JOH. HOÜTWIPPER, Weverstraat. Een gehuwde Zeeuwsche landbouwerszoon Uitslag gehouden verkoopingen. De grootste sorteering HOEDEN. Pre dikbeur ten, Marktberichten. ADVERTENTIËN. De opening van het Badpaviljoen wordt uitgesteld tot Zaterdag voor Pinksteren. eene zaak heeft geopend in als Zetboer of Opzichter Op 21 Mei werden van hier uitgevoerd 2058 lammeren, 42 koeien en 12 kalveren. De uitvoer bedroeg op 23 Mei 351 lammeren, 10 koeien en 7 varkens. Oudeschild, 23 Mei. De geepvisscherij langs de kust levert dit jaar tot heden nog niet veel op. Op onderscheidene plaatsen staan groote fuiken in zee, doch zelden be draagt de geheele vangst een half tal geepen. Het koele weer der laatste dagen was voor de garnalenvisscherij nog weer bevorderlijk. Een flinke vloot bleef deze visscherij nog uitoefenen. De vangst was bevredigend en de prijs der garnalen was in de laatste dagen 12 a 18 ct. per K. G. Ooterend, 22 Mei. Een span schuiten van hier is naar Wieringen vertrokken, om te trachten op de oude wijze met den kuil ansjovis te vangen. Niet ieder is in staat zich op een behoorlijke wijze van een volledige ansjovisbeug te voorzien, daar dit eene uit gave vordert van f 500 a f 600. Slechts enkele visschers van hier zijn dan ook maar met zoogenaamde zetnetjes werk zaam. Vlieland. Tot predikant alhier is beroepen de heer J. P. Cannegieter, candidaat t/d H. Dienst te Winterswijk. Weduwnaar. Uit Zeist schrijft men aan de „N. R. Ct." Een landweerplichtige uit Soesterberg, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moest komen en zich daarvoor in de leger plaats had aan te melden, bracht behalve zijne uitrustingstukken mede een kinderwagen waarin een aanvallig kindje van eenige maanden. De man was weduwnaar en vader van eenige kinderen. Alweder 't gevaarlijk speelgoed. Te Garijp hadden twee kinderen een ge laden revolver weten te bemachtigen, die ze spelender wijs zouden afschieten. Een zak doek werd voor den loop gehouden en toen het schot afging werd de duim van het meisje afgeschoten en het jongetje kreeg een wond aan de hand. De kinderen zijn ter verpleging naar Leeuwarden vervoerd. De „Telegraaf schrijft In de maand Mei, staan de trouwkoetsen in lange rij Donderdag werden er vijf-en-zeventig paar tjes door den ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Amsterdam gehuwd. De trouw koetsen stonden vanaf het Stadhuis tot den Langen Niezel. Er waren er, die twee uur moesten wachten, vóór het sidderend „ja" door hen kon worden uitgesproken. Er waien vele soorten van wachtende, smachtende liefde. Er was oude liefde, er was jonge er was in 't geheel geen liefde. Er was stille liefde en luide liefde, en zachte liefde, en harde liefde. Er waren honderd-en-vijftig verschillende soorten van liefdes. Er waren er, die zaten met lammeren geduldgeduld van 'n lam, dat naar de slachtplaats gevoerd wordt. Er waren er, die zaten óngeduldig die verwenschten den langen tijd, dat Hymen en Amor nog niet vereenigd waren. Het was een ongelukkige dag voor hen, die trouwen wilden. Want gewoonlijk worden er 25 paartjes gehuwd. De „Arbeider" vertelt het volgende staaltje van een woekeraar die volgens dat blad zijn praktijken uitoefent Iemand had f 900 van hem ter leen en weer zonder borgen. Daarvoor nam hij de luttele som van 45 gulden per jaar. Dit is een kleine 15 pet. Een ander had 900 gulden en betaalde als rente 7 gulden per week of goed 40 pet. Mij dunkt, lezer, het kan wel, is 't niet Binnen twee-en-een- half jaar had de man z'n geld terug en had dan nog „recht" op „zijn gèld. Arme kleine. Volgens de „Jouster Ct." heeft het vol gend tragisch geval plaats gehad. Het 15- 16-jarig dochtertje van schipper Krikke uit Oudehaske, liggende achter de sluis in de Overspitting, poetste de kachel met een in terpentijn gedoopten lap. Deze raakte in brand, 't meisje wierp hem verschrikt weg, met het nóg ongelukkiger gevolg, dat haar zusje van tien maanden, dat achter in de roef zat, het brandende voorwerp tegen het hoofd kreeg. De arme kleine kreeg daardoor zulke ernstige brandwonden, dat ze aan de gevolgen is overleden. Al vlug vol. Naar men verneemt is in de eerste afdeeling van het rijksopvoedingsgesticht t9 Alkmaar (bestemd voor knapen, die ter beschikking der regeering zijn gesteld,) op dit oogenblik geen plaats meer beschikbaar. Jeremiades over de Beurs. Ter beurse te Amsterdam liep zeer beslist het gerucht, aldus het „N. v. N." dat assura deuren de premie, waarvoor de Beurs ver zekerd is, met 2 pet. zouden verhoogen, wegens het veel vermeerderde brandgevaar nu het aanvankelijk geheel van steen opgetrokken gebouw, overal van houten bogen en stutten is voorzien. Wij dacbton aan overdrijving, toen men ons het gerucht verteldedoch nu wij de groote zaal vau de Koopmansbeurs hebben gezien, komt het gerucht ons volstrekt niet onwaarschijnlijk voor. Hot is een treurig schouwspel. Men ziet meer hout dan steen en het is een ware bouwval, waarin de koop lieden 's middags samen komen. Niet al dat hout is reeds noodighet is slechts uit voorzorg aangebracht, ten einde te voorkomen, dat deze of geene een steen op zijn hoofd krijgt. Maar te denken, dat dit nu een gebouw is, dat een zinnebeeld behoort te wezen van de soliditeit van Am- sterdamsch handel, is niet hartverheffend. Het is een wanhopige bezitting voor onze stad, zoo'n beursgebouw! aldus besluit't blad. De Belgische bladen melden dat de so- cialische pastoor van den Brink, die te Kortrijk eene redevoering zou houden, op last van den Minister van Justitie oyer de Belgische grens gezet is. Geen prettige mededeeling, doch 't komt uit Amerika. Aardbeien veroorzaken krankzinnigheid Uit Amerika komt deze noodlottige tijding voor ons, die wachtend uitzien naar de aard beien Dr. Blomer geeft cijfers om zijn the- oriën te staven, nadat hij een reis gemaakt heeft door de gestichten van westelijk Amerika Hij zegtelk jaar is een vermeerdering van krankzinnigen merkbaar gedurende den aard- beientijd en zoodra de laatste aardbei genut tigd is, slinkt het aantal. Vele menschen toch hebben last van gal wanneer zij aardbeien gegeten hebben of klagen over andere lichaams ongemakken. Bij zenuwachtige menschen, zegt dr. Blomer worden de hersenen aangetast. Extra werk, extra belooning. De glazenwasscher Y. en diens zoons te Groningen hadden een dakgoot van een per ceel in de Leeuwarderstraat aldaar schoon gemaakt. Zij vroegen den bewoner om be looning. De bewoner wist echter nergens van af. Het bleek toen, dat men de goten van het perceel daarnaast gereinigd moest hebben. Enfin, Veenstra en diens zoons kregen geen geld. Nu, maar dan zoude de boter nog eens geld kosten. Fluks werden modder en paardevijgen tot een mengsel ge brouwen, en daarmede de goten besmeerd. Voor al die drukte, voor al dat werk, krijgen Veenstra en zijn zoon een proces verbaal en wat daaraan meer vastzit. Donderdag 24 Mei (Hemelvaartsdag). HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Barende. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. "Voorm. 10 uur Ds. Rooseboom. Zondag 27 Mei 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg 's Av. half 7 Ds. Schrüder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. H. Prins, van Oostermeer c.a. (Bevestiging Ds. Kramer en Handoplegging) Nam. 3 uur Ds. Kramer, (Intree.) Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien Ds. Rooseboom. Nam. 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm, 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Schorpenhuysen. Amsterdam, 15 Mei. Aangevoerd 435 Run deren, le kwal. 60 k 72 ct., 2do kwal. f 0.66 f 0.66, 3de kwal. 56 a 60c. pcrK, G. 145 Melk en Kalfkoeicn f 120 k f 270, 0 Graskalveren a f —46 Schapen f 22 A f27, 94 Nuchtere Kalveren f7,k f 14,1506 Lammeren f 10 a 12,50 651 vette Varkens 45 a 47 ct. Pormerend, 22 Mei. Aangevoerd 992 Run deren waaronder 137 vette-, 677 melkkoeion en 8 stieren. 241 vette kalveren f 0,70 a f 0,90 p. kg. 310 Nucbtere-kalveron flla f'23 por stuk, 53 f af Overhoudors f af 204 vette varkens f 0,44 a f0,48perkg., 105 varkens magere f 18 a f 34 per stuk, 351 biggen f'9 a f 14 per stuk, kipeioren f 3,00 a f 3,50 per 100 stuks. 2340 lammeren f 10,f 16, Vette koeien 1. prijs handel vlug. Geldekoeion, lager in prijs. Melkkoeien prijsh. handel matig. Vette kalveren, prijsh. h. vlug. Nuchtere kalveren, prijsh. h. matig. Vette Varkens 1. prijs h. matig. Magere Varkens en Biggen prijsh h. stug. Schapen prijsh. h. matig. Dinsdag 22 Mei in Hotel Texel. Notaris CL. H. DE BOER. Perceel 967,M2. Hotel Texel met Oude Slot en Erf. Opgehouden op f 15000. Perceel II 231,M2. Bouwterrein - Opgehouden op f 3450, Perceel III 531,— M' Bouwterrein (Koepel voor 1150,overnemen) Opgehouden op f 1860, Perceel IV 192,60 M2. Bouwterrein Kooper Dr. H. Over voor f 750, Perceel V 194,M'. Ondergrond zonder gym- nastiekgebouw Kooper S. Bregman, Alkmaar, voor f 675, Gymnastiokgebouw Kooper H. Haakman voor f 600, Perceel VI 432.50 M2. Bouwterrein met paardenstal Kooper Dr. A. Wagemaker voor f 1225, 1876, 1906. Den 2 Juni hopen onze lieve Opa en Opoe JAN ZEGEL Jz. MAARIGIE BOON, den dag te herdenken, dat zij voor 30 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun liefhebbende klein kinderen. JAN ZEGEL Gz. Velzeroord. TRIJNTJE ZEGEL. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen Vader, Behuwd- en Grootvader den heer H. C. DIJT, betuigen wij onzen kartelijkcn dank Uit aller naam, C. DIJT. igeb De ondergeteekende bericht, dat hij alhier in het huis vroeger bewoond door den heer C. Kuiter Kruideniers- en Grutterwaren, Tabak, Sigaren, Koffie, Thee, enz-, en beveelt zich beleefd in ieders gunst aan. Door nette bediening en billijke prijzen koopt kij ziek ieders gnnst waardig te maken. Aanbevelend, zijn vrouw een landbouwersdochter, P.G. beide goed bekend met 't landbou worsvak biedt zich aan op het oiland Texel. Brieven franco onder letter L. B. aan het bureau van de Texelsche Courant Parkstraat 1 len Burg. Degene wie een SCHAAP of ENTERLING vermist, sinds 10 a 12 dagen in mijn hooiland geloopen, zonder merk, kan 't terug bekomen togen gemaakte kosten, bij A. It It (I.|,V Jbz. Kerkstraat, Hoorn, Texel. JONGENS Hoeden BLEKKEN Hoeden KINDER Hoeden MEISJES Hoeden DAMES Hoeden In allo soorten en prijzen vanaf f O 25 tot 2 Gulden. DUINKER, Marktplein. EN te HAARLEM, BURGWAL nO 11,

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2