Medelezers gevraagd, UITVOERING Pre d i kb e u r ten, Marktberichten. ADVERTENTIËN. TEXEL'8 BELANG, afd. Den Hoorn. Ledenvergadering Tandarts Feenders voor 't N. v. d. D. Een goed onderhouden FIETS te koop. DANKBETUIGING. is op Vrijdagi 22 Dec. van 11—1 in de Lindeboom te spreken. Gr. ROEPER, Boekhandel. 1 DE PIANOSTEMMER, 2 ZANGVOGELTJE, 3 DE ARTISTE N-R E V U E. BAL NA. Voor 't aanstaande Kerstfeest verkrijgbaar KERSTKRANSEN, Divei-se soorten Gebakjes, Slagroom-taartj es, Garnalen-pasteitj es, en wat verder tot de banket en kokerij bekoort. Indien ik geweten had. De heer Dikkers noemt dit zich verschuilen, omdat men niet rond voor zijn meening durft uit te komen. Door den heer Mets wordt hierop verklaard geen woord meer over de zaak te willen spreken, zoodat toen de Voorz. hem vraagt wat hij voor stelt, de heer Mets daarop niet antwoord, doch de heer Over in zijn plaats opgeeft dat voor- gesteldjfiwordt het punt te verdagen, opdat de bewoners van de Waal uitspraak kunnen doen wat zij verlangen. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt met op een na algemeene stemmen aangenomen; de heer Dikkers stemde tegen. De heer Dikkers doet nu de vraag of dit besluit nu moet worden geadverteerd, waarop de Voorz. antwoord, dat men het wel in de raadsverslagen zal lezen. XVI "Verzoek W. Heeroma ingebruikneming schoollokaal te den Burg. Bedoeld verz. werd gedaan, ten einde zoo spoedig mogelijk een teeken-cursus op te richten, die dan zal worden gehouden des Zaterdags avonds van 7 tot 9 uur. B. en W. herinneren dat meermalen den wensch werd geuit dat alhier zulk een cursus zou worden opgericht en nu er een aanvrage komt om een der schoollokalen voor dat doel te mogen gebruiken, meenen zij te moeten ad- viseeren dat verzoek in te willigen, onder enkele voorwaarden met betrekking tot schoonhouden, mogelijke beschadiging enz Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het advies van B. en W. besloten. XVII Verzoeken afschrijving enz. van Hoof de- lijken Omslag. Die verzoeken waren ingekomen van de heeren: Milatz voor '/e en P. Lub en J Lak voor van hun aanslag in de H. O.zal worden geres titueerd wegens vertrek naar elders. Voor tot het laatste punt der agenda over te gaan dat in de besloten vergadering moet worden behan deld, doet de Voorz. de gewone rondvraag. Door den heer Zijm wordt inlichting gevraagd over de beloofde verbetering van het Boschje waarvan Spr. wel van ter zijde doch niet offi cieel iets heeft vernomen. De Voorz. deelt mede, datB. en W. in rélatiën zijn getreden met de Heide-maatschappij en dat volgens het rapport van deze maatschappij voor de eerste verbetering van het Park f 50 en voor die van het Boschje f 200 noodig zijn. De heer Langeveld vraagt verbetering van het voetpad langs den Waalderweg. Dit pad waarvan wekelijks minstens 700 personen ge bruik maken is vooral in de nabijheid van den Burg vrij wel onbegaanbaar door het opbrengen van enkele karren grind zou daarin meent Spr. reeds veel verbetering kunnen worden gebracht. De heer Keijser antwoordt, dat het onderhoud van die weg in handen is van het bestuur der 30 Gem. polders en de gemeente de helft van de kosten draagt. Voor verbetering zou men zich dus eigenlijk tot den dijkgraaf van die polder moeten wenden. De heer Dikkers meent, dat we niet te hooge eischen mogen stellen, daar alle wegen tegen woordig vuil zijn, waarop de heer Langeveld repliceert dat hier sprake is van het voetpad. De Voorz. belooft het dijksbestuur in kennis te stellen met den door den heer L. geuiten wensch. De heer Keijser wenscht nog even terug te komen op de vraag van den heer Over omtrent het vereischt aantal woningen bij den geprojec- teerden straat door het land van den heer Dikkers, Spr. meent, dat men naarmate de woningen verrijzen, ook de straat zal kunnen verlengen. De heer Over antwoordt dat volgens het be sluit door den heer Dikkers kan worden geeischt de geheele straat aan te leggenzoodra er maar 2 woningen gebouwd zijn aan dien weg. De heer Keesom wijst op den zeer vervuilden toestand waarin de sloot achter de Weverstraat verkeert. De heer Keijser merkt op dat dit particulier eigendom is, doch dat de gezondheids-commissie er reeds op heeft gewezen en reeds begonnen is met de verbetering. De heer Over wenscht dat aan H.H. Ged. Staten nog zal worden opgegeven, dat omtrent het besluit met betrekking tot den te leggen straat geen eenheid van gevoelens is omtrent de beteekenis der uitdrukking huizen. De Voorz. zegt, dat door H. II. Ged. Staten inlichtingen worden gevraagd omtrent de lengte en de breedte van dien weg. De heer Dikkers zegt dat het niet aangaat in een volgende vergadering maar weer een besluit te wyzigen evenals de heer O. dit kan doen met een recept, wanneer hy van Oosterend naar huis teruggaat. De heer Over vindt het optreden van den heer Dikkers verre van kiesch. De Voorz. klopt met den hamer, en verzoekt om zich van persoonlijkheden te onthouden. De heer Lap betoogt het wenschelyke van het leggen van een paardenpad van platte steen in de keistraat te den Hoorn. De heer Dikkers zegt dat naar hy meent dit reeds is besproken in de vergadering van B. en W. Niets meer te bohandelen zynde sluit de Voorz. de openbare vergadering om over to gaan in eono zitting mét gesloten deuren ter behan deling van het laatsto punt der agenda XVIII Vaststelling suppletoire kohieren Honden belasting en Hoofdelijken Omslag, dienst 1905. Deze kohieren werden respectievelijk vastge steld tot een bedrag van f 13,50 en f862.— POSTER 13 EN EN TELEGRAFIE. Het Post- én Telegraafkantoor zal ter gelegen heid van de beide Kerstdagen geopend zijn als volgt 1sten Kerstdag, 25 December. Gewone Zondagdienst 7,30-8,30-12,30-1,30 nam. 2den Kerstdag, 26 December. 7,30-8,30; 12,30-4,30. De hulppostkantoren en hulptelegraaf kantoren zijn als op gewone Zondagen open. De Directeur VAN 't HOF. Woensdag 20 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur Ds. Schroder. Zondag. 24 December 1905. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur ds. Schroder. Koog. Geen kerkdienst. Oudeschtld. Voorin. 10 uur ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barende. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. In het volgend nummer zullen wij opgave doen van de Predikbeurten met de Kerstdagen, voor zoover ons bekend. Amsterdam, 18 Dec. Aangevoerd 327 Run deren, le kwal. 75 4 78 ct., 2de kwal. f 0.68 f 0.74, 3de kwal. 62 a c. perK. G. 150 Melk en Kalfkoeien f 120 4 i 270, 0 Graskalveren a f 2 Schapen f 22at49 Nuchtere Kalveren f 8,4 f 16, Lammeren f' 495 vette Varkens 52 a 54 ct. per K. G, Pnrmerend, 19 Dec. Aangevoerd 361 Run deren en 16 Stieren. 116 vette Kalveren 75 4 95 ct. per KG., 185 nucht. Kalveren 110 4 f 23 p. stuk, 323 vette Varkens 49 4 53 ct. per KG. 25 magere Var kens f 17 4 22, p. st. 188 Biggen 19 Af 13 p. st.; 1674 Schapen f22 4 f 35 Lammeren f al Kip-Eieren f5,50 4 1 6,50 per 100 st. Vette Koeien, 257 a prijsh. h. vlug. Gelde Koeien, geen aanvoer. Melkkoeien, prijshl handel matig. Vette Kalveren, prijsh. h. stug. Vette Schapen 1. prijs h. stug. Nuchtere Kalveren, prijsh., h. stug. Vette Varkens, prijsh. h. matig. Magere Varkens, prijsh., h. matig. Geboren: HARRETJE, dochter van D. M. VLAS en A. VLASBlom. Oudeschild, Texel, 18/12 '05. Heden overleed onze geliefde Oom, de Heer MICniEL LAXGEVELD Pzn. in den ouderdom van ruim 83 jaar. Namens de lamilie, W. WUIS. Burg op Texel, 18 Dec. 1905. Voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenootbetuig ik mijn hartelijken dank. Wed. P. J. ROEPER. Hoorn, Texel Dec. 1905. OP VRIJDAG 23 DECEMBER as., 's avonds half 8, in het Loodsmanswelvaren. op Dinsdag 26 Deo. 1905, 's avonds ten 8 nnj, IX HET HOTEL TEXEL. Opgeuoerd zal morden Blijspel. Blijspel met Zang. Komische Scène. ENTREE uoor Heer f 0,75j ooor Dame f 0,50- Plaatsen te bespreken op den dag der uit voering van 12 tot 1 uur 4 10 cent per plaats. in de banketbakkerij Einde Weuerstraat Beleefd aanbevelend, KIKKERT ZONEN. Bestellingen zeer gaarne vroegtijdig 40^^^ ingewacht. Te beuragen bij fl. NIEUWENHUIJZEN. Burg-Texel. Indien ik geweten had dat de Pink Pillen mij zoo gemakkelijk, zoo snel konden genezen, zou ik niet zoo lang geleden hebben. „Men vindt dezen volzin iD vele briavcn met gene- zings- attesten. Het is dus tijd dit te zeggen. „Indien gij ziek zijt en indien de hehandeling die U volgt U helpt, gaat voort. Indien de behandelingen die gevolgd hebt, U niet helpen, ziet alsdan of de ziekte waaraan gij lijdt een dier ziekten is die de Pink Pillen genezen, en zoo ja, neemt de Pink Pillen, want men moet wel weten dat de Pink Pillen dikwijls genezen hebben, als wanneer de andere genees middelen schipbreuk hebben geleden. Indien Jutfr. Cato Hertogs, Kloosterstraat 222 te Roo- zendaal, of hare ouders eerder de merkwaardige werkdadigheid der Pink Pillen gekend hadden zou deze jeugdige persoou niet van af haar 14 de jaar tot in den laatsten tijd geleden hebben. Juffrouw Hertogs is op 't oogenblik 21 jaar oud, het zijn dus 7 jaren van haar schoonste jaren die zij met lijden heeft door gebracht, en zulks had zeer gemakkelijk vermeden kunnen worden. Juffr. Cato Hertogs, volgens portret. „Ik verklaar, zoo schrijft zij, dat ik aan bloed armoede en al hare ongemakken van af den leeftijd van 14 jaren geleden heb. Ik ben nu 21 jaar oud en gedurende 7 jaren gevoelde ik mij zwak, zonder eetlust, slechte spijsverteering. •Dikwijls had ik schele hoofdpijn, benauwheid duizeligheden. De geneesmiddelen die men mij gedurende die 7 jaren heeft doen nemen hebben mijnen toestand niet kunnen verbeteren. Einde lijk heeft men mij de Pink Pillen aangeradeD. In eenige weken hebben zij mij een gezond heidstoestand teruggegeven waar op ik niet meer hoopte. Indien ik do merkwaardige werk- dadighoid der Pink Pillen gekend had, zou ik ze reeds vee! eerder genomen hebben en sedert langen tijd zou !k genezen zijn." Weet dus dat de Pink Pillen het geneesmiddel zijn dat altijd slaagt 0111 tegen te gaan, bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, zenuwzwakte, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heupjicht. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per C doozen. Verkrijg baar bij Snabilé, Steiger 27, Rotterdam, koofd-depot- koudcr voor Nederland on Apotheken. Franco toezending tegen postwissel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 3