ANGLEFOO ANGLEFOO cftutoc/ïromfiaarten. Lange Zeelaarzen, Verbeterd Wasehmiddel voor wolvee. Baadsel LANGEVELÜ DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. -| AMERIKAANSCH. 10. Cour ens bakker, Een Dienstbode P. G., Lemkes Tuyn's D. KEIJSER 8z., Burg Texel. Zij stellen voor: FEUILLETON. Slooterslaarzen, Looplaarzen, JACHTSCÏIOENEN. Oosterend. Texel. Hoe ver is lret hier vandaan Een onlangs voorgekomen geval te Harlingen is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te publiceeren. Hier is het: Mejuffrouw de wed. van Doesburg, wonende Anjelierstraat 11 te Harlingen, meldt ons Reeds sedert ruim twaalf maanden leed ik aan vreese- lijke pijn in den rug en in de zijden. Deze pijn was menigmaal zoo hevig, dat ik het uit schreeuwen moest en het gebeurde dat ik op straat moest blijven staan, daar ik anders geen adem meer kon halen. Ik kreeg schemelingen voor de oogen en alles draaide voor mij ik moest mij dan vasthouden om niet te vallen. Ook had ik veel last van hevige benauwdheden, waarbjj ik sterk moest transpireeren, wat on middellijk gevolgd werd door koude rillingen alsof ik de koorts had. Mijn urine was erg troebel en liet veel bezinksel na en ik was nooit verlost van een lusteloos, vermoeid gevoel. Ik dacht niet anders dan dat ik op mijn vier en zeventigjarigen leeftijd, mijn einde nabij was, doch tot mijn geluk maakte ik kennis met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Toen ik hiervan één doosje had ingenomen, verdween de pijn, het water werd weer helder en ik gevoel mij veel sterker. Wanneer ik iemand mocht ont moeten, die op een dergelijke wijze mocht lijden als ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen Uwer Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde terwijl hij met smart in zijn bed woelt, en tracht in te slapen nimmer rus tende op zijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de SChte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw van Doesburg gehad heeft. Zij zijn te Den Buig verkrijgbaar bij de Firma wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10, voor zes doozen. TANGLEFOOT. Dubbel vel 10 Cents. Wederverkoopors, bij af name van minstens EEN DOOS (25 dubb. vellen,) goed rabat. LAAG EVE LD DE ROOI J. Wat kost een beste Naaimachine, waar ik alles wat er in het huishoudelijke voorkomt, mede naaien kan 8 Gulden, op proef leveren, bij A. IIILDERING, Hckelstraat 24 Alkmaar. Speciale inrichting voor Separatie. Alle re paratie wordt met 3 maanden garantie algeleverd. Terstond ge vraagd ongeveer 20 jaren. Flink loon, in een burger- gezin bij K BOS Jz. Burgerbrug, Zijpe N.- II. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10,15,20 schapen 7 cent per schaap, mot inbegrip van den pot bij den agent, Wij berichten de ontvangst van eene keurige collectie Autochrom- kaarten, betrekking hebbende op Texel, die door hare keurige afwerking in kleurendruk, zeker door velen zullen worden gekocht. De prijs is 5 Cent per stuk Wederverkoopers rabat, bij eerste afname van minstens 10 stuks van iedere soort. Alleen verkrijgbaar bij O, wij zijn nu dicht bij, binnen 10 minuten zullen wij er zijn. Hun weg vervolgende langs een beek kwa men zij bij de plaats waar deze een kleine wa terval vormde en fijne vochtige stofwolken be schenen door het maanlicht een prachtig schouw spel opleverde, doch tevens het pad door het glibberig maken der rotsen niet weinig gevaar lijk maakten. Aurégan hield het jonge meisje bij de hand en steunde haar, omdat haar tred minder vast bleek te worden. Vooral toen zij de beek moesten overtrekken en daarvoor van het eene rotsblok op het andere moesten stappen, welke het pad door de beek vormde, was zijn hulp dringend noodig. De hond liep dwars door het water en dronk naar hartelust van het frissche water. Weldra bereikten zij nu den hoofdweg en binnen enkele oogenblikken de eerste huizen van „Les Roches." Zooals U ziet, mejuffrouw, zei Marcellus, heb ik in niets overdreven, toen ik u wees op de moeielijkhoden van het pad en dat u zeer veel kans had gehad te verdwalen- Dat is waar, mijnheer, zei het jonge meisje, den schilder aanziende wiens energieke trekken in het heldere maanlicht thans zeer duidelyk te zien waren en ik weet niet hoe u te danken voor de moeite, die ge wel hebt willen ncmeD, noch hoe ik het zal kunnen goedpraten u zoozeer van uw weg te hebben afgeleid. Juist terwijl de jouge man een gebaar maakte als was dit van minder beteekenis passeerde eon wagen getrokken door 2 ossen. Goeden avond, zei de boer, welke de ossen bestuurde en toen hij de jonge man her kende, voegde hij er bij U is ook vrij ver uit de buurt, mijnheer Marcelles Och, mijnheer, zei het jonge moisje, ik kan u niet zeggen, hoe dankbaar ik u ben 1 Och, mejuffrouw zei Aurégan weder op denzelfden zonderlingen toon, die het jonge meisje ook reeds eerder had getroffen, over mij maakt niemand zich ongerust, ik ben blij u deze kleine dienst te hebben kunnen bewijzen en nu U weder geheel buiten gevaar zijt, verzoek ik u mij toe te staan u te verlaten. Het jonge meisje beleefd groetende, ging hij daarop heen. Nauwelijks had hij eenige schreden gedaan, toen hij een vrouwenstem in het Engelsch hoorde zeggen Is u daar juffrouw Helcne Ja, tante Daisy, beknor mij maar niet Maar verschrikkelijk kind, iedereen zoekt uGe zult me nog eens van ongerustheid doen sterven Als Marcellus op dit oogenblik een blik achter zich had geslagen, had hij kunnen opmerken, dat bet jonge meisje, terwijl zij haar tante ant woordde zich omwendde om hem na te zien. H. Nadat de schilder de vreemdelinge had ver laten, had hij ongeveer een uur noodig om weer thuis te komen en terwijl rondom hem menig haasje te zien was en sommige dieren ver schrikt uit hun slaap werden gewekt door den nachtelijken wandelaar, merkte deze daarvan niets op, doch liep hij in gedachten verzonken. Hij was met zijn gedachten bij hetgeen 3 jaar tevoren had plaats gehad, een droevige ge schiedenis welke wij tot goed begrip van het verschaal hier laten volgen. Marcellus Aurégan was een zoon van een luitenant ter zee, die gedurende het beleg van Parijs was gesneuveld. Zijn moeder was met haar 10-jarigen zoon naar België gevlucht, op verlangen van haar man, dien zij niet meer terugzag en wiens dood zij eerst na het noder- leggen der wapens vernam. Afkomstig uit de Vogezen van een oude protestantscho familie had zij niet meer be zittingen dan voor ongovoer 30000 francs waar aan dan werd toegevoegd het magere pen sioentje dat zij kreeg als weduwe van een in den strijd gestorven officier. Bijna terzelfder tijd kreeg zij van een ouden oom, een oude dokter, die rcods sedert 50 jaren in het dorp Charmettes gevestigd was en deze nederlaag van zijn volk niet kon overleven, eon erfenis van ongeveer 20000 francs bonevens het huis, dat hij bewoonde. Mevrouw Aurégan had voor raadgever en naasto familielid slechts één broeder een marine dokter, een oude vrijgezel, die ongeveer 20 jaar ouder was en dio haar steeds als zooveel ouder bescherming had verleend. Om alles zoo goed mogelijk te schikken ging nu de broeder van mevrouw Aurégan zijn eigen woning verkoopen en ging hij zich vestigen in Charmettes, waar hij de klanton van den oud oom kreeg. Het geld was voor zijne zuster. Hij vestigde zich in de woning van den oud-oom en wist door zijn echte zeemans rondheid zich algemeen be mind te maken. Mevrouw Aurégan kwam bij hem in huis en bestuurde zijne huishouding en beiden hadden voortaan slechts één doelde opvoediDg van Marcellus. Het kind was verstandig en leven dig bij aanbad zijn oom en vooral zijne moeder. Opgevoed gedeeltelijk aan den zeekant in een of andere havenplaats, ten deele te Charmettes, waar zijne moeder soms vele maanden bij haar oud-oom doorbracht, was hij krachtig opgegroeid ah een zee- en bergkindmaar al had hij do physieke kracht van zijn vader, vooral van zijno moeder had hij het droomerige en zachtaardige. In dat oude familiehuis in de Vogezen had hij leeren lezen in de fabels van Florian en gedurende de lange winteravonden bekeek hij de platen uit de geschiedboeken over het einde der 18e eeuw, waarin wijsgeerenin den geest van Rousseaux de bekoorlijkheden van het bui tenleven verheerlijkten. De platen stelden steeds flink gebouwde boeren voor, herders en herderinnen, schapen on hamels, zijn natuurlijke zachtaardigheid werd er niet weinig door vergroot. Buitenshuis vond hij weder do werkelijkheid met zijn makkers, kinderen van boeren of hout hakkers doorkruiste hij bosch en veld zonder zich aan hitte of koudo te storon, nu eens schaatsen rijdende op de vijver, dan weder op snoeuw- schoenen zich ovor do harde oppervlakte der sneeuwvolden bewegende. Op elfjarigen leeftijd verloor hij zijno moeder die een slagadorbreuk kreeg, wolko ondanks de zorgen van baar broeder, dio op het oogenblik waarop het ongeval plaats had holaas niet aan wezig was, kwam te sterven. Zijn oom, dio voor zijn beroep veel van huis was, achtto het beter hom thans naar een kostschool te zonden. Hoe hard het voor hem zoowel als voor Marcollus ook mocht zijn, bleek toch, dat het inzijuoigon belang was geweest, nij leerde er uitstekend. (Wordt vervolgd.) 27LSB Hauen uan Texel en lammerenoeruoer Gezicht op Den Burg bij aankomst. Steenenplaats en Koogerstraat. Binnenburg. Hotels Lindeboom en Oranjeboom. Boschje, Tent en Zandkuil. Aankomst BurgTexel. Steenenplaats en hoogerstraat. Ingang Park. Vrij naar 'tFransch door A. B. 4. Uedrukt bjj LANOEVEDD A DB ROOIJ, Tciel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4