Bijvoegsel van óe cTexelsc/te (B our ant Van MAANDAG 1 JANUARI 1906. Binnenland. Uitslag gehouden verkoopingen" Marktberichten. Pre dikbeur ten, r< uv sti nsi KOHIER H O O F DEL IJ KEN QMS LAG. Burgemeester en "Wethouders der Gemeente Texel maken bekend, dat eeu afschrift van het aanvullingskohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1905, gedurende vijf maanden, van den 28 December 1905 tot en met den 27 Mei 1906, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Texel, den 27 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RUIBING. W. F. HIDDINGH GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize, 1 zakdoek, ge vonden in de Waalderstraat1 handschoen, ge vonden op de Groeneplaats, 1 sigarenkoker, gevonden op de Groeneplaats1 handschoen (wantje,) gevonden te den Burg, 1 paar sokken, gevonden in de Warmoesstrast. TEXEL, 30 DECEMBER 1905. In de vergadering van de afd. „Texel" der H. M. v. L." hedenmorgen gehouden werd tot Voorzitter gekozen de heer H. W. Keesom. Tot bestuursleden, in plaats van de heeren J. S. Keijser en C. Garritsen (niet herkies baar), de heeren Jb. Jb. Roeper en B. C. Lap. Verslag der verg. volgend nummer. Oosterend, 29 Dec. 't Was vol in de ver gadering van „Nut en Genoegen," gehouden op den avond van den tweeden Kerstdag. Bij de opening herinnerde de Voorzitter aan het „Vrede op aarde," dat alom gezongen werd, helaasin strijd met de werkelijkheid op vele plaatseD. In de vergadering en er na zou het evenwel „vrede" kunnen zijn, als ieder 't wilde, en 't was er vrede. De Voorzitter gaf als lezing een kort, ernstig woord, getiteld: „Een prettig Kerst feest," uit het Zondagsblad van de Telegraaf. Hiernaar werd met groote aandacht gehoord. De heer J. de Jongh, als vriend ter ver gadering aanwezig, leverde het leeuwendeel der bijdragen. In hoogen mate wist ZEd. de lachlust op te wekken met „Een zilveren Bruiloft." „Het Lachen" en „Toen ik nog ongetrouwd was," terwijl ook met genoegen geluisterd werd naar het comisch-ernstige „snaorig stuksken van Meister Maarten Baordman." 't Spreekt van zelf, dat de Heer de Jongh succes had. De heer U. Koppen heeft op zeer ver dienstelijke wijze voorgedragen de grappige stukjes„Een Studentengrap" en „Een paar cent knoopjes," terwijl de voorzitter nog ten beste gaf „In den val en er uit." Met dank aan allen werd het officieele gedeelte van de vergadering, die op zoo prettige wijze gepasseerd was, gesloten. Tot laat in den nacht bleef men evenwel bijeen, om deel te nemen aan een bijzonder gezellig bal. Voor dansmuziek werd gezorgd door den heer Smit van de Waal (cornet viool en piano.) De vereeniging tot bevordering van onderwijs in handenarbeid in Nederland heeft bij een te Haarlem gehouden onderzoek diplo ma A. (karton en klei) o.m. uitgereikt aan den heer D. L. Daalder, geboren alhier. Aan de kinderen van de beide alhier bestaande bewaarscholen werd op den tweeden Kerstdag een feestje bereid. In het kerkge bouw der Ned. Herv. Gem. was een kerst boom opgericht. Zeer vele ouders en belang stellenden woonden het feest bij. Door den visscher J. Daalder Jz. alhier is een reuzengarnaal gevangen. Zonder de voelers meet het dier ruim 13 c. M. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier de heer J. W. Tonsbeek, candidaat te Ros winkel. Oudeschild, 28 Dec. Voor een wagen met passagiers, die Zondag 1.1. naar de stoomboot reed, liep de tocht niet zeer gelukkig af. Op den zeedijk, aan den Oostkant van 't dorp, schrikte 't paard en kwam dwars voor den wagen. Bevreesd voor erger, sprongen de passagiers holder de bolder naar buiten of tuimelden over en op elkander, zoodat sommigen veel te hard op den grond terecht kwamen. Gelukkig bekwam niemand ernstig letsel. De tocht naar de haven werd te voet voortgezet, want de wagen had zooveel ge leden, dat hij eerst gerepareerd dient te worden alvorens weer dienst te kunnen doen. - Woensdagavond vergaderde de afdeeling van „Texels Belang" in de „Zeven Provinciën." De opkomst der leden had beter kunnen zijn. Na opening las de secretaris, de Heer Kroon, een zaakrijk verslag omtrent de oprichting, enz. Uit het verslag van den Heer T. de Wijn, penningmeester, bleek dat de contri buties geregeld inkwamen en slechts 95 ct. aan uitgaven voorkwam. De Voorzitter, aan de beurt van aftreden, werd als zoodanig herkozen. Het ledental was sinds de oprich ting meer dan verdubbeld. Besloten werd een paar zaken van administratief belang op de algemeene vergadering ter sprake te brengen. Den Hoorn. Op den 2 en Kerstdag, des avonds te half zeven werd in 't kerkgebouw der Hervormden het kerstfeest gevierd met de kinderen der Zondagschool. Voor de eerste maal was het feest opgeluisterd door een fraaien kerstboom. Door Ds. Visser en den heer C. Rooper Gz. werden vertellingen gedaan. De kinderen zongen liederen en werden rijkelijk onthaald op chocolade, koek enz. Door de ouderen werden een paar gezangen gezongen en aan 't einde ontvingen de kinderen scheurkalenders en boekjes. Bij den strandvonder zijn aangebracht eenige .zware balken en planken, die op het strand achter het dorp waren aangespoeld. De Cocksdorp 29 Dec. Tot Notabel der Nederd. Herv. Gemeente alhier werd Zondag gekozen de heer G. J. Garritsen en niet zooals 27 dezer werd vermeld de heer G. Alderlieste. Na het afdrukken van ons hoofdblad werd dit bericht door ons ontvangen. (De Uitgv.) Vlieland. Kerstmis ligt weer achter ons en bracht bij sombere dagen buiten toch veel stralend licht binnen. Er was een kerstboom, schitterend van licht en glans, kinderen er om heen, zoo blij genietend. Er was zang, heldere meisjes stemmen in de overbezette kerk, op den avond van den eersten Kerstdag, er was feestelijkheid in dat alles. De kinderen bewaren wellicht van dit feest een blijde herinnering, mogelijk de kleinsten het meest. De Kerstboom prijkte evenals vorige jaren in de Bewaarschool, daar had de heer Van Rossum den 2den dag zijne jongste leerlingen vereenigd en genoten zij als steeds *vele goede dingen, ook als steeds was de verloting der fraaie prijzen het glans punt van den avond. En den volgenden dag kwamen de kleintjes die daar thuis hooren in „het schooltje" en genoten zeker niet het minst. Mejuffr. M. A. Hillenius en den heer Donia komt een woord van hartelijken dank toe voor hunne medewerking. Vrijdag 29 Dec. aan den Burg. H Notaris G. J. O. D. DIKKERS. 1,40,30 Weiland „Franzenland." Uit de hand verkocht. P~ 2,89,00 Weiland „Dirk Wild," Opgehouden voor f 981 1,19,20 Weiland „Christiaan," Opgehouden voor f 405,- Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 23 Dec. tot en met 29 Dec. et rs Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Pieter Buis (Eierland) en Souwtje Cornelia Timmer (Oost), Jan Roeper en Catha- rina Maria Elisabeth de Braai (den Burg). ;el Geboren: Maarten, zv Jacob Breman en Pe- tronella Roos (Oosterend), Pieter Jacob, zv Johan Pieter Dros en Theodora Catharina Bremer (Oudeschild) Overleden: Adolf Cornolis Keijser, oud 34; jaar, ongeh (de Waal), Neeltje Eelman, oud*0 79 jaar, wed v. Arie Bruin (Oudeschild) JL Zondag 31 December 1905. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Oudejaaravond pred. Koog. Voorm, 10 uur ds. Smits. Waal. 's Avonds 7 uur ds. Smits. Oudeschild. 's Avonds 7 uur ds. Met. Den Hoorn. 's Avonds 7 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden. 's Avonds half 7 de Hr. van Zweden. CocksdorpVoorm. 10 uur de Hr. Barends. 's Avonds 7 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom 's Avonds 7 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds halfzeven ds. Kuperus. maandag 1 Januari 1906 (Nieuwjaarsdag.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal en Koog Geen dienst. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. hall 10 de hr Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. tien uur ds. Rooseboom. ;o h Schagen, 28 Dec. Aangevoerd: 3 paarden f 70 a 1 900 Stieren f af 041 Gelde- koeien f 110 a f315; 5 Kaltkoeien f 140, 1205; 23 Nuchtere Kalveren 17 a 18, 100 Schapen 1 26 a f 37 Lammeren i at 15 Varkens f 14,a f 18,00; 41 Vette Varkens 52 a 54 cent per kg.Vette Koeien i af0 Graskalveren f af 30 Biggen f 11 a f 14Boter f 1,30 a f 1,40 per K.G.Kipeieron 1 4,50 a f 5.00. Leiden, 29 Dec. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 130 stuks 1 176 a f 345 6 Stieren f145 a f 257; Veulens 0 stuks t af 154 kalfkoeien 1160 a f 268 Melkkoeien f 160 a 1268; 124 Varekoeien f 100 a f 168, 130 Vette koeien f 176 a 1345 37 Vette kalveren f 63 a f 135; 39 Magere kalveren f 6,— a i 147 Graskalveren f 33 a f 56; 786 Vette schapen t 23 a f 29—0 schapen (weide) f af 1 Paarden f 70 af 219 Magere Varkens f 20 a f 36. Vette Varkens a ct. 67 Biggen f 6 12,Lammeren f af If - BUI VAN DEN ds ndi BI 9) fl

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4