N°. 1876. Zondag 3 September 1905. 18de Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag:- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 8 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 46 Cts. N»ar Amerika en andere landen met Terhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nur op den dag der uitgave Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOIJ, Parkstraat Bubg op Texel. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuizeeen Sleutel 1 lederen ceintuur en een ceintuur gevonden einde Weverstraat. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel; Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kermis van de ingezetenen, dat eene vergadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag den 5 Scpt 1905, des vóórmiddags te halt elf uren in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, den 1 September 1905. De Burgemeester van Texel, W. F. HIDDINGH. Te behandelen onderwerpen I. Installatie Raadsleden. II. Mededeelingen. Ingekomen stukken. III. Benoeming Wethouder. IV. Verzoek ontslag onderwijzer Lub. Invorderbaarverklaring van kohieren. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur dei- Gemeente Texel brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat het kohier no. 5 en 6 der Personeels belasting dienst 1905 op den 29 Aug. 1905 door den Heer Directeur der directe belas tingen te Amsterdam is invorderbaar verklaard en op lieden aan den Heer Ontvanger van 's Rijks belastingen voor deze Gemeente ter invordering is overgemaakt. Ieder ingezetene, die daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Texel, den 2 Sept. 1905. Het Hoofd van h6t Plaatselijk Bestuur voornoemd, W. F. HIDDINGH. TEXEL, 2 SEPTEMBER 1905. De Fancy-Fair is afgeloopen, "t is weder voorbij. Woensdagmiddag te 4 uur werd de Fancy-Fair geopend door den EA. Heer Mr. W. F. Hiddingh burgemeester, als Eere-Voorz. van deze weldadigheidsbazar. Ter bestemder ure waren velen naar het Hotel Texel opgegaan, om bij de opening tegenwoordig te wezen. Mr. W. F. Hiddingh sprak als volgt Dames en Heercn Door do Besturen van „Texels Belang" en van dc beido openbare bewaarscholen op Texel ben ik uitgonoodigd het door hen georganiseerde feest te openen. Het is met bijzondere opgewektheid, dat ik dozo uitnoodigiug aanvaardEn zulks in de eerste plaats ter wille van het goede doel, dat met deze feestelijkheid beoogd wordt. Bfj al do goedo wenschen, die ik U medegeef voor eene aangename feestviering, wil ik toch niet verhooien, dat do bereiking van het beoogde doel, het eerste hot hoogste is, waarop mijne wenschen, en ik durf er bjj te voegen, de Uwe, gericht zijn. Er is armoede te lenigon, er is geld noodig, er is te zorgen voor de instandhouding voor tweo instcllingon wier behoorlijk bestaan ceuo behoefte is voor Toxcl's jeugd. Aan do vooravond van de feesten, die vooral morgen hun hoogste punt, zullen bereiken, past daarom een andere toon, dan die, welke morgen, naar ik hoop, do hoerschendo zal zijn. Zal liet morgen eene ongedwongen, uitbundige vroolijkheid zijn, thans bij do opening, past een ernstig woord. I-Iedon mag, ik zou willen zeggen, moet do nadruk er op gelogd worden, dat ons streven in de eerste plaats gericht is op weldoen aan minderbedeelden onder ons. Ofschoon ik niet mag vooruitloopen, zelfs op de naaste toekomst, geloof ik toch, dat er niet weinige gegevens voorhanden zijn, om van die toekomst het beste te verwachten. Waar zooveel en zoo goede samenwerking tusschen de verschillende besturen heeft bestaan bij dc voorbereidingwaar een comité van dames met zooveel ijver zich beschikbaar heeft gesteld voor een taak, die zeker haar volle toewijding en haar niet te miskennen talent eischt, daar, dames en heerendurf ik de verwachting uit spreken, dat al die moeite en zorgen op de komende dagen met een schitterend succes zullen worden bekroond. Dames en Heeren. een verdere opwekking tot het doen slagen van dit feest, is onnoodig. Slechts dit Laat eene milde hand de leidsvrouw zijn van uw feestvierend gemoed; wilt bij uwe inkoopen wel bedenken, dat, waar gij uwe penningen aan de verlokkende kraampjes, bediend door eene schoone joffèrenschaar, offert, dit ten goede komt aan weduwen en weezen en minder be deelden van Texel's jeugd. Offert daarom met ruime beurs en blij van zin! Ik verklaar thans de door de Besturen van „Texel's Belang" en van de beide openbare bewaarscholen op Texel georganiseerde fancy- fair te zijn geopend. Terstond na deze opening liet de muziekver. „Trinitas" zich hooren, waarna tot bezichti ging der ten verkoop uitgestalde voorwerpen en met den verkoop werd aangevangen, zoo mede met het bezichtigen en deelnemen aan de verschillende zaken en vermaken, welke een deel van de Fancy-Fair uitmaakten. Wij hadden het voorrecht de Fancy-Fair te beziohtigen een paar uren voor de opening toen nog geen publiek aanwezig was. Een eenig mooi aanzicht boodt toen hetgeen was daargesteld en met genoegen verwijlden wij eenige oogenblikken in de ruime zaal van Hötel Texel. Aan de verwachting heeft de Fancy-fair zeker .ruimschoots beantwoord. Aan het doel? zulks zal nog moeten blijken, doch wij verwachten dat ook dit niet onbevredi gend zal wezen. Reeds den eersten dag bewoog zich voort durend een groote menigte in de zaal, te veel zou men haast geneigd zijn te zeggen. En de kooplust? nu die wisten de resp. verkoopsters wel op te wekken. Ook de beide volgende dagen was het bezoek niet minder, en het is zeker niet gewaagd te gissen dat de Fancy-Falr goede zaken heeft gemaakt. Niet aan de Fancy-Fair verbonden, maar indirect zeker wel als een gevolg daarvan, verscheen tegelijk met de opening van de Fancy-Fair, op de publieke straat een draai orgel, bediend door een drietal dames, waar van een het instrument bewerkte, de anderen eene inzameling bielden en feestliederen te koop aanboden Zeer in h9t geheim was deze manoeuvre bewerkt, zoodat het inder daad eene verrassing was Deze aardigheid had evenwel een groot succes, en de dames, die zich hiervoor drie dagen interesseerden, zullen ongetwijfeld bui tengewoon tevreden kunnen zijn oyer hetgeen zij voor het „goede doel" hebben bijeenge bracht. De Fancy-Fair binnenshuis, de aankleve ervan buitenshuis, bezorgden drie dagen van opgewektheid en voor het beoogde doel niet onwaarschijnlijk een goede" recette. Zou dat zoo zijn, dan werd niet enkel aan de verwachting beantwoord, doch werd ook het doel bereikt. Moge het zoo zijn 1 Den 3en dag 's avonds klokke 10 werd de feestelijkheid gesloten. Werd bij deoffi- cieele opening het woord gevoerd door den Eere-Voorzitter van Texels Belang den heer Fliddingh, het uitspreken van de sluitingsrede was opgedragen aan den president der propaganda-commisie van die vereeniging den heer De Jongh, die op zijn bekende wjjze zich van die taak kweet, en aan allen, die iets hadden bijgedragen tot het welslagen van de fancy-fair een hartelijk woord van dank bracht. De 25ste jaardag van Neerlands Koningin werd Donderdag alhier met groote opgewekt heid gevierd, Niet slechts van openbare gebouwen, doch ook van vele particuliere woningen, waaide reeds vroeg de driekleur, en het jonge volkje scheen er bij uitstek op uit te zijn om door Oranjesjerpen en vlaggetjes zijn nationaliteit aan den dag te leggen. Een en ander bracht onwillekeurig een prettige stemming teweeg. Des middags te half 2 werd een ringste- kerij op fietsen gehouden door personen be neden 15 jaar, daarna door personen boven dien leeftijd en vervolgens eene Ringrijderij met paard en kar door Dame en Heer. Een groot publiek was opgekomen om van deze spelen getuige te zijn, en hoe ook meer malen hier vertoond, aan belangstelling er voor ontbrak het niet. In de eerste afdeeling, ringsteken op fiet sen, (12 deelnemers) werden de prijzen be haald als volgt le prijs, A. Abercrombie, Fietslantaarn en Fietspomp. 2e prijs, Cath. Bruin, Portretalbum. Troostprijs, T. v. d. Sterre, Boekwerk. In de tweede afdeeling (25 deelnemers), le prijs, D. Daalder Jbz., Zilv. Horloge. 2e prijs, J. Hillenius, Sigarenkoker met zilver. Troostprijs, T. Reuvers Mz., kistje Sigaren. Bij het ringrijden met paard en kar (25 deelnemers) vielen de prijzen ten deel aan le pr. C. Keijser Hz., nikkel Rookstel, Mej. Hendr. Lap, Pendule met coupe. 2e pr. J. Langeveld Mz., Barnsteen Sigaren pijpje met goud. Mej. Cath. Witte, Japansch Tafeltje. Troostprijs, G. Kuip, kistje Sigaren. Mej. A. Bakker Cd., Werkmandje. De prijzen werden te 6 uur uitgereikt in „de Vergulde Kikkert", met gepaste toespra ken. Voor de uitreiking er van hield de Voorzde heer Wagemaker, een toespraak waarbij hij herinnerde aan het feest van den dag, de Koninginne jaardag, meer in 't bijzon der dat dit was de 25e jaardag, een zilveren jubileum. De fanfaremuziek liet zich daarbij hooren. En toen volgde des avonds, als slot van den dag, een geheel nieuw nummer, name lijk een optocht met versierde en verlichte parapluies. Aantal deelnemers ongeveer 20. De beoordeeling er van geschiedde in het Park en was waarlijk niet gemakkelijk niet onmogelijk zelfs dat de beoordeeling wel zal zijn becritiseerd, zulks is meestal het geval, want nog steeds geldt „elk waant zijn uil een valk te zijn". Prijzen werden toegekend voor de mooiste parapluies le pr. A. Noordijk, Vouwstoel. 2e pr. Mej. Cath. Bruin, Porceleiu Theeblad. 3e pr. Mej. Jacoba Duinker, Eau de Cologne. Voor de eigenaardigste parapluies le pr. (Harlekijn) L. C. Vonk, Kaasstolp met zilver. 2e pr. (Molen) Mej. Hendrina Langeveld, 2 Boekwerkjes. 3e pr. (Vlinder) Mej. Louise Kikkert, Flesch Eau de Cologne. Het geheel leverde een inderdaad aange naam aanzicht op en er mag van worden gezegd, dat ook dit nummer naar wenschis geslaagd, alleen het aantal deelnemers had grooter kunnen' zijn. TEXELSCHE COURMT,

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 1