Buitenland. Pre d i k b e u r ten, Rammenkeuring. Hedenmorgen had de door de Holl. Maat schappij van Landbouw afd. „Texel" uitge schreven Rammenkeuring plaats. Er was inzending in 4 rubrieken, n. 1. Ram- lammeren, jarige Rammen, 2-jarige Rammen, oudere Rammen. Prijzen werden toegekend aan de volgende inzendingen Ramlammeren, aantal inzendingen 38, le prijs Inz. Gebr. Keijser (Waal) No. 29 op programma staat No 29 Leo Koning Sz. 2e prijs Inz. Geb. Keijser (Waal) No. 37 3e Leo Koning Sz No. 28 Jarige rammen, aantal inzendingen 20, le prijs Inz. S. Bremer Pz., No. 4 2e Aug. C. Keijser, No. 6 3e Joh. Keijser Rz. No. 1 2-jarige Rammen, aantal inzendingen 8, le prijs Ingehouden. 2e Inz. C. v. Heerwaarden No. 1 3e A. Breesnee. No. 6 Oudere rammen, aantal inzendingen 38, le prijs Inz. C. Keijser Sz., No. 1 2e Aug. C. Keijser, No. 9 3e H. W. Keesom. No. 29 Verzoek om vrijstelling. Door een 50-tal Zuiderzee-visschers te Har derwijk is aan de Tweede Kamer een adres verzonden, waarin zij verzoeken hen vrij te stellen van de premiebetaling voor de verzekering hunner knechts volgens de Onge vallenwet. Zij gronden hun verzoek o.m. vooral hierop, dat de Noordzee-visschers van de bepalingen dezer wet zijn vrijgesteld, of schoon hun gevaren grooter en de verdiensten ruimer zijn. Voor de toekomst. Naar wij vernemen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken de zienswijze van de Commissarissen der Koningin verzocht over het in het leven roepen van een centraal comité om bij rampen van algemeenen aard dadelijk handelend te kunnen optreden, te meer waar bij de jongste overstrooming in Zeeland is gebleken hoe nuttig en noodig zulk een comité zou kunnen werken. („Arnh. Crt.K) Zoo redt men zich. Door een aantal gewezen bierhuishouders te Rotterdam, aan wien het bij de nieuwe Drankwet voorgeschreven Verlof is geweigerd, is, volgens de „Msbdeen gaatje in de wet gevonden, om er zoo veilig mogelijk door te kruipen en dus zonder Verlof de zaak voort te zetten. Zij zijn dan begonnen met het openen van een inrichting tot verkoop van eetwaren, waarvan in de Drankwet niet gerept wordt. Wanneer nu in een achter kamer soms „bij vergissing" een glaasje getapt wordt, dan zal dat voor de politie niet zoo gemakkelijk te constateeren zijn, omdat zij het recht mist daarin door te dringen, en dus weer even machteloos staat als voorheen. Hevige brand te Veendam. Maandagmiddag heeft te Veendam een hevige brand gewoed. Plus minus 15 huizen zijn afgebrand of ernstig beschadigd. De Menistenkerk is mede afgebrand. De R. C. Kerk en de Synagoge die mede bedreigd werden wist men te behouden, evenzoo de ambachtschool. De brand is uitgebroken in een boerenhoeve aan het Westerdiep. De wind deed den brand over het kanaal heen slaan, zoodat aan beide zijden er van de brand woedde. De brand is naar men ver moed ontstaan doordat kwajongens stroo in brand staken. Let op wat ge doet. Op een der avonden in de vorige week zat een jongmensch te IJmuiden een beetje uit te rusten. Zijn stoel opnemende om naar binnen te gaan gooide hij met één den pruim tabak uit zijn mond. Deze viel toevallig in een kan met melk, door een meisje gehaald. Zij ontstak in woede zag er moedwil in en gooide de melk in het gezicht van het jonge mensch. Een lawaai van belang De heele buuit op stelten en de politie kwam er bij te pas. Ofschoon de man een dubbeltje gal om andere melk te halen, toch wilde de beleedigde partij zich niet stil houden. De omstanders begrepen echter al spoedig, dat van moedwil geen sprake was en zoo werd het dan toch zoetjes aan weer rustig. De muis had er schuld aan. De vrouw van den onderwijzer S. Reitsma wonende Javastraat 52, eerste verdieping, Amsterdam, liep met een brandend petroleum lampje door haar kamer, toen zij, door de verschijning van een muis zoo door schrik bevangen werd, dat zy het lampje liet vallen. In een oogwenk stond de kamer in lichte laaie. De brandweer bluschte het vuur. Een achterkamer en alcoof brandden geheel uit. Twist tusschen een minnend paar Zaterdagavond ontstond op de Reguliers gracht te Amsterdam heel wat opschudding doordat een dame, die twist had met haar beminde, in een bui van drift te water sprong. De beminde sprong de dame direct na, doch deze wilde van redden niets weten. Zij bleef zoo halsstarig bij haar plan zich zelf het leven te benemen, dat ze zelfs tijdens het koele bad nog driftiger werd en haar beminde met het hoofd onder water duwde. Een politieagent, die met een dreg op de gracht verscheen, mocht na veel moeite het genoegen smaken de driftig aangelegde dame op het droge te brengen. Ook de beminde werd toen spoedig gered. De agent verzocht daarna beiden mede te gaan naar het politiehuis in de Halve Maan- steeg, waar de dame gelegenheid kreeg haar drift te koelen. Hoe men handel drijft. Het venten bij de deuren is geen gemak kelijk vak, vooral omdat het voor den koop man of de koopvrouw meesttijds onmogelijk is zijn waar aan te prijzen. Bij vele huizen wordt hij, reeds voor dat hij begonnen is te vertellen wat hij wil, afgesnauwd met een „nait neudig vandaoge." Waarschijnlijk om zich voor zulk een behandeling te vrijwaren en toch zijn belangen bij mevrouw of dienst bode te kunnen voordragen tracht een koop man in papier en enveloppes zijn waar te verkoopen, door alvast een partijtje papier en enveloppes te zenden in den hoop dat zijn vrijheid hem niet kwalijk zal worden genomen en hij voegt er de volgende dichterlijke ont boezeming aan toe: Zwaar valt het mij, dat moet ik erkennen, En hoop met Gods zegen, dat moet ik bekennen. Dat het moog zijn de laatste maal dat ik UEd. dit pakket aanbiedt Help mede Mevrouw opdat ik niet zink in het niet; 10 vel postpapier, 10 Enveloppen en 5 goede briefkaarten. Wanneer ik loop langs grachten en straten, Steeds in de hoop dit pakket kwijt te raken, Geloof mij Mevrouw zulks zijn zeer moei lijke taken. Vooral als men zooiets niet gewoon is, zeer moeilijke zaken. 10 cent mevrouw is alles wat ik er voor vraag. Als ieder in het koopen is niet al te traag. Dan keer ik vanavond naar moeder de vrouw met het blijde bericht En ontvang dan tot loon een vriendelijk gezicht. Ten slotte deelt hij nog mede dat hij per soonlijk bescheid komt halen en dat er op zijn beleefdheid niets zal zijn aan te merken. Intusschen heeft hij dus anderen de zorg over zijn papier voor raad overgedragen en heeft hij alle kans dat de meid het pakket verstommeld of dat de inhoud vuil wordt, en hij op deze wijze voor goed geld zijn „negotie" kwijt raakt. (Prov. Gr. Ct.) In den jare 1906. Men leest in de „Zw. Ct." In een Twentsch dorp is dezer dagen een kind behekst en wel in die mate, dat het overleden is. Het vinden van een krans veeren bracht de moeder op het denkbeeld, dat er tooverij in het spel was bij het over lijden van haar zoontje. De geroepen des kundige een oud-Oost-Indieganger beaamde zulks, toen de veerenkrans niet onder de tafel, wel in de kachel wilde branden. De geestenbezweerder zou alsnu de schuldige aanwijzen. Hij plaatste zich onder de tafel nam een glas met water en na eenige oogen- blikken hoorde men hem roepen „Ik zie haar beeld." Een tante van de moeder bleek de schuldige. Die werd niet vriendelijk ont vangen, ja, zelfs zoo onvriendelijk, dat de politie een onderzoek insteltde „heks" is onder dokters handen. Intusschen is de heele buurt vol van deze heksengeschiedenis en worden overal spoken, heksen en meer van die ongure gasten gezien. Een honderdjarige geöerd. De dag van gepasseerden Woensdag was voor Surhuisteryeen een feestdag, daar de wed J. Pietens toen 100 jaar werd. Vlaggen waren uitgestoken. De commissie liet haar per rijtuig uit haar kamertje halen naar de wed. Kingma, dus in hetzelfde huis, waar ze geboren werd 15 Aug. 1906. Daar was muziek daar regende het cadeaux, bloemen, maar ook klinkende munt, zelfs uit andere plaatsen. Meisjes zongen haar liederen. Het oudje was zeer in haar nopjes met de geschenken. De Haagsche correspondent van het „Utr. Dagbld." schrijft: In een strafproces is dezer dagen een curieus ding geblekenwerklieden van een stofzuigerij (machinale reiniging) kregen van hun patroon doosjes motten mee, om die tersluiks los te laten en dan aan mevrouw te toonen dat er motten in de meubelen en tapijten zaten, dus extra reiniging noodig was 1 Gelukkig voor de klanten kwam dit nu uit door ruzie tusschen de firmanten, van wie een onzer Kamerleden zou kunnen zeggen „Ze hebben mot." Klinkende argumenten. De Raad van Hoogeveen heeft gehandhaafd het vroeger genomen besluit tot afschaffing van de kermis. Dadelijk is men met glazen in te gooien begonnen. In het gemeentehuis zijn drie ruiten verbrijzeld. Hoe onvoorzichtig men kan wezen. In de vorige week liet eene vrouw te Maastricht de jeneverflesch onder het bereik van haar 4 jarig zoontje, terwijl zij bood schappen ging doen. Toen zij terugkeerde lag het kind bewusteloos op den grond. Het had zooveel jenever gedronken, dat het eenige uren later dood was. Wie de kermisfooien opstrijkt Alberts fréres, die op de kermis te Haarlem voorstellingen gaven met de bioscoop, hebben gedurende de kermisweek de kleinigheid ont vangen van f 16.000. Daarvan gaat af f 6000 voor vervoer van tent, wagens enz. uit Belgie, personeel voeding en andere uitgaven blijft dus over een zoet winstje van f' 10.000. Waar men iets leeren kan. Onder boeven. Heb je voor je zoon een verdediger genomen Waarachtig niet, het is heel goed, dat de jongen eerst eens een paar jaar in het tuchthuis komt, dan leert hij tenminste wat. Zou 't inderdaad zoo zijn Aanstaande huisvrouwen. Oom Jan kwam een paar dagen bij zijn getrouwde zuster logeeren. Die had vijf dochters en oom Jan zei tot de oudste der jongedamesO, wat moet jouw moeder het gemakkelijk hebben met vijf zulke dochters om haar te helpen. Bij mij thuis waren vijf zoons en maar één dochter en moest moeder dus hard werken. Je bent zoo aan het schilderen Ja, zei het meisje, ik houd er dol van. En Jeanne zit daar aan de piano, niet? Ja. En Liesje en Marie spelen tennis? Ja» En waar is Dora? O, die maakt visites. En waar is mama? O, die is in de keuken er is vandaag zoo'n hoop, te doen, ziet u. Ik zie 't, zei oom Jan. Een Lombroziaansch wonder. Een vreemd bericht komt uit het land van waar alle vreemde berichten komen Amerika. Holzhay, bijgenaamd „Zwarte Bart", een roover van een zekeren vermaardheid, die de straten van Wisconsin en Michigan in voortdurende benauwdheid hield door zijn verbazende struikroovercapasiteiten, is door een operatie van zijn misdadige neigingen genezen. Nadat Holzhay eindelijk en ten laatste achter slot en grendel was gebracht, onder zochten de dokters van de Marquette gevan genis hem nauwkeurig en kwamen tot de conclusie dat zijn liefhebberij tot rooven, moorden en plunderen voorsproot uit een ziekte. Een wonderwel geslaagde operatie op zijn hersens werd ondernomen en onmiddellijk daarop begon hij teekenen van beterschap te vertoonen. Zijn inborst veranderde en van een der gevaarlijkste gevangenen werd hij een der beminnelijkste Dien weg moet het op. Peuter alle ster velingen, die niet aardig zijn voor hun mede- menschen, een beetje in hun hersens, en we krijgen 'n samenleving zóó braaf, dat rechters, cipiers, advokaten en politieagenten aan ver vetting zullen sterven. Zondag 26 Augustus 1906 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur Ds. Schrüder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Koog. Nam. half 3 Ds. Smits. Uudeschild. Voorm. 10 uur Ds. Met. Den Hoorn. Nam. half 3 Ds. Kramer. Oosterend. Voorm. half 10 Ds. Kramor. Cocksdorp. Voorm. half 10 do Hr. Barende. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Roosoboom. Nam. 3 uur ds. Roosehoom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Dm Hoorn. Voorm. 10 uur Ds. Schorponhuyson.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2