Borstkruiden, VITRAUPHANIE De nieuwste stalen Geld beschikbaar. Steyaert's Beer gevorderd bakkersleerling Een flinke jongen gevraagd Houthandel Koogereind. B u i t e n 1 a n d. als kleermaker. 40 a 50 beste Eijterlingeij. Lompen, Beenderen, IJzer, Zink, Koper, Tin, ZOMERSTALEN; Nijland's slijm- en maagpillen, „BOTH A" VERSCHURE'S MARGARINE Predikbeurten, M ar kt berichten - ADVERTENTIEN. gaat niet door. De hengst Adeibert II Prachtige Mixed MAIS en Amk. LIJNKOEK A E. VOOR DE MAAND APRIL. soliecle Lantaarns Jt. JCeijser Cz. GE Z. LAP Druivenborstsiroop, Eau des Carmes. «föinnenöurg. Wed. JCuiper. Voorradig bij J, L. LEEN, Texel. een 8GHEEP8WATERM0LEN met pomp, Behangselpapier en Randen ontvangen. Fabriek en Magazijn van Pelterijen, Overal verkrijgbaar: Een berouwhebbende dief. Bij den heer C. Butter, te Nieuwe Niedorp werden dezer dagen des nachts eenige kazen gestolen, welke nog in het zout stonden en dus nog niet voor het gebruik geschikt waren. Of nu de dief dit bij nadere beschouwing bemerkt heeft, of dat er op de eene of andere wijze onraad kwam, is onbekendmaar des morgens vond de heer P. Fraij op zijn stoep een zak met kazen liggen, welke hij daarop aan den eigenaar heeft doen ter hand stellen Den dief heeft men nog niet gevonden. („Alkm. Ct.") Zoo'n poes is geld waard. De „Bred. Ct." meldt uit Bavel De linnenwever P M. alhier is in het bezit eener poes, eene bijzondere poes. Het beest kwam dezer dagen thuis, miauwde aanhoudend en streek zich voortdurend tegen de beenen van den eigenaar. Deze bemerkte dat er iets gaande was en ging naar buiten. Poes zette het op een loopen en hij ze achterna. Stond hij stil, dan kwam poes terug, hem door miauwen en streelen verzoekende verder te gaan, Na aldus een kwartier te hebben geloopen, bleef poes stilstaan bij een geschoten haas, die eenige meters van den weg in een akker lag. Een verdacht zaakje. Geheel de allures aannemend van een echten turfventer duwde een arbeider een kar, waarop een lading netjes gestapelde turf, van Staphorst naar Meppel. Nu is er in Staphorst nooit overvloed en in Heppel nooit gebrek aan turf. In dien gedachten- gang kwam een politie agent, kennende de geschiedenis van de verrassing van Breda, op het idee, om te zien of er nog wat onder de turf was. En jawel, hij vond... twee doode kalveren en een varken, waarvan het vleesch in staat van ontbinding verkeerde en dat bestemd was voor iemand te Meppel. Geen pleizierig vooruitzicht. Is het juist, wat het „N. v. N gehoord heeft, dan heeft de Dtrechtsche kapper, die Rosier herkende en de eerste oorzaak was van zijn arrestatie, een dreigbrief ontvangen; kameraden van Rosier dreigden hierin hem te zullen straffen. De man heeft onmiddelijk hiervan aangifte gedaan bij de politiedag en nacht wordt nu bij hem de wacht gehouden Geen boodschap voor kinderen. Een vijfjarig meisje, dochtertje van den heer Buis, Oostenburgergracht te Amsterdam, moest een test vuur halen. Waarschijnlijk door den feilen wind zijn er vonken in haar jurkje gewaaid, zoodat het kind plotseling in volle vlam stond. De moeder en een buurman wisten de vlammen te dooveD, waardoor de eerste zelf vrij ernstig haar handen verbrandde en ook de buurman brand wonden aan de handen kreeg. Het kind bleek intusschen zóó ernstig gebrand aan rug, borst en armen, dat onmiddellijk over brenging naar het Gasthuis noodig was. („Echo") Van 'n Dominee die op 't Nut zou spreken, 't Was toch wat. De vrouw van Wullem- buur had er niet van kunnen slapen en de zoon van Arie, die zooveel in de kerkelastcn betaalt, had al gezegd, dat hij er de kerk om zou mijen en de koster wilde wel eens weten, wie hèm zou kunnen dwingen nou nög koster te blijven. Waar was dat nou voor noodig al die opschudding iu de gemeente. Kon hun dominee dan in zijn eigen kerk-alleenig niet preeken Wat most-ie nou in de buurt gaan preeken op het „nutWant dat had ie ge- zeid en, rekent-er maar op, hij zou het doen óók. Of ze or niks van gezeid hadden tegen em Nou, en niet zuinigjes ook. Maar tegen hèm konden zij niet op. Zij hadden geen letters gegeten en als-ie begon was-ie net 'n advecaat. Zondag vóór veertien daag, had-ie op stoel gezeid, dat zij niet mosten meenen, dat zij op den oordeelsdag zouden gekend worden, wanneer ze alleenig maar konden zeggen Heere, Heere, ik heb veertig jaai in Uwe Kerke in het hekje gezeten, en wat deed-ie nou zelf! Ed, in de Schrift stond er toch ook niks van. Van dat „nut" niet. Ze konden er maar niet overheen, deze trouwe, plichtmatige ambtsdragers. Als ze nu maar iets konden vinden, dat ze er goed konden afkomen en hunne eere redden tegen over de gemeente. En, waarlijk, 't kon niet zóo slim wezen, of Teun wist altijd raad. Stond er niet geschreven aldus leeraarde hij dat de Heere Jezus óók wol omging met tollenaren en zondaren? Welnou dan, kon de dominee dan niet-es op het „Nut" preeken Zoo waren zij èn de dominee gered. En de slaap keerde weer en de lasten werden betaald en de koster bleef koster. Alleen Jan Nieuwenhuijzen kwam er slecht af. („Hervorming.") Wat 'n slordig soldaat. De Ilaarlemsche politie publiceert onder de gevonden voorwerpen „een geweer der infanterie." Een kort testament. Een testament in 't geheel uit drie woorden bestaande zal wel een zeldzaamheid zijn.' In de vorige week keurde de Londensche rechter het volgende testament goed„Alles voor moeder", dat de erflater op een envelop gekriebeld had, geteekend met de voorletters van zijn voornaam en zijn van, in tegenwoor digheid van zijn zoons. Onderaardsche draadlooze telegraaf. Een priester te Wilkesbare, in den Ame- rikaanschen staat Pennsylvanie heeft een systeem voor onderaardsche draadlooze tele graaf uitgevonden en er proeven mee genomen die verrassende resultaten hebben opgeleverd, zoodat hij zegt weldra Amerika met Europa telegrafisch zonder draad te zullen verbinden. Daarvoor moet, volgens den uitvinder vader Murgas in Europa en in Amerika een put gegraven worden van 900 meter diep, wa .ruit alle vochtigheid streng geweerd wordt. In dien put plaatst men het toestel, dat door draden, welke door stalen buizen loopen, met de oppervlakte is verbonden en van dat toestel gaat de stroom uit, die, zonder draad, onder den grond doorloopt naar het toestel, dat op gelijke wijze in het andere werelddeel is ge plaatst. Op Oudejaarsavond verwekte een zon derling toegetakeld man in de Friedrichstrasse te Berlijn groot opzien Hij droeg een kui tentikker van een sterk verouderd snit en een reusachtigen luiwagen over zijn schouder en werd al spoedig gevolgd door een joelende menigte. De politie bracht hem op en ver baliseerde hem Toen men hem op de wacht vroeg, met wie hij gehuwd was, antwoordde hij„Met een vrouw.' Natuurlijk, voegde de inspecteur hem barsch toe. Maar de man antwoordde weer, dat dit zoo natuurlijk niet washij had b. v. een zuster, die met een man getrouwd was. Hij kreeg eerst drie dagen hechtenis, maar in hooger beroep ver anderde het hof die straf in een geldboete, omdat hij zoo'n grappige kerel was. Gemeenteraad van Vlieland. In de vergadering van den Raad dezer Ge meente op 7 Maart j. 1. waren afwezig de heeren F. H. Eijdman, K. R. Visser en J. Jonkman. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Komen ter tafel a. Verslag van B. en W. over den toestand der Gemeente; b. Verdag over het Herhalings-onderwijs, e. Jaarverslag (1905) van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim d. Verslag van B. en W. over de Volkshuis vesting. Deze verslagen geven geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen en worden voor kennisgeving aangenomen. Uit bet verslag, bedoeld bij art. 25 der Kies wet, door den Burgemeester uitgebracht, blijkt, dat het aantal kiezers der gemeente met 7 is vermeerderd en thans 138 bedraagt. Het ontwerp-Kohier op den Hoofd. Omslag en de Hondenbelasting worden vastgesteld resp. tot een bedrag van f 1000 en (59. Een voorstel van B. en W. tot verhooging der hoofdsom van den Hoofd. Omslag, komt in een volgende ver gadering aan de orde. Op een verzoek van den heer G. de Gorter om voor gemeenterekening een beerput te mogen laten maken aan het z. g. Achterom, aangezien op zijn eigen erf daartoe de noodige ruimte niet is, wordt afwijzend beschikt, wat betreft het finaneieele gedeelte, doch aan adres sant van gemeentewege een stuk grond toe te wijzen, om daarop voor rekening van den ver zoeker de beerput te laten maken. Komt ten slotte in behandeling een voorstel om mej Wed. R. Smit-de Gorter in het genot van „vrije woning" te stellen. Do raad, erken nende de vele en langdurige d'ensteu door den nu wijlen heer Smit de gemeente bewezen, overwegende, dat de weduwe niet komt in het genot van pensioen, besluit met algemeene stemmen de weduwe Smit-de Gorter te vergunnen in de tegenwoordige woning „vrij" te blijven wonen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Zondag 18 Maart 1»06. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Oudeschild. Voorm 10 uur Ds. Met Dm Hoorn Voorm. 10 uur Ds. Visser. "osterend. Nam. 2 uur Ds. Smits. Cocks dorp. Voorm. tien uur de II r. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. halfden ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Geen dienst. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Scherpenhuysen Schagcii, 15 Mrt. Aangevoerd 0 paarden f af 0 0 Stieren f —0 a f 0 6 Gelde- koeien f 120 a f 150; 10 Kaltkoeien t 150, f210; 150 Nuchtere Kalveren f8 a 18, af 3 Varkens f 15,a t 20 22 Vette Varkens 54 a GO cent per kg.23 Vette Koeien f 170 a f 280; 0 Graskalveren f af 53 Biggen f 11 a f 15Boter f 1,20 a f' 1,35 per K.G.Kipeieren i 3,a f 3 25 Leiden, 16 Maart. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 233 stuks t 158 a f 287 11 Stieren i 123 a f 217 Veulens 0 stuks f af 262 kalf koeien i 149 a f 261 Melkkoeien f' 149 a f251; 246 Varekoeien f 106 a 1203, 213 Vette koeien f' 161 a 1268 37 Vette kalveren f 63 a f 98164 Magere kalveren f 4,— a ill; Graskalveren f af—; 132 Vette schapen f 21 a f 32 ai 161 Magere Varkens f 22 a f 50. Vette Varkens-a ct. 85 Biggen f8 75 f 14 Lammeren f af Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 10 tot en met 16 Maart 1906. OndertrouwdGcene. Getrouwd Pieter Jan Bremer (Dijkmanshuizen) en Martje Krijnen (den Hoorn), Broer de Boer (Haarlem) en Grietje van der Kooi (de Cocks- doip). Geboren Maria Agatha, dv. Cornelia Koopman en Antje Tuinder (Dijkmanshuizen), Meijert, zv. Cornelis de Ridder en Aagje Spigt (Koo- gerveld). Overleden: Klaas Langeveld, oud £8 jaar, geh. met Guurtje Flens, weduwn. van Gerbrig Anna Daalder den Burg). Getrouwd: P. J. BREMER M. KRIJN EN, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen liartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Kerkeplaats, 15 Maart 1906. Woor de vele bewijzen van deelneming betoond aan onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, AA- JE ABBENE8, Wed. P. Kalf, gedurende haar ziekte en na het over lijden, onzen welgemeenden dank. Namens de familie, G. KIKKERT JHz De ondergeteekende bericht aan de ingezetenen van Texel, dat hij zich met 1 Mei a. s. aan den Burg wenscht te vestigen Hopende door eene soliede en nette bediening zich aller vertrouwen waardig te maken. W. WOLTERS. GEVRAAGD een bij D. BUIJS, de Cocksdorp. die het sehoenvak wil lceren, tegen APRIL of eerder bij J O II. KIKKER T. Te koop gevraagd Inlichtingen verkrijgbaar bij Gebr. PEREBOOM. De boelhuis bij den heer Tijs Cz. Bakker op „Rozenhout" Deurw. C. DE WIJN. allo soorten HUIDEN, worden door verbeterdo prijzen tot den hoogst niogclijken prijs ingekocht. M. VLAS van het volbloed Oldenburgor ras, staat vanaf lieden alle werkdagen ter dekking beschikbaar. Dekgcld f 5,bij den eersten sprung te vol doen en f 5 bij gebleken drachtig zijn der merrie. Standplaats dor hengst Warmoesstraat, in de nieuwe schuur van den Ileer P. C. KOORN. MAANDAG en DINSDAG in lossing schip Johanna Elisabeth. volgende week op nieuw wachtende twee la dingen prim a MIXED MAIS, vraagt onze scherp concurente prijs. GEWONE CONDITIES. Ruim voorzien van verschillende soorten Beleefd aanbevelend, NVed. S. C. PONGER. 17 Maart '06. Groote voorraad. Lage prijzen. berichten de ontvangst der nieuwste alsmede catalogussen ter inzage van alle Huishoudelijke Artikelen. op glas geplakt, vervangt glas in lood. Wordt met succes verkocht voor kerk-, werkplaatsgang-, keuken-, kantoor- winkelramen, enz., enz. TJit de hand te koop zoo goed als nieuw, zeer geschikt voor bemaling van landerijen. Te bevragen bij K. F. KRIJNEN, Oudeschild—Texel. Staalboek op aanvrage. Minzaam aanbevelend, P. DALMEIJER Weverstraat. Huis- en Rijtuigschilder. BurgTexel. Alle voor de fabricage benoodigde wildvellen inzonderheid witte wezelvellen worden tegen hooge prijzen gekocht door firma Sormani Soeurs, L. Burchtstraat 19—Nijmegen. als le hypotheek op landerijen tegen 4°/„ renten, mits niet beneden f 2500. J. H. M O O J E N, Makelaar. Haarlem, Nieuwe Groenmarkt 24 B. Ter dekking beschikbaar op alle werkdagen de goedgekeurde premie- waardige stamboekhengst op de hofstede »Vianen" Eijerland. Dekgeld f5,— bij de eerste dekking, met veulen nog f 5, GARR1TSEN. is de beste, de voordeeligstc in 't gebruik en er sterven geen koeien aan. Verkrijgbaar uit de bergplaats aan f3,70 per 100 kilo. Voor Wei- en nooiland, dat goed droog ligt is het nu den tijd. D. W. CONINCK WESTENBERG. Gedurende mijne afwezigheid, ongovcer 10 dagen, worden bestellingen aangenomen en uit gevoerd door den heer NV. C. REIJ, alhier. I HST CARTONS van 1 pond 40 Cents. V» 20 EN Iris:

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2