10 Cents Spoorboekje. oMr. Z. van Óen <&ergR. <Mr. van Óen <ftergR Lange Zeelaarzen, Verbeterd Waschmiddel voor wolvee. AMERIKAANSCH. Centrale Liberale Kiesvereeniging in het Distriet Helder. DIENSTBODE. Nette DIENSTBODE of DAGMEISJE gevr. FEUILLETON. 2P. Cour ens J2akker, Lemkes Tuyn's D. KEIJSER 8z., Burg Texel. AdresR. Joh. KEIJSER, den Burg Texel Een merkwaardig geval te Den Helder. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Den Burg die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. De Heer D. KLUT, wonende Viamingstaaat 54 te Den Helder, meldt ons Het is reeds veer tien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hiervan onuit staanbare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schouderbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aan houdend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens b\j het opstaan, en wanneer ik me bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijn aandacht getrokken werd door de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en ben blij U te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting be komen heb. De pijn in den rug was bijna ge heel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden ge nezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belem mert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Fosfer's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer KLUT gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één, of f10,voor zes doozen. Vrij naar 't Fransch door A. B. 2. Dan is het wel gelukkig dat ik daar was, mejuffrouw zei Aurigan, want het is zeker hoogst zeldzaam dat men iemand in deze streek in het gebergte ontmoet. Maar ik ken tot de kleinste paden in den omtrek en het zal mij dup zeker gemakkelijk vallen U weder op den goeden weg terug te brengen, als u mij maar opgeeft waar U wezen moet. Ik woon in de villa van „Les Roches." Les Roches! maar sedert hoe lang is U dan reeds op weg, mejuffrouw? riep Marcelles verwonderd uit. Och, bijna 4 uur, zei het jonge meisje. U is twee mijlen van daar verwijderd en om U op den hoofdweg te brengen die daarheen leidt, zal er minstens 2 uur noodig zijn. Is het mogelijk zei zij, O, wal loopt mij dat tegenwat is dat een tegenslagMaar vervolgde zij na eenige oogenblikken zwijgens, bestaat er nog geen korteren weg, een toepad? In het gebergte mejuffrouw zijn de toe paden niet bruikbaar voor hen die ze niet goed kent, U zult dat reeds hebben ondervonden bij helder daglicht en wat zou het dan bij nacht zijn En dan nog, welk gevaar loopt een vrouw niet op zoo'n weg, de smokkelaars en landloopers zijn talrijk en niet altijd te vertrouwen. Met „Rover" ben ik voor niemand bang, zei zij, op de hond wijzende die aan haar voeten zich had nedergelegd en die zijne grootte kop naar zijne meesteresse ophief, toen hij zijn naam hoorde noemen, dat is een verdediger met wien ik mij overal waar dan ook kan wagen, en dan ik moet zoo spoedig mogelijk weer terug, dat moet, zei zij, op elk woord drukkende. Als er dus een korteren weg bestaat dan de hoofdweg, zou ik u zeer erkentelijk zijn, mijnheerindien U mij dien ten spoedigste wildet aanwijzen. Er bestaat er werkelijk een die do afstand tot op de helft vermindert, maar hij is zoo weinig bezocht dat hij op sommige plaatsen bijna go- heel versperd is door rotsblokken en struikgewas. Ik verzeker U mejuffrouw, dat ik zelf al mijn Slooterslaarzen, Looplaarzen, JACHTSCHOENEN. Oosterend. Texel. ZOMERDIENST, Verkrijgbaar by LANGEVELD DE ROOIJ, Boekhandel Parkstraat. aandacht noodig zou hebben om hem te volgen, en dat U hem niet kunt volgen zonder U aan het gevaar bloot te stellen van in het gebergte te verdwalen en de nacht daar te moeten door brengen, terwijl de hoofdweg (J zeker naar uw doel voert. Mogelfjk heeft u wel gelijk mijnheer, maar voor alles ben ik er op gesteld zoo rpoedig mogelijk weer terug te zijn. Ik zal dus den kortsten weg kiezen hoe die ook wezen moge, als U mij dien zult willen wijzen, en ik verzeker u dat ik mij ditmaal eerst nauwkeurig van de richting zal vergewissen voor ik mij op weg begeef, verdwalen zal ik niet en wat het bosch aangaat, daar ben ik niet bang in of het nacht of dag is, bovendien komt spoedig de maan op. Als dit het geval is mejuffrouw en de hoofdzaak voor U is zoo spoedig mogelijk terug te keeren blijft nog een ding over, dat is, U te verzoeken mij toe te staan U te vergezellen de weg is zoo slecht en bovendien moet nog een beek worden doorwaad, dat ik vermoed dat U wel niet zonder ongeval aan uw doel zoudt komen. Oplettend keek zij hem aan, terwijl hij tot haar sprak. Zijn schoon gelaat waarop echter eene uitdrukking van verheven droefheid, en zijn ernstige stem troffen haar. Ik vrees, mijnheer, zei zij, dat ik door van uw vriendelijk aanbod gebruik te maken, IJ van uw weg afleiden zal en misschien anderen, die u wachten de ongerustheid en angst zal berokkenen, welke ik aan de mijne wil sparen. O, wat mij aangaat, zei hij op een zonder lingen toon, die het joDge meisje trof, ik heb het voorrecht laat thuis te komen zonder dat velen zich over mij verontrusten en als dit dan de (eenige reden is van uw weigering mijne hulp te aanvaarden, kunt U het zonder vrees doen. "Welnu, hot zij dan zoo, mijnheer, ik neem het aan en dank er U wol voor, zei zij. Zij kwamen nu aan de plaats waar hij zijn gereedschappen had laten liggen en terwijl hij deze bij elkaar pakte ging het jonge meisje even op een boomstronk rusten. Is U schilder mijnheer vroeg zij. Ja juffrouw, ik ben schilder en dit ver schaft mij bij gebrek aan iets anders, het voor recht om in de vrije natuur to mogon verblijven, ver van steden en dorpen, in de eenzaamheid van bergen en bosschon. U heeft nog al voldoening schoono land- Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10,15, 20 schapen A 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent, schappon te kunnen maken zei zij, terwijl zij naar het schilderstuk keek, dat op de ezel was blijven staan, welk een mooie studie, hoe juist en fijn van tooi en hoe goed getroffen I Dank U wel, mejuffrouw voor uw wel willend oordeel antwoordde Marcelles, verwon dert over die opmerking van het jonge meisje, maar het schoppen van die schoone zaken gaat niet zonder veel inspanning en dan nog wanneer eenmaal het werk voltooid is, hoe dikwerf ge beurt het dan nog niet dat men niet geheol er over tevreden is. Hij sprak op een ernstigen toon doch wel wat eentonig, men zou gezegd hebben, dat hij meer sprak omdat hij wel moest spreken zonder onbeleefd te schijnen, dan uit lust om met het jonge meisje een gesprek aan te knoopen. Toen hij alles bij elkaar gepakt had wierp hij het over zijn schouder en zei hij tot zijn gezellin die was opgestaan. Als U tenminste niet vermoeid is en nog een oogenblik wenscht te rusten, mejuffrouw, geloof ik dat het nu tijd wordt om ons op weg te begeven, opdat wij voor het invallen van den donkeren nacht tenminste nog het eerste en slechtste deel van den weg zullen hebben afge legd. Ik ben gereed mijnheer Laat ons dus vertrekken, zei de jonge man en begaf zich in de richting van het steile pad, waarlangs men uit de kloof kwam. Langzaam kon men slechts op dat pad vooruitkomen. Meermalen moest Aurógan zijne gezellin de hand reiken en haar te helpen. Zondor de minste aarzeling vervolgde zij echter haar weg. De hond verliet haar geen oogenblik. Op de hoogvlakte aangekomen keerden zij zich onwillekeurig nog eens om, teneinde een blik te elaan in de diepte des kloof, wolko thans bijna geheel in de schemering schoon vorloron te zijn. Een dikke mist bedekte den grond on slechts do hoogo toppen der boomen staken daar nog boven uit, alsof golven het geheole landschap haddon ovorstroomd en slechts de toppen der boomen er boven uitstaken, Zij begavon zich nu rechtuit naar don borgtop, wolko zij langs een steil pad moesten over trekken, in tegenstelling met den grooten weg wolko in een zachte helling langs don voet er van was aangelegd. (Wordt vervolyd.) Gedrukt by LAN GEVELD DE ROOIJ, Toiel. Voor de op 4 Augustus a. s. plaats hebbende stemming ter ver kiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is door bovengenoemde Centrale Kiesvereeniging, omvattende alle Vrijzinnige Kiesvereenigingen in het District Helder, candidaat gesteld de Heer Het Bestuur noodigt de kiezers dringend uit, vooral ditmaal van hun kiesrecht gebruik te maken en hun stem op den Heer uit te brengen. Het Bestuur: D. C. REZELMAN, Anna Paulowna, Voorzitter. D. H. GRUNWALD, Helder, Vice-Voorzitter. F. F. MILATZ, Texel, Penningmeester. M. BOSSEN, Noord-Zijpe. G. FOPMA, "West-Terschelling. H. SCHROÓ, Midsland, Terschelling. G. H. SCHRAFFORDT KOOPS, den Hoorn, Terschelling. R. L. H. KOOPS, Wieringen. H. BAX, Wieringen. G. NIEUWLAND Jz., Zuid-Zijpe. R. E. WIERENGA, St. Maartensbrug. C. S. JARING, Helder, Secretaris.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4