SPOORBOEKJES V R ERW0 L.& St IN„ DE BEURS"._ DE EERSTE REÜERLAKOSCHE MAATSCHAPPIJ tot verzekering ven Risico in Loterijen, Nederlandsche Hypotheekbank Pas Ontvangen. AMERIKAANSCH. De Pexelsche Petroleum-handel AMERIKAANSGHE PETROLEUM A-. DE KOOIJ. Parkstraat, 20 November begint de volgende loterij. FEUILLETON. TE YEENDAM. Ol'GERICnT 1S110. P. J. KONING. - - WINTERDIENST, - - D. J. BRUIN, Beurtschipper. geeft polissen uit op naam, De polissen zijn genummerd, en geven als rente, recht, vanaf de le termijn van betaling, op dezelfde winstkans (zuivere winst) als de Staats loterij geeft op een twintigste aandeel. Polishouders nemen deel aan alle trekkingen der Staatsloterij. De Polissen blijven geldig tot daarop f 10,000 is uitbetaald. Hoe ver is het hier vandaan P 1 M, VJLAS. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 400.800. Reserve f 237.350.55'/=. Geuit uit 4 Pandbrieven tegen den piijs van 1003/< o. Yerstrekt geld op eerste hypotheek vanaf 4 Vi% Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. met tarieven, zijn verkrijgbaar a 10 cent in Boekhandel Parkstraat- levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, GEVESTIGD TE 's GRAVEKHAGE, KONINKLIJK GOEDGEKEURD, Kostende in eens gevend geld f 100, in 3 drieraaaudelijk8che termijnen ad f 25 en 1 ad f 27,50 102,50 in 21 maandelijksche 5 105, in 10 driemaandelijksche 10 en 1 ad f 7,50 107,50 in 22 driemaandelijksche 5 1 7,50 117,50 in 5 maandelijksche 2 v 115 1,125. De meerd re kosten in termijnen, zijn renten en administratiekosten. Voor den aanvang van iedere Loterij is de gelegenheid opengesteld tot herverzekering van het polisnummer, waardoor men bij een ot meermalen uitloting, een ander nummer ontvangt, waardoor men zeker medespeelt tot in de 5e klasse. De gelegenheid is tevens opengesteld voor ieder, die in het bezit van een polis is, een aanhangsel op de polis te verkrijgen. Aanhangsels zijn geldig 10 loterijen en bevatten 5 nummers, waarvoor een extra premie van f 7,50 voor iedere loterij moet worden gestort (alzoo f 1,50 p. nummer) Deze nummers hebben eenzelfde recht als de polisnummcrs. Tijdige aangifte wordt verzocht om de polissen intjjds voor de volgende Loterij gereed te kannen maken. Vraagt inlichtingen en prospectus hij den Agent voor Texel, Een onlangs voorgekomen geval te Harlingen is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te publiceeren. Hier is het: Mejuffrouw de wed. van Doesburg, wonende Anjelierstraat 11 te Harlingen, meldt ons Reeds sedert ruim twaalf maanden leed ik aan vreese- lijke pijn in den rug en in de zijden. Deze pijn was menigmaal zoo hevig, dat ik het uit schreeuwen moest en het gebeurde dat ik op straat moest blijven staan, daar ik anders geen adem meer kon halen. Ik kreeg schemeringen voor de oogen en alles draaide voor mij ik moest mij dan vasthouden om niet te vallen. Ook had ik veel last van hevige benauwdheden, waarbij ik sterk moest transpireeren, wat on middellijk gevolgd werd door koude rillingen alsof ik de koorts had. Mijn urine was erg troebel en liet veel bezinksel na en ik was nooit verlost van een lusteloos, vermoeid gevoel. Ik dacht niet anders dan dat ik op mijn vier en zeventigjarigen leeftijd, mijn einde nabij was, doch tot mijn geluk maakte ik kennis met Poster's Rugpijn Nieren Pillen. Toen ik hiervan één doosje had ingenomen, verdween de pijn, het water werd weer helder en ik gevoel mij veel sterker. Wanneer ik iemand mocht ont moeten, die op een dergelijke wijze mocht Ijjden als ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen Uwer Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde terwijl hij met smart in zijn bed woelt, en tracht in te slapen nimmer rus tende op zijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpiju Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw van Doesburg gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de Firma wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel fi 1,75 voor één of 10, voor zes doozen. 2 Levend uit Zee, Kabeljauw uisch 25 ct. per pond. Nieuwe blanke Stokuisch. Haring om te marineeren 20 stuks 50 cent. Volle groote Haring 10 stuks 45 cent, (potjes toe,) Groote Engelsche Spekbokkings. Citroenen, Mosterd enz. Vrij naar 'fc Franscli door A. B. 28. O, zei zij, glimlachenddat is een schoon gezegde, maar tusschen woorden en daden is nog een grooten afstand dikwijls En waarom zouden het niets dan woorden zijn? vroeg .Marcellus met vuur, als deed het hem leed, haar te zien twijfelen aan zijn oprecht heid als de dagen, die verloopen zijn voor U, die een groot deel van uw leven op reis door brengt met zooveel afwisseling waardoor men zoo gemakkelijk vergeet, als die dagen bij U een blijvende indruk hebben gemaakt, hoeveel te dieper moeten de herinneringen er van dan niet bij mij in het geheugen zijn gegrift, bij mij, die hier eenzaam tusschen de bergen leett, in deze streek waar het zien van een ander gelaat dan dat van een der bewoners zelf, een gebeurtenis van groot gewicht ia? Ja, hernam hij bijna fluisterend en als sprak hij tot zichzelf, het zal mij moeielijk vallen de vertrouwelijkheid vol bekoring en de overeenstemmiag onzer ideeën te vergeten, d:e gedurende dezen herfst tusschen ons geheerscüt heeft. Uw vertrek uit Charmettes zal een zeer moeielijk weder aan te vullen ruimte achterlaten. Hij zweeg en beschouwde de uitgestrekte landstreek tusschen Les Roches en Charmettes, en hij bedacht, dat hij overal in die streek plekjes zou vinden, welke hem aan Helena herinnerde. Eenige jaren geleden had hij het vertrek van een transatlantische boot bijgewoond die uit Havre vertrok, en hij steldo zich nu voor, dat Helena zich ook onder do talrijke passagiers bevond en nog met baar zakdoek wuifde tot afscheid. Vervolgens zag hij zich weder alleen met zijn oom in het thans zoo eenzame huis, dat zij de laatste drie maanden met baar vroolijke lach en guitige gezegden had opgevroolijktO, hoe lang zouden hun voortaan de lange winteravonden vallenIToe verlaten de bosschen en velden, dien zij samen hadden doorloopen l Er kwam eoue bijzondere onwederstaanbare drang bij hem op dit trek- vogeltje bij zich te houden, haar een eigen haard aan te bieden, die haar ontbrak, haar bij zich te houden, als zij zulks wilde die bekoor lijke gezellin ea haar steun te zijn, zooals zij dit van hom zou zijn tot aan de laatste snik, want door zijn angst om haar vertrek begon zijn hart sneller voor haar to kloppen, hij ge voelde het, hoe zeer hij haar beminde. Hij zag naar haar en zag nog de blos welke de beken tenis, die hij haar deed haar op de wangen had getooverd. Helena had de oogen neergeslagen, het bloed stroomde sneller door haar aderen en een lichte trilling van haar lippen verried haar aandoening. Zij scheen nog van Marcellus |een zin, een enkel woord te wachten, dat maar niet kwam. Eindelyk kreeg zij weder zooveel zelfbeheer- sching, dat zjj kon spreken. Maar het komt my voor, zei zij, dat wy ons te lang bezig houden met eene scheiding in de toekomst, terwijl de tijd daarvoor nog niet is aangebroken. Dat is waar, zei Marcellus met moeite zijn ontsteltenis bedwingendedaarop het oog naai den horizon wendende zei hij O, wy moeten vertrekken, daar komt de sneeuw Werkelijk kwamen aan den horizon donkere wolken opzetten, die de bergtoppen de een na den ander aan het gezicht onttrokken. Een koude wind zweepte hen in het gelaat en weldra begonnen de sneeuwvlokken om hen heen te dwarrelen. Op weg, op wegriep Marcellus, tot de wer kelijkheid teruggeroepen, wij hebben nog een half uur om thuis te komen en zooals het nu sneeuwt zal de sneeuw dan reeds een voet hoog liggon. Zoo vlug mogelijk daalden zij don berg af, het pad was op verschillende plaatsen reeds werkelijk gevaarlijk. Geef mij uw hand maar juffrouw Helena zei Marcellus. Zonder zich to laten bidden leunde het jonge meisje op hem en onwillekeurig kwam beiden weder in de gedachte hun corste tocht in den nacht door het gebergte, toen hjj haar door vermoeidheid over de beek moest dragen. De sneeuw hoopte zich op op de muts en bontwerken en de haren van het jonge meisje, en de schitterend witte sneeuw vormdo een schoono omlijsting voor het frissche gelaat van Helena. Da bewondering van den schilder steeg in met geringe mate. HU hoorde het kloppen van zyn eigen hart en toch het woord, waarop Helena wachtte, de bekentenis welke hem op de lippen brandde, kwam maar niet en werd teruggehouden, door zijn vrees om ook nu bedrogen te zullen worden. Wat het jonge meisje betreft, zy twjjfelde thans niet meer aan de liefde van Marcellus, die liefde welke hy haar byna had bekend en het beslissende woord dat hen voor altijd zou verbinden, hoopte zij hem wel te ontrukken. IX De volgende dag echter bezorgde aan Mejuf frouw Spenlow eene wreede verrassing. Zij waren gewoon op dagen, wanneer het weder het niet toeliet buiten te schilderen, samen in het atelier van den schilder te werken, deze was dan bezig met do afwerking van een paar schilderstukken bestemd voor do tentoonstelling, torwyl zyn leerlinge een of ander schilderstuk van haar copieerde. Dat waren dan ook gezellige dagen, vooral ook wanneer do dokter somwijlen de jongelieden eens kwam bezoeken en met hen kwam bab belen De vorige avond was zy te vermoeid geweest door haar overhaaste wandeling dooi de sneeuw, om nog even een bezoek bij den schilder af te leggon, met kloppend hart ver scheen zy dus don volgenden morgen, moer nog om haar overwinning van den vorigen dag voort te zetten, als om te gaan schilderen. Toen zy de deur van het atelier opende, kreeg zy oon govoelige en smartelijke schok: Mar cellus was bozig met het inpakken van zyn reiskoffer, terwyl in een speciaal daarvoor inge richte kist, welks deksel nog niet gesloten was eenige met zorg ingepakte schilderstukken, waren geplaatst. Zy gevoelde dat zy verbleekte cn bleef op den drempel staan. - Hoe, gy vertrekt? zei zij. Marcellus stond op, hjj was ook bleek, zyn gelaat droeg 'do sporen van een inwendigen strijd. Hij kwam naar Helena toe en drukte haar de hand. - Ja, ik ga voor eenige dagen uitik hob van morgen een brief ontvangen van Slazin, mijn handelaar uit New-York, dat hij sedert 3 dagen te Parijs is en deze week voor mi) te spreken in het Grand-Hotelmorgenochtend ga ik per sneltrein Ik moet wel, zei hi) na eenige ooger.blikken gezwegen te hebben, het is beslist noodig, dat ik mi) nu verwijder, het gebeurt dan ook bjjha ieder jaar om dezen tyd. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by JLANGKVELD Ji DE ROOiJ/lcicl.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4