Prov. Staten Noord-Holland. Bij den burgemeester van Haarlem zijn opgegeven als candidaat voor de Prov. Staten (vacature Mr. H. P. de Kanter) de heeren Dr. J. Timmer (lib.) en A. J. de Waal Malefijt (antirev. en kath.) Weinig keus. Vijf Friesche jongelingen, die te Oneida Co. (U. S. Amerika) wonen, vragen per ad vertentie in een Friesch blad Friesche meisjes ten huwelijk. De red9n hiervan is, dat in hun tegenwoordige woonplaats maar 8 huw bare dochters gevonden worden tegenover 20 jongelingen. Een goede zaak. Aan de moeder van den onlangs in het kamp van Zeist zoo noodlottig om het leven gekomen millicien J. Bischop, te Adaarsd (Gron.), is naar het „N. v. d. D." meldt, een bevelschrift tot betaling, groot f 100 uitgereikt. Dit bedrag is haar bij koninklijk besluit toe gekend, terwijl het besluit tevens mededeeling inhield, dat dit bedrag het volgende jaar, indien noodig, weer kan worden aangevraagd. Men schrijft aan de „Tel." van de Bel gische grenzen België heeft reeds vele jaren, zonder de minste reden zijn grenzen gesloten gehouden voor den invoer van Nedorlandsche varkens en biggen. Nu hebben onze zuidelijke naburen veel varkensvleesch noodig, vooral omdat zij jaarlijks nog circa 5 millioen kilogram naar Engeland en Frankrijk zenden. Vandaar dat er lange jaren een levendige smokkelhandel in varkens in onze grensplaatsen gedreven werd. Zelfs op klaarlichten dag trokken zware karrevrachten varkens over de schreef. Toen echter door de Belgische Regeering de zoogenaamde inventaris werd ingevoerd, ging het smokkelen moeielijker en in onze grensplaatsen werd meer gefokt voor de Engelsche markt. De gevolgen bleven niet uit, vooral toen in de laatste maanden voor Duitsche rekening in België een groot aantal varkens werden opgekocht. De prijs der varkens steeg buitengewoon hoog en het varkensvleesch kwam in prijs gelijk met het kalfsvleesch. Voor varkens werd tot fr. 1,30 levend betaald, voor var kensvleesch tot fr. 1,80. Als dat zoo voortgaat, kunnen de meeste spekslagers hun winkels wel sluiten. Deze hebben zich daarom tot de regeering gewend met verzoek, de grenzen open te zetten voor den vrijen invoer van Noderlandsche varkens en biggen en het invoerrecht af te schaffen dat geheven wordt op varkensvleesch, uit Nederland in B6lgie ingevoerd. („Tel.") Zoo zijn onze manieren Men meldt uit Winschoten Toen ze met elkander in lief en leed zouden worden verbonden, was er 'n alge meens belangstelling, zooals hier misschien nog nooit 'n huwelijkspartij heeft ondervonden- Bijna geheel Sint Vitusholt was uitgeloopen. om de trouwplechtigheid tusschen den 56, jarigen landbouwer U., een weduwnaar, en de 19-jarige schoone T. B. te aanschouwen. Reeds eenige dagen te voren was de muziek het plaatsje niet uitop potten en pannen, met ketels en tangen, werd de plechtige plechtigheid al geruimen tijd aangekondigd. Toen dan ook het trouwpaar de koets instapte, was er een oorverdoovend geweld, en algemeen klonken „hoera's" en „zij leven hoog" met begeleiding van rinkelende potten en pannen. Bij den Engelsweg, waar ook al een ge liefde van den gelukkigen bruidegom woont en bij het Raadhuis waren de menschen bij drommen opgestapeld. Het bruidspaar heeft over belangstelling, die nog steeds voortduurt niet te klagen gehad. Eén zwaluw maakt geen zomer. Een heer wandelde met een paar dames. Die bedelaar daar is een zonderling, zei een der dames, hoeveel geld je hem ook geeft hij behoudt altijd een stuiver en geeft je de rest terug. Wat een dwaas moet dat zijn, merkte de heer op. Ik zal hem eens op de proef stellen en eens in de verleiding brengen. Hij gaf den bedelaar een rijksdaalder. Deze keek eenige malen nadenkend naar het geld stuk en zei toenVoor ditmaal zal ik van mijn gewoonte eens afwijken. Eén zwaluw maakt geen zomer. De gever zette verbaasde oogen op en de dames proestten het uit I Zeker een tweede Kenau. Als je aan iemand een flets wil verkoopen en de adspirant-kooper komt dan na een paar dagen terug met je fiets die duidelijke ken- teekenen draagt, dat ze in de verdrukking heeft gezeten of duidelijker gezegd, dat ze door oen auto is gehavend geworden en de man je dan kalmweg vertelt, dat-ie van je fiets niets meer moet hebben, dan is dat toch wel een reden om geweldig boos te worden. Of dat nu echter een optreden wettigt als dat van den persoon aan wien onlangs bovenstaand geval overkwam, is nog zeer de vraag. De fietsverkooper in quaestie nam namelijk den kooper in spé, die hem het koopje gele verd had, zóó onderhanden, dat 's mans gezicht blauwe plekken en 's mans lippen roode wonden vertoonden. Gelukkig was de moeder van een der jongelingen in de buurt om hofje van arbitrage te spelen. Barrevoets kwam ze haar woning op de Oostvest uit en hanteerde zóó netjes haar attribuut van nijvere huisvrouw - den stoffer dat de twistenden in een minimum van tijd „uit elkander" geslagen waren. („Haarl. Dbld.") Uit verschillende streken van Zeeland deelt men mee dat onder tal van vruchtboomen een plotseling opkomende ziekte heerscht, die deels tot den dood, deels tot onvrucht baarheid voert. In enkele dagen verschrom pelen alle bladeren, die een oud, schimmelachtig aanzien krijgen. Boomen, die schitterend gebloeid hebben, lieten kort na den bloei geen spoor van vruchtzetting zien en staan nu öf dood öf kwijnend. De stormen der laatste dagen hebhen aan het toch al schaarsche ooft in Zeeland aanmerkelijk nadeel toegebracht. De vrachten onrijp fruit zijn bijna niet met droge oogen aan te zien. Toch brengt dit goedje, dat ternauwernood nog voor jamfabrieken wat waarde heeft, nog aardig wat op. Zoo worden afgevallen peren op Walcheren met 25 cents per vijfkop betaald, een prijs, die anders volkomen rijpe en gave vruchten bereiken. Hoe duur zouden die peren wel geweest zijn, als ze werkelijk rijp hadden kunnen worden En wat zullen de weinige overblijvende ge peperd zijn Een lOjarige jongen te Amsterdam zag Vrijdag op de Prinsengracht een auto staan. Eens meerijden dacht hij en 't zelfde oogen blik had hij zich een mooi plaatsje uitgezocht achterop, voor de inzittenden goed bedekt door een neergeslagen kap. Daar zette de auto zich in beweging. De jongen pret voor drie. „Aan den Amstel spring ik er wel af", dacht hij. Doch hij had misgerekend Een ander voertuig, waarmee hij op dezelfde wijze wel eens een rijtoertje had gemaakt, stopte onderweg nog wel eens, 'tzij om het paard te laten drinken, 't zij omdat de inzit tenden dorst kregen. Doch hier ging het in een gang door tot de auto eindelijk moest stoppen voor den spoorwegovergang te Amersfoort. Eerst daar werd de overcomplete passa gier opgemerktv werd zijn tranenvloed ge stelpt en kon hij door de goede zorgen der politie zoo spoedig mogelijk huiswaarts keeren. Hij zal 't nooit meer doen heeft hij plechtig beloofd. (Hbld.) Drukte aan de Zeeuwsche grens In de grensplaatsen van Zeeuwsch Vlaan deren heerscht thans groote drukte. De Belgen hebben namelijk ontzaglijke hoeveelheden haver in ons land opgekocht en deze worden nu met stroo en al van het land weggevoerd. Voor haver in 't stroo worden geen invoer rechten betaald, terwijl voor gedorschte haver een invoerrecht van 3 francs per 100 kilo geheven wordt. Dagelijks rijden lange rijen volgeladen wagens naar de grens. Deze wagens worden aan het grenskantoor onderzocht er zou smokkelwaar onder het stroo verborgen kunnen zijn terwijl de hoeveelheid van iederen wagen wordt vastgesteld. Alleen aan het grenskantoor Koewacht, werden Woensdag 120 wagens haver onder zocht Zonderling adres. Een dezer dagen kreeg de post een brief te bestellen met het opschrift „Meneer Oom Piet" waarbij de straat goed, maar het huis nummer bovendien nog verkeerd was opge geven. Toch werd de geadresseerde gevonden. Op de achterzijde van den brief stond namelijk het volledig adres van den afzender, een 7- jarigen jongen te Montfoort. Aan de post kwam men toen op het idee aan een bewoner in die straat, die denzelfden naam voerde, te vragen of de brief soms bij hem terecht was. En ziet I Meneer Oom Piet was ge vonden. („L. on V.") Een prettige thuiskomst. Een vlijtig ambachtsman en oppassend huisvader, die met zijn tweede vrouw en kinderen een bovenwoning in de Gerard Doustraat te Amsterdam bewoont, werkt sedert eenigen tyd in een gemeente in de provincie Utrecht, waar hjj des Maandags heengaat en des Zaterdags terugkeert. Toen hij 1.1. Zaterdag weder thuiskwam, vond hij ziju kinderen uit zijn eerste huwelijk schreiend thuis, terwijl zijn beste meubels verdwenen waren en met deze ook zijn vrouw. Verkregen inlichtingen brachten hem tot de wetenschap, dat zijne vrouw met een vroegeren beminde er vandoor was gegaan, terwijl de meubels door een opkooper waren wegge haald. Weer iets nieuws. Te Amsterdam is weer eens iets buiten gewoons bij het trouwen, schrijft het „N. v. d. D." Er kwam een heele bruidsstoet op de fiets aangereden. Nadat het huwelijk vol trokken was ten stadhuize, stegen bruid en bruidegom weer op de rijwielen, ouders, schoonouders, ooms en tantes ook, en vroolijk en wel reed men den O. Z. Voorburgwal af. Eigenlijk had het jonge paar op een tandem moeten zitten. Wat een dwaas. Ter gelegenheid van de kermis te Vaals heeft zich een mijnheer uit Aken letterlijk doodgedanst. De overledene was 54 jaar en vader van vier volwassene kinderen. Hoewel de dokter hem wegens zijn hartkwaal derge lijke vermoeiende beweging verboden had, scheen deze bejaarde heer nog zoo'n vermaak in het dansen te scheppen, dat hij het slacht offer er van werd. Een zwaluw vlugger dan een duif. Onlangs nam een heer te Charleroi, die de duiven voor een prijskamp moest loslaten, een zwaluw mede, die hij met de duiven in vrijheid liet. De zwaluw, die haar nest had onder zijne poort te Montignies aan de Sambre werd rood geteekend, ten einde haar goed te kunnen onderscheiden. De zwaluw was om 10 ure 20 terug en de eerste duif om 11 ure 35. De zwaluw had de de 215 kilo meter met een gemiddelde snelheid van 2150 meter per minuut afgelegd. De eerste aan gekomen duif had met eene snelheid van 1225 meter per minuut gevlogen. DAMMEN. Ter wille van de liefhebbers van het Damspel welke ook hier nog al worden aangetroffen, ver- leenen wjj het onderstaande, ons toegezonden, een plaatsje in ons blad. Zondag 26 Aug. jl. werd in het Heeren-Loge- ment te Edam de le Nederlandsche Zeskamp, uitgeschreven door den „Algemeene Nederland sche Dambond" voor hoofd-klasse spelers beëin digd. Het resultaat van dezen, voor de amateurs belangrijke zeskamp isC. H. Broekkamp, Am sterdam, len prijs, verguld zilveren medaille (aan geboden tjoor den Voorzitter van den A. N. D., den Heer Jac. M. Vos) en diploma met 9 van de 12 te behalen punten, benevens zilveren medaille aangeboden door de Damvereeniging „De Vriend schap" te Zaandam voor do mooiste combinatie in een spelende partij. D. Kikke Kz. te Edam, 2e prijs, groot zilveren medaille en diploma met 7 van de 12 te behalen punten L. J. Content, Amsterdam, 3e prijs, klein zilveren medaille en diploma, met 6 van do 10 te behalen punten. De overige deelnemers met name N. Bouwcs, Edam 4, W. van Daalen, Haarlem on K. Koster, Hoogcarspel ieder 3 van de te behalen 10 punton. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben op Zondag 7 October a.s. des namiddags 2 ure, in de speelzaal van de Damvereeniging „Amster dam", Café „De Kroon", Rembrandtplcin, Am sterdam, waartoe alle houders van introductie- kaarten toegang hebben. In de, de vorige week in onze kolommen op genomen eindstelling ontbrak de laatstgespoeldo zot van zwart 8-25. De damspelers zullen dit wel reeds bemerkt hebben. Om ait visschen te gaan. Dat de hartstocht naar drank en spel tot vaak treurige dingen luidt, is bekend, maar dat hartstocht voor het schijnbaar onschuldig vischvermaak, niet veel beters kan uitrichten, leert het volgend bericht in de i/Dordr. Courant Hij had toch zoo'n zin om eens te gaan hengelen. Dat vond-ie nou je liefhebberij in de zomermaanden. Als de zon zoo lekker op het water schijnt, als de weiden, waarin witte en bonte koeien droomen, zoo mooi groen zijn, als 'n paar boomen aan den waterkant een koele schaduw geven, dan vond-ie het heerlijk daar rustig en kalm de vischjes te gaan verschalken. Maar om 'n dag uit hengelen te gaan had-ie geld noodig. Niet dat-ie zijn vrouw verlakte door in de schaduw te gaan slapen en des avonds met een gekochte zoö visch thuis te komen, zeggende, dat-ie die govan- gen had, dadrvoor was-ie een te rechtgeaard visschor de visch, die hij meebracht, had-ie zelf gevangen, daar kim je staat op maken- Maar hij moest toch n bootje huren, levensmiddelen inslaan en vooral ook een fieschje met geestrijk vocht meenemen. Daar kan een recht geaard visscher heclemaal niet buiten. En nou was net ongelukkig, dat-ie op het oogenblik geen rooien duit bezat. Hij zon en zon hoe d'r aan te komen. Zou-ie zijn horloge verkoopen Maar dat kon-ie zoo slecht misten. Z'n jas ging toch ook niet. Z'n Zondag- schen hoed? Nee, want dan wou z'n vrouw niet meer met 'm naar de kerk. Het was een lastig geval. Maar plotseling schoot 'n helder idee door zijn Drein, hij had nog een prachtig handelsartikel, hij had 'n familiegraf Slechts een ouwe dooie oom en tante lagen d'r in. Wat kon hem dat graf schelenEn wat die bloed verwanten-zaliger Hij naar 'n begrafenisonderneming. En daar verkocht-ie a contant voor de somma van 10 gulden zijn graf met oom en tante. Toen had-ie geld genoeg om desnoods een week uit visschen te gaan. En met vreugde gaf-ie zich aan z'n geliefkoosde sport over.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2