haar blikken gingen van mijn oogen naar den systitoom en schenen mij te ondervragen. Toen ik het instrument aanbracht, dat met een veer de oogleden open houdt, verroerde de blinde zich. Houd maar moed, vador, zei ik, het ergste is al gebeurd. Toen het oog zich heelemaal niet meer be woog, nam ik mijn instrument, stak de lens door binnen haar omhulsel en verwijderde de overblijfselen met de pincette. Het licht stroom de volop 't oog binnen. Het mannetje gaf een schreeuw. Aan zijn voeten lag zijn vrouw op de knieën. Zonder iets te zeggen, richtte zij haar gerimpeld gelaat tot hem op. Ik zei met forsche stem Ziezoo, dat 's in orde. Sta maar op, Zij bewoog zich niet. Zij bloef daar maar liggen kijken, haar oogen cp haar man gericht, sinds zooveel jaren in dat oog zoekend het ont wakend licht. Hij had allereerst zijn romp naar achter ge worpen, die vroeger teruggetrokken scheen als door een slag midden op do borst. Het licht, waarin hij zich baadde, verhelderde zijn vervormde trekken. Eenige oogenblikken bloef hij sprakeloos, met open mond, staren. Daarna boog hij langzaam het hoofd, terwijl zijn handen 't hoofd van do geknielde vrouw zochten, als om haar te zegenen. Maar op het oogenblik, dat hij de haren aan raakte. verwrong zich zijn gezicht als onder den indruk van een smartelijke verrassing en tranen welden op, langzaam langs de wangen glijdend, terwijl zijn lippen de woordon zuchtton: Ach, boste yrouw, wat ben je oud ge worden 1 Gedrukt bjj LANGBVELD Sc DE ROOJJ, Toxo.. BURG, TEXEL. Ondergeteekenden blijven zich bij voortduring beleefd aanbevelen voor de levering van alle artikelen den Boekhandel betreffende, als: Postpapier, Enveloppen, en zoo meer. Pennen, Inkten, Potlooden, Leien, Gummi's, Lak, enz. in prachtband of ingenaaidin verschillende pryzen. Inpakpapier, Pergemijnpapier en Geplakte Zakken. Ansichtkaarten van elders en Fantasiekaarten (gekleurd,) - Ansichtkaarten van Texel. Voor de levering van gewenschte DRUKWERKEN bevelen wij ons tevens aan. Langeveld DE Roou.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4