Mantels. Hoeden. Opruiming - hoöT- kachels en fornuizen, BRANDSTOFFEN. AMERIKAANSCH. grove Ruhr Kachelkolen le soort fl,- per HL. Door tusschenkomst van don heer Strubbe te Franeker kregen wij deze goede tijding uit Wolsrijp In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) voldoende Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 125 of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. F. ZEGEL Kz. een partij MANTELS van het vorige jaar FEUILLETON. VOed. S. C. Pottger. Prima prima lste soort Amerikaansche PETROLEUM, per 100 kilo f 10,50, De Jexelsche Pcfroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM Mejuffrouw J. Zijlstra uit Welsrijp geeft in de navolgende woorden uiting aan hare groote dankbaarheid voor het gebruik der Sanguinose. „Ik kan U mededeelen dat ik mij bij het gebruik Uwer Sanguinose zeer best bevind ik had erge bloedarmoede en was zeer zenuwachtig en zwak mijne spijs vertering was in de war, ik had geen trek om iets te gebruiken; had gedurig pijn in de borstalle werk was mij te veel en te vergeefs zocht ik hulp in mijn ellende. Ik was at en toe onder geneeskundige behandeling, maar mocht geen baat vinden, totdat mij de Sanguinose werd aangeraden die ik bij den heer Strubbe te Franeker kochten waarlijk met uitnemend gevolg gebruikt. Ik heb weder lust in mijn werkde eetlust komt terug en het eten verteert goed mijne lusteloos heid, 'moedeloosheid, pijn in den rug en in de borst verdwijnen; en ik wordt een ander mensch Nooit heeft iets mij zoo geholpen. U moogt van dit schrijven gerust gebruik maken en ik zal U we Sanguinose ook aanbevelen waar ik kan. J. ZIJLSTRA, Welsrijp. Prijs per fl. f 1,50, fL f 8,—, 12 fl. f 15, Te Oosterend bij 3?. DROS Gfzn., eenige Sanguinoseverkooper. VxAN 3DA.MI Co., den Haag. Een verklaring uit Alkmaar. De opinie van iemand uit Alkmaar heelt waarde voor ons, vooral wanneer die verklaring gelijk deze, gebaseerd is op een werkelijke ondervinding. De Heer H. de Veer, Omval Stompe Toren te Alkmaar, meldt ons: Met groot genoegen zal ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, aan iedereen die aan de nieren lijdt, aanbevelen. Ik heb ze zelf ingenomen en er een uitstekend resultaat mee bekomen, ruim een jaar sukkelde ik met hevige pijn in den rug en in de rechterzij, die zich uitstrekte tot in de lendenen en beenen. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en had immer hoofdpijn en een door en door afgemat gevoel. De urine kwam zeer moeilijk en pijnlijk en met zeer kleine hoeveelheden, de lucht daarvan was zeer onaan genaam. Ik was bang dat zich nog meer com plicaties in deze ziekte zouden voordoen, toen ik tot mijn geluk bekend raakte met uw Pillen. Toen ik ze drie weken geregeld had ingeno men, gevoelde ik mij oneindig veel beter, van de pijn kon ik weinig of nietS meer bemerken en ofschoon ik thaDs nog niet volkomen genezen ben, kan ik toch niet nalaten te zeggen, dat Uw geneesmiddel mij veel goed gedaan heeft en hoop ik door het gebruik hiervan binnen kort geheel en al hersteld te zijn. 21 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige getui genis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zijn, de rug zwak wordtde pijn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroorzaken, niet berei ken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bereikeD de nieren zeil en zijn een spiciaal middel voor de nieren en blaas. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer H. de Veer gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozeD. Een zeer uitgebreide keuze in Dames stof- en Kindermantels, gegarneerde Dames en Kinderhoeden; Demi saisons, Heeren costuums, Jongensjassen, Rokken, Rokstoffen, Baretten, Petten enz. enz. Krijgt u steeds franco op aanvraag. Pr ij zen scherp concureerend. Beleefd aanhevend, ONTVANGEN: die vanaf f 2.00 worden opgeruimd. 22. r Ik verschil op dat punt met U van oordeel. Er bestaat een groot verschil tusschen de han delingen van mijn lieve Sarah, die het braafste en volmaakste jonge meisje is, dat men zich maar kan denken, en dan van die vreemdelinge. Zij kan zeker een zeer goede kameraad zijn voor een man van Uw leeftijd, O daar twijfel ik zelfs geen oogenblik aanmaar of ze ook een passende gezellin is voor een meisje, dat godsdienstig is opgevoed, is een geheel andere zaak en evenmin als ik gaarne zag, dat ze in tiem blijft omgaan met uw nicht, zou ik als ik een zoon had er op gesteld zijn, dat deze op haar verliefd werd; als ge nu eens in plaats van U boos te maken, Marcellus, eens een oogen blik gingt nadenken, zoudt ge moeten toestem men, dat ondanks al haar schoonheid, uwe leer linge eene avonturierster is. Mooi zoo, zei de dokter, waar haalt ge dat vandaan Wel mijn goede vriend, zei roevrouw Gar- noud op kouden ernstigen toon, in de eenzaam heidwanneer ik als moeder nadenk over het geluk van mijn kind, ben ik meer helderziend, dan gij beideD, en bovendien zijn dit zaken waarin een vrouw zich niet vergist. En dan vervolgde zij zeg mij eens, hebt ge wel ooit eene onderwijzeres gezien, die er voor haar pleizier zulk een kolossale hond op na kan houden als deze Amerikaanache Wat doet zij er mede als ze thuis is. Dat zou ik wel eens willen weten. Een paar dagen ge leden zag ik achteloos bij haar op een fauteuil geworpen liggen een mantel, die zeker in Londen van soliede nieuwe Kachels, Fornuizen, Tnrf- en Kolenbakken, tegen veel verminderde prijzen. Aanbevelend, Twee klampen HOOI te koop, staande in Eijerland, op landen achter „Bertha'B Hoeve", gewas 1904. AdresH. FLENS, Burg—Texel. Het beste adres voor Kachels en Fornuizen. Heden uitgestald met de nieuwste modellen geëmailleerde, geslagen en gegoten Kolenlepels, Poken, Tangen, Yulemmers, enz. Prijzen sterk concurreerend. Aanbevelend, P. J. ZOETELIEF, Parkstraat. minstens 50 pond sterling kost en op een tafeltje zag ik een dames-horloge in etui, zoo dicht bedekt met diamanten, dat het wel een ster geleek, zijn dit kleinodiën en kleeron voor een arm en eerlijk meisje Als zij leeft van haar werk, zooals zij voorgeeft moet zij wel ongewoon hoog beloond worden, om zich zulk een weelde te kunnen veroorloven als het ten minste geen Cadeaux zijn, zij is daar dat moet ik zeggen mooi genoeg voor Maar, riep de dokter uit, wat go ons daar vertelt, is niets dan vuige laster. Ja, niets dan laster, zei Marcellus. Voor onze terugkeer uit Engeland, ver volgde de weduwe, zonder antwoord te geven op de uitroepen van den dokter en den schilder, hoorde mijne zuster ze dikwijls met elkander Engelsch spreken, ze kunnen zeer goed Fransch spreken, maar zijn zoo bang om afgeluisterd te worden, dat ze, nu ze weten, dat Sarah uitmun tend Engelsch kent, thans samen alleen Duitsch sproken. En zouden zij dit doen, als zij niets te verbergen hadden Dat is zoo duidelijk mogelijk. Wij die hier in het land der bad plaatsen wonen, weten maar al te goed, dat de avonturiersters er niet zeldzaam zijn, met of zonder geleide, alleen of met hun beiden, en deze onbekende, die zulke zonderlinge manieren heeft, zou de eerste niet zijn, die de steden afreist op hoop er een te vindon, die zoo dwaas is haar te huwen. Haar verstand en schoon heid zijn hare wapens. Wie kan zeggen, wie deze dames zijn Welke inlichtingen kan men inwinnen omtrent deze vreemdelingen, die nie mand weet vanwaar zij komen en die men even min kent als Eva en Adam. Mijn waarde, zei de dokter, ik moet U bekennen, dat al hetgeen go daar vorteldet, mij in 't geheel niet heoft getroffen, deze dames zijn hier op hun doorreis, ik heb ze in alles correct Deze maand in iosslug Grove ENG. KOLEN 80 et* per H.L. Eng. Anthracietkolen f 1,80 per H.L. Bij afname van 5 liter 32'A et. Bestellingen worden aan huis ingewacht. J. F. DROS Pz, De CocksdojpTexel levert lste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. gevonden, ik heb te lang in Amerika geleefd om het vreemd te vinden dat een jong meisje alleen uitgaat met een jongen man. Dat mej. Spenlow een kleinood van hooge waarde heeft, is zeer wel mogelijk, zij is rijk geweest naar het schijnt en wat hare kleeding aangaat, ik heb daar nog nooit nauwkeurig Daar gekeken. Ik heb mijne woning voor hen opengesteld en hoe meer ik haar leer kennei), hoe meer ik met haar symphatiseer. Ik behoor tot hen, die be weren, dat de eerste indruk het minst bedriegt en ik heb er in 't geheel geen berouw over, dien eersten indruk gevolgd te hebben. En gij, Marcellus zei de weduwe, wat weet gij van uw leerlinge, go speelt toch zeker geen stommetje, als go samen zijt Ik heb haar ook niet naar haar levensge schiedenis gevraagd evenmin als zij naar do mijne deed, zei de schilder, maar vorvolgde hij beslist, daar er hier toch niemand is om te huwen, behoeft U zich in 't geheel niet te ver ontrusten ook en kunt U dus gerust zijn. Mevrouw Garnaud liet niet merken dat zij begreep, wat hij bedoelde. Ik wensch van harte, dat ik mij bedrieg maar mijn vrees is zeer verklaarbaar zei zij, terwijl zij opstond, voor eon mooder als ik, die do dure plicht heeft alles wat onrein is verwijderd te houden van een groote schat zooals Sarah ik voeg er nog bij, dat er zaken zijn, die alleen een vrouw kan raden en dat uw oom, ondanks al zijn verstand en wetenschap U zou hebben laten huwen met mejuffrouw Maréchal, die les had ik gemeend, dat go nog niot vergeten waart. Dit zeggende ging zij hoon, die vergiftige pijl in het hart van Marcellus achterlatende, (Wordt vervolyd.) Gedrukt by LANGEVULD DL itüüiJ,Texel. Vrij naar 'tFransch door A.B. TEGEL- en GESCHILDERDE VLOERPLATEN, Turf- en Steenkolenbakken,

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4