Alex Meijer's Koffie U Die voorgaan en die achteraan komen U .Jüg per Stoomschip Texelstroom. M. WIERINGA, y. p. N. Nog af te geven, raszuiver HORLO GES, REGULATEURS, en WEKKERS, Het is ten strengste verboden Wed. P. KUIPER. Iets wat de moeite waard is bekend te zijn, Wekelijksche dienst TEXEL-ALKMAAR-ZAANDAM. FEUILLETON. Markiezin Sabine Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. C. METS. Heden werden van het iokstation alhier afge geven 12 patrijs-leghorn hennen en 2 onverwante hanen voor f 40, 2 toom Minorca's, een toom Witte Leghorn en een toom Plymouth Rock met onverwante haan. Verder verkrijgbaar voor bloedververseliing en kruisingJonge hanen in bovengenoemde vier soorten, terwijl 10 jonge onverwante, ras zuivere Minorcahanen zijn aangekomen en be schikbaar gesteld voor die leden, die kuikens van de broederij hebben betrokken. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. te jagen, in jagende houding of met honden te loopen ot vogelnetten te plaatsen op do lande rijen van, ot in gebruik bij ondorgeteekendeu, en zal dit verbod gelden totdat het door allen of door ieder op eigen terrein wedor per ad vertentie wordt ingetrokken. W. A. Jonker C. C. Smit G. Duinker A. A. Lap Jb. P. Bakker W. Duinker Jb. Duinker P. Kok W. T. Bakker S. Soeteliet W. C. Bakker Jr. J.Hin W. C. Bakker Sr. P. J. Witte J. J. Witte J. A. Bruin P. T. Bakker A. J. Bruin D. H. Bruin H. Schoenmaker. S. Jonker I). J. Bruin 8. Boon G. P. Daalder W. Kok C. Veeger C. W. Bakker J. Kooiman D. B. Lap gebrand volgens systeem Prof. Liebig is te den Burg steeds versch verkrijgbaar bij 7 Yereeniging „CHRISTELIJKE BIBLIOTHEEK", sedert 1897 gevestigd te Nijkerk. Uitgever G. F. CALLENBACH. Heden werd aan de leden verzonden deel VII van den 9cn jaargang: door ENKA. Prijs voor niet-leden ing. f 1,50; geb. fl,90. Behalve dit werk ontvingen de leden in den 9en jaarg. Door overmacht geveld door A. v. d. Flier. Kleine kracht door Emy. Toegepast Christendom door Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Lijden en Strijden in 'sneeren dienst door F. W. A. Korff. De vrucht, die blijft door J. L. F. de Liefde. Kardinaal Albrecht en zijn gunsteling door Armin Stein. Complete stellen van dezen jaargang zijn nog verkrijgbaar a f 5,00 ingenaaid; f 7,45 gebonden. Nieuwe leden voor den IOen jaargang worden nn reeds aangenomen. werd ons door een onzer buren meegedeeld wij la ten het bier volgen: Mejuffrouw II. B. van "Wijk wo nende Onrust 13 te den Helder, meldt ons Onge veer 6 jaren geleden heb ik verschrikkelijk geleden aan een nierziekte waarvan men mij indertijd vrij wel heèft genezen. Heelmaal beter was ik echter niet, ik gevoelde mij steeds niet lekker en een paar maanden geleden schrok ik zeer toen ik de oude verschijnselen mijner ziekte opeens voelde terug komen. Ik dacht aan den ellendigen tijd en vree- selijke pijn in den rug en lendenen, die ik te door staan heb gehad en maakte mij zeerongerust Mijn toestand werd immer slechter en ik was verheugd toen men mij opmerkzaam maakte op Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen die zulk een werkdadige werking op de nieren zouden hebben. Toen ik hiermede begon kon ik dadelijk voelen dat ze mij goed deden en nadat ik veertien dagen de pillen volgens de gebruiksaanwijzing had ingenomen, was ik geheel gezond en kon ik niet meer het min ste van mijn kwaal bemerken. Uit dankbaarheid zal ik gaarne de goede eigenschappen van uw ge neesmiddel bekend maken. 20 Ik ondergeteekende verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U hot publiek te ma ken op elke wijze die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen Velen on der U schijnen voortdurend ongesteld misschien lijdt gij aan hevige pijn in den rugaan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspan ning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders dan aandoeningen der nieren. Verlies niet den moed en denkt niet langer meer aan een ingebeelde kwaal het zijn misschien Uw nieren welke in bet spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Wijk ge had heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Vertrek van Texel Woensdagmorgens 8 uur. van Alkmaar Zaterdagsmiddags 12 uur. Vrij naar 't Fransch door A. B. 4. Sabine zweeg en had de oogen gericht op een schoone villa van witte steen gebouwd, waarvan een deel bedekt was door wijngaardranken. Waar denkt ge aan vroeg de reiziger. Ik denk aan deze regelen Ziellooze voorwerpen, hebt ge dan een ziel, Waaraan zich onze ziel hecht en die ons dwingt ze te beminnen?" Bij jou, André, is de liefde voor het ouderlijk huis misschien meer verborgen, maar zij bestaat, want zooals je zelf bekent deed het je aange naam aan het weer te zien. Bij mij is die liefde zeer groot. Ik ben gehecht aan „het nest" even als de vogel aan het hare. Men heeft het voor mij daar zoo aangenaam gemaakt. Ik ben er zoo gelukkig zoo bemind En toch zult ge het eenmaal verlaten Het jonge meisje plaatste snel haar handen voor den mond van haar broeder. Het is verboden van trouwen te spreken riep zij uit. Ik wacht daarmee tot 25 jaar en dan zullen we nog wel eens verder zien, En nu broertje of ge het goedvindt of niet, nu snel ik naar vader, om hem bezoek aan te kondigen. Hij zal nog wel op zijn bureau zijn. Volg me nu maar met je slakkengang, je bent zoo'n deftig heer gewordenHerinner je je nog André, dat je voordat je heengingt nog schuil hoekje met mij speeldetWat toch een ver schil met thans Sabine deed nu zooals ze had gezegd, ze snelde een lange gang binnen, aan welks einde zich een deur bevond, waarop met zwarte letters was geschilderd „Bureau." In 't midden van deze groote goed verlichte kamer bevond zich een man van ongeveer 55-jarigen leeftijd, die zich haastig gereed maakte om het bureau te verlaten, op het zachte „koekoek" van Sabine, begon hij te lachen en zei Ha, kom je me halen Ja, we zijn wat laat, de klok was om 11 uur blijven staan, wo zullen dus wat haastig moeten déjeuncercn. Haastigherhaalde Sabine, dat is nog zoo zeker niet, kijk maar. Dit zeggende wees zij door de openstaande deur naar André die in de gang aankwam. Zoo ben je daar eindelijk riep mijnheer Gueldry de aankomende beide handen toestekende. Reeds vier dagen vragen we ieder oogenblik aan den telegrambesteller of hij nog geen tele gram voor ons heeft, malRr steeds te vergeefs. De man is minder gevoeliger dan de vrouw, zooals Sabine had opgemerkt, ten minste uiterlijk, de ontmoeting van vader en zoon was dan ook minder teeder, en al pratende begaven zij zich naar de Villa, voorafgegaan door Sabine, die uitgelaten vroolijk was. Maar Sabine, ge zijt nog niet gekleed, zei mijnheer Gueldry eensklaps. Wat heb je toch den geheelen morgen gedaan O, vader, ik heb geen oogenblik onnut besteed. Eerst ter kerke, toen naar moeder Dalee, die wordt ook weer beter, en naar de kleine Anna Marchand, die achteruit gaat. Weer thuiskomende heb ik mijn haar gekamd en los laten hangen, vervolgens in de keuken wat gedisputeerd met Annetta over het menu, me verwondert over de goede eetlust van „Bello," naar hier gewandeld, daarna Willem goeden morgen gewenscht, bloomen geplukt en ten laatste de ontvangst van AndréAls u wilt kan ik mijn haar in minder dan geen tijd wel kappen. Ja, dat is goed, mompelde de vader, ik houd er niet van dat je er nog zoo geheel als een kind uitziet. Ben ik dan nog geen kind riep Sabine van verre. Jn ieder geval is hot een bekoorlijk kind, zei de jonge man glimlachend, Sabine is zeer veranderd vader. Ja, jongen, nu je zoo lang weg bent ge weest kan je dat natuurlijk nog beter zien dan wij, die dagelijks mot haar omgaan. Het is wonderbaar. Wat heb ik dikwijls me bevreesd voor haar gemaakt, toen zij er zoo teeder en zwak uitzag. Die meisjes zijn toch wonderlijke wezens Hij hield even op en vervolgde toen Herinner jo jo moeder nog André? Nog maar zeer vaag, ik was 4 jaar toen moeder stierf. Welnu Sabine is haar evenbeeld, niet alleen naar het uiterlijke doch ook innerlijk. Die vroolijkheid en dat kinderlijke verbergt een vaste wil, een ernstig streven die uit te voeren, en een hart vol liefde en toewijding, O ik zou ten tweede male mijn arme I-Ielena verliezen, indien die vroolijke wildzang wegvloog. Sabine zei zooeven nog, dat ze niet wilde huwen voordat ze 25 jaar was, en dan zou ze nog wel eens verder zien. Woorden, waaraan ik al zeer weinig waarde hecht. Waar ik mij over verontrust is de buiten gewone eenvoud van uw zuster. Gelukkig zullen wij met ons beiden tegenover haar staan. André keek zijn vader zeer verwonderd aan. Ja zeker, ik meen het, en juist om die reden heb ik er zoo op aangedrongen, dat ge thuis zoudt komen. De een of andere dag ver wacht ik een huwelijksaanzoek voor Sabine van een zijde, die aan al mijn wenschen zou voldoen. Zelf weet zij er nog niets van en ik zal u later alles wel eens uitleggen. Kom, laat ons aan tafel gaan, ik storf bijna van honger. Maar heb je Annette en Maud al goeden dag gezegd O, ja, toen ik aankwam ben ik eerst naar de villa gegaan, in de verwachting u daar te zullen vinden. Ze hebben mij toon allen welkom gcheeten, zelfs die gekko springer van een „Bello." In de eetzaal aangekomen zaten vader en zoon tegenover elkaar aan tafel. De jonge man sloeg een blik naar buiten in den schooncn tuin en kon zich niet weerhouden te zeggen O wat is het toch heerlijk weder thuis te zijn, na zulk oeno lange afwezigheid. Toen de dienstbode die nog bezig was geweest rnot het gereedzettcn van do spijzen, de kamer had verlaten, zei hij eensklaps op half fluiste renden toon. Maar Vader, wie denkt er toch aan om Sabine ton huwelijk te vragen. O, drommelsche jongen, wat bon jo toch vreeselijk nieuwsgierig. Ik ben bang, dat uw zuster ons zal overvallen. (Wordt vervolgd.) Gedrukt b(j LANüJfiVEDD DE ILUOiJ, Texel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4