Sint-Nicolaas. LANGEVELDi DE Mj'tokk. Parkstr. Singer-Maatscha-ppij Helder Weststraat 33. M. WIERINGA, Bouwterrein te koop pakketten en boekwerken Bolle, Cohen, Koeler, Becht en anderen. Aan dit uithang bord zijn de win kels te herken nen waar alléén SINGER Naai machines ver kocht worden. Onze Machines behoeven geene aanprijzing - - Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Zonder prijsverhooging H.H. Kiezers! P. H. KONING Sz R. P KEIJSER Cz Beste duurzame APPELEN, Goedkoope groote PRENTEBOEKEN. FEUILLETON. Markiezin Sabine. aan het einde der Weverstraat. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, "Weverstraat. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. Te bevragen ten kantore van den Notaris G. DIKKERS. leveren wij alle aangeboden door LANGEVELD DE KOOIJ, Boekb. Parkstraat. De tijd, dat men het mandaat voor Hoofdinge land als een eerepost beschouwde, gaat zoo langzamerhand voorbij. De belangen, die op het spel staan, zijn ook te ernstig en te heilig, dan dat zij opgeofferd zouden worden aan een derge lijk egoïsme. Dat de kiezers met ons begrijpen, dat wij hoogere eischen gaan stellen in onze kandidaten en dat in den kiezer het verant woordelijkheidsbesef opwekke, dat stemrecht in bijna alle gevallen stemplicht is, en dat de maatschappelijke belangen het best gediend wor den door de beste candidaten. Waarvoor wij stellen Dat zijn mauueu, die werken kunnen en werken willen. VELE KIEZERS. monsters 5 kop 30 ceDt, per 7° mud 275 cent en 250 cent per 7a mud. Groote doffe KASTANJES 16 cent per pond, SINASAPPELEN 3 a 10 cent, CITROENEN 3 a 10 cent, Prima HARING 10 stuks 45 cent, MAATJESHARING, om te mari neeren 20 stuks 50 cent. ZOUTEVISCH, potjes 5 pond f 1,10, SCHEL- VISCH, potjes 5 pond 75 cent, GEMARINEERDE HARING, per flescb 20 stuks fl,ZAANDAM MER MOSTERD, iu 't groot en klein. M. VLAS. Hoe ver is h.et hier vandaan P Een onlangs voorgekomen geval te Harlingen is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te publiceeren. Hier is het: Mejuffrouw de wed. van Doesburg, wonende Anjelierstraat 11 te Harlingen, meldt ons Reeds sedert ruim twaalf maanden leed ik aan vreese- lijke pijn in den rug en in de zijden. Deze pijn was menigmaal zoo hevig, dat ik het uit schreeuwen moest en het gebeurde dat ik op straat moest blijven staan, daar ik anders geen adem meer kon halen. Ik kreeg schemeringen voor de oogen en alles draaide voor mij ik moest mij dan vasthouden om niet te vallen. Ook had ik veel last van hevige benauwdheden, waarbij ik sterk moest transpireeren, wat on middellijk gevolgd werd door koude rillingen alsof ik de koorts had. Mijn urine was erg troebel en liet veel bezinksel na en ik was nooit verlost van een lusteloos, vermoeid gevoel. Ik dacht niet anders dan dat ik op mijn vier en zeventigjarigen leeftijd, mijn einde nabij was, doch tot mijn geluk maakte ik kennis met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Toen ik hiervan één doosje had ingenomen, verdween de pijn, het water werd weer helder en ik gevoel mij veel sterker. Wanneer ik iemand mocht ont moeten, die op een dergelijke wijze mocht lijden als ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen Uwer Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde terwijl hij met smart in zjjn bed woel, en tracht in te slapen nimmer rus tende op zijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. 2 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde dieMej. van Doesburg gehad heeft. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor éèD, of f 10,— voor zes doozen. Wij ontvingen voor het aanstaandg Sint-Nicolaasfeest eene groote partij Wederverkoopers op de dorpen maken wij daarop in het bijzonder attent. Vrij naar 't Franseh door A. B. 10. De ondergang van het huis Barsannes was toen nog niet geheel een uitgemaakte zaak. De markies had echter een groote leening gesloten, en dat geld, uiterst dwaas, gestoken in een zeer gewaagde onderneming, hopende op die wijze schitterende winsten te behalen. Gedurende eenige jaren werden aan de aandeelhouders groote winsten uitgekeerd, en in dien tijd was het zeer gemakkelijk voor den jongen en schoonen Herbert naar zijn rang en stand een huwelijk te sluiten als hij zulks verkoos. Maar de moeder hield dit besluit tegen. „Ilaar zoon was nog te jong"„hij had zich niet te haasten met trouwen" „Later zou men wel eens kunnen zien" In werkelijkheid was haar eenige doel, om haar zoon zoo lang mogelijk bij zich te houden en verder behield zij zich zelf het recht voor eene keuze te doen voor haar zoon, (zij twijfelde er geen oogenblik aan of zij zou slechts hebben te kiezen), uit de talrijke en rijke weezen. Zij zou er een kiezen zacht en goed van inborst, en van dien aard dat zij zelf de oppermacht over haar zoon behouden kon. Herbert was niet zwak van natuur, doch hij hield zielsveel van zijne moeder, bovendien was hij nog te jong om zoo bepaald er zeer op ge steld te zijn reeds zoo'n ernstige stap als het huwelijk te doen. Hij ging dus door met zijn leventje van vroolijke Frans, totdat hij op zekeren dag op het Trouville-plein een schoone Ameri- kaansche ontmoette, en aan zijne moeder mede deelde dat hij met deze wilde trouwen. Als door een donderslag bij helderen hemel schrikte de moeder door deze inededeeling, zoo iets had zij in 't geheel niet kunnen voorzien, en haar wanhoop was nog te grooter daar miss Hinkelwood, in haar familie, zoowel als in haar persoon alles bezat wat de ijdelheid van Herbert kon vleien, en zijn liefde kon opwekken. Met zeldzame vrouwelijke diplomatie stelde de markiezin alles in het werk hem van dit plan af te brengen. Zij sidderde bij de gedachte, dat die liefde langzamerhand toenam. Tot in 't diepst van haar ziel getroffen door naamlooze smart, schreide de trotsche dame, die nog door geen enkele tegenspoed, hoe groot ook, had kunnen worden terneergedrukt, bittere tranen. „Op den dag van zijn huwelijk met haar, maak ik een eind aan mijn leven," herhaalde zij voort durend bij zichzelf. De dood kwam werkelijk in haar woning, maar het was een niet gewenscht, of nog minder gezocht sterven. Twee dagen na de verloving van Herbert met miss Eidel ging de onderneming, waarin de baron al zijn geld en groote kapitalen van anderen had gestoken en waarop hij al zijn hoop had gevestigd, ten gronde Door den schrik kreeg de markies een aanval van beroerte, waarvan hij niet meer opstond. De markiezin overzag de toestand dadelijk geheel, zij bleef uiterst kalm en veinsde geen verdriet over den dood van haar echtgenoot, die ze toch niet had bemind. Teneinde de eer te redden moesten de geleende gelden alle terug worden gegeven, al moest alles daarvoor ook worden verkochtEn danen dan zou de ellende volgen Maar die ellende zou Herbert niet kennen indien miss Eidel hom trouw bleef. Wat de markiezin zelf aangaat, zij wist, dat wanneer eenmaal dat huwelijk was gesloten, voor haar het leven niets meer zou zijn Koel en alleen er naar strevende haar naam van smetten vrij te houden, drong zij bij de mannen van zaken aan om alles in orde te brengen en weldra werd met groote biljetten den volko verkondigd dat hun woning te Parijs, hun boer derijen en zelfs een deel van den slottuin zouden worden verkocht. Toen op die wijzo de treurige ondergang der familie algemeen bekend was gemaakt, ont ving Herbert op zekeren dag een klein doosje. Het bevatte de verlovingsring, welke hij nog maar kort geleden zoo ingelukkig miss Eidel aan den vinger had gestoken. De jonge man was der wanhoop nabij en deze was nog te'grooter, onnlat hij geon arbeid had om hem eenige afleiding te verschaffen. Wat de moedor aangaat, doze werd or zelfs aangenaam door aangedaan, wat beteekende voor haar alle ellende, nu zij haar zoon er weder door terugkreegToen haar huis in Parijs verkocht was, verliet zij de stad. Zegevierende keek zy rondom zich. Zij nam immers haar zoon mede. Herbert volgde haar met koorts achtige haastParijs boezemde hem nu afschuw in en bovendien had de familie dokter verklaard dat een verblijf op het land hem zeker goed zou doen. IV. In de stilte van het woud, in het afwisselend sehouwspel dat de schoonheden der natuur op leveren, vindt de lijdende, zooals bekend is, dikwijls verzachting. Herbert was jong en sterk. Na verloop van eenige maanden kwam de blos weder op zijn wangen terug, zijn oogen begonnen weder te schitteren, zijn gelaat verloor de bittere trok die het sedert het afspringen van het engagement had aangenomen, hij bleef niet meer even lang in de kamer zitten, strak voor zich uit starende, maar reeds 's morgens zeer vroeg kon men hem zien uitgaan met het geweer in de bandelier en de weitasch op den rug. Hij doorkruiste dan de bosschen en de velden, of beklom de bergen, zonder over moeheid te klagen. Eetlust en slaap keerden weder terug, en de dokter uit Parijs die op zekeren dag eens een bezoek op het kasteel bracht, verklaarde de markiezin, dat zijn genezing thans volkomen was en veel sneller had plaats gehad als hij dit wel had verwacht. Maar al mocht de jonge man ook zijn vroegere krachten hebben herwonnen en al was srijn smart ook uiterlijk minder merkbaar, inwenilig bleef hij nog steeds zeer lijden. Herbert had nu eenmaal zijn zinnen gezet op miss Eidel. Hij had nog nimmer een keuzo gedaan, en nu hij eenmaal haar had uitverkoren om haar glans en schoonheid, had hij gemeend dat deze het bewijs waren, dat zij een engol in inensehongedaante was. De ontgoocheling was er te verschrikkelijker om geworden. En nu, nu hij zoo zeer in zijn vertrouwen was beschaamd, wilde hij door vermoeiende lichaamsoefeningen afleiding zooken en vermijden te denkon aan het vorledene als aan de toekomst. Wordt vervolgd.) Uudrukt by LANUKVELD oi DE ItOülJ,Teiel.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4