Handel in Behangselpapier. Behangselpapier. H. H. Gebruikers AARDAPPELEN. Gratisaaniedereen in uitsluitend 1ste soort Geëmailleerd. EEN ONMISBAAR TIJDSCHRIFT OPSLAG SPEK KLOMPEN. HOUTWAREN, DAKPANNEN. M. WIERINGA, ffpdÊtf ADELBERT II, dat hij een winkel heeft geopend Voorts nog alle soorten Borstelwerk. GOEDKOOPSTE ADRES J. LEEN, Burg-Texel. FEUILLETON. Markiezin Sabine En een groote partij GRONDVERF HOUTWAREN, LEVERWORST 20 cent per pond. C. VISSER, Slager. PUIKE FRIESCHE AARDAPPELEN, Burg.P. PLAATSMAN. Gebr. SMIT. J. LEEN, Bnrg-Texel. Rij n dakpannen. HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, de donkerbruine Stamboekhengst P. DIJKSEN, P. DALMEIJER, J. JAC. RA33. steeds voorradig. Schipper fl. J. BRUIN. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, Altijd welkom te den Helder. TER DEKKING BESCHIKBAAR fV van de afd. Texel der Holl. Alaatscli. van Landbouw. DEKGELD f 10, waarvan f 5 bij den eersten sprong te voldoen en f 5 na geble ken drachtig zijn der merrie. De Hengst wordt gestald door den Heer P. KIKKERT Jaczn., in de Weezenboet aan den Schilderweg. HET BESTUUR. De ondergeteekende bericht aan de geachte ingezetenen van Texel in de Nienwstraat op de Hollebol, aan den Burg, Voorts ioie soorten IJZERWAREN, als Graven, Schoppen, Vorken, Tobbes, Em mers, Hamers, Nijptangen en Zagen. Verschillende soorten Krammen, Geëmail leerde Waschketels met fornuis. Ook voorhanden een groote partij punt- draad, glad heiningdraad en een groote partij Spijkers in verschillende afmetingen en asphalt, enz., enz. A.s. Maandag wachtende een partij Zondagsmorgens na 10 uur gesloten. Minzaam aanbevelend, voorheen Rietdekker. gs^ogwDit vak wordt thans uitgeoefond door mijn zoon. van bereide verven in alle kleuren, venster- en spiegelglas, lakken en vernissen, olie, terpetijn, wrjjfwas, enz. En tot opruimen van de restanten grijze grondverf is weder gereedgemaakt tot ver koop. Profiteert van de gelegenheid, daar (leze verf zeer sterk is, heeft groote weer stand tegen den buitenlucht, is sterker als in den handel de fabrieksverven. 5 pond f 1,00. Vrij naar 't Fransch door A. B. 44 Dikwerf vraag ik mijzelf af „Zal ik nu nog meer onder cencuur komen Zal ik mij nog meer moeten be dwingen P Zal ik dan nog meer worden gedwongen om met afgemeten pasjes te loopen en glimlachend of ik het meen of niet, op zijn Engelsch iemand de hand te drukken of op SpaaoBche wijze de hand te kussen het is mij alsof ik in een harnas gesloten ben evenals de voorvaderen van Herbert waren. En „de Barsannes" kan ongetwijfeld ongestraft in zoo'n harnas zitten, in werke lijkheid of figuurlijk gesproken. Sabine Gueldry helaas is daarvoor te vrij opgevoed, ze zou er in verstikken. Zou het mogelijk zijn dat mijnheer de Savigné beter dien toestand begrijpt dan zijn zuster en zijn neef Dat is al zeer onwaarschijnlijkDaarom boezemt zijn komst mij zulk een groote vrees in. Sedert gister is h(j hier. Het is een knappe man van 60 jaar oud, met sneeuw witte haren, hij lijkt van uiterlijk wel iets op de markiezin, maar deze mist die wel willende trek in haar gelaat en ook zijn stem is ernstig maar goedig, hij is zeer eenvoudig in den omgang. Ik geloof, dat ik van hem al gaan houden, ofschoon hij mij wel een beetje beschroomd doet zijn, doordat hij voortdurend onderzoekend naar mij ziet. Ik ben hem dankbaar voor zijne toegevendheid, want bij zijn aankomst heb ik mij zeker wel wat dwaas aangesteld. Toen hij uit het rijtuig stapte trok hij mij naar zich toe om mij te omhelzen, en ik heb toen gemompeld „goeden dag mijn heer-" Eerst moest hij daarom lachen, doch vervolgens tikte hij mij tegen den wang en zei bij vriendelijk is Het Nieuwe Modeblad voor ieder die op de hoogte wil blijven van hetgeen de mode voorschrijft. Het bevat practische raadgeviugen voor wie de mode niet wil verwaarloozen en toch geen grooto kosten maken. Het Patronenblad en duidelijke bijschrif ten maken 't voor ieder mogelijk, het model zijner keuze zelf uit te voeren. Het blad verschijnt twee malen per maand en is om zijn omvang en beteekenis van alle bladen het goedkoopste. Prijs 55 ct. per drie maanden, franco per post 80 ct. Het biedt een schat van modellen, ook van handwerken. Men abonneert zich bij de uitgevers van deze courant. Ontvangen een ruime keuze Lage prijzen. Stalen op aanvraag. voor schuren, stekken, enz., van restanten a 5 pond f 1. Aanbevelend, Burg. Huis- en Rijtuigschilder, Aan den afbraakhandel einde "Weverstraat steeds voorradig: in verschillende afmetingen, waarvan een partij 1 X 2 Vs duims schroot werk om op te ruimen a 70 ct. per 100 voet. Groote en klei ne kozijns, deuren, roode en blauwe pannen, een partij harde tegels, enz., enz. Verder zware DEUREN van 9 tot 13 voet lang en 4 tot 5 voet breed, geschikt voor tillen en bodems in bokken. Een prachtige collectie EIKEN PALEN kantrecht in verschillende lengte, uitstekend geschikt voor net heining- werk, hengsels, kruishengsels, muurankers, alles zoo goed als nieuw, spotprijs. Om op te ruimen een partij Mijnstntten. Binnenkort in lossing afbraak, eenpartij draineerbuizen, tegen scherp concurreerende prijzen, waarvoor bestellingen liefst zoo spoedig mogelijk worden ingewacht. Aanbevelend, Ik moest nu eigenlijk ook antwoorden goeden dag „mevrouw", maar ik yind wel zoo goed te zeggengoeden dag „nicht." Ik heb dat zoo goed begrepen, dat nu het woord „oom" mij al zonder eenige aarzeling over de lippen komt. O, als hij wist dat mevrouw de Barsannes mij nooit „dochter" heeft genoemd en nooit van mij verlangd heeft haar „moeder" te noemen, dan zou hij begrijpen waarom ik hem niet dadelijk als „oom" aansprak. lederen avond val ik in slaap zonder gelegenheid gehad te hebben iets op te schrijven. Oom Fabius gaat door met mij voortdurend gade te slaan, een ware rechter van instructie. Eenige oogenblikken heb ik maar vrij, laat ik nu gauw opschrijven wat er in de afgeloopen 14 dagen vermeldenswaards plaats had. In het dorp heerscht de mazelen epide misch. Al de kinderen zijn er door aange tast. Arme kleinen!... Enkelen van hun worden goed verzorgd, doch voor het meerendeel is do oppassing zeer gering, men heeft het veel te druk op het land om thuis te kuDnen blijven voor de kin deren, en „mevrouw Sabine" boe goed willig ook, kan onmogelijk overal voor zorgen. Sterfgevallen zijn er zeer weinig... En dat nog wel bij een toestand als deze Een week geleden vond fk zelfs den kleinen Bodewijk Janton naast zijn broer op den drempel van het huis in den tocht zitten, terwijl zijn gelaat byna niet te kennen was van do mazelen. Hij gevoelde zich echter zeker goed want hij at een appel, die drommelsche jongen Een stadskind stierf, maar hij loopt nu reeds weder door het land, en ziet er even gezond uit als voorheen. De missen met muziek zijn zeer in trek. Velen willen meedoen aan den zang. Allen worden toegelaten. Op het kasteel worden de namiddagen gebruikt voor het maken van uitstapjes. met één cent per pond. Dus bij de vijf en tien pond 33 cent per pond a contant, franco over geheel Texel. Aanbevelend, Ontvangen een groote partij eerste soort waaronder gescb. en gepl. deelen, 1 X 9, 1 X 8, 3/.t X 8; bezaagd 1 X H. 1 X 10. 1 X 9. 1 X 8, 1 X 7, en Schrooten vanaf' f' 1.55 de honderd voet. leveren kan niemand, maar voor een kleine winst de uitgezochte Behangselpapieren, Randen en Hoekstukken van 1907 levert Ondergeteekende levert bij vooruit bestelling verschillende soorten Weverstraat. Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. Oom Fabius kent hier de streek niet en houdt bovendien van het landleven, twee redenen dns om hem de omstreken te toonen, die wemelen van schoone plekjes en schilderachtige ruïnes. Ik zou die tochtjes verrukkelijk vinden ook al deden we die maar gewoon met ons eigen huis houden, en hoeveel te grooter moest mijn genot dan wel zijn nu mijn broeder André ook bijna ieder keer mee wordt gevraagd J maar de markiezin voegt er ook bijna iederen dag de Briges bij, en de tegen woordigheid van de schoone Ondine ont neemt mij elk plezier. Zij is nu uiterst eenvoudig, ze gebruikt geen blanketsel of anderzins meer om zich te schilderen, geen muscus of heliotroop, terwijl zij zich zelfs niet meer rijgt en haar kleeren zijn nu ook stemmig, geen schreeu wende kleuren meer. De verandering komt mij te plotseling voor om waarlijk gemeend te zijn en van langen duur. De tweede Ondine jaagt mij nog meer schrik aan dan de eerste. André spotte eerst met haar, doch zou zij hem thans niet in haar kunstig gespannen netten vangen PIk waak over hem maar somtijds treedt de vijand ondanks alle voorzorgen toch nog ongemerkt de vesting binnen. God geve, dat André aan de bekoring van de Sirene weerstand kan bieden. Als hij in haar strikken verward raakte, zou dit het ongeluk zijn voor hem niet alleen, maar ook voor vader en onze werklieden, en ik geloof helaas ook voor Martha. Zonder het te willen bekennen houdt zij zielsveel van den speelmakker uit haar jeugd, en een hart als het hare bemint maar eens. Iederen avond bijeenkomst op het kasteel, onze dokter, onze notaris, André en vader zijn genoodigd voor den geheelen tijd dat mijnheer de Savigné hier is. Behalve die gewone gasten worden geregeld genoodigd de Briges, de kolonel „de vriend van Sabine", zooals oom Fabius dikwijls lachend zegt, eu mejuffrouw de Tournemière, die als ze up het kasteel komt, een eeuigzins lichter rouwkleed aan doet. Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen metbo- langstelliog het volgend borichrje vau eeu Nieuwediepscbe lezen. He zul «veneens voor velen onzer een waarde ol nieuws zijn. Mej. do Wed. Verschoor, wonende Graven straat 21 te den Helder, meldt ons Sedert geruimen tijd ben ik onophoudelijk lijdende geweest aan vreeeelijke, stekende pijn in de zijden. De pijn werd nog erger, waaneer ik veel liep of lang rechtop stond. Men zeide mij dat dit ontstond uit een nier aandoening. Gedurig kreeg ik plotseling dui zelingen waarbij mij alles voor de oogen draaide. Eén keer ben ik zelfs hierdoor van de trappen gevallen. Zonder de minste aan leiding bekwam ik zweetingen, die door ril lingen en.huiveringen gevolgd werden. Mijn urine was onnatuurlijk dik en liet veel be zinksel na. ik was bang dat zich nog meer complicaties zouden voordoen en de gedachte dat ik niet zou genezen, maakte mij zeer mismoedig. Toen ik overal zulke gunstige berichten omtrcat Foster's Rugpijn Nieren Pillen hoorde, liet ik dadelijk een doosje ha len die ik nauwkeurig volgens de gebruiks aanwijzing innam. Ik beu zeer dankbaar voor uw voortreffelijke Pillen, welke mij iu acht dagen radicaal genezen hebben en die ik gaarne aan eventueele lijders zal aan bevelen. 24 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. De bovenstaande verklaring, zoo eenvou dig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, overvloedige urineloozing, bezinksel der urine, rugpiju veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontsteking enz. en al de ziekten daaruit voortvloeiend, zoo als suikerziekte, verlies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed, enz. Vermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste ver schijnselen de kiemen dood, welke zich voor doen. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej uffr. Verschoor gehad heeft. Wij waar- schnwen tegen namaak en maken kooperser op attent dat op iedere doos de hancfteeke- niug van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed.P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. We zijn nu al weer op een beteren voet met elkaar. Het bewijs daarvan is dat ik belast ben met het zoeken van een plaats vervanger van Emile. Een plaatsvervanger En ja, een die zooveel mogelijk gelijkt op de overledene, (een afschuwelijk beest tusschen 2 haakjes) en die ook, dat spreekt van zelf, „Emile" zal heeten Bij den bakker heb ik in een nest jonge katten naar ik meen het evenbeeld van den zoozeer beminde en diep betreurde gevonden 1 Maar ik zal nog wei een goede maand moeten wachten voor er eene voorstelling naar den eisch bjj mej uffr. de Tournemière kan plaats hebben, want het droevige gemiauw van de aanstaande Emile beteekent zonder twijfelheb mede lijden met mij en laat mij nog wat bij moeder. En ik heb het diertje er gelaten De avondjes op Barsannes zijn alle onge veer gelijk, iederen avond wordt ei „ge- whist." Wat plezier men er nu in kan vinden maar voortdurend met fiches en kaarten te werpen, begrijp ik werkelijk niet. Het spel laat mij geheel koud. Dat ik op dio wijze al een zeer slechte speelster ben behoeft zeker geen betoog, on wonder is het zeker niet, dat ik meermalen de markiozin hoor zeggen op haar gewonen gebiedenden toon Uw beurt, Sabine. Let dan toch op lieve Helaas, gedurende enkele minuten let ik dan weer op, om daarna opnieuw met mijn gedachten elders te verwijlen geregeld heb ik natuurlijk slechte knarten ook. Eergister was er diner op de villa. Voor de eerste maal na mijn huwelijk. Mevr. de Barsannes heeft zich verwaardigd do uitcoodiging van vader aan te nemen 1 Een eer van beteekenis, die zeker met duidelijke letters in de annalen der Gueldry's zal worden geplaatstAls de Gueldry's er ten minste annalen op nahouden. {Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGKVRLG Jt DJi JfcLOüD Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4