L«- LANGEVELD DE ROQÏJ INDIA-RÜBBERSTEMPELS. LEVERWORST in „de Beurs." H. H. Gebruikers AANBESTEDING. Prima STUIFKALK STUCAD00BKAL& M. WIERINGA, HAVEBSTE00. DAKPANNEN. keurig net afgewerkt. met bijpassend doosje en Inkt, worden door ons in diverse grootten en prijzen ten spoedigste geleverd. Bestellingen worden aangenomen in onzen Boekwinkel. PARKSTRAAT, DEN BURG-TEXEL. fl Advertentiebureauvoor alle bladen. -WW- Alex Meijer's Koffie, J. C. BRUIUST. HOUTWAREN, FEUILLETON. Markiezin Sabine HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Eene Woning te huur. Rij n dakpannen. Het vervoer van 200 M3 brik, vanaf de haven naar den Wester- weg gelegen in genoemden polder 20 cent per 5 ons, J. JUAC. RAB. Wed. JAN Jz. BRUIN, TE KOOP een partij Haverstroo, twee klam pen Hooi en ongev. 20,000 kg. Voederbieten. R. JOII. KEIJSER, Burg. Schipper fl. J. BRUIN. OP ONDEBZOEK. ■J tm 9 m Het Bestuur van den polder „Waal en Burg" zal op DINSDAG 5 MAART aan staande, 's middags 12 uur, bij inschrijving aanbesteden De stortingen moeten op aanwijs geschie den van het einde van den Nieuwlanderweg tot aan de sluisjes. AUG. C. KEIJSER, Dijkgraaf. ^^^^^^^^^LjLj^OEPER^Secretaris^ zoowel systeem Prof. Liebig als gewoon gebrand, is te de Waal steeds versch verkrijg baar bij 9 Aan den afbraakhandel einde Weverstraat steeds voorradig: in verschillende afmetingen, waarvan een partij 1 X 2Va duims schrootwerk om op te ruimen a 70 ct. per 100 voet. Groote en klei ne kozijns, deuren, roode en blauwe pannen, een partij harde tegels, enz., enz. Verder zware DEUREN van 9 tot 13 voet lang en 4 tot 5 voet breed, geschikt voor tillen en bodems in hokken. Een prachtige collectie EIKEN PALEN kantrechtin verschillende lengte, uitstekend geschikt voor net heiDiDg- werk, hengsels, kruishengsels, muurankers, alles zoo goed als nieuw, s p o t p r ij s. Om op te ruimen een partij Jlijnstutten. Binnenkort in lossing afbraak, een partij draineerbuizen, tegen scherp concurreerende prijzen, waarvoor bestellingen liefst zoo spoedig mogelijk worden ingewacht. Aanbevelend, Vrij naar 't Fransch door A. B. 38 Eensklaps hield hij op, zonder twijfel werd hij getroffen door de zonderlinge uitdrukking van mijn gelaat, want hij her nam op geheel anderen toon, waaruit zoowel verwondering als voldoening scheen te spreken. Wat zie je er toch gelukkig uit Sabine Een vreemde zaakBij deze woorden verdween eensklaps al mijn vroolijkheid, evenals de kaarslicht'oloem, waar de kin deren tegen blazen. Den geheelen avond bleven die woorden van Herbert mij in de ooren klinken. 9 Neen, ik moet het op deze bladen, die toch door niemand anders dan door mij gelezen worden, vermelden, gelukkig ben ik Diet. "Vele vrouwen zouden zonder twijfel mij mijn lot benijden, vrouwen voor wie de adelijke naam en voldoende geld het voornaamste is, ik voor mij had niet zulke hooge wenschen, maar ze waren edeler. Ik had gedroomd van een recht intiem familieleven, met mijn man en zijne moeder, mijn man, godsdienstig, werkzaam, lief hebbend en vroolijk, en zijne moeder een voudig en goed, zooals mijne moeder moet zijn geweestIk zou haar „moeder" hebben willen noemeD, „moeder" die zoo liefelijk klinkende naam had ik haar willen geven, die naam welke helaas nog nimmer over mijn lippen kwam, ik had haar met voortdurende zorg willen omringen en mij willen laten leiden door haar ondervinding in de behandeling van haar zoon. Ik had gerekend dat ons huis open zou staan voor onze vrienden en ook voor de armen Veel werk, veel liefdegaven, veel liefde Want waarvoor zou God ons de kiem Dagelijks aan huis verkrijgbaar en helder witte Ook per vat verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend. Parkstraat. hebben gegeven voor die heerlijke bloem, voor de naastenliefde, als het niet was om die geheel tot ontwikkeling te brengen Tusschen mijn droom en de werkelijkheid is een diepe afgrond! Ik durf het waarlijk bijna niet te beschrijven maar als Her- bert en de markiezin bij mij zijn gevoel ik mij „eenzaam" op Baraannes De plant opgekweekt in de warme kas verlept en verkwijnt door den ijskouden adem van den wind Zoo is het ook met mijIk verkwijn niet lichamelijk, ik sterf niet, maar mijn liefdevolle natuur lijdt verschrikkelijk, omdat zij zich niet vrij kan ontwikkelen. Er is zulk een groot verschil tusschen de onderlinge vertrouwe lijkheid op de villa en de koude etiqette op Barsannes Dat Herbert en de markiezin gedurende hun jaren van beproeving in zichzelven gekeerd waren, begrijp ik, dat is een eigen schap aan trotsche karakters eigeD. In de natuur zien we dat ook, gedurende den storm zoekt mensch en dier een schuilplaats en zwijgt, maar heeft eenmaal de storm uitgewoed, dan steekt elk weder het hoofd omhoog en komt uit zijn schuilplaats te voorschijn. Welnu, de zon schijnt nu weer op Barsannes, omdat het oude kasteel weer langzamerhand tot zijn oude luister terug keert, waarom blijven nu moeder en zoon nog steeds, ondanks hun geluk, zoo ijskoud Is dat nu goed zoo zelden eens te glim lachen, zoo kortaf gebroken te spreken en dan die afgemeten gebaren Misschien Want toen Herbert voor enkele dagen mij een ruikertje viooltjes bracht, de eerste in dit jaar, en ik hem om den hals viel om hem er voor te bedanken, zei de mar kiezin op verre van vriendelijken toon: Bedwing je een weinig, lieve! Mij bedwingenHelaas, dat doe ik iederen dag. Ik zou liever eens met Herbert harre warren, zooals ik deed met André doe natuurlijk niet boos, maar enkel om maar eens samen te redetwistenmaar dat is te burgerlijk, ik bedwing mij dus... Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Weverstraat. Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. Ik zou wel met Herbert willen praten over zijn jeugd, over zijn droomen, over de toekomst, (want ik weet van den notaris dat zijn moeder hem verhinderd heeft een betrekking te kiezen) vooral ook zou ik eens willen onderzoeken of hij nog niet wat al te veel denkt aan miss Eidel Toen we pas getrouwd waren heb ik het eens beproefd, maar aan zijn sterk gefronste wenkbrauwen bemerkte ik maar al te goed, dat ik mij op verboden terrein waagde Ik bedwong mij Wanneer Herbert mij de hand kust op de bevallige wijze aan een grooten heer eigen, dan benijd ik Gerrit en Anna, die een maand geleden trouwden, elkaar dade lijk kusten in tegenwoordigheid van allo aanwezigen. Nu zou ik wel niet zoo als zij aan den openbaren weg elkaar willen kussen maar toch hot moet echter niet deftig zijn en bijgevolg... bedwing ik mij. Ik zou gaarne de raad van Herbert inwinnen over schilderen en muziek, hij is artist, hij heeft veel gezien, veel gehoord, zijn raad zou voor mij veel waarde hebben. Nooit neemt hij eens plaats aan de piano, en toen ik hem kort na ons huwelijk eens vroeg mij eenige wenken te geven bij mijn studies, zei hij. zonder zelfs nog te weten hoe ver ik er mee gevorderd ben ik houd niet van dat loerlingeepel. De Pleyel is dus gesloten gebleven en ik schilder alleen in mijn eigen kamer. Ik moet mij dus ook al weer bedwingen. Door dat bedwingen wordt ik echter bij den dag meer links en stiller. De abt Falhès verklaart, dat het alles van weinig beteekenis is, uitgezonderd het verschil in godsdienst, en later hoopt hij dat ik daar als overwinster uit to voorschijn zal treden, bijgevolg moet ik strijden. Strijden waartegen Herbert is goed en oplettend voor mij, ik kan toch niet van hem eischen dat hij zich voordoet als een babbelaar, als hij inzichzelf gokeerd is, dat hij mijn aquarelion schoon vindt, terwijl hij die van Qiacomeili heelt gezien. Ik gevoel mij in staat te strijden togen Te bevragen bij P. SMIT, Molenstraat, den Burg. Ondergeteekende levert bij vooruit bestelling verschillende soorten Eenige inwoners van Den Helder kunnen U zeggen waar het te vil den is. Indien gij lijdt aan de een of andere jeukiDg der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aam beien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlich ting. Een aantal in woners van Den Helder hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Zij spreken er over. Lees dit Mejuffrouw A. Smit, wonende Vijzelstraat 70 te Den Helder, meldt onsSedert vier jaar ben ik aangedaan geweest met bloe dende aambeien. Deze bezorgden mij een verschrikkelijken last en pijn en olscdoon ik gedurende langen tijd daarvoor onder behandeling geweest ben, kon men mij naar het scheen er niet vanaf helpeD. Toen ik met uw Fosters Zalf begon, kon ik dadelijk beterschap waarnemen. De pijn verdween, evenals de jeuking en nadat ik Uw voortreffelijke Zalf gedurende veertien dagen geregeld had aangewend was ik ge heel van dit ellendig ongemak verlost. 16 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft dezelfde die Mejuffrouw Smit gehad heeft. Wij waarschuwen tegen na maak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg ver krijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, dro gist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. een vijand dien ik kan „zien,"tegen de onzinnige trotschheid der markiezin b. v., maar niet tegen zaken die zoo verborgen zijn dat ik ze niet goed kan begrijpen. Ik gevoel mij in staat nog eens een antwoord te geven aan mijn schoonmoeder zooals ik dit eergister deed, toen ze wat al te veel afgaf op den burgerstand. Als gevolg van dat antwoord, zei zij: „De natuur vergist zich, lieve, toen hij meende dat ge zeer zachtzinnig van aard waart." In werkelijkheid ben ik wel zachtaardig, maar nooit kruiperig of plat. Ik gevoel mij niet in staat Herbert ook maar een enkele keer te vragen, bij mij thuis te blijven, inplaats van op de jacht te gaan, ik zou hem 100 kussen kunnen geven maar gevoel mij niet in staat hem ook maar een enkele kus af te bedelen. Mijn echtgenoot heeft waarlijk uitstekende eigenschappen, maar die moesten nog verder worden ontwikkeld, hetgeen echter niet geschiedt. Hoe kan een man er in toestemmen, zelfs al is het om zijn moeder geuoegen te doen, om zijn geheelo loven zoo werke loos te blijven 1 Het leger, de rechtbank, de pers, ja waar al niet zon Herbert met zijn uitstekend verstand en zijn welbespraakt heid het ver kunnen brengen I En door zijn degen, zijn woord of pen, zou hij nuttig zijn voor do maatschappij. Als het waar is dat ieder op deze aarde eene zendiDg te vervullen heeft, kan ik mij niet voorstellen dat die van Herbert alleen hierin zou bestaan dat hij de velden moet doorkruisen om een enkel patrijrje of haasje te bemachtigen, of dagen lang aan den oever van de rivier moet zitten, op hoop van een onschuldig vischje te verschalken. Voor zulke bezigheden be- booft men toch waarlijk niet zoo geleerd te zijn, dat kan de domsto knaap mogelijk goed of nog beter. Hier eenige jaren op het land te blijven dat zou nog kunneD, als hij dan ook moor belangstelling toonde in den landbouw en de veeteelt 1 Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE HO. iJ Toxel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4