Met October DE EERSTE NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ tot verzekering van Risico in Loterijen, SANGUINOSE Nil komen de Leesavonden. Verbeterd Waschmiddel voor wolvee. HOOI - AMERIKAANSCH. Stoombootdienst Winterdienstregeling. Cangeveld de Jlooij. De Jexelsche Petroleum-handel AMER1KAANSCHE PETROLEUM Lemkes Tuyn's D. KE1JSER Sz., Burg Texel. A. DE ROOIJ. Parkstraat, £|00000000000000000000000000000000^ FEUILLETON. DAGELIJKS: Van 1 October tot 1 November 1905. - i Van 1 November 1905 tot 15 Februari 1906. Van 15 Februari tot I Mei 1906. De Directie. D. J. BRUIN, Beurtschipper. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. GEVESTIGD TE 's GRAVENHAGE, KONINKLIJK GOEDGEKEURD, geeft polissen uit op naam, De polissen zijn genummerd, en geven als rente, recht, vanaf de le termijn van betaling, op dezelfde winstkans (zuivere winst) als de Staats loterij geeft op een twintigste aandeel. Polishouders nemen deel aan alle trekkingen der Staatsloterij. Ue Polissen blijven geldig tot daarop f 10,000 is uitbetaald, ^"tll Tijdige aangifte wordt verzocht om de polissen intijds voor de volgende Loterij gereed Vraagt inlichtingen en prospectus bij den Agent voor Texel, te kunnen maken. is en blijft het beste middel tegen Bloedarmoede, Zenuwzwakte en al hare gevolgen. !eer Ine ,nder Van TEXEL. (Amsterd. tijd.) Van NIEUWEDIEP. (Amsterd. tijd.) 's Morgens 4,15 6,45 's N amiddags 3, 's Morgens 5,15 9.30 's Namiddags 12,05 4- Van TEXEL, 's Morgens 6,15 8,15 11- 's Namiddags 2,30 Van NIEUWEDIEP. 's Morgens 7,15 9,30 'e Namiddags 12,05 4, Van TEA EL. 's morgens Tt 'a Namiddags Van NIEUWE IEP. 4.15 's Morgens 5,15 6,45 t'i 9,30 11,'s Namiddags 12,05 3,- 4,- begint weder een nieuw kwartaal voor Cou ranten en Tijdschriften. Hum. Weekblad kost 30 Cts. per 3 maanden, 45 Cts. franco per post. De Gracieuse kost i 1.37s per drie maanden. Per post met verhooging port. Modeblad ko9t 55 Cts. per 3 maandenper post 80 Cts. Leesinrichting van verschillende tijdschriften verwisseling van porteteuille 2 maal 'a weeks, per 3 maanden Een gulden. Voor de levering van bovenstaande, zoomede van meer andere gcwen8chte Tijdschriften en Couranten, bevelen zich beleefd aan Uitg. Tex. Cour.Boekh. Parkstraat. De plaatsing van advertentiën in alle Cou ranten, wordt door ons zonder prijsverhoogiug, stipt uitgevoerd. levert late kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, TEN VOORDEELE VAN DEN BURG. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Uuitachland ol Engeland, doch dio van een buurman. De heer J. VADER, wonende Artilleriestraat 2 te Den Helder, meldt ons: Aan uwe voor treffelijke Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik het te danken dat ik een zeer groote ver lichting bekwam in mijn n.erziekte, waaraan ik reeds laugc jarcu lijdende beu geweest. Ik had veel pijn in deu rug en zijden, die zich soms tot in de borst uitstrekte. Het urineereu ging zeer moeilijk en veroorzaakte mij veel pijn; het water zag er vuil, troebel uit en wanneer ik het eenigen tijd liet staan, was er veel bezinksel in. Bij het minste werk wat ik deed, moest ik hevig transpireeren, ik gevoeld mij immer zeer veimoeid, loom en lusteloos en ik wist met wat ik moest gaan beginnen, want het leven viel mij werkelijk zwaar. Men wees mij toen op de genezingen door Uwe pillen teweeggebracht, en ik wensebte hier ook onmiddellijk een proef mede te nemen. Na een paar dagen werd mijn pijn minder en miju geheele gestel knapte op, ik was zeer verwonderd en gelukkig toen ik twee weken later bijna niets meer van mijne ziekte kon bespeuren. Ik zal dan ook met ver trouwen dit uitstekend geneesmiddel aan die genen aanbevelen, die mochten lijden als ikzelf voorheen. 17 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeken van nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de pijn iu deu rug, terwijl ze de nieren in orde brengen die zich daaronder bevinden, want inderdaad zijn het do nieren, die de piju veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geelt, dezelfde die de heer Vader gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Oen Burg verkrijgbaar bij do firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Verkrijgbaar in potten van 10,15, 20 schapen 7 cent per schaap met inbegrip van den pot, bij den agentT Twee klampen IIOOI te koop, staande in Eijerland, op landen achter „Bertba's Hoeve", gewas 1904. Adres: H. FLENS, Burg—Texel- Kostende iu eens gevend gold f 100, in 3 driemaandelijkscho termijnen ad f 25 on 1 ad f' 27,50 102,50 in 21 maandelijksehe „5 105, in 10 driemaundolijksche 10 on 1 ad f 7,50 107,50 in 22 driemaaudelijksche 5 1 7,50 117,50 in 5 maandelijksehe 2 115 1,125. De meord re kosten in termijnen, zijn renten on administratiekosten. Voor den aanvang van iedere Loterij is do gelegenheid opengesteld tot herverzekering van bet polisuummer, waardoor men bij een ol meermalen uitloting, een auder nummer ontvangt, waardoor men zeker medcspeelt tot in de 5e klasse. De gelegenheid is tevens opengesteld voor ieder, die in hot bezit van een polis is, een aanhangsel op do polis te verkrijgen. Aanhangsels zijn geldig 10 loterijen en bevatten 5 nummers waarvoor- een extra promie van f7,50 voor iedere loterij moet worden gestort (alzoo f 1,50 p. nummer Deze nummers hebben eenzelfde recht als de polisnummers. Pinds eoD tiental jaren ben ik sukkelendik was zoo zwak, dat ik mijne gewone werkzaamheden niet kon verrichten; ik kon niet gaan en niet zitten alles was mij te veel. Door tusschenkomst van deo heer Joh. Wiepking, drogist te Ede, bon ik aan de Sanguinose begonnen. Na 't gebruik van twee flesscben gevoel ik aanmerkelijk beterschap. Mijn eetlust komt terug, 's nachts slaap ik veel beter. Ik was Dagenoeg uitgeteerd en nu krijg ik weer vleesch en bloed. De lust tot werken komt terug, welke ik al dien tijd niet had. /Tjj Het is mij een behoefte U dit te schrijven. U kunt van dit schrijven gebruik maken. Jsc Uoogachtend, Uw Dw.. C? Maanderheuvelen, Ede. DIRKJE VAN DROFFELAAR, huisvrouw van E. Altena. Sanguinose is beslist het beste middel in al zulke gevalleD. Hoofdpijn, zwakte, algomeene verslappingstoestanden, gebrek aan eetlust, gebrek aan kracht, duizeligheid, slapeloosheid, moedeloosheid, pijn in den rug, pijn aan de nieren, oververmoeidheid, kortom alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinose. In do meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 127» ofl5 cts. per dag. Dat is goedkooper clan ccnig ander dcrgelyk middel. PRIIS PER fl. f 1,50, 6 fl. f8.—, 12 fl. f 15. Te Oostcrend op Texel bij A. DROS. en franco door V AN DAM Co., Fabr. Den Haag. Vrij naar 't i'ransch door A. B. 18 Goed kind, zei hij tot het joDge meisje, sta mij, oude man toe, U zoo te noemen, groot genoegen doet het mij, U nog gedurende drie maanden hier in de nabijheid te zullen hebben en ik denk, dat II wel Uw intrek zult kunnen nemen bij mevrouw Gonaud een nicht van ons, die aan de overzijde van het plein wuont, denkt ge dat ook niet Marcellus. O, ja, zei de jonge man, maar zij is op het oogenblik niet thuis. O, dat hindert niet, baar zuster is van morgen thuis gekomen en met haar kan men ook alles wel bespreken, het huis is zeer goed ingericht en veel te groot voor die dames, zoodat zij er meermalen een deel van gemeubileerd hebben verhuurd, wanneer daarvoor de gelegen heid bestond. Zij hebben op die wijze gedurende de laatste jaren o. m. gelogeerd verschillende ingenieurs en genieofficieren noodig bijden aanleg der sporen en lorten hier in den omtrek. Alleen moet ik U er op voorboreideo, dat ge wat de vroolijkheid aaugaat wel zeer zult achteruitgaan. Mevrouw Gonaud is de weduwe van een zende ling, die in Afrika is gestorven, es zij en hare zuster onthouden zich strikt van alle wereldsche vermaken en beschouwen alle luidruchtige ver makelijkheid, zolls het minste gelach als uit den booze. O mijnheer, in Amerika zijn er velen,die zoo zijn en voor hen maak ik mij in 't geheel niet bevreesd, dus, vervolgde het jonge meisje steeds snel in haar besluiten, zullen we die juffrouw Variet eens opzoeken en dadelijk weten waaraan wij ons te houden hebben. Zeer goed, zei de dokter, die hun volkomen vrijheid wilde geven die zaak zelf te regelen, wij zullen U hier wachten maar U kunt gerust zeggen, dat wij U op haar hebben opmerkzaam gemaakt. Dauk U wel, mijnheer, O, lang zal het niet duren. Inderdaad kwamen de dames na verloop van ongeveer een kwartier terug, Mejuffrouw Spon- low zag er recht opgewekt uit. Die zaak is weder geregeld zei zij vroolijk lachend, het huis is verdoeld in geheel afzon derlijke woningen met een aparte iDgang, wij zullen er geheel op ons zelf zijn, ik zal een meisje uit Les Roches medebrengen, welke ik ook reeds daar als dienstbode had en die reeds een weinig is gevormd, ik zal haar dan zelf verder wel in het koken onderricht geven, en alles zal best loopen. Zij sprak mot groote opgewektheid, de vrees welke zij had gekoesterd, toen zij aankwam, was geheel weggonoraen door de wijze waarop Marcellus zijne toestemming had gegeven do lessen verder voort te zetten. Nu zouden zij elkaar voortdurend kunnen zien en in drie maanden zou zij wol bij hem wederliefde weten op te wekken. En nu zullen wij kunnen werken zonder gevaar van een doornat pak, werken mot groote toewijding, is het niet, juffrouw Helcnu? Het was de eerste keer dat hij 't meisje bij haar voornaam noemde: zij hief levendig het hoofd op, haar wangen gloeiden en uit haar schoone oogon sprak slechts teederheid en vreugde. O, ja mijnheer Marcellue, zei zij, en ik zal trachten het zoo te makoo, dat U tevreden over mij zult zijn. Welnu, lief kind, zei de doktor, haar de hand drukkende, sta mij toe, nu wij toeh buren zullen worden voor eenigen tijd, dat ik den wensch uitspreek dat uwe verhouding zich niet alleen zal bepalen bij de schilderlessen in het vrije veld, doch dat U, wanneer de avond is gevallen en do sneeuw ons thuis houdt, met mevrouw Weber het pleiu eens zult oversteken om eenige uren bij ons door te brengen. Ik zorg voor mijne gezondheid, ziet ge als ik zoo spreek de winter is hier ruw en als men zooals U een lief gelaat en een vroolijke lach heeft, mag men het loven van een grijsaard als ik wel eens opvroolijken in dien hangen tijd, uw bezoek zal steeds voor ons zijn als hot zonnetje in den wintertijd. O, zeor gaarne mijnheer, is het niet zoo tante Daisy zei Helena, wier verwachting werd overtroffen door deze uitnoodiging. Zij drukte dit zeggende den dokter hartelijk de hand. Wel, wel, ons huis zal nog oen klein paradijs worden. Speelt u ook Whist dames? O, zelfs zeor goed dokter, gaf Ilolena ton antwoord. Wolaan, dan zal er weldra niots meer te wcnschon ovor zijn. VI. Twee dagen later waren Helena Spenlow en mevrouw Weber in hunne nieuwe woning, een zeer gemnkkelijko verhuizing, want, terwijl zij zelf in hun gewone rijtuig nuar Channettes reden, volgde hen een vrnchtwagcn boladen mot 4 zware groote koffers bedekt met een groot aantal briefjes van pakketboten, sporen enz. een bewijs, dat die koffers al vele tochtou haddon modogemaakt. Nu ze eenmaal te ChaTnottos was, govoeldo Helena zich meer meosteresso vau don toestand, op haar bepaalde wensch moest Marcollus nu den prijs vaststollon van zijno lesson en hij deed dit om haar tevreden te stollen, in workelijkheid waren zij nu bijna voortdurend bij elkaar. Reeds vroeg gingen zij 's morgens bij goed weder reeds uit en hij ging haar dan gewoonlijk alhalen. Als het weder minder good was, bleven zij in het dorp zeil, anders begaven zij zich naar buiten en dat samen schilderen verre van het gewoel der wereld maakte hen meer intiem met elkaar. Marcellus, die reeds zoo lang afgetrokken had geleefd werd langzamerhand spraakzamer en behandelde zijn gezellin zelfs met buiten- gewone zorg en oplettendheid mot het oog op j^' hot vochtige klimaat, dat meerdere zorg noodig maakt. Ondorweg, terwijl een jongen vooruit va|. liep, die de schildersbenoodigdhcden voor Helena gj droog, spraken zij samen over do horinnoringen ,anj, uit hun jougd. Aurégan sprak ovor zijn ouders 't over zijn leven op de schilderschool, manr nooit ff 't over Louise Maréchal of over zijn huwelijks- 6 1 plannon, wat Helena aangaat, zij vertelde van haar gelukkige jeugd als rijk moisjo, daarop ''*ss< volgde dan hot vorhaal van ruïuo en do dood 161 haror oudorszij sprak van hare zusters, dio in don vreemde getrouwd waren, do eeno was L0r( nu weduwe en do andere was dood, ovor haar V00r loven van onderwijzeres sprak zij niet. Do rgn familie waarbij zij goplaatst was, vertolde zij if dii alleen was voor een halfjaar naar Indië, nudut I6D, zij oerst geruimen tijd te Parijs haddon gewoond QOOll on zij hadden haar verlof gegeven, welke tijd 'at T zij gobruikte om mevrouw Wober te vorzorgon:eui'i aan wie zij innig gehecht was, als zij zoo terug- houdend was op dit punt zoo kwam dit in,ls d( hoofdzaak hieruit vuort, dut hot huichelen haarrord tegen don borst stiet. 'an i Wordt vervolgd.) Uadrukt bg LANGEVKLJO Ut 1)E ltOOiJ, Texel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4