1P^ BUITEN IIJ Practised raadgBTiB£8D Üfc 55 cents per 3 Altijd welkom te den Helder. JOSETTE. Overal verkrijgbaar MARGARINE Staalnaaimachine, W. VERMEULEN Nieuwe Modeblad FEUILLETON. Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belang stelling het volgend berichtje van een Nieuwe- diepsche lezen. Het zal eveneens voor velen onzer een waardevol nieuws zijn. Mejuffrouw de wed. Verschoor, wonende Gravenstraat 21 te den Helder, meldt ons Sedert geruimen tijd ben ik onophoudelijk lijdende geweest aan vreeselijke, stekende pijn in de zijden. De pijn werd nog erger, wanneer ik veel liep of lang rechtop stond. Men zeide mij dat dit onstond uit een nieraandoening. Ge durig kreeg ik plotseling duizelingen waarbij mij alles voor de oogen draaide. Een keer ben ik zelfs hierdoor van de trappen gevallen. Zonder de minste aanleiding bekwam ik zwee tingen, die door rillingen en huiveringen ge- yolgd werden. Mijn urine was onnatuurlijk dik en liet veel bezinksel na. Ik was bang dat zich nog meer complicaties zouden voordoen en de gpdachte dat ik niet zou genezen, maakte mij zeer mismoedig. Toen ik overal zulke gunstige berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen hoorde, liet ik dadelijk een doosje halen, die ik nauwkeurig Volgens de gebruiksaanwijzing in nam. Ik ben zeer dankbaar voor Uw voortreffe lijke pillen, welke mij in acht dagen radicaal genezen hebben en die ik gaarne aan eventueele lijders zal aanbevelen. Ik ondergeteekende yerklaar, dat het boven staande waar is en machtig het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, overvloedige urineloozing, bezinksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontsteking enz. en al de ziekten daaruit voortvloeiend zooals suikerziekte, verlies van eiwitstoffen, onrein heden in het bloed, enz. Vermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen, de kiemen dood, welk zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft dezelfde die Mejuffr. ■Verschoor gehad heeft. "Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma "Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. 10 Vrij naar 't Fransch door A. B. In de kazerne werd de recruut minder dan gewoonlijk door den sergeant vervolgd desniet temin, ten einde niet de schijn van wispelturig heid op zich te laden en tevens gedreven door de oude jaloerschheid, ging hij voort hem met straffen te bedreigen, doch diende deze betrek kelijk zelden in werkelijkheid toe, daar hij reeds spoedig begrepen had, dat Josette hem slechts in tegenwoordigheid van Manécat wilde ontvangen. Ten overyloede koesterde hij een van dag tot dag grooter wordende begeerte om het jonge paar bij zijn vertrouwelijk tête-ii-tête te over vallen en om dit doel te bereiken, was het vóór alles noodig een zekere mate van familiariteit in het leven te roepen, welke hem vroeg of laat een gunstige gelegenheii zou verschaffen. Slechts een voortdurende omgang kon tot dit dubbele resultaat leiden. En hoewel hij in de eerste weken nog niet alles verkreeg, wat hij wenschte, troostte hij zich met de gedachte, dat hij zijn tijd ten minste niet geheel nutteloos besteedde. Langen tijd bewerkt men den akker om daarna in één enkelen dag den oogst binnen te halen, zeide hij tot zichzelve. In ieder geval had hij ruimschoots gelegen heid zijn boosaardigheid bot te vierenMané- cant een voorgewende vriendschap opleggen, die dezen braven jongen tegelijk vernederde en met tegenzin vervulde; door zijn tegenwoor digheid de teedere vertrouwelijkheid tusschen de geliefden te beletten zich als een hinderpaal, welken zij niet durfden verwijderen, tusschen hen in plaatsen, hoe vermaakte hem dit alles, hoe werd zijn hoogmoed gestreeld door dit bewijs van macht, als een looden gewicht rustend op hem, dien hij jarenlang als knecht had moeten dienenEn bovendien was het louter voordeel die koude, lange winteravonden in do goed verwarmde kamer van Josette door te brengen. Hij spaarde de kosten van een verblijf in het café uit en de keukenmeid van de beval lige naaister verstond uitnemend de kunst een IN CARTONS van 1 pond 40 Cents. van 1',, pond 30 Cents. eenvoudigen, doch smakelijken burgerpot op te disschen. Des avonds precies om zes uur was het maal gereed, zoodat Manécant op de dagen, welke hij vrij had, op zijn gemak kon dinceren, zijn aan deel in de kazerne kost aan een zijner kameraden latend. En gewoonlijk noodigden Josette en Théodule, trots den afkeer, dien zij van hem hadden, sergeant Mauvenu uit aan hun tafel plaats te nemen. In den aanvang een weinig verbaasd over de inschikkelijkheid van Théodule, meende hij ze ten slotte aan de kneedbaarheid van diens karakter te moeten toeschrijven. Het scheen hem thans toe, alsof hij alles ongestraft zou kunnen doen. Zijn onbeschaamdheid nam nog toe en hand over hand begon hij tegenover Josette steeds familiaarder, tegenover Théodule steeds brutaler op te treden. Zes weken lang duurde dit zoo voort. Théodule was tot het uiterste gedreven en klaagde bij Josette over het nuttelooze van hun klein komplot. Wat hebben wij nu met onze taktiek gewonnen Slechts dit, wat wij het meeste vreesdende onafgebroken tegenwoordigheid van dat kwaadstichtend monster. En hoe zullen wij ons nu van hem ontdoen Hot ware veel beter geweest, indien wij hem nimmer ontvangen hadden. Hem thans de deur te wijzen zou zijn boosaardigheid nog slechts verdubbelen. En toch moet er aan dozen toestand een einde komen, het moet Wacht nog een weinig, wacht nog een weinig, antwoordde do jonge vronw. Ik heb ontdekt, dat hij schulden heeft. Het oogonblik, waarop wij hem in onze macht zullen krijgen, is nabij. Denk er aan mij den volgenden keer, dat hij bij ons eet, in zijn tegenwoordigheid mijn maandgeld ter hand te stellen. Eenige dagen lator had dit werkelijk plaats, doch de afloop van de list baarde do armo Josette een bittere teleurstelling. Gelukkig de schelmen, dia een melkkoe tot vader hebben, sprak Mauvenu als tot zich zelve, toen hij Théodule zijn vriendin drie bil jetten van vijftig francs zag overhandigen als een vergoeding voor den kost en inwoning, welke hij bij haar genoot. Dat is een buiten kansje voor je, Josette, want anders was do niet verkrijgbaar. Te koop een hagelsplinter nieuw verbetcrenle met alfe apparaten en prachtige luxe- afsluitkast 8 jaar schriftelijke garantie en gratis onderricht voor den prijs van f 22. Oude machines worden ingeruild. Speciale inrichting voor reparatie bij Kalverstraat 93, Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhagc, Dordrecht, Culomborg en Tiel. stakkert zoo arm als de mieren en zou je geen stuiver kunnen uitbetalen. Ik weet er alles van. Verkeert u in financieele moeielijkheden vroeg Josette, op bewonderenswaardige wijze de oprechtste deelneming veinzende. Dat heb ik mijn leven lang gedaan, wat drommel, doch thans staan de zaken slechter dan ooit. Zou dat uw positie kunnen benadeelen Waarschijnlijk wel. Théodule, schiet den sergeant dan het Doodige voor! Hij zal het je terugbetalen, zoodra hij adjudant is. Welnu, het zij zoo, antwoordde de soldaat rustig. Hoeveel wonscht u, sergeant Mauvonu, verwonderd door dit onverwachte aanbod, zag hen onderzoekend in 't gelaat, in twijfel of zij het wel ernstig moenden, Maar reeds na weinige oogenblikken was zijn aarzeling verdwenen en namen zijn gedachten een andere richting. Hij kwam plotseling op het denkbeeld hoe gemakkelijk en voordeelig hot zou zijn Manécant op deze wijze van zijn geld te boroovcn, om hem daarna [des te spoediger ook zijn gelieido te ontnemen. Dit aantrekkelijk vooruitzicht bracht hem in zulk een goede stemming, dat hij niet kon nalaten te mompelen AhDat zou me eerst een klucht zijn Zijn korto overdenking werd afgebroken door de stem van Josette, die hem vroeg: Komaan, over welk bedrag loopt do zaak P Gij komt juiet bijtijds, d.w.z,, vóór Théodule al zijn geld in mijn kas hoeft gestort. Hior is papier en pen en inkt om con re<;u to schrijven dat is altijd geregelder. Al sprekende bespiedde zij van tor zjjdo het gelaat van don sergeant, met trots en voldoening in het hart over haar bohondighoid, welke haar minnaar in staat zou stellen zijn laaghartigcn vijand onschadelijk te makon. Doch Mauvenu was te slim en te geslopen om zoo maar in de val te loopen. 't Zij, dat hij van het plan do lucht kreeg, 't zij, dat hij er werkelijk ten opzichte der militaire discipline oon speciaal geweten op nahield, in ieder geval verscheurdo hij met één slag het net, waarin Josette hem wilde vangen. Wordt vervolgd.) Bevat een schat van de meest TOILETTEN, MANTELS, KINDERCOSTLMES en HANDWERKEN Men abonneert zich op het NJEUIVE\ MODEBLAD bij den Uitgev.er van dit blad, Uedrukt bjj DAJNU1S VliDD DE JttOOiJ, Texel. Het- Verschijnt tweemaal per maand 'telkens inbegrepen een patronenblad en 'aflevering roman in boekformaat, (franco p. post 8o ets.) elegante modellen van en voor wie dc mode niet wil verwaarloozen en toch geen groote kosten maken. -Et- Men vuile onderstaand inteeken- biljci ten spoedigste in en zeude hei terug aan den uitgever dezer Courant. ^5 De ondergcleekendt verlangt geregeldq -g •f toezending van .Met Nieuwe Modeblad Ëj légen 55 cents per 3 maanden ((tancQ gj per post80 cenls.j NAAM WoejtfLéAlS sffl-a-a-s-a-awa-B-is 9 3 a-a-s- nj

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4