Sint-Nicolaas. DE PEINS 15\ bunder LAND, een fatsoenlijke dienstbode Bouwterrein te koop LANCEVELDj1 DE ROOl/Boekk Parkstr. M. WIERINGA, Mevrouw de 80NNAVILLE, Alkmaar, Beste duurzame APPELEN, Goedkoope groote PRENTEBOEKEN. FEUILLETON. Markiezin Sabine. HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Den Harem ontvlucht, „Het huwelijk van Gravin Sybille" vraagt zoo spoedig mogelijk tegen hoog loon. aan het einde der Weverstraat. Te bevragen ten kantore van den Notaris G. DIKKERS. monsters 5 kop 30 cent, per mud 275 cent en 250 cent per V3 mud. Groote doffe KASTANJES 16 cent per pond, SINASAPPELEN 3 a 10 cent, CITROENEN 3 a 10 cent, Prima HARING 10 stuks 45 cent, MAATJESHARING, om te mari neeren 20 stuks 50 cent. ZOUTEVISCH, potjes 5 pond t 1,10, SCHEL- VISCH, potjes 5 pond 75 cent, GEMARINEERDE HARING, per flesch 20 stuks f 1,—, ZAANDAM MER MOSTERD, in 't groot en klein. 91. VLAS. Wij ontvingen voor het aanstaand Sint-Nicolaasfeest eene groote partij Wederverkoopers op de dorpen maken wij daarop in het bijzonder attent. Vrij naar 't Fransch door A. B. 12. Welnu, mevrouw de markiezin, verschoon mij als ik misschien wat ruw was, maar dat kwam voort uit mijn afkeer voor zulke lage praktijken als de heer Wolfiz en Barnerof gebruiken om hun geld bijeen te schrapen. Het zou voor een familie die onder ongelukkige omstandigheden arm is geworden maar de eer heeft behouden, schande zijn, als zij zich aan zulke lieden ver maagschapt, aan, om het maar met een enkel woord te zeggen met dieven Van zeer hoog zou u dus zeer diep vallen in het stof! en de markies Herbert, een galant mensch, zou worden vervolgd door het gekerm van weduwen en weezen, die door zijn schoon vader ten gronde waren gericht en die hem, hoewel onschuldig, zouden vervloeken. De notaris was opgestaan en diepe verontwaar diging was zoo duidelijk op zijn anders zoo kalm gelaat te lezen, dat de markiezin hem ten hoogste verbaasd aanzag en getroffen was door deze plotselinge verandering. Kom, wees kalm, zei zij, na eenige oogen- blikken zwijgensik geef toe, dat in den tegenwoordigen tijd de aristocratie zich verkoopt, zich verlaagt, de fortuin is helaas niet met ons, als men dus de glans van zijn huis wil ophouden, is men jammer genoeg gedwongen de hand te reiken aan hen, die thans de machtige zijn Nog eens, ge ziet we zijn in de achteruitgang. Nooit zal ik toegeven, dat men verplicht is de hand te reiken aan schelmen omdat deze schelmen een titel hebben, omdat ze een rang in de maatschappij bekleeden, omdat zo rijk zijn. Het hermelijn moet zich paren aan het hermelijn, mevrouw de markiezin, ten koste van vele en groote opofferingen heeft u uw naam onbesmet gehouden, welnu de weigering der Van Theils en de Barnerofs is een groot geluk geweest, dat durf ik u openlijk te verklaren. Mijnheer Allot, ik geloof, dat u zich een weinig te ver door uw voorliefde voor de Guel- dry's laat drijven. Zonder op deze opmerking tc antwoorden nam de notaris zijn hoed en richtte zich, na een diepe buiging voor de markiezin te hebben gemaakt, langzaam naar de deur. Iloe, U gaat heenriep de markiezin uit, en ons onderhoud is nog niet geëindigd, u wordt LEEUWARDENSCHE ZIEKTEN. Er is niets wat iemand meer uit zijn humeur brengt, niets wat Uw geduld meer op de proef stelt, dan jeuking der huid. Aambeien maken U bijna krankzinnig, ze houden U den geheelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij verklaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien dat zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. Mejuffrouw J. de Vries, wonende Poptasteeg 7 te Leeuwarden, deelt ons medeSedert de laatste achttien maanden was ik aangedaan met bloedende aambeien, die me heel wat last en pijn veroorzaakten. Ze hinderden mij bij 't loopen en zitten; en ook 's nachts had ik er van te lijden. Ik begon me ongerust te maken dat ik hier niet meer kon van afkomen, want ver schillende behandelingen, die ik ondergaan had, hadden niet het minste resultaat opgeleverd. Toen ik vernam van de genezingen door Foster's Zalf teweeggebracht, schafte ik mij dadelijk een doosje aan en nadat ik deze gedurende acht dagen zorgvuldig had toegepast, was ik geluk kig geheel van mijn lijden genezen. Het'zal me aangenaam zijn, wanneer U het bovenstaande wilt publiceeren, want vele menschen zullen hierdoor geholpen kunnen worden. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mejuffrouw de Vries gehad heeft. Ze is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10, voor zes doozen. 4 Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Reparatiën aan alle Uur werken onder garantie. Beleefd aanbevelend. niet weinig lichtgeraakt, mijn vriend. Misschien wel, mevrouw, maar ik heb een afkeer van weinig beteekenende af valsche ge zegden. Als u in uw stand of onder de burgerij eene vrouw voor markies Herbert had gevonden dan zou, daar geef ik u mijn woord op, de naam Gueldry niet genoemd zijn. Alle pogingen in die richting hebben echter schipbreuk geleden Daar u den markies bij u wenscht te houden en tevens wenscht te geraken uit den min-aangenamen toestand, wijs ik u een weg aan, die in mijn oogen goed is Als mijnheer Gueldry hypotheek op het kasteel heeft, zal alles in orde zijn, als dat huwelijk gesloten is. Waarom vraagt u nu niet om raad voor deze zaak aan mijnheer de Savigné? De markiezin sprong op. Raad vragen aan mijnheer de Savigné Waarlijk mijnheer Allot, ik herken u van daag niet meer. Sedert mijn huwelijk, dat tegen zijn zin werd gesloten, zooals ik reeds vroeger zei, is hij steeds koel tegenover mij gebleven, slechts een enkele maal is hij daarvan afgeweken, hij heeft altijd veel van Herbert gehouden, en toen deze den mannclijken leeftijd had bereikt heeft hij er op aangestaan Herbert bij zich te hebben als secretaris. Mijn broeder was toen gezant in Spanje Ik heb rondweg geweigerd Ten onrechte, mompelde do notaris. Dat gaat alleen mij aan, zei de markiezin droeg. Volgens mij heeft men geen kind, om er zoo ver van gescheiden te worden. Kortom, de koelheid van mijnheer de Savigné, die vol komen gedeeld werd door diens vrouw, is blijven bestaan en zoo groot, dat ik slechts 2 brieven 's jaars ontvang. Herbert echter onderhoud eene geregelde briefwisseling met zijn oom maar sedert de weigering om als secretaris van zijn oom op te treden ontbreekt het vertrouwe lijke er in geheel. Dat is jammer, recht jammer, mijnheer de Savigné heeft geen kinderen, mevrouw de mar kiezin. Met een hooghartig gebaar viel zij hem in de rede. Begrijpt gij niet wat mij elke toenadering ontzegt ik zou recht gelukkig zijn als ik weer mot mijn broeder verzoend was, ik heb altijd veel van hem gehouden. Maar om daartoe do eerste stappen tc doendat nooit I Denkt u echter niet, dat dank zij zijne tusschenkomst, markies Herbert nog een huwelijk zou kunnen sluiten overeenkomstig zijn stand Een lovendig rood kleurde de wangen van de Behalve een groot nantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het buitenland in beeld brengeD, tal van belangrijke geïllustreerde arti kelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanat 1 Januari 1907 in dit weekblad een historische roman van de bekende schrijfster CATHARINA ALBERDINK TH1JM, Door persoonlijke mededeelingen van de beide onlangs ontvluchte jonge vrouwen, is het der schrijtster mogelijk gemaakt een werkelijk door leefden roman voor de lezers van „DE PRINS" saam te stellen. In de „Bibliotheek" van „DE PRINS" wordt van af 1 Januari 1907 opgenomen: roman naar het Hoogduifsch uan HEN RIETTE MEERHEIM. Een zeer spannend, mooi verhaal met uitstekend geslaagde karakterteekening. Zeer fraaie prijzen, ter waarde van duizenden guldens per jaar, worden geregeld uitgeloofd voor het oplossen van aardige raadsels enz. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,— per jaar voor de gewone en tegen f 5,per jaar voor de luxe-editie. Abonne menten kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52.— Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen remise van f 3.75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, AMSTERDAM. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 platen per week. markiezin, terwijl de jaloerschheid haar hart sneller deed kloppen. Mijnheer Allot, zei zij eindelijk, haar kalmte weder eenigzins terugkrijgende, tot heden ben ik, dank zij uwe ondervinding in zaken, talrijke moeielijkheden doorworsteld, en ik hoop ook nog het huwelijk van mijn zoon te regelen, zonder tusschenkomst van mijnheer de Savigné. Wat zou de bruidschat zijn van die kleine Gueldry Vijfhonderd duizend francs, bovendien zou mijn vriend gaarne zijn dochter in zijne nabijheid houden, en mogelijk zou hij daarom nog wel genegen zijD eenige schikkingen te maken wat de hypotheek op het kasteel aangaat. En hoe is uw beschermelinge U zult mij hoop ik vrijlaten niet in bijzonder heden af te dalen, mevrouw de markiezin mijn beschermelinge is ook mijn cliente, ik voor mij vind haar bekoorlijk. Op droogen toon vroeg de markiezin Bekoorlijk.voor het uiterlijke of innerlijk Zonder eenige weifeling durf ik gerust verklaren dat ze innerlijk bekoorlijk is, Sabine is door haar zachtmoedigheid en haar talrijke andere deugden de troost haars vaders en tevens de goede engel der werklieden van de fabriek. Zoo, is zij zachtmoedig? Zeer zachtmoedig, zeer goedWat haar uiterlijk aangaat, wat zal ik daarvan zeggen? Sabine heeft niet die regelmatige gelaatstrekken welke u ongetwijfeld wel zoudt wenschen, zjj heeft ook niet dat teedere uiterlijk eigen aan de aristocratie, opgekweekt in Parijs als bloemen in een broeikast, het is een sterke plant in de vr\je lucht opgegroeid. Een meisje van het land I Ja in den goeden zin van het woord, Maar wat ik u daareven zei dient eigenlek nergens toe, overtuig u zelf. Vraag eerst eens om de fabriek te mogen bezien, kom er later nog eens terug, om er een kleinigheid te koopen, geef daarna b.v. eens te kennen aan mijnheer Gueldry dat ge gaarne zjjn schoone rozen nens wenschte te zien in do broeikast, zeker zult ge dan wel enkele malen ook Sabine ontmoeten en zult u kunnen oordeelen, of ze aan markies Herbert zal kunnen bevallen. Is de kloino in een kostschool opgevoed Mjjn vriend heeft zich niet van z(jn dochter willen scheiden en h(j heeft haar als externe geplaatst in het klooster to Vorey. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bij LAN GEVELD DE ILOOIJ,'l'ciol. Uit de hind te koop in den polder „Het Noorden," Te bevragen bij S. W U1S, Oosterend. In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den 6en Jaargang uan de mooiste Illustratie in Nederland. Een Turksch uerhaal uit onze dagen (Juni 1904—1906), naar prachtige foto's geïllustreerd.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 4