J.llElteliaar, Is De mededeeling van een Drogist. SANGUINOSE. 4e Groote Valken bergsche Verloting. 1250 Prijzen. Ie Prijs een Rijtuig met paard en tuig Geld verkrijgbaar Heeren- en damesrijwielen m mdsch Laflilk11 LIJNZAADKOEKEN S U P E RPHOSPH A A T. G. ROEPER, Burg op Texel. Verkrijgbaar bij Loten verkrijgbaar in den Boeklu Parkstraat alle soorten JCulpmeststoften. De Landbouwkalk BESLIST HET BESTE ADRES WESSAMEN LAAN, WORMERVEER. FEUILLETON. 2e pr. een PAARD, waarde 1000 Gulden. Prijs per Lot 30 cent. ERNESTINE, J. E. WINKLER. 1 W. F. Stoel Zoon, te Alkmaar Agentschap van het J E, WINKLER Ten voordeele van den Burg. JOH. W ZIJM, Spoorstr. 91, Den Helder. Merk „W. L.", De Abdijsiroop, klooster Saiacta Paulo Centraal-DepótL. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. zuiver plantaardig middel voor alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sanguinose helpt nog als niets anders helpt- Ik ben lang lijdende geweest aan zenuwzwakteik had veel last van hartkloppingen en hartwater, was altijd moe ik zag tegen alle werk op; alles was mij te veel, in één woord ik was totaal ziek. Toen ben ik begonnen met uwe SANGUINOSEik doe nu mijn werk met lust en pleizier; pijn heb ik in het geheel niet meer en mijne krachten nemen met den dag toe.U moogt dit publiceeren- Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f8,12 fl. f 15, Te Oosterend bij A. DROS, verkooper voor geheel Texel. G-oedgekeui'd bij Kon. Besl., d.d, 15 ISTov. Groote Winstkans '05, No, 51. Groote Winstkans. waarde 2000 Gulden. Maandag 2 April 1906, namiddags 2 uur, begin der trekking in het lokaal „Falcobergia" te Valkenberg. De ondergeteekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands levert steeds onder Openbare Contröle en tegen uiterst concur roerende prijzen Prijscouranten eD inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. uit de Kalkfabrieken van is uan gegarandeerd goede kwaliteit en billijk in prijs. '26-3 op driemaandelijksche accepten, suet en zonder borg. GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een buur man. De. hoer J. Vader, wonende Artiileriestraat 2 te den Helder meldt ons: Aan uwe voortreff'e- lijke Foster's Rugpijn N ieren Pillen heb ik bet te danken dat ik een zeer groote verlichting bekwam in mijn nierziekte, waaraan ik reeds lange jaren lijdende ben geweest. Ik had veel pijn in d m rug en zijden, die zich soms tot in de berst uitstrekte. Het urineeren ging njoeielijk en veroorzaakte mij veel pijn; het water zag er vuil troebel uit en wan neer i.k h» t eenigen tijd liet staan, was er veel be zinksel in. Bij het minste werk wat ik deed, moest ik hevig transpireeren. ik gevoelde mij immer zeer vermoeid, loom en lusteloos en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, want het leven viel mij werkelijk zwaar. Men wees mij toen op de genezingen door Uwe pillen teweeggebracht en ik wensebte hier ook onmiddelijk een proef mede te nemen. Na een paar dageD werd mijn pijn min der en mijn gebeele gestel knapte op, ik w as zeer verwonderd en gelukkig toen ik twee weken later bijna niets meer van mijne ziekte kon bespeuren. Ik zal dan ook met vertrouwen dit uitstekend ge neesmiddel aan diegene aanbevelen, die mochten lijden als ikzelf voorheen. 17 Ik ondergeteekende verklaar, dat bet boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aan vang neemt Rugpijn is het eerste en zekere tee- ken van nierziekte. Foster's Rijgpiju Nieren Pil len genezen de pijn in den rug,terwijl ze dc nieren in orde brenger, die zich daaronder bevinden, want inderdaad zijn het de nieren, die dc pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Vader gehad heelt. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedeie doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. VOOR IS BIJ Tevens het beste en goedkoopste sdres voor Oriderdeelen, Emailleeren en Vernikkelen. Concurrentie beslist, onmogelijk. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee roet de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1'lOfl. VEGEA GOUDEN MEDAILLES. Alvorens VOORTAARSMfljSTSTOFH EN t0 koopon, gelieve U eerst te informeeren naar onze superieure kwaliteiten, gemakkelijke voorwaarden en vlugge bediening bij zelfs nog aller laagste prijzen. Aanbevelend, De Directie der N.V. Het Landbouwkantoor Noord-TIolland to Alkmaar (hulpkantoor Purmcrend) G. W. MELCHERS. - JOHAN C. DE WIT. Vertegenwoordigd door den Heer J. C. ROEPER. ""W v „Hoewel ik als drogist voor sommige Specialiteiten; tikelou weinig respect heb, moet „iïc toch met de Abdijsiroop een uitzondering maken. „Mijn dochtertje van 6 jaar leed aan een hardnekkigen hoest, waar geen af komen aan „was. Ik had in mijn zaak atuurlijk alle mogelijke medicamenten, vele middelen had „ik aangewend, doch niets hielp. Alleen verdoovemie middelen liielpen! Toen besloot „ik de Abdijsiroop, klooster Saucta Paulo am te w.-ndeu en zie na bet gebruik van „een flesck was de hoest verdweneu. Het is mijn innige overtuiging dat de Abdijsiroop „uitstekend werkt, vandaar dat ik ze met gerustheid durf aanbevelen en bij u ecu groote „bestelling heb opgegeven, die ik reeds ontvangen heb". Met dank, J. ZEILEMAKER, Drogist. Rijswijk bij Den Haag. T ÏÏT AP I Gij dezelfde soort Abdijisroop bekomt die het dochtertje van den heer -1-Jl.JJ- v/X Zeilemaker gebruikt heelt, deze alleen geneest en is kenbaar aan ceu rooden baud om de flescb, waarop de handteekening van den generaal-agent L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit 1 is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij versterkt de lucht pijpen en longen en geneest onvoorwaardelijk den hardnekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, asthma, keelpijn, heoschhcid, kink- en slijmhoest, bronchitis, influenza en alle Borst- en Longaandoeningen. PRIJS PER FLACON f 1—, f 2,— en f 3,50. Mejuffrouw de Wed. E. vVACIIT uit Nicuw-Buinen schrijft ons: Mej. de Wed. E. WACHT. Nieuw-Buinen, 30 JaD. 1906. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen en kost U de behandeling slechts 12" of 15 ct. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. Men zij niet tevreden met namaak zij geneest nooit der Vereeniging FALCOBÜRGIA, Kur-Comité. 3e pr. een Paard, waarde f 600, 5e pr. een Paard, waarde f 350, 4e een Paard, 400 6e een Paard, 300, 7e pr. een prachtig Salonameublemenf, 8e prijs een schoon Slaapkamerameublement, 9o prijs een Koe, waarde 1200, 10 stuks varkens, 10 schapen, lOo prijs een Koe, waarde f 200. "V, 2 phonogruphen, 25 vélocij è- w» Verder nog 8 stuks mooi hoornvee,p-A den, 25 naaimachines, 5 zilver alphuniot Koffiekan met suikerpot, melkpot, enz., 25 pendnlon, 25 regulateurs, 100 spiegels, 1U0 dames- en he' rcnhorloa s, 2 kleerkasten, 2 spiegelkasten, 1 tafel en 6 stoelen, 50 para- piuiestacdaard, 50 rooktaieltj. s, 100 liksurstellen, 100 pepor- zou tstnl Ion, 100 beeren dames- panpluies, 50 paar kandelabres, 100 wekkers, 25 paar busten, 25 koffieser iozon, 100 étuis met messen, lepels of vorken, overige prijzen Kunstvoorwerpen of Huishoudelijke zaken. Het Bestuur Falcobergia, Kur-Comite: J, s. Crolla-Folise, Secretaris. Alph. Schettert), Penningmeester. Dr. A. Erens, Burgemeester, Commissarissen: A. America, II. Cnelen, J. Driesen, G. Erens, J. Kocgon, A. Kusters, J. Mesters, G. Smects, J. Smeets, J. Spiertz, H.Schetters, A. Pappers, J. Fransscn, A. Vacquoray, J. Jeukens, J. Février. Tegen toezending uan postwissel groot 3 gld. tuord8n 11 Loten door de Vuroeniging „Fal cobergia toegezonden. Vrij naar 't Fransch door A. B. 20 De procureur des konings dacht een oogen- blik na. Hot is totaal onbekend, hernam hij ver volgens, wat er in den tuin is voorgevallen, toeu doctor Hartman en juffrouw Ernestine er samen waren, evenmin als hetgeen er later onderweg soms nog plaats had. Een solide grondslag ontbreekt er dus voor onze veronder stelling. Maar gij zult mij to :h ongetwijfeld wel toegeven, dat de zaak zich als volgt kan hebben toegedragen. Het is uiet waarschijnliik, dat de doctor en juffrouw Ernestine als plaats van samenkomst den tuin hadden uitgekozen, waar zij ieder oogenblik gevaar liepen ontdekt of overvallen te worden. De omtrek van. den vijver was daarvoor veel gunstiger en ook voor de uit voering van hun plan. Zij zullen natuurlijk dadelijk hebben gedacht aan de houtstapels welke Iiuq tegelijk een gemakkelijk te herkennen punt en een schuilplaats aanboden. Wie zegt nu, dat daar aangekomen juffrouw Ernestine niet reeds het eerste teeken van berouw heeit gegeven en haar plan toonde weder naar huis terug te koeren Boos over deze onverwachte tegenstand, en vroezende, dat men de vlucht van het jonge meisje zou bemerken en haar zou gaan zoeken, kan de doctor ten einde geen tijd te verliezen tot geweld zijn toevlucht kunnen hebben genomen. Op een oogenblik van ongeduld zal hij het stuk hout uit de hoop hebben genomen en het jonge meisje er mede hebben gedreigd, deze daardoor verschrikt zal zich gedwee hebben laten geleiden naar het boscb. Zonder twijfel heelt zij daar opnieuw weerstand geboden en de doctor zichzelf niet langer meester zal haar in een oogeublik van woede hebben doodgeslagen. Het zijn, dat moet ik bekennen zeer eenvou dige vermoedens, die op geen soliden groudslag ruston, maar ge zult mij tenminste dit toestemmen dat als het is bewezen dat doctor Hartman van avond in 't geheim het huis van mijnheer Horst is binnen gedrongen op welke manier dan ook en hij h t middel heeft weten to viuden mejuffr Ernestine terug te zien, ik het ïccht heb en het zelfs mijn plicht is na hetgeen zooeven is gebleken, bevel te geven tot aanhouding van doctor Hartman, waar deze zich ook moge be vinden. Daar heb ik niets tegen in te brengen, en ik geloof werkelijk, dat het uw plicht is zoo te handelen. Mijn gedragslijn is in deze dus geheel afgebakend. Een koopman in het dorp, als ik mij niet bedrieg heet hij Jozcph Holl, is de vriend van doctor Hartman. Als laatstgenoemde in het land is teruggekomen zal hij zijn vriend wel hebben opgezocht en zal hij zonder twijlel bij deze wel inlichtingen hebben ingewonnen omtrent hetgoen er heeft plaats gehad by mijnheer Horst gedurende zijne afwezigheid ten einde daarnaar Ie kunnen handelen. Daar moesten wij dus in de eerste plaats een onder zoek instellen en zullen wij zeker wel kunnen vernemen of dr. Hartman werkelijk iu het dorp is geweest en wat er verder van hem geworden is, of hij nog in het dorp is of niet. Ik ga zelf eens op onderzoek uit en kom daarna onmiddelijk weder bij U. Wat het lijk betreft, geloof ik dat hot goed zou zijn het hier to laten in den zelfden toestand onder bewaking van cenige bedionden, totdat de vrederechter on de doctoren zijn aangekomen. De baron had voordat hij den molen verliet een bode te paard gezonden naar den vrederechter en den burgemeester van het Canton, die in do naburige stad wooude, do bode had een briefje van hem medegekregon waarin hij zo verzocht met de beschikbare gendarmes te komen in het dennebosch. De bodo had zich gehaast en do beide magi straten kwamen vroeger dan men ze wel had verwacht ou wel op 't oogenblik toen do baron op het punt stond naar het dorp te vertrekken. Hun aankomst bracht eenige verandering iu do plannon van den baron. Hij bleef nu zelf in het bosch en droeg den burgemeester met 2 gendarmen op in zijn plaats naar hot dorp to gaan on do koopman I [oil en dr. Hartman als dezo zich ook nog in hot dorp mocht bovinden gevangon to nemen, en onmiddelijk naar het bosch te brengen, zonder zo iets te vertellen van do redo van hun gevangenneming. Wordt vervolgd.) Oidrukl by LAiMjh,V ;1. i DB KUUJJ, loxel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4