Schoonmaak Kanaal „Ellerlanr Opruiming van gebruikte RIJWIELEN Buitenland. Uitslag gehouden verkoopingen. Marktberichten. Pre dikbeur ten, ADVERTENTIËN. f 17,50. De Amsterdamsche Beurs. Het „N. v. N." meldt, dat de ontgraving der fundeering thans zoover is gevorderd, dat deze op enkele plaatsen blootligt en daarmede is ook de oorzaak van hat kwaad aan het licht gekomen. De Beurs is niet verzakt, maar de grond is verzetde palen en wat daarop rust staan links en rechts uit het lood. Van knoeierij bij het bouwen, is geen sprake. De zaak is alleen, dat men ten onrechte zich gevleid heeft met de hoop, dat de reeds zoo lang geleden aangedempte grond wel tot rust zou zijn gekomen. Dit nu is niet het geval geweest Wat bij het Beursgebouw gebeurt, is precies het zelfde als bij het Stationsgebouw is geschied de grond werkt en zal nog jaren lang blijven werken, als er niet op afdoende wijze in voorzien wordt. Of daartegen geen maatregelen hadden genomen kunnen worden? Waarschijnlijk wel, als men er op bedacht was geweest en men zegt zelfs, dat aannemers zoowel als architeit een oogenblik aan de wenschelijk- heid hebben gedacht. Maar er ging een uitgaaf van f 80,000 mee gepaard en men hoopte dat het ook zoo wel gaan zou. De vraag is maar, of men nu met f 80,000 er af zal zijn, ja zelfs of het heelemaal wel practisch uitvoerbaar zal zijn, het euvel weg te nemen. Over de landweer. Voor eenige dagen kwam een gedeelte landweertroepen uit Rotterdam en omstreken ter oefening op het fort Rijnauwen. 't Heeft den officieren heel wat inspanning gekost, om het vrij bandeloos troepje weer onder tucht te brengen. Den eersten dag weigerde een der lieden, nog in burgerkieeding orders van den com mandant op te volgen. Hij droeg nog geen uniform, dusTen bewijze dat de man zich vergiste, werd hij in de doos gestopt. De anderen maakten aanstalten om de gehoorzaamheid te weigeren, zoolang hun makker niet in vrijheid was gesteld. De commandant trad hier natuurlijk niet in, doch wist het gezag te handhaven. En liet daarna pas de deuren van het arrestan tenlokaal openen. (Ass. Ct.") Onlangs werd meedegedeeld dat er bij het huzarenregiment te Venlo zoovele deser ties naar Duitschland plaats hadden. In het „Venloosch Nieuwsblad" wordt daarvan het volgende toegezegd: „Wanneer het in de kazerne zoo blijft voortgaan, zullen van de drie eskadrons huzaren, die hier in garnizoen zijn, weldra niets meer overblijven dan officieren en paar den. Ongeveer 50 manschappen zijn reeds gedeserteerd en zochten werk over de Duit- sche grens. „Als reden van het deserteeren wordt vooral genoemd het onrechtvaardig straffen en het geven van bevelen door één hoofd officier. „Door geloofwaardige personen, die met den dienst bekend zijn, werden ons staaltjes, medegedeeld, die men in twijfel moet trekken en men vraagt zich afHoe is het mogelijk dat zooiets niet naar Den Haag wordt over geseind en dat zoo'n toestand nog wordt bestendigd 1 „Het loopt de spuigaten uit Gelukkig was het regenwater. Tijdens de wolkbreuk Vrijdagmiddag liepen in het westelijk gedeelte der stad Rotterdam eenige kelders onder, door den gebrekkigen aanleg der riolen, die het water niet konden verzwelgen. Natuurlijk waren vlugge dienstboden dra aan het werk, om het water op straat te scheppen. Maar juist was denzelfden dag aan alle agenten van politie een exemplaar van de boen- en schrobverordening, meer officieel bekend als verordening op destraat- politie, uitgereikt. Wat wonder, dat een passeerend agent, zich eensklaps de bepaling herinnerde, dat men geen water morsen mag op straat. Het notitieboekje kwam reeds voor den dag, om den naam der schuldige dienstbode te noteeren. Maar met de handen op het hart kon deze verklaren, dat het water geen boen- of schrobwater was, doch regenwater. En nadat de agent met kennersblik zich van de waarheid had overtuigd, mocht het water verder op straat geloosd worden, bij het andere water, dat met bakken uit den hemel viel. O, wee, als de straat eens nat ware gemaakt met ander water! Een slimmerd. Bij gebrek aan een paard 't is druk in den hooitijd - zette een boer in de gemeente Schoterland een motorfiets voor een wagen met hooi en reed zoo 't vrachtje naar de schuur. De aardappelenoogst in het Westland. Deze is geducht tegengevallen. De slechtte qualiteit en hooge prijs der oude aardappelen aldus schrijft de „Westl. Ct." deden een vluggen handel in nieuwe verwachten. Hoe vreeselijk is die verwachting teleurgesteld. De prijs is deze week geheel onvoldoend geweest. Nauwelijks 3 ct. per kilo kan geen loonende teelt voor den tuinder geven al haalt men dan ook een mandje in de roe. De oorzaken van den grooten va! in de prijzen liggen niet voor de hand. Do knol is prachtig blank, glad eu zuiver, dat het een lust der oogen is. De qualiteit wordt echter algemeen onvoldoende geacht, doch in hoeverre de handel daaronder lijdt, valt niet gemakkelijk uit te maken. Dit gebrek zal zich echter wel herstellen door het drooge weer. Vreemde opvattingen. Voor den soldatenrok geen lastiger Aus- lander. De arbeider W. Freriks te Dinxperloo, die met zijne moeder was uitgewezen als lastiger Auslander, doch in ons land aan zijn militaire plichten voldeed, heeft thans van de Pruisische autoriteiten ranwijzing gekregen, bij welke militaire afdeeling in Pruisen hij zijn mili taire plichten zal moeten vervullen. Een ander arbeider te Dinxperlo, mede uit Pruisen gewezen, heeft voor korten tijd een aanschrijving ontvangen om in Pruisen als militair te dienen, terwijl hij thans nog in Holland onder de wapenen is. Bloedvergiftiging. Op een schip dat twee weken geleden naar Antwerpen opvoer, werd de Vlissingsche loods J. J. v. H. door een wesp gestoken. De hand zwol eenigzins op, doch daarop werd niet gelet. Woensdag begon echter de geheele arm op te zwellen, waarna door een dokter werd geconstateerd dat bloedvergiftiging had plaats gehad. Zaterdagochtend is de loods, die 33 iaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen was, overleden. Een nieuwe truc. Dezer dagen vervoegde zich een heer, voor gevende uit Amsterdam gezonden te zijn, bij een persoon onder de gemeente Groede om na te zien of hij ook slechte effecten in zijn bezit had, en zoo ja, dan zouden dezs voor goede verwisseld wordende bedoeling is gemakkelijk te raden. Wat men al steelt. Een eigenaardige diefstal is te Aalsmeer gepleegd. In den nacht werd daar een geheel bruggetje ontvreemd, dat toegang verschafte tot een perceel van D. B. bewoond door drie gezinnen. Opsporingen naar de daders en naar het bruggetje bleven tot nu toe vruchteloos. Water genoeg 1 Bij een hevig onweder, dat Donderdagavond en nacht boven de Zuiderzee woedde, is op het eiland Urk zóóveel regen gevallen, dat daar ineens een eind gemaakt is aan het nijpend gebrek aan drinkwater, dat aldaar sinds eenige weken van droogte heerschte. De Chineesche onderkoning Yuau-Shi-Kaï heeft bij zijn vele goede eigenschappen ook de slechte, dat hij zeer bijgeloovig is. Hij gaf vijf gevangenen bevel, om regen te bidden. Wanneer het binnen vijf dagen niet regende zouden zij onthoofd worden. Gelukkig viel er in die vijf dagen toevallig een stortbui. Het gevolg was echter, dat de onderkoning, die nog meer regen ver langde, vijf andere gevangenen beval de proef te herhalen. Wanneer het nu maar weer is gaan regenen Tweelingenfamilie. In het dorp Wapp- mannsdorf (Palts) woont een familie, bestaande uit vier paar tweelingen, vier broeders en vier zusters. Hun gezamenlijke ouderdom is 620 jaar. Geen van hen heeft ooit koffie, thee of bier gedronkenhun voedsel bestaat uit aard appelen, brood, zuurkool, melk en melkpud- dings. Eens in het jaar, op den grooten feestdag van hun dorp, eten zij vleesch. Met dokters en apothekers hadden zij nooit iets te maken. Ziekte kennen zij alleen van hooren zéggen. De eenige medicijn, welke zij ooit ingenomen hebbon, is een huismiddeltje van gedroogde boschbessen. Een zeer eigenaardig voorbeeld van echte vrouwenheerschappij in het huwelijks leven treft men aan bij een Oostafrikaanschen Bedoeïnenstam, de Beni Amr. De vrouwen der Beni-Amr achten het een schande, echte lijke liefde te doen blijken en ontzeggen zich zelfs het treuren bij het lijk van haar echt genoot. In gemeenschap van goederen gehuwd laton zij ieder boos woord uit den mond van haar man met een geschenk vergoeden, waar door zij gaandeweg een vermogen bijeen brengen, dat voor den echtgenoot onaantast baar is. Aldus verrijkt, breken zij dan soms plotselirg haar tent af en verlaten den ten grondegerichtte, in deze handelwijze gesteund door haar moeders en broeders. In geen land, beweert men, wordt de schoonmoeder zoo zeer gevreesd als in het land der Beni-Amr. Maandag 2 Juli in Café den Burg. Notaris G. J. O. D. DIKKERS. 2 91-Weiland „de Ganzenbol" 0 05 70 annex 2 08 annex Kooper C. Wz. Bakker Jr. den Hoorn voor f 5875 2 19 70 Weiland „Kooistuk" 0 74 50 annex Kooper C. Pz. Eelman, a.d. Westen voor f2285 Zondag 8 Juli 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Vudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Den Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Visser. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Kramer. Cocksdorp. Voorm. half 10 de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien Ds. Rooseboom. Nam, 3 uur Ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Scherpenhuysen. Amsterdam, 2 Juli. Aangevoerd 395 Run deren, le kwal. 72 k 75 ct., 2de kwal. f 0.66 f 0.70, 3de kwal. 58 a 64 c. per K. G. 126 Melk en Kalfkoeien f 135 f 270, 0 Graskalveren af 3 Schapen f k f 83 N uchtere Kalveren f8,k 115, Lammeren fa 574 vette Varkens 45 a 47 ct. Purmerend, 3 Juli. Aangevoerd 564 Run deren waaronder 362 vette-, 178 melkkoeien en 24 etiereD 239 vette kalveren f 0,60 a f 0,80 p. kg. 290 Nucbtere-kalveren f 10a f 22 per stuk, 55 paarden f afper stuk, Veulens f af Overhouders f af 217 vette varkens f 0,43 a f0,47perkg., 30 varkens magere f 18 a f 28 per stuk, 271 biggen f 8 a f 12 per stuk, kipeieren f 3,25 a f 3,75 per 100 stuks 460 lammeren f 12;f 17,h. vlug. Vette koeien prijsh. nandel matig. Geldekooien, lager in prijs. h. matig. Melkkoeien prijsh. handel matig. Vette kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere kalveren, prijsh. h. matig. Vette Varkens 1. prijs h. matig. Magere Varkens en Biggen prijsh h. matig. Schapen prijsh. h. vlug. Geboren: JACOB JAIV, zoon van J. S. GEUS Jbz. en M. GEUS—Bakker. Burg Texel, 2 Juli. Geboren JACOB, zoon van C. VISMAN Pz. en M. VISMAN—Bakker. Oost, 2, 7, '06. Geboren COR1VELIS, zoon van C. DE WIJN en B. DE WIJN—Backer. Haven Oudeschild, 3 Juli 1906. Algemeene kennisgeving. Schriftelijke aanbiedingen voor hot maaien en schoonmaken van dit kanaal in pcrccelcn worden vóór Maandag 9 Juli a.B. ingewacht bij den heer H. FLENS, dijkgraaf van den polder „Eijerland." tegen spotprijs, waaronder een mot 3 nieuwe bandon en een nieuw voorwiel voor Aanbovclend, M. A. liIJIJPEK. Te koop of te huur: Hooigewas en Nagras van dc Krimpor en hot Lageland bij do Kadijk. VAN DER VEGT.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2