I i ALBADA VOORAAN. Wat wij allen zonder onderscheid moeten. 0 Maak eens kennis met ons nieuwe middel Vijgenhonig voor hoestenden. Thorley's Voedsel Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg. Onschuldig. Te Texel Oosterend bij A. DROS. f 2,50 en meer verdienste per dag Gezondheid onder uwe Varkens alle soorten JCulpmeslsfofen. f MERK OP, dat trots toenemende concur- rentie de omzet van ALBADA steeds toeneemt. Ter vervanging van NATUURBOTER, om te koken, om te braden, om te stoven staat Prijs 40 Cent per h kilo. FEUILLETON. het Hoe Wij moeten allen zonder onderscheid in dit klimaat leven. Maar wij zullen komende gure jaargetijde beter dóórkomen naar mate wij beter gewapend zijn. gezonder uw bloed, des te krachtfger zijt gij. Wanneer gij nu, nu het najaar begint bij tijds zorgt uw bloed te zuiveren van de kwad9 sappen, en het te versterken door de SANGUINOSE, dan zult gij uw weerstandsvermogen verhoogen en gij komt gemakkelijker den winter door. Want de SANGUINOSE is het beste middel dat de wetenschap heeft uitgedacht ter zuivering en versterking van uw bloed. De SANGUINOSE drijft de kwade sappen uit langs de natuurlijke wegen van de nieren den lever en de ingewanden. De SANGUINOSE maakt uw bloed irisch en krachtig; zóó dat het al uw organen rijkelijk voeden en krachtig maken kan. Gij kunt U geen beter verschaffenzelfs voor veel geld. Wanneer gij het een zes weken vol houdt, dan hebt gij éér de winter begonnen is, een flinke Sanguinose-kuur gedaan en zij zal u goed doen. Het zal u zijn alsof er nieuw bloed, nieuwe kracht, nieuwe gezondheid door uwe aderen stroomt, en de kwade sappen uit uw lichaam verwijderd worden. Zes flacons SANGUINOSE doen wonderen aan het gansche gestel. Wilt gij een greep doen uit de verklaringen van dankbare gebruikers Ziehier. Prof. Dr. Nestor Charbonnier, uit Brussel verklaart Ik houd de Sanguinose voor het werkzaamste middel ter be strijding van de bloedarmoede en al hare gevolgen. „Mijn dochtertje van 7 jaren had in het begin van den winter veel gesukkeld aan slijmhoest, koortsen en daarna ma zelen. Het kind was lusteloos, ongedurig zenuwachtig en had hoegenaamd geen eetlust. Sedert zij echter de Sanguinose gebruikt heeft is er bij haar eene geheele verandering ten goede gekomen. Mijn kind is weer vroolijk en levenslustig, slaapt geruster, heeft weer goede eetlust en geregelde goede spijsvertering..' Mevr. E. J. AEIJS-PERIN. Amsterdam, Be Helmerstraat 31. „De Sanguinose heeft mij steeds ge holpen. Op mijn zwak, zenuwachtig gestel had de Sanguinose steeds een versterkenden en opgewekten invloed." Mevr. J. NIJLAND. Den Haag, Hugo de Grootstraat 69. „Ik ben al 16 jaren lijdende aan de maag, zoodat ik het minste voedsel niet kon gebruiken zonder bezwaarik had ontzettende pijnen in den rug en gedurig suizingen in het hoofd. Het was een verschrikkelijk lijden. Sinds ik met de Sanguinose begonnen ben is dit alles ver anderd. Ik eet nu flink en mijne kin deren verbazen er zich over dat ik nu alles gebruiken kan. Zij weten wel hoevele middelen ik al gebruikt had, zonder dat mij iets had geholpen. Mej. B, DE KATER. Den Haag, Sirtemastraat 38. Gij die dit leest, doet uw voordeel met bovenstaande ervaringen. Gebruikt ook de SANGUINOSE, wanneer gij geen baat vindt bij de middelen die gij tot hiertoe genomen hebt. De Sanguinose is een buitengewoon krachtig middelzij is zuiver plantaardig, in het luchtledige toebereid en wordt door zeer zwakke gestellen ver dragen. De Sanguinose kan u helpen. Zij wekt uw eetlust opverdrijft uw ver moeidheid verrijkt uw bloed versterkt liw hersenen geeft krachtige zenuwen, geneest verouderd maag)ijd6n; overwint hardnekkige hoofdpijn; maakt uw slaap diep en verkwikkend en bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Zie dan niet op tegen een kleine uitgave, die u veel kan doen winnen; en bedenk het wél: een goede gezondheid is ook kapitaal Wees gewaarschuwd tegen namaak. De echte San^ainose wordt verkocht in groene flacons van 300 gram en kost per flacon f 1,50, 6 fl. f 8,1 2 fl. f 15, VAN DAM Co', De kiemerstraat, Den Haag. beiderlei geslacht, uit eiken stand, onverschillig waar woonach tig. Eenvoudige en vlugge arbeid gedurende het geheele jaar. Vakkennis onnoodig. Wij koopen het werk. Yele getuigschriften ter inzage. THORLEY'S VOEDSEL levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten eD inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. Een merkwaardig geval te Den nelder. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Den Burg die aan dezelfde kwaal ljjden, van belang kan zijn. De Heer D. Klut, wonende Vlamingstraat 54 te Den Helder, meldt onsHet is, reeds veer tien jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopend had ik als gevolg hiervan onuit staanbare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kroop soms op tot in de schouderbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aan houdend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik me bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde me zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijne aandacht getrokken werd door de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en ben blij U te kunnen berichten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting be komen heb. De pijn in den rug was bijna ge heel verdwenen en mjjn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden ge; nezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze met vertrouwen kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit tergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belem mert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. 13 Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Klut gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. Naar het Duitsch van FRIEDRICH THIEME. 4. IJ alleen heb ik mijn tegenwoordig lot te wijten. Ik zou er nooit aan gedacht hebben, meneer Rösel mijn ontslag te verzoeken, ale u niet... O, en dan zou ik nooit dien dag er zijn heengegaan en zoo smadelijk in verdenking zijn geraaktGa, meneer, u kunt wel met een goede bedoeling zijn gekomen, maar ik kan van n niets aannemen, zelfs geen troost Zij verwachtte, dat hij zou heengaan, maar hij stond nog rechtop en stokstjjf in de kamer, men hoorde er niets anders dan het tikken der pendule en de zware ademhaling der beide menschan. Eindelijk hief Elisabeth de oogen naar hem op. Een enkelen blik slechts wierp zij op hem en toen deinsde ze terug. Spookachtig bleek zag hij er uit; zijn donkere oogen staken scherp af in zijn bijna wit gelaat. Meneer Kresse, wat scheelt u Juffrouw Miincb, ik kom u een belangrijke mededeeling doen. Kan niemand ons hier hooren Zij maakte een ontkennend gebaar. U hebt gelijk, begon hij met gedempte stem, als n mij beschuldigd, dat ik de bewerker van uw ongeluk ben. U hebt met deze beschul diging nog meer gelijk dan u wel denkt. Hoe bedoelt u dat Plotseling lag hij voor haar op de knieën, snikte en riep met half verstikte stem uit Elizabeth!... Ik ben een ellendeling,een nietswaardige schurk Ik ben het erbarme lijkste wezen... Want ik was het, die de 400 mark uit den lessenaar heb genomen Zij stond op en week terug van hem. O, geloof dat ik in waanzin spreek. Ik ben een dief, een lage gemeene dief! En dat niet alleen, een dief is nog een edel mensch met mij vergeleken,ik bon erger dan de ergste misdadiger, want ik heb u ontroofd het heiligst wat u bezit, uw goeden naam, ik heb u aan den smaad en de gevangenisscbap prijsgegeven, die ik had moeten dragen. Sta op, meneer KresseAls het waar is, wat n zegt, dan Zij hield eensklaps op, viel op een stoel neer en bedekte haar gelaat met de handen. Vergeef me, juffrouw Miinch, smookte hij. Vergeef me. Ik ben immers gekomen om alles weer goed te maken. U zelf mag bepalen, welke voldoening u wilt hebben. Ik ben hier om u uw goeden naam terug te geveD, welke ge volgen dat ook voor mij mag hebben Maar luister eerst naar mijU moet weten, dat ik niet zoo schuldig ben als ik schijn. Spreek, maar sta dan eerst op meneer. Ga op den stoel tegenover mij zitton. Hij stond op en ging zitten. In de eerste plaats moet ik u mijn gedrag jegens u verklaren, juffrouw Müncb, begon hij. Toen ik u 't eerst zag, voelde ik me dadelijk tot u aangetrokken. Ik was niet lichtzinnig, maar door mijn rijkdom en door de tegemoet koming van vele vrouwen wel verwend. U beviel me, ik beproefde toenadering tot u. Ik weet zeil niet, of ik het deed met ernstige be doelingen. Waarschijnlijk niet, want ik wist vooruit, dat mijn vader nooit een arm en een voudig meisje als schoondochter zou aannemen, en ik zelf had toen misschien ook heel andere plannen. Ik dacht ook, dat u de zaak wel niet ernstig zou opvatten. Maar toen dat wel het geval bleek, toen ik u steeds meer leerde kennen en niet wenschte u te beleedigen, hield ik het voor mijn plicht mij terug te trekken, te meer daar ik de trots en de gestrengheid van mijn vader kende en wist, dat hij andere plannen met me had. U ziet, juffrouw Müncb, ik ben heel oprecht. Zij knikte, slechts met een verbitterde, weemoedige beweging van het hoofd. Do jonge man vervolgde na oen pauze zijn bekentenis. Zoodra ik mij van u had teruggetrokken, bemerkte ik eerst, dat u mij niet onverschillig was. Ik voelde me ontevreden, onrustig. Ik zocht vorstrooiïng en geraakte in vroolijk ge zelschap. Wat dat bij een jongen man van fortuin beteekent, behoef ik ik u niet te zeggen. Mijn vader, een uiterst strenge en nauwgezette man, geeft mij elke maand 500 mark, maar ook goen penning meer. Vijfhonderd mark is wel een aardig sommetje, maar niet genoeg voor iemand, die in alles mee wil doen. Ik maakte schulden, ik speelde. Den avond voor dien Zaterdag had ik verloren, het was een eere schuld en ik had mijn woord gegeven, ze dien avond af te doen. Ik kon dat ook gerust be loven, want de volgende dag was de eerste der maand en mijn geld was steeds prompt met de eerste post aangekomen. Ditmaal echter bleef het uit, tot mijn groote ontzetting. Wat moest ik daarvan deiokon Zeker was er met do zending onderweg iets gebeurd, want dat mijn vader zich had vergist, of had vergeten het geld te zenden was geheel onmogelijk. Ik wachtte den geheelen dag mot koortsachtig ongeduld, want ik had verder nog geld noodig zoo kwam da avond en ook de laatste poBt bracht me het verlangde niet. Wat zou ik doen Meneer RöseL vragen me geld te loenen P Hij had mijn vader moeten beloven, om mij nooit iets voor te schieten of mo op andere manier te helpen. Ik moest met mij.n geld rondkomen Toen zag ik, hoo men&or Rösel die vier honderd mark ent ving en wejjsloot in zijn lesse naar. Hjj had dat reeds vaker met dergelijke bedragen gedaan en ik had bemerkt, dat hij deze sommen soras acht dagen liet liggen. {Slot volgt.) Voor het breien van Bo.sen, Sokken en andere artikelen op onze Snelbreiniackine 1IIR.UJ.IK, zoeken wij personen van Breimachine-Maatschappij tot beuordering uan huisarbeid. THOS. H. WHITTICK Co. AMSTERDAM, Reizcrsgraclit 263. VERZEKERD DOOR HET GEBRUIK VAN Vai kens die slecht willen vreten beginnen weder gretig zoodra men Thorley's Voedsel door hun voeder vermeigd. Th triey's Voedsel behoedt var kens oor koorts en mest hen in de helft an den gewonen tijd. Meng voor uwe biggen steeds een weinig Thorley's Voedsel door hun voeder. Niets is tot heden bekend, hetwel k zulke bevredigende resultaten geeft als Thorley's Voedsel. Thorley's Voedsel verbetert de gezondheid der koeien en vermeerdert de hoeveelheid melk en boter. Probeer Thorley's Voedsel voor uwe Paarden een maand en let op de uitkomst. voor alle soorten vee. Verpakt in kisten van 448 pakjes f. 20.00 224 1080 1125-80 56310 Vertegenwoordiger voor Nederland en Belgie: K. BARGER, Amsterdam, Nassaukade 370. Gedrukt bjj LANG EVKLD DE KU01J, Toicl.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4