leverworst Met October TWIJFELAARS. pT-DE BEER-* wanio Rijndakpannen. Geld verkrijgbaar Nu komen de Leesavonden. Onze Autochromkaarten LIJNZAADKOEKEN Noordhollandsch Landbouwcredict tc Alkmaar. Verkrijgbaar bij Mej. G. ROEPER, Burg op Texel. IJzeren en Stalen Scheepsbouw. W. C0N1NCK WESTENBERG, Roode- blauwe- en verglaasde Rijodakpannen, AMERIKAANSCH. BERICHT. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. in „de J3eurs.' Gangeveld 4 de Jtooij. alle soorten JCnlpmeststoffen. W. F. STOEL ZOON, Lemkes tfc Tüyn's D. KIKKERT J.Hz. Waal. FEUILLETON. GIJST. BUHSE. Agentschap van het J. E. WINKLER. Een merkwaardig geval te Alkmaar. Centraal-DepótL. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. J. E. WINKLER. Gewone Hollandsche Pannen. Model Holland. Kruispannen. Sluitpannen. Rijndaklei tegels enz. SV* Monsters aan huis. A. J. BRUIN, Schipper. Hierdoor deel ik mede, dat mijn zoon eiken MAANDAG gedurende Harkttijd in „De Linde boom" te spreken is over den verkoop en de herstelling van Horloges, Regulateurs, Pendules Gouden- en Zilverenwerken. Al mijne artikelen worden tegen winkel prijzen, dus zonder verliooging alhier verkocht. Aanbevelend, Goudsmid, Horlogemaker. Opgericht 1765. ~- KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „UU" uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. begint weder een nieuw kwartaal voor Cou ranten en Tijdschriften. Hum. Weekblad kost 30 Cts. per 3 maanden, 45 Cts. franco per post. De Gracieuse kost f 1.37' per drie maanden. Per post met verhooging port. Modeblad kost 55 Cts. per 3 maandenper post 80 Cts. Leesinrichting van verschillende tijdschriften verwisseling van portefeuille 2 maal 's weeks, per 3 maanden Een gulden. Voor de levering van bovenstaande, zoomede van meer andere gewenschte Tijdschriften en Couranten, bevelen zich beleefd aan Citg. Tex. Cou'.Boekh. Parkstraat. Wij publieeeren het volgonde geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Den Burg die aan dezelfde kwaal lijden, vau belang kan zijn. Mejuffrouw J. Wietsj, wonondo Poppelmans- laan F 13 te Alkmaar, meldt ons Ruim twiutig jaren heb ik geleden aan een nierkwaal. Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en de lendenen en ook in den buik, doen menigmaal trok de pijn door het gehcele lichaam. Ik sukkelde veel met hooldpijn en duizelingen in het hoofd, ik was zeer zwak en immer vermoeid, iiet kostte mij zeer veel moeite mijn dagelijksch werk te verrichten mijn eetlust was slecht en 's nachts werd ik ge kweld door nerveuse droomen, terwijl mijn slaap zeer onrustig was. Bij het minste wat ik deed, moest ik transpireeron en ik twijfelde hard van mijne ziekte ooit te worden genezen, daar alle mij bestede goede zorgen tevergeefs waren ge bleken. Ten slotte liet ik op aanraden van een mijner kennissen een doosje Fosters Rugpijn Nieren Pillen komen, ik nam ze geregeld in en was zeer verwonderd dat ik reeds na eenige dagen beterschap kon bemerken. Twee weken later kon ik tot mijn groot genoegen verklaren dat ik geheel en al hersteld was. Voor alle zekerheid ga ik echter nog eenige dagen door met Uw pillen. 18 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder U schijnen voortdurend ongesteld mis- BChien lijdt gij aan hevige pijn in den rug, aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waar aan vrouweu lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets auders dan aandoeningen der nieren. Verlies nietdeu moed en denk niet langer meer aan een inge beelde kwaal, het zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpiju Nieren Pillen geelt, dezelfde die Mejuffr. Wietsj gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na oütvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozeD. Mej. Renelle Leferink, (volgens portret.). Met ft de verklaring van Uwe vrienden waarde voor Kunt gij geloof hechten aan hetgeen gij zelf kunt onder zoeken Welnu leest dan aaudachtig Mejuffr. Renelle Leferink te Haaksbergen (O.) deelt ons mode: gè? Gedurende eenigen tijd had ik het verschrikkelijk be- ksj nauwd op do horst. Ik had stekingen iit de zijde, voel last van hoofdpijn on koude voeten. Ik hoestte voortdu- rend en dau dscht. ik, dat alles om mij hoon draaide, zoo benauwd bad ik het. Slapen deed ik soms geen uur op gj&j eon nacht. Ik werd uiterst zwak en het leven werd mij tor. last. Op aanraden van een kennis besloot ik de Ah- tlijsiroop, Klooster Sancta Paulo te nemen en kocht een flacon bij den heer E. B. Klaver alhier. Na het gebruik van den eersten flacon verminderden de pijnen reeds en thans, na 4 flesschen, verklaar ik tolaal genezen te zijn. U inoogt mijne verklaring gerust bekend maken. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. (gekleurde Ansichten van Texel), blijven bij voortduring zeer gevraagd. LANGEVELD DE ROOIJ. LET OP! Gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die Mej. LEFERINK gebruikt heeft, deze alleen geneest en is kenbaar aan den Rood en Baud om de flesch, waarop de handteekening van deu generaal-agent L. I. A K K E R, Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak eu geneest nooit. SS l)E ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo, is een gezegend middel voor jong en §3 oud, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoorwaardelijk den hardnekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Kink- en Slijmhoest Broochitis en alle Borst- en Longaandoeningen PRIJS PER FLACON f 1f 2,— en f 3,50. Herstelplaats van Stoom- en andere Werktuigen. IJzeren vletten te liuur. ALKMAAR. van STYAERT Co. is een langzaam vergaande, stikstof houdende organische Meststof, en heeft dit voordeel boven de Chilisalpoter en andere mineraio- en kunst meststoffen, dat zij eene geregelde voeding der planten gemakkelijk maakt. VERKRIJGBAAR h f 3,60 per 100 Kilo franco aan de Ilavcn en f 3,80 uit de bergplaats. Generale Vertegenwoordiger voor Nederland. De ondergeteekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen van roerende onvaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadclyke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10, 15,20 schapen 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent, Ondergeteekende levert tegen concurreerende prijs verschillende soorten o. a. Aanbevelend, Vrij naar 'tFransch door A.B. 19 De dagen gingen op die wijze voorbij en dikwijls kwamen zij eerst 's avonds weder thuis. Meermalen was het al vrij laat, want het jonge meisje was, nu ze tegenover den schilder woonde, steeds verzekerd een geleider te hebben en kon zich daarom ook verder van huis begeven. Na het diner kwamen zij's avonds gewoonlijk weder bij elkaar want de dames maaktcD geregeld gebruik van de uitnoodiging eenmaal door den dokter gedaaD. Men was steeds in het groot atelier, waar een vroolijk knetterend haardvuur een aangename warmte verspreidde. Men begon dan met Whisten tot groot genoegen aan den dokter, die daar zeer op verzot was, daarna maakte men gewoonlijk mnziek, het jonge meisje speelde goed en ook haar stem was schoon te noemen, terwijl Marcellus haar zang meermalen op de pianino begeleidde, ook werd door Helena zoo nu en dan een „quater mains" ingestudeerd en ten beste gegeven. Na de muziek dronk men een kop thee, door Helena zelf gereed gemaakt en geschonken. De tegenwoordigheid der beide vrouwen bracht de gezelligheid weder bij den dokter in huis terug. Wat de beide jongelieden aangaat, deze werden onwillekeurig meer aan eikander gehecht. Had Helena voor den schilder ware liefde opgevat, welke nog dagelijks grooter werd, deze gevoelde voor haar slechts vriendschap, en of deze vriendschap reeds dicht kwam bij het gevoel dat zij hem wenschte in te boezemen, kon zij niet beslissen, zij deed wel al haar best hem voor zich te winnen. Wat Marcellus aangaat, zonder dat hij het bemerkte, keerde de vrouw weder meer in zijn hart terug, waaruit hij meende haar voor altijd te hebben verjaagd. Onder den vorm van vriendschap liet hij zich moer en meer mcesleepen door het gevoel, dat Helena hem inboezemde, een gevoel, waarvan hij weldra de groote macht zou ondervinden. Zoo gingen dus de zaakjes geheel naar ge noegen van Mejuffrouw Spenlow, wier plannen geheel zonder hindernis van eenige betoekenis schenen te zullen worden uitgevoerd, toon drie weken na hun komst te Charmettes, tegen het einde van October, mevrouw Gonaud weder thuis kwam met haar dochter Sarah. Beiden kwamen uit Engeland, waar hot jonge meisje twee jaren had doorgebracht. Eerst was besloten, dat juffrouw Sarah niet zou terugkomen voor Januari, maar toen Iiosa haar had gemeld, dat Helena bleek meer intiem met den schilder te worden moest zij ten spoedigste thuis komen. De vestiging van Helena te Charmettes ver oorzaakte in het huis van mevrouw Gonaud groote verwarring, inderdaad worden dan ook reeds lang opgevatte plannen ernstig bedreigd en do terugkomst van mevrouw Gonnud met haar dochter werd dringend noodig geacht om zoo mogelijk het gevaar nog te bezweren. Mevrouw Gonaud had zich namenlijk steeds voorgesteld haar dochter te doen huwen met Marcollus on dit idéé dat eenmaal bijna gedreigd had niet verwezenlijkt te kunnen worden door do verloving van den schilder met Mejuifrouw Maréchal, was opnieuw met kracht bij haar opgekomen nadat die verloving was verbroken. Zij had zelf maar een betrekkelijk klein inkomen en had vooral het oog op het zooveel grootere fortuin van den schilder, listig werden door haar alle pogingen aangewend orn haar plan te verwezenlijken. Bekend geworden met de wanhoop van Marcellus en de haat welke hij voor alle leden der vrouwelijke sexe had opgovat, had zij er op gerekend dat eenmaal na verloop van tijd die wond wel weder zou geheeld zijn en dat haar dochter dan veel kans had do plants van Louise Maréchal weder in te nomen. Toen de schilder na Europa te zijn doorkruist had geschreven dat hij weder te Charmettes kwam, had zij haar dochter dadelijk naar Enge land naar een tante doen gaan, opdat Marcollus haar ten minste niet zou gaan rekenen ondor die vrouwen welke hij haatte. Toen nu na een paar jaar er eenige kentering scheen gekomen te zijn in de idéën van Marcellus, had zij ge meend dat het nu weldra tijd zou zijn voor haar dochter om wedor thuis to korneu, en had zij besloten, haar weder met Kerstmis thuis te halen. Alles was zeer good voorbereid en er word op geen enkel punt van hot plan afgeweken, zij sprak steeds met voel lof tegen don doktor en den schilder over haar dochtor, „do zegen van haar huis welke dour God met allo deugden en bekoorlijkheden was begiftigd!" Dat was voor hot overige ook de ecnigo gaven, Marcellus die ongoveor 10 jaar ouder was dan zijn nicht, had haar als kind gekend, maar herinnerde zich verder al zeer weinig van haar, zij was hem volmaakt onverschillig. Als eenigste bloedverwanten yan de beide mannen, hadden mevrouw Gonaud en haar zustor do vriendschap aangehouden, en kwamen zij er ook aan huis, de oude dokter had ze echter liever oenigszins anders gezien. Oudanks alle moeiten, welke de weduwe aanwendde om haar doel te bereiken, kon zij het toch moeielijk over zich verkrijgen de bijzondere idéön van haar secto eenigszins achter te houden, maar dreet zo die meermalen zeer sterk door, tut groot ongenoegen van docter Macler, hoe toegevend die overigens ook mocht zijo. In zulke omstandigheden was do aankomst van deze buitongewoon schoono vreemdelinge die als 't ware uit de lucht was komen vallen en die oom on neef boidon zoo spoedig had ingepakt, oen ware noodlottige uitkomst, aan wolke drijfveer gehoorzaamde deze avonturier ster Misschien had zij wol hetzelfde doel als zij. liet had er allo schijn van, mevrouw Gonaud dio in Eugeland was, moest dus dadelijk worden gewaarschuwd on had bij o itvangst vau den brief barer zuster onmiddelijk haar koffer gepakt en was vergezeld vau haar dochter op weg gegaan naar do Vogezen. Zoodra zij juffrouw Variet had gesprokon en vooral na haar onderhoud mot Roza, de huis- houdstor van don dokter, was mevrouw Gonaud zeer verlangend haar tegenpartij van nubij te zion on ging zij dus oen bezoek bij haar nfloggon. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bg JL/ANUEVEL1) „t DL K.U01J,Texel,

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4