Gemengd Nieuws Markiezin Sabine FEUILLETON. Ee7i dure brief. Een caféhoudster te Amsterdam vroeg 'n onderwijzer 'n brief voor haar te schrijven. Deze deed dit in de localiteit, waar de klanten bier wordt geschonken. Nadat hij aan het verzoek der juffrouw had voldaan, vroeg de caféhoudster met haar innemendsten glimlach. Wil uwé 'n glaassie Catz Het is zoo vlak voor 't eten luidde het antwoord. U mèg me dat niet weigere, vleide de caféhoudster, die naar achteren ging, 'n glaasje met Catz vulde, en dit voor den onder wijzer neerzette. Op dit oogenblik trad een agent van politie in de zaal, die, volgens de juffrouw, „als een leeuw" over de toonbank heensprong De leeuw in quaestie constateerde een drankwet-overtreding, en in hooger beroep requireerde de officier van justitie tegen de juffrouw f 20 boete. 'n Dure brief: vijf cent porto, 'n glaasje Catz en de boete, die de rechtbank zal be palen. Gouden tientjes onder denjoloer. Dat er in onzen tijd nog menschen zijn die hun geld en kostbaarheden in den grond begraven, is opmerkelijk. Bij gelegenheid van den onlangs te Wamel plaats gehad hebbenden diefstal met inbraak, werd o. a. door de politie geconstateerd, dat de dieven 70 zegge zeventig gouden1 tientjes niet hebben ontdekt, die onder den vloer der woon kamer waren begraven Geen prettige ontmoeting. De „Veenbode" meldt, dat te Sellingerbeetse een wild zwijn is gezien, waarop jacht werd gemaakt. Het dier viel een persoon aan, scheurde diens broek stuk, takelde een hond zoodanig toe, dat deze het leven er wel niet zal afbrengen. Te Nieuw-Buinen zou ook zoo'n borsteldrager zijn gezien. Vrij naar 't Fransch door A. B. 17. Mijnheer Gueldry stond verstomd over dezen uitval. André echter vroeg spottend Zoo heb je zulke typen al opgemerkt, zusje Sabine keek hem goed in de oogen en kruiste de armen over den borst. Je weet, André, zei zij, dat ik niet van spotternij houd. Ons klein stadje heeft mij werkelijk tal van wezens aangeboden om te bestudeeren en het „men zegt" heeft mij nog veel meer geleerdKortom ik verklaar dat ik, als ik eens trouw (en ik wensch dat dit niet dan in een zeer verwijderde toekomst zal ge beuren) ik trouwen wil met iemand, die werke lijk wat is, een verstandig, geloovig, net mensch, met iemand aan u gelijk, André Hij trok Sabine's hoofd tot zich en drukte haar een hartelijke kus op het voorhoofd. Vleister, mompelde hijVervolgens zich tot mijnheer Gueldry wendende zei hij Vader, vertel haar dan, dat de persoon door u bedoeld alles behalve geld, in zich ver- eenigt, wat de meest eischénde vrouw zelfs kan droomen. OnnoodigOnnoodig riep Sabine opnieuw uit. Ik heb nog een zeer belangrijk punt in mijne opsomming vergeten en ik ben zeker dat die zaak aan den door u bedoelden iemand onmogelijk is te vervullenik wil niet bij u vandaan. Beide mannen koken elkaar glimlachend aan en riepen als uit één mond Je zult bij ons blijven, Sabine. Bij u, herhaalde zij. Er is dus sprake van iemand die hier pas in het land komtWelnu, ik wil geen onbekende. Een onbekende de markies van Barsaunes Hot jonge meisje sperde de oogen wijd op on haar gelaat werd doodsbleek. Nu bon je toch teneinde met je tegen- worpingen zusje, merkte André op. Zij boproefdo te sproken maar geen goluid kwam uit haar zenuwachtig trillende lippon. Ter geruststelling. Naar aanleiding van de waarschuwing van de „Midd. Ct." over het voorkomen van ge vaarlijke spinnen in de bananen, schrijft een handelaar aan het „N. v. d. D." dat hij het publiek wel meent to mcgen gerustellen. In de ruim 20 jaren zegt hij dat ik deze vrucht verkoop en dus duizenden pisangs door mij werden verhandeld, is mij niet één geval van tarantella's of dergelijke dieren bekend geworden. Evenmin heb ik daarvan ooit in den handel hooren spreken. Ten overvloede heb ik kennissen uit onze Oost en West-Indië over dit geval gesproken, zij toch zijn uit den aard der zaak kenners van heel wat meerdere en fijnere soorten pisang dan die welke hier geïmporteerd worden, doch hun antwoord was zeer geruststellend. Ook vestigt deze inzender er de aandacht op, dat spinnen „van een mansvinger grootte" toch moeilijk kunnen huizen in bananen vanniet veel meer dan dezelfde lengte. Goede visclivangst. Er is in de vorige week voor eenige hon derden ponden visch uit de vijvers van het Amsterdamsche Vondelpark gehaald. Om de vijf jaren worden de vijvers door beroepsvisschers met een zegen doortrokken en hiermede heeft men in het begin der vorige week een aanvang genomen. In een trek werden ongeveer 300 pond karpers buit gemaakt. Er waren beesten bij van 7 en 8 pond, die natuurlijk kreten van bewondering ontlokten aan de vele belangstel lenden, die naar het visschen stonden te kijken. Naar een der visschers mededeelde krijgen zij de helft der vangst, terwijl de andere helft aan iemand in Breukelen verkocht wordt voor 30 cent per pond (kleine) en 21 cent per pond (groote). Doch ook het personeel van het Vondelpark wordt niet vergeten en mocht onder elkaar 150 pond verdoelen. Eén trek van 300 pond is in deze visch- rijke vijvers niet héél veelde visscher had het eens in den winter medegemaakt dat zij 1392 pond te gelijk buit maakten. Maar dat was ook eene groote zeldzaamheid. (Hbld.) Luister kind, zei mijheer Gueldry toen op ernstigen toontot op dit oogenblik heb ik je, ofschoon zich tal van pretendenten naar je hand voordeden, in je gelukkige onschuld gelaten, daar iedere partij tevens een scheiding nood zakelijk maakte. Je weet voor wie ik geleefd en gewerkt heb, na je moeders dood Sabine knikte met het hoofd. Geen kind werd zoo door haar vader be mind als ik, mompelde zij maar u weet ook, dat geen vader zoo bemind werd als u. Ja, dat weet ik, de vraag van de markiezin van Barsannes vervult mij dan ook met vreugde. Wat beteekent eene afstand van 12 kilometers En daar Sabine geen antwoord gaf, nam André het. woord: Je begrijpt het nu, is het niet zoo, de ge legenheid is eenig Ons klein stadje biedt je, als je tenminste niet in een klooster wilt gaan, weinig aande dokters, de vrederechter en de griffier zijn gehuwd en wat de beide notarissen aangaat, de een is weduwnaar, dat is waar, maar hij is zestig jaar en de oude Allot, nu dat is een verstokt celibatair. Dus? Verscheidene personen, die je daar opnoemt, zijn al vrij oud, hernam het jonge meisje. Wel gefeliciteerdJe speculeert op hun dood om een man te krijgenBedenk echter, dat hun plaatsvervangers ook zeer goed vrouw en kinderen kunnen hebben. Waarlijk, je bent bewonderenswaardig een ander zou met vreugde en trotsch vervuld zijn bij de gedachte markiezin van Barsannes te worden Sabino keek haar vader ernstig aan en zei: Die titel, vader, boezemt mij schrik in De familie Barsannes is dus geheel van inkomsten ontbloot, dat zij mij een burgerdochter kiest en dan nog wel do kleindochter van een eenvoudigen venter Do fabrikant geraakte door deze vraag wel een weinig van streek, en wist niet dadelijk, wat hij er op moest antwoorden. André kwam hem echter te hulp. Ongelukkige speculaties hebben inderdaad de Barsannes geruineerd. Do markiezin, die ten tijde van haar woelde, schitterende partijen voor haar zoon geweigerd heeft, ondervindt nu van die zijdo niets dan tegenwerking, hetgeen voor Invoer van vee in Duitseliland. Uit Berlijn is aan de „Etoile Beige" gemeld De „Deutsche Fleiseherzeitung" zegt bericht ontvangen te hebben, dat groote hoeveelheden vee op dit oogenblik in Holland worden aan gekocht in de aan de Duitsche grenzen palende districten. De handelaren rekenen er vast op, dat de grenzen zeer spoedig weer zullen worden opengesteld. De stallen aan de grens op Hollandsch gebied zijn gevuld met hon derden beesten, die vervoerd zullen worden zoodra de invoer in Duitschland weer geoor loofd is. De Duitsche handelaren hebben reeds belangrijke contracten in dien zin afge sloten. Mooimaar duur. Mooi en aantrekkelijk is hetgeen men in den circus Busch, te Berlijn, het publiek voorzetnl. een radium ballet. In de panto mime „Rome" treedt een groep danseressen op, wier kleederen bezaaid zijn met kleine stukjes radium Dan wordt het licht gedoofd en de kleederen der danseressen stralen een wonderschoon blauw groen licht uit. Het effect is tooverachtig, maar het is een dure grap, want hoewel de rokken der danseressen slechts van gewoon linnen zijn gemaakt,kost, elk rokje f 3000. Baar zijn ze zoo mak niet. Te Ligee in Hongarije, bestond sedert kort een spaarbank, die haar betalingen heeft moeten staken. De inleggers, grootendeels Rumeensche boeren, deden, met stokken ge wapend een aanval op het kantoor. De direc teur wist zich nog door de vlucht te redden, maar twee van zijn beambten vielen in han den van de woedende menigte en werden doodgeslagen. Vreejnde gevolgen. De automobielen hebben reeds een nieuwe krankheid der zinnen bij de oude gevoegdde „snelheidswaanzin." Bij een Engelschman te Reigate hebben ze nu ook vervolgingswaanzin opgewekt. Hij verbeelde zich aldoor, dat er auto's aankwamen en hem overrijden zouden. Dat werd hem op den duur te machtig en hij hing zich aan een boomtak op. De tak brak, maar toen was de man al uit zijn lijden. haar te verschrikkelijker is, daar het eigen belang er nu in hooge mate in betrokken is Allot, die op de hoogte van den toestand is, verklaarde haar, dat al mochten de jonge meisjes over het algemeen zoo zijn, gij een uitzondering op die regel maaktet. De markiezin won alle mogelijke informaties omtrent je in en ontmoette je meermalen hier en daar, zoo ook markies HerbertKortom het burgermeisje maakte een goeden indruk en dus Zou ze ook zulk een goeden indruk maken, als ze maar, laat ik eens zien 10 of 20000 francs bezat Vader, dank zij uw arbeid, ben ik rijk. O, van ganscher harte zou ik dat geld geven aan een man zonder geld, maar hij zou er een waardig gebruik van moeten maken, en mij evenveel liefde toedragen als ik hem. Welnu, mijnheer Barsannes heeft geen ambt of betrek king en bovendien nog dit, hij kan mij niet beminnen, Ik heb altijd geleefd buiten zijn wereld, ik ben een onbekende, het is dus geheel een huwelijk om het geld dat markies Herbert op het oog heeft. Dat stuit mij tegen de borst, titel van markiezin maakt mij niet blind voor al het andere, ik geef er de voorkeur aan Sabine Gueldry te blijven. Wel bedankt van vader, mijnheer Allot en van mijzelf zei André eenigzins bitter, je geeft jezelf een brevet van wijsheid en meent, dat wij enkel uit ijdelheid een titel stellen boven je geluk. Wat weet je echter van het leven, jij, die nooit hier uit deze omgeving weg bent ge weest? Je hebt je plannen gemaakt naar enkele boeken waarin de heldinnen en helden allen schoon, edelmoedig en vol liefde zijn, De romanschrijver laat zijn fantasie volkomen vrij spel, hij handelt met ideaalmenschen en naar die onbestaanbare wezens hebt ge uw plannen gevormd, naar al dio fantastische beelden hebt go luchtkasteelen gebouwd De werkelijkheid is geheel anders, zusje, in ieders leven komen wel eens donkere wolken en, zeker is het, dat die wolken daar het minst talrijk zijn, waar het verstand gepaard gaat met de sympathie, hetgeen het geval zou zijn als gij u verbindt met markies Herbert. Ik kan mij niet voor stellen, dat begrijp je wel, dat mijnheer de Barsannes je een bepaalde afkeer inboezemt. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LAN GEVELD DE ROOIJ, Texel. 2e Blad. Texelsche Courant. 9 Dec.

Texelsche Courant | 1906 | | pagina 5