Texelsche IJsclub. den grond,liggende langs den Hoornderweg Gr. J. 0. D. DIKKERS. Prima Vuurlak KAAS, Zuid-Amerikaansche Lijnzaadkoek. Buitenland. Ingezonden Stukken Marktberichten. Advertentiën „Nut en Genoegen" te Oosterend. HUISHOUDELIJKE VERGADERING Prima ADVERTENTIËN. Algemeene vergadering Gewone Amerikaansche Lijnkoeken, DROS Go. J. J. Kuijper, Brandstoffen. eerste soort RUHRKOLEN, f 1,10 per H,L de Cocksdorp. J. P. DROS Pz. Hoofdkaas LEVERWORST en BLOEDWORST, P, KIEL. De Motor- en rijwielloetgeïllustreerd. Nadat, nu vier weken geleden, de kanton rechter te Haarlem, een vrijsprekend vonnis wees in de zaak tegen iemand, die, in plaats van een fietslantaarn, een lampion, in het midden van een witte kleur, op de fiets had gehangen, is het gebruik der lampions als rijwiellantaarns te Haarlem en in den omtrek aanmerkelijk toegenomen zegt de Opr. H. Ct. Ook handkarren ziet men, in plaats van met een lantaarn, 's avonds reeda prijken met een lampion. Een winkelier in dat artikel, deelde dezer dagen mede, dat het vonnis hem een mooi voordeeltje bezorgt, want sinds de uitspraak heeft hij reeds over de driehonderd lampions verkocht, een ongekend debiet Zoo weet men toch maar niet op welke wijze men een broodje kan verdienen, en evenmin op welke wijze zelfs een wet door het volk zoo al kan worden geïllustreerd. Een tragisch geval. Uit Gorinchem wordt aan de Tel. gemeld: Bij de militaire avond- en nachtoefeningen, die deze week te Gorinchem worden gehouden, werd de milicien van Kuilenburg uit Tricht, die voor de monding van het kanon lag, dood geschoten. Een andere milicien werd licht gewond. Wat 'n brutaaltje. In een Friesch blad komt de volgende ad vertentie voorTe koop gevraagd een gebruikt achterlaadgeweer door J. Pols, strooper te Boer. (Tel.) De Oorlog-minister in gevaar. Uit den Haag wordt aan de „Tel", geseind Het wordt in verschillende kringen hier ter stede, en niet het minst in politieke, zoo goed als zeker geacht, dat de oppositie, die tegen de oorlogsbegrooting is ontstaan, bij de behandeling daarvan minister Staal tot aftreden zal dwingen. Ook van de linkerzijde zal naar wij met zekerheid vernemen, een felle critiek worden geoefend en wel op de ontoereikende bezuini gingen van den minister, voornamelijk op het feit, dat hij geen algemeen bezuinigings plan heeft ontwikkeld en geen lijnen aangeeft, waarlangs hij in de toekomst tot bezuiniging wil komen. zal bij inschrijving verkoop en publiek verkoopen Verkrijgbaar bij A. RAN. Priescbe, Leidsche, Goudsche en Edammer P. S. Tevens prachtig Rookvleesch per stukje 50 ct. per pond, gesneden 11 ct. per ons. Gevaarlijke niewigheden. De onderzeesche boot „Lutin" die Dinsdag morgen uit de oorlogshaven Bizerte, in Tunis, vertrok om oefeningen te houden, is, na het onderduiken, niet meer aan de oppervlakte gekomen, ze is verdwenen op dezelfde plek waar het vorige jaar de onderzeesche boot „Tarfadet" is verongelukt. De „Lutin" be vindt zich op veertig meter diepte. Redding is waarschijnlijk onmogelijk. De bemanning bestaat uit zestien personen, waaronder twee officieren. Julus Verne is op dit gebied nog niet goed nagevolgd. Een geniale bandiet. Te Köpenich, een Duitsch plaatsje heeft zich een zonderling geval voorgedaan. In 't kort moet het zich aldus hebben toegedragen. Een persoon, die zich voordeed als kapitein van een garde-regiment wist met een valsche machtiging eenige grenadiers te overtuigen dat hij op bevel des Keizers een arrestatie moest doen, waartoe hij hunne hulp requi- reerde. De manschappen vermochten niet daartegen bezwaren in te brengen, waarop het geval zich heeft voorgedaan dat de burgemeester en de ontvanger van Köpenich werden gear resteerd en de meester-gauwdief zich met de voorhanden gelden uit de voeten maakte. Te Berlijn, waar men van niets afwist, -bracht de aankomst der arrestanten natuurlijk groote verbazing teweeg. De Berlijnsche bladen maken zich niet weinig vroolijk over het geval en nemen een loopje met de autoriteiten, die zich aldus bij de neus lieten nemen. COLLECTE. De Burgemeester der gemeente Texel Gelet op een bij het gemeentebestuur inge komen kennisgeving, waaruit blijkt dat ten behoeve der Yereeniging „Steun aan Weduwen en Weezen zij ons doel" in den loop der vol genden week een collecte bijlange de huizen der ingezetenen zal worden gehouden. Meent geen termen te kunnen vinden deze collecte aan te bevelen en noodigt de ingezete nen bij herhaling uit, ton behoeve van die vereenigiog geen giften al te staan. Texel, den 20 October 1906. De Burgemeester voornoemd, HIDDINGH, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Den Heeren uitgevers der Texelsche Courant! Wanneer we ons op een onzijdig standpunt plaatsen, ons stellen boven onderling gehaspel, dan moet het onze verwondering baren dat do weg van de Waal naar de Haven niet op het lijstje voorkomt der te beharden wegen. Het dijkbestuur der 30 Polders is meester op zijn terrein, heeft het recht d i e wegen te beharden, die het goeddunkt, daarin hebben wij niets te zien, maar... dan met eigen middelen. In de gegeven omstandigheden, nu Rijk, Pro vincie en Gemeente daaraan 6/g gedeelte betalen voor iedere 24 stuivers daaraan een gulden moeten offeren, hadden we breeder opvatting mogen verwachten, had het in ieder geval op den weg van het gemeentebestuur gelegen er voor te zorgen dat, onder de te beharden wegen die naar de Haven mede was begrepen. De buurtwegen naar de Westen, door Spang en naar Oost zijn er hoog noodig, een tweede verbinding van den Hoornder- met den Schil- derweg kan reden van bestaan hebben elke beharding heelt haar nut en voordeelmaar de weg van de Waal naar de Haven is een Hoofd weg, eene verbinding van twee 'dorpen, een weg waarbij heel Texel belang heeft. Beweringen dat die weg niet gereed lag voor beharding toen subsidie werd aangevraagd of dat een tramlijntje die beharding overbodig zou makenzijn niet steekhoudend. Op de Rijksbegrooting komt een bedrag voor van f 11,800, voor beharding van wegen alhier, zonder aanduiding van welkemij is gevraagd of ik de Hooge Regeering wilde verzoeken, aan de te verleenen subsidie de voorwaarde van beharding van den weg Waal, Haven te ver binden ik heb die opdracht niet aanvaard. Mijn vriendelijke groeten en mijn dank voor de plaatsing. D. W. CONINCK WESTENBERG. Texel, 19 Oct. '06. Schagen, 18 Oct. Aangevoerd: 6 paarden f 95 a 11502 Stieren f 120 a f 250; 250 Gelde- koeien f 140 a 1 225; 30 Kalfkoeien f 180, f 250; 28 Nuchtere Kalveren f 8 a 22, 0 lammeren f af190 schapen f 18 a f 2320 Varkens f 12,a f 18 34 Vette Varkens 48 a 49 cent per kg.65 Vette Koeien f 180 a f 275; 190 Graskalveren f 40 a f 90 75 Biggen f 8 a f 14.Boter f 1,35 a f 1,45 per K.G.Kipeieren 1 4,75 a f 5.25. Leiden, 19 Oct. Ter markt werden heden aangevoerd: Stieren 31 stuks f 118 a f 336; Kalf- en Melkkoeien 338 stuks f 142 a 1259; Varekoeien 265 stuks 90 a f 104. Vette Ossen en Koeien 258 stuks f 167 a f 294 441 Gras kalveren f 48 a f 108. Kalveren (vette) 53 stuks f 43 a f 106, Kalveren (magere) 23 stuks f 7, a f 15,Schapen (vette) 401 stuks f 26.— a f 31. Schapen (weide) 247 stuks f' 18.a 25,Lammeren stuks f' a f Magere Varkens 202 stuks f 17,- - a f' 43, Vette Varkens f a ct. per K.G. Biggen 512 stuks f6,a 13,00 Paarden 1 stuks a 185 a t 0Veulens 4 stuks f 130 a f 143. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Aangiften van 13 Oct tot en met 19 Oct. 1906. Ondertrouwd: Geone. Getrouwd: Cornelia Visser (Oost) en Neeltje Boon (den Hoorn). Geboren: Klaas, zv Lutje Burgman en Janne tje Bruin (Eierland). Jaantje, dv Luit Bakker en Cornelisje List (Koogerveld), Pieter Johau zv Lodewijk Vermeulen en Cornelia Wegman (den Burg), Cornelia, zv Jacob Witte en Jannetje Witte (Spang). Overleden: Pieter Dalenberg, oud 24 jaar, ongeh. (Eierland), Trijntje Kiljan, oud 54j., geh. met Gerrit Krul (Eierland). Levenloos aangegeven: 1 kind van Jan Dijker en Marretje Bakelaar (Oosterend). V°°r VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden onze gelietde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, TRIJNTJE KILJAN, in den ouderdom van 54 jaar en 3 maanden, G. Krul en Kinderen. Vuurtoren, Texel, 17 Oct. 1906. Voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het overlijden en het teraardebcstel- len van onze geliefde Moedor, Behuwd- on Grootmoeder, DIEUWERTJE BOON, Wed. J. Sim. Dijker, betuigen wij onzen hartelijke» dank. Namens de familie, K. DOGGER. Oudeschild, 20 October 1906. DaNKBETUIG ING- Voor de vele en hartelijke blijken vau belang stelling, den 12 October ontvangen, onzen op rechten dank. K. KUIJPER Az. T. KUIJPER— Dogger. Den Hoorn, Texel, 19 October '06. op Zaterdag 27 October a s., des avonds te 7 uur. Alleen in deze en in de eerste gewone ver gadering kunnen nieuwe leden aangenomen worden. HET BESTUUR. op Woensdag 24 Oct., 's avonds S uur, in 't Hotel „de Lindeboom". HET BESTUUR. Het COLLEGE VAN DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „de 30 Gemeenschappelijke Polders* aan den noordkant van het Weezenspijk, m 3 partijen van gelijke lengte. Biljetten dienen bezorgd te worden in 't Café „den Burg", voor Maandag 22 Oct. a.s., des middags te 12 uur. Notaris te Texel, zal op MAANDAG den 29 OCTOBER 1906, 's avonds 7 uur, in het logement „De Zeven Provinciën* te Oudeschild op Texel, de bij het Oudeschild zeer gunstig bij elkander gelegen twee perceelen WEILAND, genaamd „Dijkstal* en „Achtertuinen*, groot 84,90 aren en 73.15 aren, eerst afzonderlijk en daarna ge combineerd. Aanvaarding 20 Maart 1907. Behoord hebbende aan wijlen Mevr. de Wed. P. Dijksen. Wij hebben waarschijnlijk Maandag te Oude schild in lossing prima Laplata Lijnkoeken. Gehalte 30,6 pCt. eiwit, 13,5 pCt. vet, 8,7 pCt. vocht a f 9,60 per 100 KG vanboord, gebroken van den molen f 9,85. (prima merken) gebroken van den molen f 9,60. Zebra Kachelpoets 6 ct., geheim van de smit 5 ct,, stukje potlood 4 voor 10 ct., doos kachel- pomade 5 ct., zilver en goudbrons per doos 15 ct., ledersmeer per doos 10, 15 en 25 ct. leder cream 10 cent por potje, muizendood 77a ct. pakje, naaimachine en fietsolie Flovalia nikkel en zilver poets 15 ct., Adams meubelpolist 40 et kroonwas voor vloerzeil enz. groote doos 55 ct., vrijfwss 10 ct.; terpotijn enz. voorhanden bij ruime keuze KACHELS. Volgende week in lossing Met 14 dagen Eng. Kolen 85 ct. per II.L- Nootjeskolen f 1,20 per U.L. Authrucietkolen iu drie a vier soorten. tegen concureeremlc prijzen. Aanbovolend,

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 2