Buitenland. Marktberichten. Extra goedkoop Pre dikbeur ten, ADVERTENTIËN. M. VLAS. De kersen zullen duur zijn. De eerste Betuwsche Meikersen zijn zeer duur verkocht. Zij liepen tot 6 cent per K.G. aan den boom. Een boomgaard, die verleden jaar met goed gewas, ongeveer f400 deed, brengt nu op f 1000 met half gewas. Naar uit goede bron wordt vernomen heeft een van de hoofdambtenaren van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid zich onledig gehouden met het onderzoek van het middel Tuberculophobine en hiervan bij de bevoegde autoriteit verslag uitgebracht. Er bestaat alle kans, dat weldra de uitslag van dit belangrijk onderzoek in extenso zal worden gepubliceerd. Zooals men weet, is Tuberculophobine het middel tegen tuberculose, door dr. Pompe van Meerdervoort te Apeldoorn uitgevonden. Eenige maanden geleden werd het aan een scherpe critiek onderworpen in het „Mbld. tegen de Kwakzalverij" in welke critiek de heer Van Riel, een der bestuursleden van de mpij., tot de conclussie kwam, dat het middel absoluut geen vertrouwen verdiende, een meening die later van andere zijde weer werd bestreden. Men mag dus zeker het resultaat van bovenbedoeld onderzoek met belangstelling tegemoet zien. („Avp.") De Zuiderzee-Vereeniging. Het Dag. Bestuur der Zuiderzee-vereeniging heeft het rapport van de Ned. Heide-maat- schappij over de zoet water visscherij in het toekomstige IJselmeer afzonderlijk doen uit geven. Het opbrengstvermogen van dit gebied zou volgens het genoemde bestuur ongeveer f 1.600.000 bedragen. Nader zal nu nog onderzoek worden gedaan naar de best te bepalen regeling by de eventueele droogmaking der Zuiderzee, ten einde daarna nadere voor stellen omtrent een en ander te kunnen doen. Nog eens de invoering van den Midden- Europeeschen tijd. Het „Hbld." bevat een ingezonden schrijven van den heer B., waarin deze de wensche- lijkheid betoogt van de spoedige aanneming van het thans voorgedragen wetsontwerp inzake de invoering van den Midden-Euro- peeschen tijd, en hierbij wijst op de groote voordeelen welke hieruit voor den handel en de handelscentra zullen voortvloeien. Na te hebben aangetoond, dat zoowel effectenhandel als goederenhandel en fabrieks wezen er mee gebaat zullen worden, betoogt de schrijver ten slotte dat de algemeene handelsbeweging er een uur door zal worden vervroegd doch tevens gelegenheid zal krijgen tot langer werken. Zigeuners. De gemeente Hoek van Holland verkeert min of meer in onrustigen toestand tenge- gevolge van de installatie van een Zigeuner bende, die in een viertal wagens aldaar hun domicilie hebben opgeslagen en van daar uit hun zwerftochten door het dorp doen. Er zijn prachtige typen bij, donkere zware kerels, en velen vinden het maar geraden aan hunne bedeleischen geen weerstand te bieden. De politie houdt intusschen een wakend oog. Dat dieven voor geen klein geruchte vervaard zijn schrijft het „N. v N."—onder vond een bewoner der Commelinstraat te Amsterdam, die de gelukkige bezitter was van een prachtigen, grooten dog, waarvoor de geheele buurt respect had, \ooral als hij met zijn doordringende oogen schijnbaar bestudeerde waar hij zijn groote scherpe tanden zou zetten. Toen de eigenaar in de Plantage liep en zijn beest zooals honden doen, nu vooruit holde dan weer een eind achter bleef, was op een gegeven oogenblik de meester zijn hond kwijt. Fluiten en roepen hield niets. Enkele uren later werd hy thuis gewaarschuwd, dat een paar personen zijn „hondje" aan een koord hadden. Hy er op af, doch tot dusver is noch de eigenaar, noch de politie er in ge slaagd den hond, die circa f 80 waard is, terug te vinden. Men heeft al lang gewezen op het gevaar van het likken aan de postzegels, wanneer men ze op wil plakken, maar het blijkt nu, dat bij deze veel gebruikte kleine voorwerpen nog andere gevaren dreigen dan de bacteriale infectie, die men er van vreesde. In Engeland althans. Daar heeft men in de gele driepence postzegels een zeer vergiftige stof, loopcromaat gevonden, in een hoeveelheid, die zeker niet ongevaarlijk is, van ruim 25 percent. Op 70 postzegels maakt dit een gewicht van het vergif van één gr6in of 65 milligram. Eenigen tijd geleden werden twee kinderen doodelijk vergiftigd door een vijfde van die hoeveelheid, afkomstig van een gekleurde kaart. De gele postzegels worden zeer veel gebruikt voor verzending van postpakketten en het gevaar is dus zeker niet denkbeeldig. Het kan wel zaak zijn, dat men er ook elders op let. (Hbld. De oude kunstjes duiken weer op. Bij een juffrouw te 's Gravenbage vervoegde zich gisteren een persoon, die haar voorgaf Duitscher te zijn en bood haar theedoekjes te koop aan, voor een spotprijs van 20 cent de 12 stuks en kleeden 4 bij 5 M. voor den ongelooflijk goedkoopen prijs van f 1. Eu onderwijl hij met de juffrouw een praatje maakte, kwam er een besteller van 't spoor, die den Duitscher een pak linnen bracht, dat deze, zooals de besteller de juffrouw stilletjes toefluisterde, bepaald kwijt moest, daar hij naar Duitschland terug moest en geen reis geld meer had. De Duitscher vroeg maar f 31,50 voor het heele pak linnen. En de juffrouw, bedremmeld door de indrin gende manieren van de beide kooplui want men begrijpt dat de twee compagnons waren en misschien met de hoop werkelijk een koopje te doen, kocht ten laatste na eenige onderhandelingen het stuk linnen voor f31,50 nadat de Hollander haar had ingefluisterd, dat hij een juffrouw wist, die het linnen voor f 63 wilde koopen. Hij zou het aan de andere juffrouw verkoopen en om 5 uur terugkomen om het winstje stilletjes saampjes te deelen. De heeren vertrokken en lieten een stuk linnen achter, vrij grof en veel te smal voor gebruik. De Hollander moet nog terugkomen om het zoete winstje met de juffrouw „saam pjes te deelen." Men zij op zijn hoede voor zulke brutale heeren. („Res. bode.") De „J. Ct." verhaalt, uit welke ongewone grondstof in de vorige week aan de gasfabriek te Joure gas is gestookt. Een voor de con sumptie afgekeurde, geslachte koe werd naar de gasfabriek getransporteerd en in stukken over'drie retorten verdeeld, waarin het vleesch en de beenderen zoo goed als in een echt crematorium tot asch verteerden en ruim 60 kub. M. lichtgas opleverden, waarvan zeker iedere woning, die aangesloten is, haar deel heeft gehad. Zoo heeft dus de koe, die als vleesch de woningen niet binnen mocht toch nog bij velen „haar licht" laten schijnen' Een landbouwer te Chaam (bij Breda) heeft bij het afbreken zijner oude woning twee kistjes gouden en zilveren munten ge vonden, die een groote waarde vertegenwoor digen. De munten zijn uit de 16e en 17e eeuw en waren verborgen in den schoorsteen. Het boertje is wat blij met zijn schat! Voorzichtig met caudeaux. De correspondent te Haarlem van 't Volks dagblad" meldt, dat de afdeeling der federatie van sigaren- en tabaksbewerkers aldaar een broodfabriek heeft geboycut, omdatdeze als reclame aan de kinderen soldaatjes cedeau geeft Dat zijn nog eens anti-militairisten Uit Meseritz in Posen wordt aan de „Nordd. Allg. Ztg." het volgende vermakelijke voorval gemeld In genoemd stadje moest een schilder in het gymnastieklokaal, waarvan de houten vloer het vorige jaar door cement was ver vangen, deze met linoleum bedekken. Toen de voorgeschreven kleefstof den vloer bedekte begonnen de arbeiders twijfel te koesteren naar aanleiding van de goudgele kleur en de lekkere reuk van de vloeistof. Men ging de zaak eens onderzoeken en kwam weldra tot de conclusie, dat men door verwisseling van twee vaten, het gymnastieklokaal met honig had bestreken. Of nu de ontvangers van het andere vat de kleefstof misschien op hun boterham hebben gesmeerd Genezing door gebed. Een geval, waarin genezing door gebed gedurende een jaar tijd was toegepast, doch met den dood eindigde, kwam voor een Londensche Rechtbank. Een majoor, die bij het jagen een ruggegraat- kwetsuur had bekomen, was na door tal van geneesheeren behandeld te zijn, aan de be oefenaars van de Christian Science (genezing door gebed) overgeleverd en na veel lijden overleden. Een drietal bidders waren gedag vaard en langdurig waren de discussiön. Ten slotte werd tegen den voornaamste gevange nisstraf geëischt, als beschuldigd van manslag, terwij de anderen met een strenge berisping en geldboete vrijkwamen. Te Kiel zijn proeven genomen meteen nieuw onzinkbaar stoomschip. Het schip werd geladen met een ballast, die in gewicht gelijk kwam met een' bemanning, 200 reizigers en machines, en daarna werd water ingelaten. Het zonk niet verder dan tot een bepaalde grens, dertig c.M. boven de waterlijn. Als het schip behalve niet zinken, ook goed varen kan, doet de nieuwe uitvindiing veel verwachten. De havenstoomvaartmaatschappij moet al vyf van zulke schepen besteld hebben. Een lastig geval. Geen belasting zonder vertegenwoordiging is een Engelsch spreekwoord. Wie belasting betaald heeft recht in het bestuur van 's lands zaken stem te hebben. Maar de vrouwen dan? Die betalen en kunnen geen krijgen. Mevrouw Dora B. Montefiore, wonende te Hammersmith, een voorstad van Londen, weigert daarom belasting te betalen. Twee maal heeft de deurwaarder openbare ver- kooping van haar goed moeten houden om het verschuldigde bedrag voor de schatkist te krijgen, maar nu houdt mevr. hem buiten de deur. Zij heeft van haar huis een vesting gemaakt. De deur blijft gesloten. De deur waarder houd van tijd tot tijd de wacht, maar dan zijn er vriendinnen die hom weer in 't oog houden. Op den weg, waaraan het huis staat, is het dikwijls vol menschen en dan voeren vrouwen voor de menigte het woord. Mevr. Montefiore luistert aan het open raam met haar waakhond naast zich. In den Amerikaanschen staat Ohio is een nieuwe drankwet in werking getreden, waarbij het vergunningsrecht tot 1000 dol. ver hoogd wordt. Niet minder dan 600 herbergiers hebben nu 'op één dag verzocht, hun ver gunning in te trekken, omdat zij dit niet langer kunnen betalen, en men verwacht dat het aantal drankhuizen tot op 1625 zal dalen, van 2475. Onze plaatsgenoot, de heer Alb. Raven, ads.-leerling bij de H. IJ. S., deed Zaterdag met goed gevolg examen als adsistent. Zondag 17 Juni 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Da. Smita. Uudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. (Doop.) Den Hoorn. Voorm. 10 uur Da. Visser. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien Ds. Rooseboom. Nam. 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm, 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Scherpenhuysen. Amsterdam, 11 Juni. Aangevoerd 391 Run deren, le kwal. 73 76 ct., 2de kwal. f 0.66 f 0.70, 3de kwal. 56 a 64c. per K. G. 140 Melk en Kalfkoeien f 125 k t 270, o Graskalveren af 36 Schapen f 22 f 27, 92 N uchtere Kalveren f7,k 114, 76 Lammeren f 11,00 a 12. 562 vette Varkens 44 a 46 ct. Purmerend, 12 Juni, Aangevoerd 564 Run deren waaronder 284 vette-, 257 melkkoeien en 23 stieren. 256 vette kalveren f 0,70 a f 0,90 p. kg. 448 Nuchtere-kalveren f9a f 23 per stuk, 65 paarden f afper stuk, Veulens f af—,Overhouders f af 251 vette varkens f 0,43 a fü,47perkg., 30 varkens magere f 18 a f 28 per stuk, 158 biggen f 8 a f 13 per stuk, kipeieren f 3,50 a f 4,00 per 100 stuks. 1170 lammeren f 10,f 17,h. stug. Vette koeien 1. prijs handel matig. Geldekoeien, lager in prijs. h. stug. Melkkoeien prijsh. handel stug. Vette kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere kalveren, prijsh. h. matig. Vette Varkens 1. prijs h. stug. Magere Varkens en Biggen prijsh h. stug. Schapen prijsh. h. vlug. BOEKAANKONDIGING van uitgekomen nieuwe Boekwerken, Voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Anna Waulenberg. Van tweeërlei slag 2,50 Sanders. Het Cementijzer, afl. I, prijs 1,80. Tiiérèse Hoven. Vervreemd. 3,00 Jonas Lie. Ten Oosten van de Zon, ten "Westen van de Maan en achter Babylon's Toren 1,90 Door voordeoligon inkoop van een partij Koba inmaak potten. Voor boter, volgons inhoud. Van 80 pond f 2,25. Van 60 pond f 1,75. Van 40 pond f 1,10. Van 20 pond f 0,60 Tevens Keulsche iumaakpotten. Hoog en laag. Roompotten, Belktesten, Brinkkruiken groote Bloempotten in soorten, Koba- vuurvast aardewerk, wit aardewerk, in ruime keuze. Sterk concurrcercnd. (Avondmaal.)

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2