w AL II I Prijsopgaaf gevraagd Weeshuis—Texel. Aanbesteding voor de levering van brood M. WIERINGA, s&. Aanbesteding Schoolbehoeften. Prijsopgaaf gevraagd 300 M3. GRINT HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, M! cBekendmaking. blijft nog altijd een zeer gewild artikel; 't is dan ook een pronkje aan den wand en in iedere woning op Texel een zeer gewensoht voorwerp, De prijs is met randlijst slechts EEN GULDEN. LANGEVELD DE KQOIJ. Metselaar te de Gocksdorp, BOEKHANDEL PARKSTRAAT. FEUILLETON. Markiezin Sabine, Schoolbehoeften en Leermiddelen voor het onderwijs in de nuttige handwer ken voor de Gemeentescholen, a. 40000 straatklinkers (waalvorm) b. 100 M3 Basaltslag c. 155 M3 Grind. UEd. dn O. RIJK. Hoeoer is het hier vandaan Burgemeester en \Vethouders van Texel maken bekend, dat de aanbesteding van zal plaats hebben op Maandag 38 .Januari 1907, ten Gemeentehuize te den Burg. Lijsten verkrijgbaar ter Gemeente-secre tarie tegen inzending van f 0.35, waaron der f0,10 voor irankeerkosten zijn begrepen. Texel, 4 Januari 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, HIDDINGH, Burgem. RUIBING. Secr. voor de levering van Leveren franco voor den wal in de haven te üudesehild op Texel, sub a vóór 1 Maart, sub b en c vóór 1 April 1907. Prijsopgaven met monsters worden zoo spoedig mogelijk, uiterlijk 1 Feb. a.s. inge- gewacht door den Burgemeester van Texel. voor de levering van ter grootte van 1—3 c.M3. Levering begin Maart 1907. Inschrijvingsbiljetten met monster wor den voor 1 Februari ingewacht bij den Dijkgraaf van polder Waal en Burg. Texel, 9 Januari 1907. A. C. KEIJSER, Dijkgraaf. C. J. ROEPER, Secretaris, voor het Algemeen Weesbuis op Texel, dienst 190719u8 op de gewone conditiën. Biljetten in te leveren op 34 Januari a.s., voor 's avonds 7 uur. Het Bestuur van het Weeshuis, A. C. KEIJSER, Voorzitter. C. RAB, Boekhouder. lïorlogeinaker, Goud- en Zilversmid, Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Btdeefd aanbevelend. 'AD aften ■éoe/zemencdc cdla/AA;.^eie^c edexe &ecd nceA'mee* daxz ooaacmen aan- e&>en. dd. eijer's Koffie. Gebrand volgens systeem Prof. Liebig. Heerlijk aroma. Bijzonder voordeelig in liet gebruik. ALEX MEIJER Co., Amsterdam. AART VAN T 'C Ua, fswgx V, c De ondergeteekende bericht aan de ingezetenen van Cocksdorp en polder Eierland dat hij zich zal vestigen als voorloopig worden bestellingen en bood schappen ingewacht bij A. SAUERBORN, de Cocksdorp en Jb. RIJK, Steenenplaats. Beleefd aanbevelend, Een onlangs voorgekomen geval te Harlin- gen is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten] wij] het van be lang het te publiceeren. Hier is het: Mejuffrouw de wed. vanJDoesburg, wonende Anjelierstraat 11 te Harliugen, meldt ons: Reedsjsedert ruim*: twaalf maanden leed ik aan vreeselijke pijn in den'rug en indezijden. Deze pijn was menigmaal zoo hevig, dat ik het uitschreeuwen mopst en het gebeurde dat ik op straat moest blij ven staan, daar ik anders geen adem meer kon halen. Ik kreeg schemeringen voor de oogen en alles draaide voor mij; ik moest mij dan vasthouden om niet te vallen. Ook had ik veel last van hevige benauwdheid, waarbij ik sterk moest transpireeren wat onmiddellijk gevolgd werd door koude rillingen alsof ik de koorts had. Mijn urine was erg troebel en liet veel be zinksel na en ik was nooit verlost van een lusteloos, vermoeid gevoel. Ik dacht niet anders dan dat ik op mijn vier en zeventig jarigen leeftijd, mijn einde nabij was, doch tot mijn geluk maakte ik kennis met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Toen ik hiervan één doosje had ingenomen, verdween de pijn, het water werd weer helder en ik gevoel mij veel sterker. Wanneer ik iemand mocht ontmoe ten, die op een dergelijke wijze mocht ljjden als ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen Uwer Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachs is het hetzelfde terwijl hij met smart in zjjn bed woelt, en tracht in te slapen nim mer rustende op zijn rug, die 's morgens by het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. 2 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Doesburg gehad heeft. Zij zjjn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kui per, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor éèD, of f 10,— voor zes doozen. Vrij naar 't Fransch door A. B. 28 Ik behoor nu weer tot de Parochianen van den abt Falhês. Sedert gisteravond heeft hij zijn nieuwe betrekking aanvaard. De pastorie is een der ellendigsteHage dissen kruipen langs de muren die met kalk gewit zijn, de vloeren zijn van steen. Ondanks dat alles schijnt de goede man zeer blij. Alles wat ik noodig heb, mijn kind, heeft hij mij van morgen gezegd, is een plekje om mijn laatste dagen te slijten Een leelijke plekeen waar krot Ba, ik heb een dak boven mijn hoofd dat is het voornaamsteEn dit uitzicht. Kijk eens hier, de heuvelen, de vlakte, de huizen van het dorp, de kerk, het kasteel, ik ben bevoorrecht Maar men brengt niet zijn geheele leven voor het raam door, mijnheer. Neen, neen, men doet dat in de kerk, en bij de zieken en daarom, mijn kind, komt de pastorie er minder op aan, Is Ursula ook van diezelfde meening Hij glimlachte. Ursula Ge kent haar Zij bromde vroeger ook evenals nu. Ga haar maar even goeden dag zeggen als ge heengaat. Kom je ook eens naar mijn park zien Ik ben naar „het park" gaan zien, Vier bedden groenten, eenig 3 vruchtboomen, een paar rozenboomeo, doch alles is vol onkruid. Het is geen park heb ik uitgeroepen, het is nog een maagdelijk woud. Ja, ja, ik zal nog heel wat hebben op te ruimen en uit te roeien, mijn voor gangers bemoeiden zich weinig met den tuio, terwijl dit juist een van mijn liefste plekjes is. Binnen 14 dagen zult ge het huis niet meer herkennen. O, als ik alles zoo gemakkelijk kon veranderen als dat. Hij hield even op en vervolgde toen op half fluisterenden toon Wil je wel gelooven mijn dochter, dat meermalen mij de tranen in de oogen komen, wanneer ik de kerk binnen ga, zoo vervallen als alles er uitziet en zoo verwaarloosd. Maar de geestelijke met de kasteelbewoonster zullen samen werken, om alles weder te herstellen Door zacht heid en door het voorbeeld zullen wij die arme onverschilligen wel weder op het goede spoor terugbiengen. Wat de ver sieringen in de kerk betreft Hij vervolgde niet, maar ik begreep zoo goed zijn gedachte, dat ik reeds bij mij zelf voornam daarvoor mijn uiterste best te doen, en noemde enkele dingen op waarvoor ik hoopte te zorgen; de goede abt begon echter meer dingen op te geven zoodat ik verplicht was hem er op te wijzen dat hetgeen ik had opgenoemd mij al min stens 3 jaar arbeid zou kosten en tevens al mijn geld, dat ik zou kunnen uitsparen op andere zaken. Spaarpenningen 1 herhaalde hij mij verwonderd aanziende. Ja zeker, mevrouw de BarBannes ver trouwde mij waarschijnlijk niet en heeft zonder mij er recht in te moeien maar het bestuur over mijn geld in handen genomen. Daar ik sterk twijfel of ze wel genegen zal zijn die groote uitgaven voor gods dienstige doeleinden goed te keuren, is het dus beter haar maar niets te vragen ook. Maar stel u maar gerust op het „toilet" zal ik al zeer veel kunnen uitwinnen Voor iemand die zelf haar japonnen kan maken, is het niet moeielijk goedkoop elegant ge kleed te gaan. Nu, mijn eigen costumes kan ik zeer goed maken. De abt luisterde niet meer. Het is onmogelijk, zei hij bij zich zelf. Allot en mijn oude vriend kunnen de zaak niet anders geregeld hebben dan dat dit kind het vrije gebruik van haar geld zou hebben. U heeft mij verkeerd begrepen, mijn heer, mijnheer Allot heeft mijopzijn gewone manier als man der wet wel gezegd, dat ik de volle beschikking had over mijn bruidschat en mijn andere bezittingen, maar sedert mijn huwelijk heeft mevrouw do Barsannes zoo dikwijls aan haar zoon ver klaard op welke wjjze dat geld moest besteed worden, dat ik er wol voor zal oppassen er eene andere bestemming aan te geven. Wat zou er in mijn stem geweest zijn, dat die goede abt plotseling deed opzien en mij strak aankijken, en dat hem ertoe bracht mij te vragen De Markiezin is immers wel goed voor u, Sabine P Goed I daarop kan ik u nog geen beslist antwoord geven. De drukte door de verbouwing en dan de bezoeken hebben ons nog geen tijd gegund eenigzins meer vertrouwelijk met elkaar om te gaan. Hij zuchtte en boog het grijze hoofd. Maar nu is die drukte voorbij, Sabine, en de toon van uw stem verraadt eenig lijden, Sabine, ge vergelijkt nog te veel het verledene met het heden, ge vergelijkt nog te veel het idiaal, dat ge u voor oogen hadt gesteld en de werkelijkheid. Herinner u wat ik u gezegd hebde strijd kan zwaar zijn. De studie der karakters de dagelijksche omgang met onbekenden vragen nadenken, voorzichtigheid, geduld en zelfverloochening, maar heb maar moed. Daar komt Ursula, ik ga weg, want ik heb geen lust voor do twinstigete maal haar klaagliederen aan te hooren. Ik lachte nog over de vlucht van den ouden geestelijke, toen Ursula reeds bij mij was. Hij gaat op de vlucht riep zij uit, haar handen ten hemel heffendeWat een man Sabine, wat een man 1 Als je eens bedenkt dat hij nu geestelijke had kunnen zijn van een der beste parochies in de stad, en op zijn gemak leven inplaats van zooala nu tot aan zijn dood armoede to lijden; Mijnheer heoft dat gedaan zonder mijn raad in te winnen, anders had ik wel gezorgd dat het niet gebeurd was. Och, och, wat een ellende Nog geruimen tijd hob ik haar geklaag moeten aaDhooren, voor ik eindelijk gelegen heid had heen te gaan. Mevrouw de Barsannes is niet bemind iederen dag krijg ik daarvan de meest overtuigende bewijzen, als ik de armen en zieken in het dorp opzoek. In het begin sloeg die weinige sympathie voor haar ook op mij. Men ontving mij altijd koel en was zeer terughoudend voor mij, hetgeen mij zeer droevig stemde, aan zoo'n ontvangst was ik niet gewoon. Een glimlach kwam niet op de lippen en de harten bleven gesloten, en als ik wegging uit de armoe dige hut met de woorden Tot weerziens, was het onveranderlijke antwoord steeds: U is voel te rijk en voornaam om nog weer naar ons terug te keeren. Te rijk te voornaam I Kunnen geld en een titel in het oog der armen dan verhinderen dat men medelijden heeft met het lijden van anderen, dacht ik, bijna geheel ontmoedigd door zulk een voort durende koelheid. Langzamerhand, min ot meeronmerkbaar, is er echter verandering ten goede gekomen, Natuurlijk is dat het eerst begODnen bij de kinderen. In plaats van zich zooals eerst achter hun Moeder te vorbergeD, als ik aankwam, zijn ze nu zoo ver gekomen, dat ze mij reeds bij den ingang van het dorp opwachten, en soms hebben ze twist er over wie het eerst „Mevrouw Sabine" goedon dag zal zeggen. Ze weten wel do kleine drommels, dat ik altijd een zak yol plaatjes, boekjes en bonbons bij mij heb. De hulpbehoevenden en zieken zijn daarna ook verandord. Een pakje tabak, wat wjjn of bouillon en vriendelijke woorden hebben veel gedaan. Wat het overige deel der bevolking betreft, do gezonden, zij behandelen mij nog steeds koel, ofschoon niet zoo brutaal als de molenaar Bridiord, een der Bterksto yan het dorp. Wordt vervolgd. '4«arukt bij LA NGKVEL.1) i IMS U-l) 11 l'nxel,

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4