TANGLEFOOT 1 c Xoog I per Stoomschip Texelstroom. In den Boekhandel Parkstraat is verkrijgbaar J. I. WITTE, Cocksdorp. „DE PRINS" VERSCHURE'S MARGARINE W. VERMEULEN JOSETTE. Een Familie-Drama, Verborgenheden eener groote Stad, Jonker i\3 i g e I, Wekelijksche dienst TEXEL-ALKMAAR-ZAANDAM. EXTRACT uit het KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG der Gemeente Texel over 1906, zooals het door den Gemeenteraad is vastgesteld, Prijs 25 Cents. LflNGEVELD DE ROOIJ. 10 ct. per dubbel vel. Overal verkrijgbaar: De Vrachtwagen SCHEEPSWERF „NICOLAAS WITSEN". FEUILLETON. C. METS. van 1 pond 40 Cents, van v3 pond 20 Cents. STOOM-, MOTOR- en ZEIL-vaartuigen. SCHEEPSHELLINGEN. Herstelplaats van Motoren, Stoom- en andere werktuigen. IJZEREN VLETTEN TE HUUR. De dankbaarheid van een bewoner van Schiermonnikoog-. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensck dat velen nut mogen trek ken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Schiermonnikoog zijne volgende verklaring te publiceeren. De Heer T. G. MELLEMA, schipper te Schier monnikoog, deelt ons mede: Sedert verschillende jaren heb ik geleden aan een nierziekte, waar door ik veel te lijden had aan een hevige rug pijn. Steeds ging ik gebukt onder een afgemat gevoel, dat mij zeer terneerdruktevooral's mor gens bij het opstaan deed zich deze vermoeid heid sterk gevoelen. Ik werd erg geplaagd door duizelingen en benauwdheden, waarbij plotselinge zweetingen door koude rillingen gevolgd werden. Mijn maag was veelal van streek en mijn eetlust had ik gaandeweg verloren. Dik wijls was mij wegens mijn ziekte, het werken totaal onmogelijk geworden en daar ik reeds meermalen tevergeefs behandeld was, vreesde ik dat mijn kwaal ongeneeselijk was. Op aan dringen van een mijner kennissen maakte ik gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en dit was mijn redding, want deze voortreffelijke pillen hebben mij mijn gezondheid teruggegeven. In de hoop dat velen hierdoor geholpen mogen worden, geef ik het bovenstaande bericht en ik acht mij verplicht U mijn dankbaarheid voor dit merkwaardig geneesmiddel kenbaar te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug. Het is het spit zegt gij, en gaat van zelf weg, zoo als het gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schijnt het weg te gaan, het komt veel ern stiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden af voeren van het bloed, dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewijs daarvan. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Mellema gehad heeft. Zij zijn te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. I*. Kuiper, drogist Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel fl,75 voor één, of f10,voor zes doozen. Den eersten Juli begint de 6e Jaargang uan De mooiste Illustratie uan Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in bet Buitenland iu beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiendonovellen van bekende Auteurs begint in dit weekblad thans een historische roman uit den tegenwoordigen tijd van do bekende schrijfster Catharina fllberdjngk Thijm, Geïllustreerd met vele portretten van do hoofd personen en prachtige photo's. Verder de boeiende Serie door Baronnesse OtfSCY (Geïllustreerd). Benevens de boeiende roman van A. CONAN DOYLE, getiteld ook fraai geïllustreerd. Men abonneert zich door hetgeheeleland bij eiken soliden Boekhandelaar of bij do Agenten, tegen f 3,per jaar voor de gewone en tegen f 5,per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds ver bindend tot No. 52.- Op plaatsen waar geen Boek handelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen remise van f3,75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe-Editie,aan den Uit gever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, Amster dam. Men ontvangt daarvoor oen prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met bijna 50 platen per week. Vertrek van Texel Woensdagmorgens 8 uur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 12 uur. Dit boekje beuat al de namen der aangeslagenen, zoomede ieders aanslag en belastbaar inkomen. Inkomens uan f 300 en minder worden niet aangeslagen. tegen de Vliegenplaag. BOEKII. PARKSTAAT. IRIS] IV CARTONS van ondergeteekende blijft steeds rijden als voorheen, Maandags, Woensdags en Vrijdags. Beleefd aanbevelend, W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. arm liandnaaimachine te koop aangeboden. Het allernieuwste model met rond kokertje zeldzaam van f 52.en nu voor den prijs van f22,50. Oude machines worden ingeruild. Speciale inrichting voor reparatie bij Kalverstraat 93, Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg en Tiel. 14 Vrg naar 't Fransch door A. B. In ieder geval was de fout zóó klein, lag de oorzaak er van zóó voor de hand, dat voor een onpartijdig beoordeelaar een beleefde veront schuldiging zonder twijfel voldoende zou zijn geweest om haar door de vingers te zien. Doch tegenover Mauvenu, die met geheime bedoe lingen zijn recht van straffen overschreed, was een verontschuldiging niet alleen geheel nutte loos, maar bovendien uiterst vernederend. Zonder een woord te spreken, schoon alles in zijn binnenste kookte en bruiste, met saamge- knepen lippen en de oogen wijder geopend dan anders, wendde Thcodule zich af en keerde naar zijn kamer terug, al zijn wilskracht ge bruikende om zijn tranen te weerhouden. Een sombere, huiveringwekkende gedachte, zich als een donkere nevel steeds uitbreidend, rees in zijn ziel op en beheerschte haar geheel. Met onheilspellend gelaat haalde hj] van uit zijn zak het scherpe, puntige mes te voorschijn, het welk voorheen aan do hand van Mauvenu, tot moorden gereed, ontvallen was. Hij opende het, beschouwde gedurende eenige oogenblikken het glinsterend lemmet, deed het toen dicht en stak het weder in den zak, met een gebaar, dat van een vreeselijkcn, inwendigen toorn getuigde. Plotseling hoorde hij achter zich een zucht gekrab en zich omwendende, aanschouwde hij do kat zijns vijands, die in hare volle lengte uit gestrekt, haar nagels op de vurenhouten planken scherpte. Ha! Jij zult er het eerst aan geloovoD, ellendig ondiermompelde bij tusschen do taudeD. Een voor het open venster uitgespannen koord wees als 't ware aan, welke vorm van dood straf zou worden toegepast. [Jij maakte het los, bestreek het met een weinig kaarsvet om de gladheid te bevorderen en maakte een mooicn, loopenden strik. Op het oogenblik, dat do kat den kop ophief en zich behaaglijk uitstrekte, vloog deze strik haar als een lasso om den hals; het dier trachtte to vluchten, haalde daar door zelf den strik toe en was gevangeD. Mané- cant trok het slachtoffer aan het koord van den grond op, doch do kat, die met den dood worstelde, slaagde er in op zijn borst te springen en klemde zich daar met haar drie gezonde pooten krampachtig vast. Een weinig hooger, en zij had haar nagels in het gelaat van haar aanvaller geslagen. In dat geval had de man misschien voor het dier moeten onderdoen. Doch met de eene hand het koord stevig vasthoudond en met de andere de kat bij haar rugvel grijpend, verwijderde Théodule plotseling zijn armen met kracht van elkaar, waardoor het dier gewurgd werd. Voldaan over den goeden afloop dezer eerste rechtspleging, wierp Manccant het beest door het open venster op de binnenplaats, Een oogen blik later was Mauvenu met het voorgevallene in kennis gesteld. Ha Hij heeft de kat gedoodriep do sergeant uit. Prachtig zoonu is hij een ver loren man. Men had verwacht, dat hot bericht van den dood zijner kat hem bedroefd zou hebben of hem in woede zou hebben doen ontsteken. Maar in werkelijkheid gebeurde er niets van dat alles. Zij gelaat straalde van boosaardige vreugdehij had zijn eigeno opinio over het geval. Zijn onwetendheid gaf zijn bijgoloovig- heid voedsel en zijn bijgeloovigheid belooide aan zijn wraakzucht een spoedige en volledigon trioml. Hij beschouwde thans den uitverkorene van Josotte als ton doodo opgcschrovenhy herhaalde telkens en telkens weder met oen helsche voldoening Nu is hij een verloren man! Eu werkelijk was het niot zoo dwaas, als hot wel schijnt, om uit dit voorval een dergelijke gevolgtrekking ai te leiden, doch niet uit kinderachtige bijgeloovigheid, gelijk deze be krompen militair dood, maar dewijl hot bij den van nature zoo zachtzinnigon on verdraagzamen Thóodulo een graad van verbittering aantoonde, in staat hem tot een noodlottigen aanval van drift to vervoeren. Een gunstige golegonhoid, in verecuiging mot oon storkon prikkel, zou ongotwijield voldoende zijn om dezen uit te lokken. En Mauvenu zwoor zichzelvon oen duren eed, dat hij op het geschikte uur en op de geschikte plaats voor beide zou zorgen en er voordeel uit zou weten te trekken. Reeds van te voren genoot hij van zijn zegepraal. 's Middags om twaalf uur werd do wacht afgelost en daar hij gedurende het overige van den dag yrijaf had, richtte de sergeant zijn schreden naar de stad. Na vorschillende cafés te hebben bezocht en een klein half uur bij zijn coiffeur te hebben doorgebracht gewijd aan de verhooging zijner uitwendige schoonheid, begaf hij zich naar de woning van Josette op weg. Zich haar dubbelzinnigen glimlach herin nerend en tevens verzekerd van de afwezigheid van den man, die zij beminde, hoopte hij vrij spel te zullen hebben. Zelfs achtte hij zich reeds zeker van de overwinning en in zijn be- krompene laagheid van ziel meenende, dat hij de jonge vrouw gemakkelijker naar zijn hand zou kunnen zetten door het aanbieden van lekkernijen, kocht hij bij een banketbakker eenig fijn gebak, hetwelk hij op linkscho wijze met uitgestrekten arm voor zich uitdroog, steeds in vrees het met zijn groote handen te veel to zullen drukken ol zijn uniform met den room te zullen bezoedelen. Toen Mauvenu eindelijk do woning van Josetto bereikte, zotto deze juist den voet op don drempel om binnen te treden. Gij zult thans mooiolijk kunnen beweren, dat gij verhindert zijt, sprak hij met oon valschen grijnslach. Het gelaat der jonge vrouw toonde duidelijk, hoe onaangenaam zijn komst haar was, zondor dat zij do moeite nam hom dit te vorbergen. Desniettemin trachtte zij uit voorzichtigheid hem omtrent de roden er van te misleiden. Wil liever oen andermaal eens terugkomen, zoido zij. Voor hot oogonblik zult go mij mooton verontschuldigen, daar ik u niet kan ontvangen. Ik hob reeds bezoek. Bezoek Wat voor bezoek Dat is voor u van geen belang. Het is dus oon geheime bezoeker Dring verder niet aan. Ik horhaal nog maals, dat do zaak voor u in 't minst niot van belang is. Wordt vervolgd.) (Jedrnkt by LANU1SVKL1) .4 DE KU' IJ, Toiol.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4