IJsklub „Eierland" PUSCI1ST gr een flinke Jongen. Frambozen Jam 25 Ct. per pond, diverse Jams in flacons. Gemeenteraad van Texel. INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENTIËN. Belangrijke Houtyeiling. Eene aanzienlijke partij Afbraak, Belangrijke Rij wielen-verkooping Dames- en Heeren RIJWIELEN. VERGADERING (ter oprichting,) Verkooping Strandgoederen. Rijwielyereeniging fijne vette KOEIEN. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een schrijven van den Heer Dikkers, voorkomende in uw blad van Donderdag 21 Maart 1.1., neem ik de vrijheid, beleefd nog eenmaal uw gastvrij heid in te roepen. Wanneer de Heer Dikkers meent door zijn ingez. stuk me behoorlijk te hebben afgemaakt, ben ik zoo vrij te veronder stellen dat de lezers van uw blad niet ook zoo naif zjjn, doch wel tusschen de regels door hebben gelezen hoe de Heer D. er zich tracht uit te draaien. De Heer Dikkers manoeuvreert heel handig met „dan" en „misschien." al of niet naar waarheid in verband gebracht met door den Heer Keesom gedane, in ieder geval niet officieele mededeelingen. Doch mijnheer Dikkers, desondanks blijven uw» lieflijke woorden nog even ver beneden het peil van uwe qualiteiten, en blijft bij mij de overtuiging gevestigd, dat dergelijke uitlatingen, waarop we trouwens niet ten eerste male werden onthaald, U niet wer den ingegeven door Uw hoog opgegeven sympathie voor Eierland. Wat betreft de belangen van den polder Eierland bij beharding weg Oudeschild— Waal, en door U bijgehaalde Bteiger in het Noordenalsmede alle voorkomende be langrijke zaken Eierland betreffende, dezel- ven worden behandeld, en besluiten (hetzij negatief of positief) worden dienaangaande genomen in de vergaderingen van inge landen van dien polder. Be (ver) oordeelingen van die besluiten door derden, in den regel gebaseerd o hooren zeggen, en zonder eenigBzins vo doende kennis van de ware toestanden en verhoudingen van Eierland, ook op finan cieel gebied, brengen me steeds voor den geest de vergelijking van den balken den splinter. Uwe insinuatie betreffend uw Notarisambt zoowel als uw advies over mijne kinderen (kleine woorden van den Heer Dikkers) liggen beneden mijn begrip. Dat ik bij eene eventueele verkiezing zoo vrij mag wezen den Heer Dikkers al Met dank, mijnheer de redacteur, voor de plaatsing, verblijf ik Hoogachtend, R. Joh. KEIJSER. Texel, 23 Maart 1907. Zondag 24 Maart 1907 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uui Ds. Schroder (Bevestiging en doop van nieuwe leden) (Maandel. Collecte) Waal. Vm. 10 uur. ds, Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. (Bevestiging nieuwe leden) Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser (Voorbereiding H. Avondmaal) Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kramer. (Bevestiging der nieuw leden) 's Avonds 7 uur ds. Kramer. (Avondmaal) Cocksdorp. Voorm. 10 uur de hr. Muller, Cand. tot de H. D. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus Den Hoorn. Vm. 10 uur ds Scherpenhuysen (Doop) Leiden, 22 Maart. Ter markt werden heden aangevoerd 8 Stieren f 170,— a f 250,—: 301 Kalf- en Melkkoeien f 148 a i 325; 170 Varekoeien f 78 a f 237; 317 Vette Ossen en Koeien 1 158a 1355; 32 Kalveren (vette) f 73 af 110; 227 Kalveren (magere) f 3,a 18, Graskalveren fa f Lammeren f a f 764 Schapen (weide) f 20 a 1 27; 849 Magere Varkens f 17,a f 49, Vette Varkens fa ot. perK.G^ 403 Biggen f7,Af 14,—; Schagen, 21 Maart. Aangevoerd: 4 Paarden 1 100,a f 180,—; Veulens! f a 1 5 Geldekoeien f 140 a 1 190; 4 Vette Koeien 1 150 a 1250; 30 Kallkoeien 1 160,a f 240 150 Nuchtere Kalveren f 7 af 19,00; 513 Overhouders f 21,00 a 1 39, 8chapen (vette) f a I lammeren f f h. stug. 20 VarkenB f 15,— a f 16; 29 Vette Varkens 44 a 49 cent per kg. 40 Biggen f 8 a f 13. Boter 1 1,00 a f 1,10 per K.G. Kipeieren 1 3,00 a f 3.50 per 100; POSTER IJ EN. De Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat van af heden aan alle postinrichtingen, zoolang de voorraad strekt, verkrijgbaar zijn postzegels uit gegeven ter gelegenheid derde Ruyters feesten. Bijzondere postzegels van 1 en 27» cent welke alleen geldig zyn in het Binnenland tot en met 31 Mei daaraan volgende te middernacht. De Directeur voornoemd, VAN 'THOF. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 16 Maart tot en met 22 Maart 1907 ONDERTROUWD: Herbertus Pieter Kievit (Eierland) en Catrina Hendrika Outhuijs (Oosterend) GETROUWD Joban Roeper enGuurtje Dalmeijer (Oost), Arie Langeveld en Renetta Afina Bakker (Koogerveld). GEBORENGrietje, d. v. Cornelis Dijt en G. H. P. Brans (den Burg), Jacob z. v. Cornelis Hin en Anna Cornelia Witte (Zuid-Haffel), Petronella Johanna d. v. Cornelis Kuip en Anna Cornelia Witte (de Koog.) OVERLEDENMarinus Bakker, oud 81 jaren geh. m. Jannetje van der Linden (EierlaDd), Willem Bakker, oud 61 jaren, ongeb.(Nieuweschild),Hen IrikBogaard, oud 91 jaren, geh. m. Jannetje van Heerwaarde (Zevenbuizen.) Getrouwd: JOH. ROEPER Ni. G. DALMEIJER. die bij deze, ook namens familie, hunnen dank betuigen voor de blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Oost, 31 Maart 1907. Heden overleed zacht en kalm mijne geliefde Ecbtgenoote, HERMINA MANNINGS, in den ouderdom van 52 jaar en 6 maanden. J. VISMAN en kinderen. Oudeschild, 23 Maart 1907. Deurwaarder C. DE WIJN te Texel, zal, op Dinsdag 26 Maart 1907, 's morgeus 10 uro, op het Haventerrein te Oudeschild op Texel, ten verzoeke Aan den heer A. H. Verburg te Amsterdam, publiek verkoopen: bestaande uit: Eiken Balken, Binten van 8 tot 10 Meters lang, Platen van 4 bij 8, lang 10 Meters, Ribhont 10 bij 20 c.M., zware en lichte grenen Balken, Vloer-, Schot- en Kapdeelen Schotten, Riggels, Latten, Battings, Kruiplanken, Kast- en Kamerdeuren (met en zonder kozijns), LambriseeriDgen, Hekken. Brandhout. Voorts: 10,000 Dakpanaen, een groote partij marmeren Vloertegels en hetgeen meer zal worden aangeboden. Alles afkomstig van het kasteel Zomer zorg en van de opgeheven houtkooperij van den Heer Grinnep te Amsterdam. Deurwaarder C. DE WIJN is voornemens ten verzoeke van zijn prin- oipaal, den Importeur WILH. WEBER, publiek te verkoopen Een groote partij fraaie, soliede late klasse Op WOENSDAG 27 MAART 1907, des namiddags 3 uur en des avonds 8 uur, in het Hotel TEXEL te Texel. Bezichtiging der Rijwielen op den verkoop- dag, 's morgens van 10 uur tot 's middags 3 uur, op welke uren de Rijwielen beredeu en in alle onderdeelen onderzocht kunneu worden. De verkoop geschiedt a contant. te de Cocksdorp, op Woensdag 27 Maart a.s. des avonds half 8 in het lokaal van den heer J. Buijb. H. VISSER. De BURGEMEESTER van Texel zal op Dinsdag 2 April 1907, 's morgens 107a uur in het Logement ,de Oranjeboom" te den Burg publiek verkoopen een partij Battings, balken delen, planken, platen, schroten, mijnstutten, stukken rond hout, 1 vat hars, Va ton teer, 2 sloepen en hetgeen meer zai worden aangeboden. Alles behoorlijk verkaveld liggende op verschillende plaatsen bij de Strandvonders. Catalogussen zijn te bekomen ter Secre- terie vanaf 28 Maart 1907, tegen betaling van f 0.25 per stuk. te Texel. Heeren- en Dameswielrijders (sters) worden beleefd doch dringend uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering, te houden op ZATERDAG 23 MAART 1907, 's avonds 77a uur in het Horel „de Linde boom" te den Burgter bespreking van het oprichten eener Rijwielverceniging Den Burg, 20 Maart 1907. Het voorloopig Comité. De ondergeteekenden slachten voor Pasehen 2 le kwaliteit Aanbovolend, Gebrs. PEREBOOM. verder Aanbevelend, P. KIEL. Door aanstaand vertrek van een der gezellen naar een andere werkplaats vragen Langeveld-d& de Rooij aan hunne Drukkerij Woensdag 20 Maart 1907. voorin, half II. OO Voorz. de heer HiddiDgh, Burgemeester; Tegenwoordig de heeren Keijser, Dikkers. Ko ning, Bakker, Mets, Lap, Over, Langeveld, Zijm en Dros. Secretaris de heer ftaibing. Na opening der vergadering worden de notulen der vonge vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarop wordt op voorstel van den Voorz. nog besloten als punt 6 op de agenda te plaatsen Aangaan tijdelijke geldleening a hoogstens f 6000. I Mededeelingen. Ingekomen stukken. Ingekomen was Een schrijven van mej. G. Dninker behelzende het bericht dat zij hare benoeming tot onderwij zeres in vak k te den Hoorn aanvaard. Een adhae3ie-adres van de afd. Eierland der H. M. v. L. aan het verzoek der afd. Texel om steun ter verkrijgen der algem vergaderingalhier. Een missive van het Hoofdbestuur der Politie- bond bevattende het verzoek om fin. steun voor het afnemen van examens. De twee eerstgen. ingek. stukken werden voor kennisgeving aangenomen, en het 3e wordt in handen gesteld van B, en W. om preadvies. II Benoeming tijdelijk gemeente-ontuanger Voorgesteld werden de heeren J. S. Dijt en Arn. Langeveld. Nadat door den heer Langeveld is gevraagd, of bij benoeming van eerstgenoemde ook aile boeken en bescheiden naar diens woning zullen worden vervoerd, of ten raadhuize zullen blijven zooals thans en de voorz. daarop heeft geantwoord dat die benoeming een zuiver formaliteit is en alleen waarneer er stukken geteekend moeten worden door den ontvanger zelf, de heer Dijt dan even ter secretarie zal moeten verschijnen, werd de heer Dijt met algem. stemmen benoemd. De heer Dijt verscheen daarop in de raadzaal en legde in handen van den voorz. de vereischte eeden af. III Ontslagaanurageonderwijzer T. Roeper. B. en W. stellen voor dat verzoek eervol te verleenen en aangezien door adressant om gezond heidsredenen ontslag wordt gevraagd en zijn pensioen ongeveer slechts f 300 zal bedragen, terwijl adressant onbemiddeld is, hem een jaar lij ksche toelage te geven van f 150 evenals zijn ontslag in te gaan op 1 April a.s. De Keer Bakker merkt op dat adressant nu wel wegens gezondheidsredenen ontslag vraagt, doch dat hij nog best lang kon leven. Spr. zou willen dat de gemeente wanneer hij nu weer zoo gezond mocht worden dat hij f 150 of meer 's jaars er bij macht verdienen, niet meer verplicht zou zijn die t-oelage te geven. De heer Over zegt: De heer Bakker is buiten lid en kent blijkbaar den toestand niet, er zijn nog andere redenen, ook al wordt adressant weder gezond dan nog zou het gewenscht zijn het ontslag op die wijze te verleenen. De neer Bakker vraagt welke onbekend» rede nen er dan zijn, waarop de heer Over opmerkt, dat het is ter wille van het onderwijs. De heer Bakker is blijkbaar nog niet voldoende overtuigd en herhaalde dat hij de toelage voor waardelijk zon willen verstrekken. De heer Dikkers zegt dat het van algemeene bekendheid is dat het onderwijs in de laatste jaren verbazend veel heeft geleden door deze bijna geregelde ongesteldheid als anderzins van den heer R. Meermalen was het zelfs bij B en W. een punt van overweging geweest om nog maar een onderwijzer extra aan te stellen. Ein delijk nu hebben we de medewerking van den heer E. gekregen, ofschoon hij nog jaren het traktement van f 900 zou kunnen behouden. Stel dat R. weer beter wordt en er b.v. nog f 300 's jaars bij verdiende dan heeft hij nog maar f 750 en geen f 900 en het onderwijs lijdt niet door zijn aanblijven. Als wij nu die toelage voorwaardelijk zouden willen geven, zouden we eerst nog met hem moeten overleggen en we hadden aan alle kans dat bij zijn verzoek om ontslag introk. De heer Dros merkt op dat het onderwijs er door gebaat wordt en de gemeente er door ver licht. De heer Bakker wenscht aanhouding, waarop de voorz. antwoordt dat dit groote vertraging zou geven. De heer Langeveld richt tot Bakker het verzoek zijn voorstel in te trekken, aangezien de adressant anders beslist geen ontslag zal vragen, omdat het nu al veel moeite heeft gekost hem zoo ver te brengen; deze is daartoe met genegen. De heer Over vraagt wie dan zou moeten con troleeren of en wat R. er bij verdient, terwül de heer Dros opmerkte dat hij wel verplicht zal zijn er nog ieta bij te verdienen De beer Bakker zegt wel in te zien dat zijn voorstel zal worden verworpen, doch trekt het niet in, zoodat het in stemming wordt gebracht. Voor stemden alleen de heer Lap en de voorsteller. Het preadvies van B W, in stemming ge bracht, wordt daarop aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Bakker en Lap. De heer Langeveld brengt een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt om hel zoo ver te krijgen en vraag; of reeds een oproeping werd gedaan voor een andere onderwijzer waarop de voorzitter een bevestigend antwoord geeft. IV Rekening Waalderweg 1906. Wordt goedgekeurd. Het aandeel der gemeente zal bedragen f 500, V Wijziging Politieuerordening. De voorz. zegt dat B W voorstellen dit punt aan te houden. De heer Dikkers meent dat dit besluit niet definitief is genomen en vraagt of het wel gepast is om ter wille van de afwezig heid van een raadslid een punt aan te houden. De heer Keijser meent van wel. De beer Over vraagt welk artikel gewijzigd moet worden, waarop de voorz. antwoordt aat B en W artikel 123 omtrent zware vrachten op de wegen Weder in den vroegeren vorm terug wen- schen, en wel naar aanleiding van het verschrik kelijk vernielen der wegen door de zware vrachten die over de wegen worden vervoerd. Speciaal wordt van den heer Keesom een oordeel verwacht. De heer Langeveld stelt voor punt V wel uit te stellen. Dit voorstel in stemming gebracht wordt aan- enomen met 7 tegen 3 stemmen, die van de eeien Bakker, Dikkers en Koning. De heer Keijser zou wel wenschen dat er nu vanwege B W het verzoek werd «eriebt om De heer Langeveld zou wenschen dat voor het vervoer van zware vrachten ook breedere wielen werden geëischt. Spr. wijst op de petroleumwa- gen, die zeker, met inbegrip der olie, enz., wel 2500 kg. weegt, doch breede vellingen heeft. De Voorz. zegt overweging toe. VI Aangaan tijdelijke geldleening uan hoog stens f 6000,-. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld worden B W gemachtigd tot het aangaan van die leening voor hoogstens 12 maanden. Bij de rondvraag die thans volgde, betoogt de heer Zij in het wenschelijke van een ijzer hek bij den afrit aan het Westeinde te Oudeschild. Volgens spr. geraken voertuigen daar meerma len van den rechten weg. De heer Keijser antwoordt dat dit rijkswerk is en men zich dus daarheen zou moeten wenden ter verkrijging van dat hek. De heer Langeveld zegt dat hij de vorige zit ting van den Raad, waarin het rapport over de «Kampioen// werd voorgelezen, niet heeft kunnen bijwonen, dat hij echter dat rapport heeft gelezen en het van dien aard acht dat het zeker niet onnoodig zou zijn, indien vanwege den Raad werd aangedrongen op een betere en meer solide boot. De heer Mets verklaart dat de boot goed is en hij er zoo noodig wel mede naar Engeland durfde varen, waarop de heer Langeveld opmerkt dat dit dan zeker met mooi weer gebeuren moest en er geen wrakhout in zee moest drijven, om dat volgens het rapport de huid te dun is. De heer Mets repliceert dat, naar hij meent, zij die er geregeld mede varen, wel weten hoe de boot is, waarop de heer Over opmerkt, dat er in 't rapport staat, dat hij gebruikt kan worden voor de zomercampagne, dus bij mooi weer. De Voorz. zegt de «Kampioen// dus wel ge schikt is, terwijl de heer Over nog in overweging geeft, ook een onderzoek te doen instellen naar de //Ada//. Hierna sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Den heeren Uitgevers der Texelsche Courant. We krijgen nog meer harden wind wantHeer Zijm raakt aan het dichten Hij is meer voor eene zalving dan voor een rooijen neus en daarom zal ik hem er eene toedienen, wannedr het pas geeft, ik meen eene zalving Met dien handschoen had ik het v o o i d e e 1 op het oog door den verkoop van terrein en als onmiddellijk gevolg daarvan de f 750 die nu benaderd kunnen worden, als bijdrage in de bestratingeene bijdrage, door den Raad in een onbewaakt oogenbiik den heer Dikkers toegezegd een toezegging die geen zin heeft, omdat aan alle kanten van den Burg goed en goedkoop bouwterrein is te verkrijgen. De heer Dikkers spreekt wel van Staten, maar niet van Rijk cn Provincie, hij houdt een slag om den elleboog,ik heb alleen willen doen uitschijnen hoe onredelijk het is van andere polders bijdragen te vergen, terwijl het bedrag van f 27,500, door Rijk, Provincie en Gemeente voor beharding beschikbaar gesteld, uitsluitend ten bate der 30 Polders zal worden aangewend. Dat steigertje aan Oost pakt niet, want de Eijerlanders doorzien het spel, de kaarten zijn te doorzichtig. Ik ben voor de concessie van het luebtgas, maar tegen den langen termijn en tegen de wijze waarop ze in den Gemeenteraad is behandeld. Het deed mij genoegen te vernemen dat het billijk verzoek van den heer T. Roeper is inge willigd het is niets te veel, die pleister op de wonde. Mijn vriendelijke groeten en mijn dank voor de plaatsing. D. W.CONINCK WESTENBERG. Texel, 22 Maart 1907. EN te Texel, VsvlLnnta

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 2