Uitslag gehouden verkoopingen. Marktberichten. Pre d i k b e u r ten, Vlieland, 25 Juni. De stoomboot „Vlie land" maakte gisteren een pleiziertocht naar Terschelling. Het Fanfare-corps ging als gast mede en vervroolijkte de reis, die toch reeds, door het heerlijke weer, een echte „pleizier"- vaart was. Een vrij groot aantal Vlielanders maakte van deze gunstige gelegenheid gebruik om het naburig eiland, de familie en kennissen aldaar te bezoeken. Zeldzaam vlug. Men meldde aan de „Zijp. Cour." dat de landbouwer J. D. te Wieringen zijn 20 eerste jammeren van 1907 reeds verkocht heeft en wel voor f 12.50 per stuk. Aardig. De „Tel." deelt het volgende mede Dezer dagen ontving de familie te Amster dam van een der officieren van Hr. Ms. pant serschip „Tromp" op weg naar Drontheim, uit volle zee een berichtper postduif. Deze gevleugelde bode was door de „Tromp" meegenomen, en onderweg opgelaten, vloog zij trots storm en mist wellicht, naar het Rijkspostduivenstation in Artis, waar haar aankomst door een electrisch belapparaat, dat, wanneer zij haar hok binnenvliegt, begint te schellen, aan den wacht bekend gemaakt wordt. Het kleine opgerolde briefje, slechts enkele woorden bevattend, werd van daar aan de familie bezorgd. Melk van koeien met gaten in de ooren niet goed Ingevolge de waarschuwing van de gezond heidscommissie te Bussem inzake melkge bruik van „koeien met gaatjes in de ooren" verklaart de roomboterfabriek Gooiland, dat zij met haar leveranciers is overeengekomen dat deze zulke koeien niet mogen aankoopen en ze ook niet bezitten. Een badkuur. Zaterdagnamiddag werd de Coolsingel te Rotterdam in rep en roer gebracht dooreen persoon, die daar geheel in Adams kostuum in het water gesprongen was, ten aanschouwe van oud en jong, en nu proeven van zijn zwemkunst aflegde. Zooiets kon in het open baar niet geduld worden, en de politie was dan ook spoedig ter plaatse om aan de over treding een einde te maken. Dat ging echter zoo gemakkelijk niet, want de man bleef geregeld midden in den singel. Ruim een uur duurde dit spelletje, tot men den zwemmer een broek toewierp, doch in zijn positie was het moeilijk die aan te trekken. Eindelijk werd het hem toch te benauwd en hij moest zich overgeven, onder luid gejuich der om standers. Hij werd naar den politiepost overgebracht. Een vuilzaakje. Te Rotterdam kregen 2 vrouwen ruzie over het storten van vuil. De mannen be moeiden er zich mee en werden handgemeen, waardoor ten slotte de geheele buurt aan de vechtpartij ging deelnemen. Eén der vechtende mannen, denkende dat allen het op hem gemunt hadden, trok zijn mes en zwaaide er woest mee om zich heen. Drie mannen, aan hoofd, arm en borst gewond, deinsden bloedend af en werden in de politiepost ver bonden. Langzamerhand kwam toen de kalmte terug. Met alle respect. In een Tielerwaardsch dorp ontmoette een boer, die zijn zoontje twee dagen zonder verlof had laten verzuimen voor landbouw- arbeid, het hoofd der school en zoide tot dezen„Mèster, margen komt m'ne jongen weer noar het spinhuis toe." Het schoolhoofd keek verbaasd op en vroeg wat hij onder het spinhuis verstond. „Wel, de school. Al m'n jongens hebben zoo'n miroakelse hekel aan de school, da ze die maar 't spinhuis nuumen." De man lachtte over deze grap, dat hij schudde, vooral, toen hij beweerde, er vroeger ook zoo'n hekel aan gehad te hebben. Die vader en zijn zes zoons staan in geestelijke ontwikkeling niet ver boven hunne kalveren. Arme kleine, arme ouders. Zooals kleine kinderen plegen te doen, was het 2-jarig kindje van den kleermaker J. G., te Herten, langs den weg gaan zitten spelen met kleine steentjes. Spoedig verzeilde een dezer steentjes in het mondje en van daar in het keeltje van den kleine. Ondanks de hopelooze pogingen van den toegesnelden vader, om het steentje te verwijderen, stikte het kind onder zijn handen. Belastingplannen. Naar het „Vad." meldt, heeft heden het eerste wetsontwerp tot versterking van de opbrengt van 's rijks belastingen het depar tement van financiën verlaten. In de Menorie van Toelichting is overeenkomstig de toezeg ging, ten vorigen jare door den minister van financiën gedaan, een korte uiteenzetting ook der overige belastingplannen opgenomen. Voor onzen tijd, wordt het volgende recept aan de hand gedaan. „Zes dagen zult gij arbeiden en al uw werk doen." Niet minder en niet meer. Met dit recept zouden de meeste zenuwkwalen van onzen tijd genezen kunnen worden. We worden nette menschen Nu de Hollandsche Spoor aan het publiek heeft verzocht op de perrons en in de treinen niet te spuwen, heeft de directie, teneinde zooveel mogelijk te voorkomen, dat het perso neel het slechte voorbeeld geeft daaraan het tabakspruimen verboden. 't Wordt epidemisch. Frans Rosier II. Door de rechtbank te Arnhem is het bevel van rechtsingang, met last tot gevangenhou ding, verleend tegen J. B. G. te Qendringen wegens mishandeling van dr. Rupert weder met een maand verlengd. G. weigert alle voedsel en medicijnen, en schijnt of veinst aan krankzinnigheid te lijden. Verzekering van badgasten De directie van de exploitatie-maatschappij Scheveningen heeft met de Hollandsche Alge meens Verzekeringsbank een contract gesloten waarbij al hare gasten in Palace-Hotel, Kur- haus, Hotel Garni, Oranje-Hotel, en Hotel Rauch gedurende hun verblijf hier te lande verzekerd zijn tegen spoor- en tramongelukken. Aan de in het Fransch gestelde polis is een coupon gehecht, welke de houder slechts behoeft in te vullen en op te zenden, om geassureerd te zijn. Huizen zien Een als heer gekleed man kwam in Den Haag den sleutel vragen om een ledigstaand huis aan de Beeklaan te zien voor een Rot- terdamsche familie. Hij informeerde naar huur- en koopprijs. Te goeder trouw werd hem den sleutel gegeven, en dien bracht hij binnen een half uur terug, er bij zeggende dat het huis. hem erg beviel en dat hij den volgenden dag met de familie zou komen kijken. Maar hij kwam niet, wel bleek, dat er 5 koperen waterkranen en 2 afsluitkranen waren meegenomen. Aan de „Delft. Ct." wordt gemeld De weduwe van den landweermilicien die Donderdag in het Kamp van Zeist doodelijk door den bliksem getroffen werd, krijgt aan spraak op een pensioen voor zich en hare kinderen van f 110 's jaars. Het is meer malen voorgekomen en zal in dit buitengewone geval vermoedelijk geschieden dat het leger bestuur dergelijke weduwe een dienstbetrek king bezorgt met een loon dat haar in de behoeften van het gezin tegemoet-komt. Daar moet maar een schot onder. Men leest in de „Wintersw. Ct." 't Is verschrikkelijke hoe op sommige plaat sen in onze gemeente landbouwers last hebben van eksters en kraaien, vooral de landbouwers die zich nogal met de kuikenfokkerij bezig houden. De anders zoo schuwe, gevleugelde bandieten wordeD in den tijd dat ook zij hun jongen groot brengen, allengs vrijer en vrijer, totdat eindelijk hun brutaliteit zoo groot wordt, dat ze 't eene kuiken voor en 't andere na van de boerenhoeve wegrooven. Ze kunnen het zelfs niet nalaten de jonge kippen te verrassen in de schuren. Men verze kert dat jonge hanen, die reeds kraaiden, als buit werden meegevoerd naar hun nesten. Nog sterker spreekt echter het bericht, dat een oude, volwassen kip het slachtoffer werd van de gevreesde rooverbende. Voordat het vervoer een aanvang zou nemen, werd de kip letterlijk uit elkander gescheurd. Sommige menschen kunnen vreemd wat doen. In een der ziekenhuizen te Haarlem werd een Amsterdamsche jongen opgenomen, die fietsende bij een botsing met een automobiel een been gebroken had. Dat ziekenhuis heeft hij verlaten, om welke redenen is onbekend, natuurljjk nog met een gebroken been. Hij heeft de electrische tram naar Amster dam weten te bereiken en is toen aan de De Clerqstraat afgestapt of beter uitgeladen, Hij moest toen naar Da Costastraat, waar de ouderlijke woning is. Van gaan was echter geen sprake en van helpen wilde de ongelukkige niets weten. Met behulp van een stoel, van een goed- geefschen caféhouder gekregen, wilde hij alleen naar huis gaan. Een rijtuig, hem door zijn ouders aange boden, werd bot geweigerd. Intusschen was het een ellendig gezicht den stumperd te zien voortstrompelen, het gebroken been achter aan slepend. Don weg heeft hij dus met Spartaanschen heldenmoed alleen afgelegd, ten aanschouwe van oen groot aantal menschen. Hjj heelt er 3 uur over gedaan. Men meld uit Utrecht aan de „N. R. Ct.",; omtrent het ongeval, dat in het kamp bi] Zeist door den bliksem is veroorzaakt Ruim elf uur brak boven de legerplaats een zwaar onweder I03. Op één oogenblik sloeg de bliksem in èn in het infanteriekam èn in dat der genie. In het infanterie kamp geraakte een leege tent in brand en werden in vier nabijgelegen tenten niet minder dat 14 personen door den bliksem getroffen waarvan een drietal nog al ernstig gewond werden. De overigen kregen lichte kwetsuren, Alle getroffenen behooren tot de landweer- infanterie uit Rotterdam. In h9t. geniekamp veroorzaakte het onweder nog ernstiger onheil. Twee personen, mili cien Bisschop uit Adorp, ongehuwd en J, v. d. Weijden uit Maasniel, landweerman, gehuwd en 3 kinderen hebbende, werden gedood en 13 andere manschappen licht ge kwetst, waarvan 7 spoedig weer vrijwel in orde waren. De Betuwe gelijkt thans weer een groot oorlogsveld. De schoten knallen van alle kanten, bij ieder schot vliegen de vijanden in de lucht, 't Zijn de spreeuwen, die als echte vrijbuiters de eigenaars der kersen boomgaarden van hunne duurgekochte waar willen berooven. Ook zonder die gevreesde roovers zal de oogst dit jaar schraal genoog zijn, want er is bijna overal slechts een half gewas. En van de andere fruitsoorten is door de vorst en het gure voorjaar haast niets terecht gekomen, hoe schoon zich ook de bloeitijd liet aanzien. Alleen maagdeperen maken een uitzondering. Nuttige raad. De A. N. W. B. verspreidt een briefkaart waarop de volgende nuttige lessen aan den lezer worden gegeven Wat gij niet wilt, dat U geschiedt, Doe dat dan ook een ander niet. Werp op den weg geen scherpe zaken, Die gaten in de banden maken. Laat 't wielerpad voor 't rijwiel vrij, Weer daarvan ander soort gerij. Geef ieder van den weg zijn deel, Dan is er rust en geen krakeel. Maandag 25 en Dinsdag 26 Juni, in hotel „de Lindeboom". Notaris G. J. O. D. DIKKERS. 22,84,40 Boerenwoning met Schuur, arbeiders woningen, Bouw- en Weiland. 3,76,89 Arbeiderswoning met land, Kooper Fl. Dekker voor f 1350,— 2,03,50 Weiland Kooper L. J. van den Berge voor f 680 Het overige niet verkocht. 20 Heet. land in het Noorden. Opgehouden. Zondag 1 Juli 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Koog. Voorm. 10 uur Ds. Smits. (Judeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Oosterend. Nam. half 3 Ds. Visser. Cocksdorp. Voorm. hall 10 de Hr. Barende. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien Ds. Rooseboom. Nam, 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Geen dienst. Den Hoorn. Geen dienst. Amsterdam, 25 Juni. Aangevoerd 314 Run deren, le kwal. 75 k 76 ct., 2do kwal. f 0.64 t 0.78, 3de kwal. 56 a 62 c. por K. G. 165 Melk en Kalfkoeien f 130 f 270, 0 Graskalveren af 3 Schapen i if 89 N uchtere Kalveren f8,A f 14, 16 Lammeren f 10,50 a 12, 489 vette Varkens 45 a 47 ct. Purmerend, 26 Juni. Aangevoerd 481 Run deren waaronder 343 vette-, 114 melkkooienon 24 stieren 267 vette kalveren f 0,60 a f 0,80 p. kg. 252 Nuchtere-kalveren f 10a f 23 por stuk. 49 paarden f afper stuk, Veulens f af Ovorhouders f af 296 vette varkens f 0,43 a f'0,47porkg., 21 varkens magere f 16 a f 25 por stuk, 227 biggen f 8 a f 12 por stuk, kipeieron f 3,40 a f 3,80 por 100 stuks. 547 lammeron f 10.f 17,h. stug. Vette koeion prijsh. handel matig. Geldekooien, lager in prijs. h. matig. Melkkoeien prijsh. handol matig. Vette kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere kalveren, prijsh. h. matig. Vette Varkens 1. prijs h. ptug. Magere Varkens en Biggen prijsh h. stug. Schapen prijsh. h. matig.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2