Tot meer practised gebruik, alsook tot verfraaiing, KAART van TEXEL, LANGEVELD DE ROOIJ, Boekhandel—Texel. PREMIE KEURING. Eerste kwaliteit zwart en wit kruit. EXTRACT uit liet KOHIER van den H00F- DELIJKEN OMSLAG der Gemeente Texel, over 1906, zooals liet door den Gemeen teraad is vastgesteld. cTCoeóen. De prijs wordt evenwel niet verhoogd, doch hlijft als gewoon slechts EEN GULDEN, per Stoomschip Texelstroom. FEUILLETON. Van een vreeselijken dood gered. MAANDAG 3 SEPT., 7s morgens 9 ure. PLEGING's BEREIDE VERF. Wekelijksche dienst TEXEL-ALKMAAR-ZAANDAM. In den Boekhandel Parkstraat Nog eenige honderden HOEDEN voorradig. Een net Burgerhuisje Geweren, Buksen, JACHTAR Tl KELEN. Prijs 25 Cents. hebben wij de door ons uitgegeven en zoo gunstig ontvangen van eene vergulde randlijst voorzien, waardoor dezelve geheel gereed is om terstond op te hangen en zeker meerderen nog aanleiding zal geven zich een exemplaar aan ie schaffen. Op carton geplakt f 1,50. Op linnen, gevernist en houten rollen f3,25. Voor vrienden aan vrienden, voor kinderen aan hunne ouders, is deze kaart een bij uitstek geschikt geschenk bij menige gelegenheid. Qehee| aratjg wordende door ons reeds geleverde Kaarten van eene randlijst voorzien, indien men dezelve aan onzen winkel daarvoor be zorgt A_ltijd welkom te den Helder. 'Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belangstelling het volgend berichtje van een Nieuwediepsche lezen. Het zal eveneens voor velen onzer een waardevol nieuws zijn. Mejuffrouw de Wed. Verschoor, wonende Gravenstraat 21 te den Helder, meldt ons Sedert geruimen tijd ben ik onophoudelijk lij dende geweest aan vreeselijke, stekende pijn in de zijden. He pijn werd nog erger, wanneer ik veel liep of lang rechtop stond. Men zeide mij dat dit ontstond uit een nieraandoening. Gedurig kreeg ik plotseling duizelingen waarbij rnij alles voor de oogen draaide. Eén keer ben ik zelts hierdoor van de trappen gevallen. Zonder de minste aanleiding bekwam ik zweetingen, die door rillingen en hui veringen gevolgd werden. Mijn urine was onna tuurlijk dik en liet veel bezinksel na. Ik was bang dat zich nog meer complicaties zouden voordoen voordoen en de gedachte dat ik niet zou genezen, maakte mij zeer mismoedig. Toen ik overal zulke gunstige berichten omtrent Foster's Rngpijn Nie ren Pillen hoorde, liet ik dadelijk een doosje halen die ik nauwkeurig volgens de gebruiksaanwijzing innam. Ik ben zeer dankbaar voor Uw voortreffe lijke Pillen, welke mij in acht dagen radicaal gene zen hebben en die ik gaarne aan eventueele lijders zal aanbevelen. 24 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig het publiek te maken op el^e wijze die U goeddunkt. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rngpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, over vloedige urineloozing, bezinksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontsteking enz. en al de ziek ten daaruit voortvloeiend zooals suikerziekte, ver lies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed, enz. Yermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen de kiemen dood, welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffr. Verschoor gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. TE HUUR: in de Nieuwstraat. A. C. LAP. Door S. H. 6. Het doet mij genoegen, dat u het in deze ook met mij eens is, zei Darley, en het ware zeker ten zeerste gewenscht dat alle dokters het hiermede eens waren, en nu zal ik u ver tellen wat er indertijd met mij gebeurd is. Toen ik 18 jaar oud was, stierf mijn moeder plotseling door een hartverlamming. Ik was haar eenigst kind en hield dolveel van haar evenals zij van mij. Toen ik 's morgens van huis ging was zij nog geheel gezond en toen ik 's avonds thuis kwam was zij niet meer. Het bericht van haar dood trof mij zoo zeer, dat ik van schrik flauw viel en zeer zwaar ziek werd. Of ik pijn had of wat mij eigenlijk scheelde weet ik niet, maar wel weet ik dat ik den geheelen dag op bed lag en alle voedsel weigerde, terwijl ik door mijn geheele lichaam een zwaar drukkend gevoel had, dat met den dag verergerde. Mijn verpleegster en de dokter meenden dat ik totaal bewusteloos was, maar ik hoorde alles tot het zachtst gefluister toe Op zekeren dag hoorde ik den dokter zeggen Het geval is hopelooshij ligt op ster ven er is niets meer aan te doen, u behoeft hem met medicijnen niet meer lastig te vallen. Binnen een paar uur zal hij gestorven zijn. Laat het mij dan weten, wanneer hij gestorven is, dan zal ik u het bewijs van overlijden zenden. De dokter was een oud man, die ook reeds sedert jaren bij ons als geneesheer aan huis kwam. Nadat ik hem mijn doodvonnis had hooren uitspreken, ging hij de kamer uit. Met gesloten oogen lag ik bewegingloos op mijn bed het gewicht, dat op mij scheen te drukken, werd al zwaarder en zwaarder. De verpleegster bleef nog eenigen tijd in de kamer op en neer loopen. Ik wist, wanneer zij zich over mij heen boogik gevoelde haar warme adem langs mijn wang toen een lichte warmte met een helder licht; alsof zij een brandende kaars voor mijne oogen heen en weder liet gaan. Ook geloof ik, dat ze een glas voor mijn mond De Keuring van 2-jarige merricn en die vaD merriën van 37 jaar zijn voor Texel bepaald op De 2-jarige moeten in 1907 door een goed- gekeurden Stamboek-hengst worden gedekt, de 37-jarige in 1907 een veulen brengen. Tevens moeten eigenaars van hengsten van 3 jaar en ouder met hunne dieren verschijnen voor de premie van f 250, Aangifte bij ondergeteekenden. Namens de Commissie ter bevordering van do Paardenfokkerij in Nederland en het Bestuur der afd. Texel der Holl. Maatschappij v. Landbouw, H. W. KEESOM, Voorz. Jac. KIKKERT Nz., Secr. en alle soorten Patronen voor het gebrnik gereed in alle nnmmers. -Alleenverkoop voor Texel van Grondverf per U2 30 cent, per 101221 cent. Glansverf 12 35 1012 28 Levert franco over Texel. DÏÏINKER, Marktplein. hield om te zien of ik nog ademdedaarna verliet zij mij. Ik was alleen. Ik was absoluut niet in staat ook maar de geringste beweging te maken; ik was als in ijzer geklonken. Lang daarna, 't leek me wel een eeuwigheid toe, hoorde ik weer de deur opengaan en een vlugge stap klonk door de kamer! „U zegt dus dat hij een half uur geleden gestorven is, Mrs. Manning zei een stem, die ik herkende, als die van een andeien dokter van hetzelfde gasthuis. „Ja, dokter, zoowat een half uur geleden," was het antwoord. „Een vreeselijk gevoel doordrong mij. Ik deed een wanhopige poging, om mij te bewegen, maar 't gaf niets. De onzichtbare ijzeren banden hielden mij meer dan ooit omklemd. „Nu, daar ik toch hier ben, zal ik meteen maar even naar hem zien," zei de dokter. Hij kwam naast het bed staan en lichtte mijn oogleden op ik kon hem best zien, ofschoon ik absoluut geen beweging kon maken —en hij keek in mijn oogen. Ik keek hem zoo aan dachtig mogelijk aan, hij voelde mijn pols en plaatste de stethoscoop op mijn hart. Er heerschte een lange stilte en toen hoorde ik de volgende, gelukkige woorden „Ik geloof niet, dat hij dood is. Er zijn nog toonen van de hartactie waarneembaar, alhoewel zwak." Wat was ik dien dokter dankbaarik had wel over zijn woorden willen jubelen, want zo hadden mij van een helsche kwelling bevrijd. Hij nam mijn hand en bracht snel den arm naar bovenhij bleef in de positie, zooals de dokter hem gelaten had. Toen hij hem weer naar beneden drukte, bleef hij daar ook. „Dit is een geval van catalepsio," zei hij. „Op het oogenblik mag er geen doodscertificaat afgegeven worden. Houd do kamer goed warm en breng af en toe wat voedsel, door middel van een veder, tusschen zijn gesloten lippen. Morgen kom ik terug, om nogmaals naar den patient te zien." Naderhand hebben ze mij verteld, dat ik twee of drie dagen in dien lamentabelen toe stand gelegen heb en dat eindelijk doormiddel van electriciteit mijn boweging terugkeerde. Nadat deze methode eenige malen horhaald Vertrek van Texel Woensdagmorgens 8 uur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 13 uur. O. METS. is verkrijgbaar S die voor lagen prijs worden opgeruimd. DUINKER, Marktplein. was, kon ik weer mijn oogen openen en opzitten. „Dus, dokter, besloot Darley, terwijl hij zjjn zakdoek uit zijn zak haalde en zich het zweet van het voorhoofd wischte, „als dio tweede dokter niet toevallig binnengekomen was, om me te onderzoeken, zou ik levend begraven zijn." „Je geschiedenis is hoogst [interessant," zei ik, „maar ze heelt je opgewonden en dat waarlijk niet zonder reden. Oplettend heb ik toege luisterd en bevonden, dat het mijn theorie in alle opzichten bevestigt. Maar laten we nu over vroolijker dingen spreken." „Neen volstrekt niet, dokter, met uw verlof. Niet zonder reden heb ik u deze geschiedeuis medegedeeld. U kunt er om lachen of niet, maar u moet me nu ook heelcmaal aanhooren." „Daar zal ik in geenen deele om lachen," zei ik. Vertel maar, wat je op je hart hebt. „Ik was achttien, toen ik zoo op het punt gestaan heb, om levend begraven te worden," ging Darley voort, en nu ben ik acht en twintig'. Tien jaren zijn sedert dien verschrikkclijken tijd voorbijgegaan. Wat dacht u van me, dokter, toen u me voor het eerst ontmoette P" „Dat je de vroolijkste, luchthartigste jonge man van het geheele gezelschap was," ant woordde ik. Hij lachte witjes. „Ik neem altijd de menschen voor mij in." zei hij. Hoe langer hoo meer kom ik tot de conclusie, dat ik de verpersoonlijking ben van een gelukkig mensch in do volmaaktheid. Maar luistert u nu eens. Ik ben geen jongen meer, maar een man en een man, die altoos en zonder ophouden opgejaagd en opgeschrikt wordt door een vreeselijken en onverklaarbaren angst. „En welke is dat vroeg ik. Dat opnieuw een geval van schijndood zich bij me zal voordoen en ik inderdaad lovend zal begraven worden. Ach, loop, je praat onzin," riop ik uit, torwijl ik opstond. „Je zenuwen zijn niet zoo stork als ze wel moesten zijn. Je moest je eigenlijk schamen, dat jij, een jonge liksche kerel, die juist het meisje naar je wensch hebt verkrogen, je mot al die onzinnige verzinsels bezig hondt. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LAJNGEVBLJD i)Ji ilüOiJ, Texel. Dit boekje beoat al de namen der aangeslagenen, zoomede ieders aanslag en belastbaar inkomen. Inkomens uan f 300 en minder morden niet aan geslagen. LflNGEVELP DE ROOIJ.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4