N°. 1963, Zondag 8 Juli 1906. 19de Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. - J Binnenland. Dit bl id verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentlën vóór 10 nor op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOIJ, Parkstraat Bobs opTexil. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuizei manchet met gouden knoop, gevonden op den Kooger- weg, 1 zakdoek en 1 schoentrekker, gevonden op den Waalderweg, 1 muziekinstrument, gevonden op den Hoornderweg, 1 gouden medaillon, gevonden op de Groeneplaats, 1 stuk kinderspeelgoed (lammetje), gevonden in de Weverstraat, 1 strengetje zijde, gevonden in de Gravenstraat, 1 sleutel, gevonden te den Burg. KOSTELOOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe aanmelden op Dinsdag, den 10 Juli 1906, 's middags 12 uur ten huize van .Tb. Buijs te de Cocksdorp. Texel, den 6 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RUIBING, W. F. HIDDINGH. JACHT. Do Burgemeester der gemeente Texel, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de jacht op waterwild zal worden geopend op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Ei er land, op Zaterdag 11 Augustus 1906 met zonsopgang, en in den polder Eierland, op Zaterdag 28 Juli 1906, met zonsopgang, Texel, den 5 Juli 1906. Do Burgemeester voornoemd, HIDDINGH. De BURGEMEESTER der gemeente Texel Gelet op de bij het Gemeentebestuur inge komen kennisgeving, waaruit blijkt, dat ten behoeve der Vereeniging „Steun voor Wedu wen" in den loop der volgende week een collecte bijlangs de huizen der ingezetenen zal worden gehouden Overwegende, dat in den laatsten tijd reeds meermalen een beroep op de liefdadigheidszin der bevolkiDg is gedaan Meent GEEN termen te kunnen vinden deze collecte aan te bevelen. Texel, 7 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, HIDDINGH. TEXEL, 7 JULI 1906. Wat nu? Naar men weet werd bij raads besluit van 22 Juli 1902 aan den heer De Leeuw concessie verleend voor den aanleg van een tram op Texel. Die concessie werd verleend voor den tijd van 4 jaar, ingaande met den dag der con- cessieverleening en zal dus eindigen met 22 Juli a.s. In de gemeenteraadszitting van 3 Maart j.l. werd een verzoek van den concessionaris behandeld, om verlenging van concessie met 3 jaren, op grond dat buiten zijn schuld op den bepaalden termijn de tram niet gereed kon zijn, aangezien nog niet was verkregen de ryksconcessie voor do tram, alsook om gelegenheid te hebben de concessie over te dragen aan eene naamlooze vennootschap. Door B. en W. was gemeend, dat door den conccessionaris niet voldoende was bewezen dat het buiten zyn schuld waszij hadden dit den adress. gemeld met bijvoeging, dat zij wilden voorstellen aan den Raad, de con cessie te verlengen voor 3 jaar, onder voor waarde dat voor 1 Oct. 1906 het bewijs was geleverd dat de concessie was overgegaan aan een solide maatschappij en dat, indien na 3 jaar de tram niet gereed is, aan de gemeente zal moeten worden betaald een bedrag van f 3000, enz. De heer De Leeuw had daarop bericht, dat de reden van vertraging wel degelijk geldig was, waarvoor hij verschillende gege vens aanvoerdehet stellen van een waar borgsom werd onaannemelijk en onbillijk genoemd. Door B. en W. was daarop in de verg. van 3 Maart voorgesteld de concessie voor- loopig te verlengen tot 1 Jan. 1907, welk voorstel met 8 tegen 3 stemmen werd aan genomen. Van die verlenging schijnt de concessio naris geen gebruik te zullen maken, zoodat kan worden verwacht dat de concessie met 22 Juli a.s. zal afloopen. En wat nu Nu zal moeten worden afgewacht of door denzelfden concessionaris of door anderen, concessie zal worden aangevraagd en welke voorstellen door deze zullen worden gedaan. We zijn dus even ver als voor 4 jaren geleden. Een belangrijke tijd is voorbijge gaan, zonder dat de zaak tramweg iets is gevorderd. Zoetjes aan, dan breekt het lijntje niet! Iedereen kent het versje: In Mei Dan leggen alle vogels een ei, Behalve de kwartel en de spriet, Die leggen in de Meimaand niet, Maar in de „hooibejouw" En dan krijgen ze berouw. Nu van den kwartel worden bij ons maar zelden nesten gevonden, maar van den spriet, die eigenlijk wachtelkoning of kwartelkoning heet, vindt men tegenwoordig in maai- en graanvelden heel wat nesten met 7 a 12 eieren. Gaarne doen we een beroep op de bescher mende gezindheid van landgebruikers en ar beiders. Mogen zij allen de nesten van den wachtel, die nuttig is door het gebruiken van slakken en velerhande insecten, sparen, en, zoo mogelijk, een bosje gras om het nest laten staan, opdat het broedsel tot zijn recht kan komen Dinsdag, den 17 Juli e. k. zal in het hotel „de Lindeboom" alhier eene onderwijzers vergadering worden gehouden, tot welker bijwoning het onderwijzend personeel der eilanden Texel, Vlieland, Terschelling en Urk is uitgenoodigd. Bij die gelegenheid zal de heer H. J. Calkoen, Burgemeester van Edam en Schoolopziener in het Arrondissement Purmerend spreken over „Dierenbescherming" en zal de heer F. van Rijsens, Schoolopziener in het District Alkmaar eene lezing houden over een geschiedkundig onderwerp. De heer G. de Braai, een onzer vroegere plaatsgenooten, is benoemd tot le onderwijzer en plaatsvervangend hoofd te Zandvoort. Van 2 tot en met 6 Juli zijn van hier ver zonden 481 lammeren, 53 schapen, 6 koeien en 6 varkens. Oudeschild, 6 Juli. Door de aanhoudende Oostelijke winden was er in en voor de haven zulk een opeenhooping van drijfwier, dat men groote hoeveelheden met drijfnetten heeft moeten verwijderen, om te groote belemme ring der scheepvaart te voorkomen. Een gevolg van den zachten winter is, dat nu reeds de ijsmagazijnen zoo goed als uitgeput zijn. Er is geen ijs meer voorra dig, zoodat reeds met schuiten uit het Nieuwe- diep gehaald is moeten worden. Vlieland. De vereeniging „Vlieland's Be lang" ontving belicht, dat hare Statuten bij Kon. Besluit van 19 Juni, no. 89, zijn goed gekeurd. Ouders, waakt over uw dochters 1 De secretaresse van den Vrouwenbond, afd. Den Haag, verhaalt het volgende uit de ervaringen, door dames van het stationswerk in de residentie opgedaan Op een middag stapte een boerenmeisje uit een coupé 3e klasse, gevolgd door een net gekleed heer. Zij keek verbaasd en zeide „Maar meneer, het is hier niet Delft maar Den Haag 1" De stationsdame er op af. „Waar moet u heen, juffrouw? vroeg zij. „Dat gaat je niets aan," antwoordde de heer brutaal. „Ga heen, anders kan je kennis maken met mijn stok De dame, voor geen klein geruchtje ver vaard, nam eenvoudig het meisje bij de hand, zeggend „Ik zal haar wel terecht brengen." Het bleek te zijn een souteneur, die, het meisje in den trein aantreffend, had beloofd haar te waarschuwen, als men Delft had bereikt. Zij was op een klein station ingestapt en door haar vader gebracht, die „den vriende lijken heer" zeer dankbaar was voor die hulp. Zij moest naar Delft, alwaar zij haar zieke grootmoeder zou bezoeken. Het kind was erg dankbaar. Rembrandt bij zijn leven en de Rem brandt vereering nu. In een pas verschenen boekje getiteld „Het Land van Rembrandt", met teekeningen van Albert Hahn, dat een satire is op de kleinheid der menschen en de wijze, waarop de aan staande Rembrandt-feesten zullen worden ge vierd, komt het volgende aardige versje voor. Boven het versje staat „Een vergeten hoofd stuk uit het leven van Rembrandt." Tja, in 'n paar eeuwen verandert er veel Een veekooper in de Haarlemmermeer heeft een koe verkocht aan een slager te Heemstede. De een zegt geen geld te hebben ontvangen en de ander beweert te hebben betaald. Maandagmiddag kwam die zaak voor den kantonrechter en daar concludeerde de advo- kaat van den veehouder tot oplegging van den eed aan den slager, dat hij wel zou hebben betaald en de advokaat van den slager tot oplegging van den eed aan den veehouder, dat hij niet zou hebben ontvangen. Vrijdag 13 Juli zal de kantonrechter uit spraak doen in de Salomo's-kwestie. (Tel.) Een voornaam drietal. Te Hof van Delft werd aangifte gedaan van de geboorte van een drieling, n.l. 2 jon gens en 1 meisje. De kinderen, welke in een goeden gezond heidstoestand verkeeren, zijn genoemd naar wijlen Z.M. Koning Willem III, H.M. Koningin Wilkelmina en Z. K. H. den Prins der Neder landen. In Friesland vertoont zich op enkele plaatsen de aardappelziekte. Men tracht door besproeiing zooveel mogelijk de voort planting der ziekte tegen te gaan. EXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhcoging der porto's. Prjjs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 3 Cts. per nummer. n Toen Rémbrandt weer 's in dalles zat, En Hendrickje Stoffels geen geld meer bad, Werd Titos ergens in de bunrt Op den pof om gruttemeel gestuurd. //Sinjeur", zei Titus, «we vragen beleefd //Krediet tot vader weer centen beeft. //De Staalmeesters zijn nu bijna klaar, //En 't is voor hoogstens een weekie dus maar". De Komenijman. die in reobie lijn' De itamvaer van 'n Bestuurslid zou zijn Uit 't Rembrandt-hulde- Comité Nam z'n pijp uit z'n mond en antwoordde//Nee, //Ik geef geen krediet aan je vader meid Als je vader geen burgermans broodwinning beit //Want dat schildersvolk, ik weet 't te goed, //Belooft altijd te dokken, maar geen die 't doet! //Wil ik 's wat zeggen dat smerig geklad //Moest verboden worden door de stad //Zeg jij ze nu thuis maargeen oenten. geen meel

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 1