LEGER DES ÏÏEILS. VOOR DEN SPOT! Boottocht naar Texel op Hemelvaartsdag. Uitzetten en Luiermanden. W. VERMEULEN -Jg per Stoomschip Texelstroom. De gekleurde Ansichten (Autochrcm) van Texel, Handel in Fuik beste Duitschc en Friesclie AARDAPPELEN. Wekelijksche dienst TEXEL-ALKMAAR-ZAANDAH. ZOMERDIENST. FEUILLETON. .10 SF. TT Bijzondere Heilsdemonstratie C. DALMEIJER, wordt gevraagd een KNECHT. Het Iste adres, De Jexelsche Pefroleum-handel AMER1KAANSGHE PETROLEUM kosten slechts 3 Cents per stuk. LANGEVELD DE ROOIJ, Boekh. Parkstraat. Een merkwaardig geval te Alkmaar. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Kaasfabriek Waal Beste water- en Teervaten. D. J. BRUIN, Beurtschipper. C. METS. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Den Burg, die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. Mejuffrouw J. Wietsj, wonende Poppelmans- laan F. 13 te Alkmaar, meldt ons Ruim twintig jaren heb ik geleden aan een nier kwaal. Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en de lendenen en ook in den buik, do^h me nigmaal trok de pijn door het geheele lichaam. Ik sukkelde veel met hoofdpijn en duizelingen in het hoofd, ik was zeer zwak en immer vermoeid. Het kostte mij zeer veel moeite mijn dagelijksch werk te verrichten mijn eetlust was slecht en 's nachts werd ik gekweld door nerveuse droomen, terwijl mijn slaap zeer onrustig was. Bij het minste dat ik deed, moest ik transpireeren en ik twijfelde hard van mijne ziekte ooit te worden genezen, daar alle mij bestede goede zorgen te vergeefs waren geble ken. Ten slotte liet ik op aanraden van een mijner kennissen een doosje Foster's Rugpijn Nieren Pillen komen, ik nam ze geregeld in en was zeer verwonderd dat ik reeds na eenige dagen beter schap kon bemerken. Twee weken later kon ik tot mijn groot genoegen verklaren dat ik geheel en al hersteld was. Voor alle zekerheid ga ik echter nog eenige dagen door met Bw Pillen. 18 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder U schijnen voortdurend ongesteld; mis schien lijdt gij aan hevige pijn in den rug; aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lij den. Een groot aantal dezer ingebeeld „vrouwen ziekten" zijn niets anders dan aandoeningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet lan ger meer aan een ingebeelde kwaalhet zijn mis schien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffr. Wietsj gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn ie Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Tt LTeven lOcent, ÜlUullUUMluIiÜ met Boot-en Tramweg diensten, tarief en voor waarden voor reizigers en bagage, in binnen- en buitenland, vacantiekaarten. enz., enz. 15 et. LANGEVELD DE ROOIJ. Vrij naar 't Fransch door A. B. 4 Pas op, hij heeft een mesrfep zij Théo- dule toe. Deze was evenwel niet bang en gaf zijn tegenstander een hevigen slag met den knuppel op zijn vuist. Het mes viel op den grond en Mauvenu zette het op een loopen. Ik heb een bewijsWaag het dus niet mij te benadeelen riep Man écant hem achterna, het wapen oprapende. Deze overwinning was echter geenzins het behoud voor de onschuldige genegenheid tusschen Josette en Théodule. Aan de ouders van dezen laatste bekend gemaakt, in de geheele nabuur schap door den wraakgierigen Mauvenu rond gebazuind en op de meest ongunstige en meest dubbelzinnige wijze voorgesteld, was hun kuische liefde door de roerige lastertongen in een waar schandaal omgezet en het duurde zelfs niet lang, of het jonge meisje zag zich gedwongen het gehucht harer inwoning te verlaten. Doch juist door dit allee vatte Théodule vaster dan ooit het besluit op zijn verbintenis niet te verbreken. Hij kwam met zijn geliefde overeen, dat zij het gehucht zou verlaten om in een groot dorp op eenige mijlen afstand haar beroep te gaan uit oefenen. Voor haar huisvesting aldaar schonk Théodule haar twee derden van het geld, het welk hij persoonlijk bezat en er werd besloten, dat Josette zich gedurende den op handen zijnden diensttijd van Théodule, zou vestigen in de stad, waar hij in garnizoen zou liggen. Het verdriet, door de vervolging yeroorzaakt, deed hun, hun liefde nog slechts dierbaarder worden en het eenige resultaat, hetwelk men bij de pogingen om hen te scheiden, bereikte, bestond hierin, dat de band, die hen verbond, nog slechts te vaster werd aangehaald. Te Rupilly had Théodule zijn vriendin evenwel terdege gewroken. Hij maakte namelijk het laaghartig gedrag van Mauvenu bekend en daar hij het mes ale bewijsstuk kon toonen, (een Ongeveer 80 Heilsoldaten (waaronder een flink zangkoor) zullen Texel bezoeken tot het houden van groote bijzondere samenkomsten. De Openingsmeeting zal gehouden worden te Oudeschild (zie nadere aankondiging); om 2 uur groote marsch naar den Burg; 3,30 uur muzi kale samenkomst in het Park te den Burg, ons welwillend afgestaan door Burgemeester en Wet houders, des avonds 7,30 uur in het locaal „DE VERGULDE KIKKERT". Verschillende toespraken zullen worden gehou den, afgewisseld door zang. Al deze samen komsten zullen geleid worden door Mej. Ensigne Reppel van Den Haag. Toegang tot (lc avondsamenkoinst 10 cent. Deuren open 7 uur. De ondergeteekende, als agentesse der Koninklijke Eindhovensclie Damast- en Linnen- fabriek aangesteld zijnde, beveelt zij zich beleef delijk aan tot het leveren van Ook gemaakt en geborduurd. Stalen op aanvraag verkrijgbaar. Uw dw. dnsse, BurgTexel, Warmoesstraat. bewijsstuk, hetwelk mevronw Manécant niet weinig deed ontstellen) werd de aanvaller op staanden voet van de hoeve weggejaagd en wilde niemand in de nabuurschap hem in zijn dienst nemen. Dewijl hij toch binnenkort zou worden opgeroepen om zijn dienstplicht te ver vullen, besloot de valsche knaap dit oogenblik te vervroegen en liet hij zich bij de troepen die in de hoofdplaats van het departement in garnizoen lagen, inlijyen. Op deze wijze nam het drama, door de scheiding der acteurs gedurende geruimen tijd geschorst, op de kazerne Saint Jean weder een aanvang. III. Koesterde Mauvenu, toen hij zich juist bij dit regiment liet inlijven, een vage hoop er eenmaal Manécant te zullen ontmoeten en deze dan in zijn macht te zullen krijgen Het is niet onmogelijk. Menigmaal had hij mevr. Manécant met trots en voldoening hooren be weren, dat zij, het oogenblik gekomen zijnde, de inlijving haars zoons bij het regiment in de naaste garnizoensplaats zou weten te verkrijgen. Geschiedde dit werkelijk en gelukte het hem vóór dien tijd den korporaalsrang te boreiken, dan zou hij, de meerdere, in staat zijn een vol ledige wraak te nemen op don zoon van zijn voormaligen meester, op den gelukkigen mede dinger in de liefd 3, ten slotte als gemeen soldaat onder zijn bevelen geplaatst. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zijn streven om bevorderd te worden, tot welk doel hij zich door voor beeldig gedrag en buitenge wonen dienstijver zocht te onderscheiden, behalve de bevrediging zijner eerzucht tot hoogste doel had eenmaal deze wraak te kunnen genieten. Toen de zoon van den rijken heeroboer uit Rupilly op een somberen, vochtigen November dag voor de eerste maal do binnenplaats van de kazerne Saint-Jean betrad, was de loerende blik van den voormaligen knecht terstond op hem gevestigd en in trotscho houding door de recruten heenschrijdende sprak deze Zoo, Manécant, komt go een plaatsje in onze kazerne zoeken Bij deze familiare wijze van toesproken, welke hem als een onbeschaamdheid voorkwam, nam Salaris f 3 per week boven kost en inwoning prijzen scherp concurreerend. Prima STOKHOLMER en RUSSISCHE TEER KOOLTEER CARBOLIHEUm (10% Teerzuurge- halte in vaten en bussen helder van kleur. Aanbevelend, J. Ph. RAKKEU Weverstraat. prijs van f 13,50 te koop aangeboden een pik splin ter hagelnieuw liandnaainiachine, van de nieuw ste verbeteringen, schuitje zonder gaatjes, zelf werkende garenwinder, mahoniehouten voet, alle apparaten en 5 jaar garantie, f 1000 beloonin; die bewijst dat zij niet nieuw is. Oudemachi nes worden ingeruild. Speciale inrichting vooi reparatie bij Kalverstraat 93, Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg en Tie], Théodule een koele houding aan. Hij droegl nog steeds zijn burgerkleeding jen de eischen der tucht waren hem nog niet in 't hoofd ge prent. Derhalve zag hij in den korporaal, die hem aansprak, slechts zijn ouden bediende, van de hoeve zijns vaders weggejaagd. Ik herken je, antwoordde hij, maar ik wil, dat je mij op beleefde wijze aanspreekt, begrepen Ho, ho, mijn jongenTegen wien hebt ge het vroeg de ander, zijn hand op den schouder van den jonkman leggende, als op een zekere prooi. Men .spreekt zijn meerdere niet met jij aan en ik ben hier de meerdere. En zijn schouder loslatende, toonde hij hem met den wijsvinger der rechterhand de schuine streep op zijn linkermouw. Hot lag echter geenszins in z(Jn plan reeds op het eerste oogenblik zijn vijandschap te laten blijken. Der hal vo voegde hij er bij wijze van een welwillende raadgeving aan toe Den recruten ontbreekt natuurlijk nog de gewoonte Het is de eerste dagmen ziet wat door do vingersDoch ge zult er aan moeten gewennen, Maréchant. Het is in uw eigen belang, indien ge niet gestraft wilt worden En zicb daarna eenige schreden verwijderend, steeds door de afzichtelijke, op drie pootcn hinkende kat gevolgd, sprak hij met gedempte stem tot don onderofficier, die de recruten had begeleid - Het is eon stijfkop, die daar ik kon hem. Doch wij zullen hem wel klein krijgen. Deze fraaie aanbeveling bleef niet zonder uitwerking. Reeds spoedig was hot in de kazerne baint-Jcan een uitgemaakte zaak, dat do recruut Manécant een stijfkop was, torwijl Mauvenu het mot duivelscho boosaardigheid zóó wist te kooreD, dat hot scheen, alsof h(j zijn geduld en zijn goeden wil uitputte om van dezen stompzinnigen soldaat nog iets te maken. In werkelijkheid echter putte hij zich uit om zijnbeklageDswaar- dig slachtoffer hot loven zooveel mogelijk to verbitteren, bij do corvee, bij don kamerdienst, bij do exercities, in óón woord overal, en durfde tegon allo waarheid in beweren, dat do recruut Manécant letterlijk geen bowegmg maakte, die niot verbeterd moost worden. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LAN GEVELD DL UOOiJ, Texel. levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Vertrek van Texel AVoensdaginorgens 8 uur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 12 uur, Zij stellen uoorde Hauen, Boschje en Zandkuil, Gezicht op den Burg bij aankomst, Aankomst Burg, Ingang Park, Hotels Lindeboom en Oranjeboom, Hotel Texel, Binnenburg, Steenenplaatsf; en Koogerstraaf, Steenenplaats en Hoogerstraat.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4