Pootaardappelen. „DE PRINS" <2rima 4e Groote Valkenbergsche Verloting. 1250 Prijzen. Prijs een Rijtuig met paard en tuig JOST WILDI, SIR NIGEL. eigen gerookt SPEK en Leverworst. SUPERPHOSPH A A T. Loten verkrijgbaar in den Boekh. Parkstraat Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg. een huishoudster eene flinke dienstbode, Het Millioenen Kind. in „de Beurs," 2e pr. een PAARD, waarde 1000 Gulden. Prijs per Lot 30 cent. IK VERKLAAR! Overal verkrijgbaar: VERSCHURE'S MARGARINE De J'exelsche Petroleum-handet AMERIKAANSCHE PETROLEUM FEUILLETON. ERNESTINE, Een groote bekende sigarenfabriek wenscht haar prima fabrikaat aan een solied winkelier voor 't eiland Texel in depot te geven. Zeeuwsche bonten C. BOON. Te koop 30 mud- Abonneert U op De mooiste Illustratie in Nederland. Goedgekeurd bij Kon. Besl., d.d, 15 ISTov. '05, No. 51. Groote «w [w ipi 9 Groote Winstkans. S Winstkans. waarde 2000 Gulden. Maandag 2 April 1906, namiddags 2 uur, begin der trekking in bet lokaal „Falcobergia" te Valkenberg. WORDT HET MEEST GEVRAAGD. ION C^AKTONS van 1 pond 40 Cents. 55 Va 20 D. J. BRUIN, Beurtschipper. Br. tr. lett. Z. Bureau Texelsche Courant. Gevraagd tegen 1 Maart of later of een zelfstandig Meisje. S. DUINKER, Warmoesstraat. Mevrouw HOEKSTRA-van Setten, te Heilo vraagt met I Mei a,s. van goede getuigen voorzien. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland in beeld bren gen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, bevat dit weekblad DRIE prachtige, doorloopende romans. roman uit de Hoog-Alpen. Geïllustreerd naar foto's van de heerlijke Zwitsersche Berglandschappen. Het nieuwe iraai geïllustreerde verhaal van A. COYAX OOYLE, (Schrijver van de Sherlock Holmes-serie) getiteld: Naar men zegt is deze roman die in de Middel eeuwen speelt, de boeiendste die Conan Doyle ooit heeft geschreven; en als extra bijlage in boekvorm een grooten Sensatieroman van de bekende Amerikaansche schrijfster ANNA CATHARINA GREEN, Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten tegen f 3,per jaar voor de gewoae en tegen f 5.per jaar voor de luxe-editie. Abonne menten kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. - Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen remise van f 3,75 voor de gewone en f5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met bijna 40 platen per week. Alv0ren8 V00RTAARSMESTSTOFFEN t0 k00p0D; gelievc u eerst to informeeren naar onze superieure kwaliteiten, gemakkelijke voorwaarden en vlugge bedieuing bij zelfs uog aller laagste prijzen. Aanbevelend, De Directie der N.Y. Het Landbouwkantoor Noord-IIolland te Alkmaar (hulpkantoor Purmerend G. W. MELCBERS. - JOHAN C. DE WIT. Vertegenwoordigd door den Heer J. C. ROEPER. der Vereeniging PALCOBERGIA, Kur-Comité. ie 3e pr. een Paard, waarde f 600, 5e pr. een Paard, waarde f 350, 4e een Paard, 400 6e v een Paard, 300, 7e pr. een prachtig Salonameublement, 8e prijs een schoon Slaapkamerameublement, 9e prijs een Koe, waarde f 200, 10e prijs een Koe, waarde 1200. Verder nog 8 stuks mooi hoornvee 10 stuks varkens, 10 schapen, 2 phonographen, 25 vélocipè- den, 25 naaimachines, 5 zilver alphaniet Koffiekan met suikerpot, melkpot, enz., 25 pendulen, 25 regulateurs, 100 spiegels, 100 dames- en heerenhorloges, 2 kleerkasten, 2 spiegelkasten, 1 tafel en 6 stoelen, 50 para- pluiestandaard, 50 rooktafeltjes, 100 likeurstelleD, 100 peper- zoutstellen, 100 heeren dames- parapluies, 50 paar kandelabres, 100 wekkers, 25 paar busten, 25 koffieserviezen, 100 étuis met messen, lepels ol vorken, overige prijzen Kunstvoorwerpen of Huishoudelijke zaken. Het Bestuur Falcobergia, Kur-Comite Jos. Crolla-Falise, Secretaris. Dr. A. Erens, Burgemoester, Alpb. Schetters, Penningmeester. Commissarissen: A. America, H. Caolen, J. Drisseo, G. Erens, J. Kengen, A. Kusters, J. Mesters, G. Smeets, J. Smeets, J. Spiertz, H. Schetters, A. Pappers, J. Franssen, A. Vacqueray, J. Jeukens, J. Février. Tegen toezending uan postwissel groot 3 gld. morden 11 Loten door de Vereeniging „Fal cobergia toegezonden. (TER VERVANGING VAN NATUURBOTER Een merkwaardig geval te Ben Helder. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Den Burg die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. De Heer D. KLUT, wonende Viamingsthaat 54 te Den Helder, meldt onsHet is reeds Veer tien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hiervan onuit staanbare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schouderbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aan houdend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik me bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprispten. Ik had veel hinder van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijne aandacht getrokken werd door de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en ben blij U te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting be komen heb. De pijn in den rug was bijna ge heel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zjjn geheel te worden ge nezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpyn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belem mert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak dei- blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wjjze af te voeren. 13 Verzeker U dat men-U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer KL UT gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar b(j de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. levert lsto kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Vrij naar 't Fransch door A. B. 17 Al zoekende in den omtrek kwam men op een plaats waar de grond met lang gras was begroeid, hetwelk over een lengte van vijf k zes voet scheen terneergeslagen te zijn. Eerst had men daarop geen acht geslagen en was er voorbijgegaan zonder ei op te letten, toevallig echter liep nu een der bedienden er dwars door en stiet zijn voet tegen een hard voorwerp. Hij verwijderde het gras, om te zien welk voorwerp dat was en vond een groot stuk hout, dat daar blijkbaar met opzet was verborgen. Het was een vierkaDt stuk eikenhout, van ongeveer 4 voet lang en drie daim dik; waar schijnlijk had dit hout vroeger aan een gebouw dienst gedaan, het hont was halverwege bedekt met versche bloedsporen, te midden waarvan zich enkele vrouwenharen bevonden. Met deze zware knnppel was ongetwijfeld het meisje gedood. Een der aanwezigeD, een werkman die sedert eenigen tijd bij den molenaar werkte, herkende het stuk hout dadelijk en vertelde waar bet gebruikt was. Het komt van den molen, riep bij uit. Het lag bij de afbraak bij den vijver. Ik weet nog zeer goed dat het er heen ia gebracht en toe vallig heb ik het er van morgen nog gezien. Eerst weigerde men geloof aan zijn woorden te hechten en meende men, dat hij zich zou vergissen. Maar een ander werkman bevestigde zijn woorden en herkende het stuk hout als door hem zelf den vorigen dag bij den vijver gebracht. Hij wist er nog aan toe te voegen, dat hij het er had gebracht met nog 3 dergelijke stukken, welke hij als overtuiging nog wel wilde halen, indien ze ten minste ook niet waren wegge nomen. Met deze knuppel was dus de moord gepleegd. De vergelijking van de huren aan den knuppel met die van het slachtoffer en de voren van de wonden lieten verder geen twijfel meer over. Op een zoo gevorderd uur was het onmogelijk een nog uitgebreider onderzoek in te stellen. Men had overigens zeer nauwkeurig de plaats onderzocht waar het lijk was gevonden en die waar de moord was gepleegd, en ook de omtrek dier plaatsen, en nergens had men ook maar een spoor kunnen vinden van de kleeren van het jonge meisje, of eenige aanwijzing die hen op hel spoor kon brengen van haar zuster. Wat was de moordenaar Met welk doel had hij de misdaad bedreven Deze beide vragen had men niet kunnen oplossen cn ze schenen zoo zeer met elkaar samen te hangen, dat de een Diet scheen te kunnen worden opgelost zonder de andere. De uitlegging welke de molenaar en ook de baron er zich van gaven, was deze, en zij twijfelden geen oogenblik aan do juistheid er van, dat Ernestine met haar zuster samen een plan tot ontvluchting had beraamd en dat zij dit nu hadden ten uitvoer gebracht. Voor heen te gaan had Ernestine moeten zorgen voor het Doodige geld; aangezien men nu het jonge meisje vond, geheel zonder geld en zelfs zonder kleeren en den gouden ring welke zij anders om den vinger droog, besloot men er uit, dat zij gedood was, om haar daarna te bestelen. Maar als dat werkelijk alleen het plan was geweest van den moordenaar, waarom zou hij baar gelaat dan zoo onkenbaar hebben ge maakt, dat was niet het gevolg van een worste ling en evenmin in blinde woele geschied, het was het resultaat van rijpelijke overdenking en in koeion bloede gedaaD, nadat zijo slachtoffer reeds was overleden; klaarblijkelijk had dit plaats om alle nasporingen nutteloos te maken door het lijk totaal onkenbaar te maken. Hoe was bet te verklarem, dat een gewone dief die zoo zorgvuldig zijn voorzorgen nam, dat do ontdekking van het lijk nog niet dadelijk zijn spoor zou verraden, dat zoo iemand kalmweg nog het lijk van zijn slachtoffer zou gaan ver minken en daardoor don kostbaren tijd ver spillen, zoo noodig voor zijn vlucht Maar wie was de moordenaar Hoe men alles ook naging kon men niemand vinden, die men ook maar met eenigen grond boe gering dan ook kon verdenken van zoo iets. Niet in hot dorp, noch in het geheele district kende men iemand, die men van den moord zou kunnen verdenken, en sedert een half jaar had men ook zelfs geen vagebond of onder individu van verdacht uiterlijk gozien. De misdaad scheen er goheimzinniger en verschrik kelijker door. Terwijl de president van de rechtbank en do procureur des konings te vergeels zochten naar eenige aanwijzing in deze duistere zaak, kreeg plotseling een der omstanders een idéé dat hen tot uitgangspunt kon dieneD, eene veronder stelling, die weldra de achterdocht in hooge mate opwekte. Terwijl allen werden onder vraagd toonde een der bedienden van den molenaar zich zeer gejaagd. Weldra niet in staat zich langer in te houden, ging hij naar zijn meester toe, en vroeg hem even alleon te spreken. Mijnheer, zei hij, toen ze ver genoeg van de anderen verwijderd waren om niet door dozen gehoord te worden, ik heb u iets mede te deeloD, dat naar ik meen van groot belang is. liet Btuk hout, dat geheel met bloed bedekt was, heeft mij op het idee gebracht, aangezien ik mij echter zeor goed kan vergissen, heb ik het u niet in 't bijzijn van allen willen vertellen, evenwol geloof ik, dat bet goed zou zijn als beide heeren van het gerecht er mede in konnis worden gesteld. De molenaar begaf zich dadelijk nnar don president van do rechtbank on den procureur des konings en vroeg hen mot hem mede te gaan naar do plaats waar hij den bediende had achtergelaten. Wordt errolgd Uedrukt bjj JL1A.NUBIVKLl) 4 Jii ïtJUU, loxol.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4