Pionier-Margarine Sigaren Superphosphaat, ALBADA ALBADA VOORAAN. Schoonheid Wat een vader van zijn zoon vertelt. LIJN2AADK0EKEU R ij n dakpanne n, DAKPANNEN. De buitengewone goede eigenschappen van ALB AD A maken de toezegging van premies onnoodig Het voordeel, in het gebruik van ALBADA, bestaat uit geren prijs en betere dan ieder ander merk, daarom blijft: Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn.. den Burg. WESSAMEN LAAK WORMERVEER. BESLIST HET BESTE ADRES Heeren- en Damesrijwielen IJ. KOPPEN. Verkrijgbaar bij A, DROS Albzn. Streng verboden Dr os 4 Co PRIMA A. DROS Aibz. SCKILDERSKNECHT of HALFWAS, De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo Stokpaardj es-Lelienmelkzeep Merk „W. L.", JOH. W- ZIJM, Spoorstr. 91, Helder. is van uitstekende kwaliteit, kost 45 cent per pond, geeft prachtige cadeaux en is voor Oosterend en omstreken verkrijgbaar bij eieren te zoeken op het perceel, ge naamd „DE BOL" gelegen in den polder het Noorden op Texel. Dagelijks aan de pakhuizen te Oudeschild en de Cocksdorp ver krijgbaar tot concurreerende p r ij z e n. bij 10 p. 38 ot. p.p. 5 39 40 Schipper fl. J. BRUIN. Prijs per flacon, f 1,-, f 2en f 3,50 Centraal-Depót L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat II, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Mej. 3. JZoeper, Jsurg op Jexel. Kalkfabrieken. Stoomtrasmolen. Steenkooperij. Handel in Bouwmaterialen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere ïïurwt uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. 3 et. 87a VOOR IS BIJ Tevens het beste en goedkoopste adres voor Onderdeelen, Emailleeren en Vernikkelou. Concurrentie beslist onmogelijk. Amsterdamscke Bank Mona Havanna Uitschot) Modern m Flor de Java ALLE PRIMA DROOG. Deze merken zijn zeer aan te bevelen. De toegang tot het perceel, genaamd de Bol is alleen geoorloofd aan hen, die voor zien zijn van een schriftelijk bewijs van toeganggeteekend en afgegeven door den ondergeteekende. Dr. J. TIMMER. Haarlem, 25 Maart 1907. VERSLAG, van de vergadering van hoofdingelanden van het Waterschap "de 30 Gemeensch. Polders op Texel, Zaterdag 9 Maart 1907. Afwezig de heerenG. P. Witte. KI. Roeper, P. .1. Witte en P. S. Koning. Na lezing en goedkeuring der notulen, wordt mededeeling gedaan van het proces-verbaal van gebonden opneming van boeken en kas van den penningmeester. I Daarna wordt aan de orde gesteld het ver zoek van eenige ingelanden te Gerritsland om bet Gerritslanderdijkje te willen verbeteren, zoo mogelijk beharden. Waar voor korten tijd het besluit is genomen, daar ter plaatse verbetering aan te brengen stelt het Dagelijksch Bestuur voor het adres voor ken- nisgeviog aan te nemen. fie heer C. Bakker maakt de opmerking dat hem bij een bezoek ter plaatse is gebleken, dat langs een deel van den weg, de tuinwal ver plaatst moet worden. Ook is hij van mcenin^ dat met slootgrond de weg voldoende kan worden verbeterd. Ter afdoening wordt deze zaak aan het Da». Best. overgelaten. De heer J. D. Witte zou het zeer wenschelijk achten, dat de duinweg weer werd doorgetrokken en waar hij van meening is, dat dit aan M. Bakker kan worden gelast, wil hij daartoe het voorstel doen, welk voorstel door den heer KI. Tz. Bakker sterk wordt gesteund. De heer Joh. Keijser wil direct niet zoo kracht dadig optreden, doch zag liever dat de zaak eerst eens met Bakker voornoemd werd besproken. Waar dit de instemming van de vergadering heeft trekt de heer Witte zijn voorstel in. II. Voorlezing wordt gedaan van een schrjjven van het Gemeentebestuur van Texel, houdende medededeeling, dat de Raad zijne goedkeuring kan hechten aan het plan om de richting jvan den weg naar Oosterend naar Oost te nemen als volgt: a. Vanuit de Peperstraat te Oostcrend langs het steenenpaadje naar Alibrug. b. Vanaf de Alibrug over Zevenhuizen naar Oo-,twijk. De voorzitter vraagt of hier nu ook de goed keuring moet worden gevraagd van Gedeputeerde Staten, waarop de heer Eelman te kennen geeft, dat daar wel niets tegen zal kunnen zijn en Gedep. Staten hunne goedkeuring wel niet zullen onthouden. KOFFIE, 1 tegen lioog loon gevraugil bij J. K008JMANS, Kolhnrn, Ondergeteekende levert bij vooruit bestelling verschillende soorten PIET VAN HELDEN, die den leeftijd van 21 jaar heeft is een flink en gezond jongmensch; toch was hij twee jaar geleden zoo zwak en ziekelijk dat zijn vader in voortdurende angst over zijn zoon verkeerde. Het doet mij genoegen over de won derbare genezing te kunnen spreken, die mijn zoon door de ABDIJSIROOP onder vonden heeft, zeide zijn vader, de heer Gerrït vnn Helden, te Wijk bij Heusden toen onze verslaggever hem een bezoek bracht. Door eene hardnekkige influenza had mijn zoon longontsteking bekomen die gevolgd werd door een hevige bronchitis. Hij was er ellendig aan toe. Hij had altijd pijn op de borst, had meermalen last van benauwdheden, zijn eetlust was uiterst geringen zijn bezigheden kon hij niet naar behooren verrichten. Hij had soms zulke hevige borstpijnen, dat hij 's nachts niet slapen kon; bij werd zwak en mager en voelde zich steeds vermoeid. Ik ging er erg onder gebukt, dat mijn jongen zoo sukkelde daar ik niet wist wat ik er aan moest doen. Toen ik van een genezing vernam die in deze gemeente had plaats gehad door de Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo stond mijn besluit vast. Ik kocht van die siroop bij den winkelier Versfeit en gaf mijn jongen daai van in. Ik koD dadelijk beterschap bespeuren; ke slijm die muurvast zat kwam er met groote brokken uit dit gaf veel verlichting; hij zette daarom het gebruik der Abdijsiroop voort en is' thans de welvarendheid zelve, zoo gezond is hij. Hij is weer flink en krachtig eet en slaapt goed en verricht zijn werkzaamheden met opgewektheid. Ieder borstliider raad ik ten zeerste de ABDIJSIROOP aan. is geheel onschadelijk en geneest onherroepelijk alle aandoeningen van borst en longen, asthma. Zij geneest de koppigste hoest en de verouderste verkoudheid. De ABDIJ SIROOP geneest daar waar alle andere middelen faalden. III. Daarna deelt de voorzitter mede, bij de voorloopige werkzaamheden aan den Zuid-Haffe- lerweg zoodanig moeilijkheden te hebben onder vonden, dat het werk voorloopig is gestaakt moeten worden en geen voortgang kan hebben. Onder opgeving van het motief, dat de bepaalde richting van den weg niet goed is, hebben de heeren Sijbr. Jb. Koning, Hendrijk Mz. Zijm en Hendrik S. Zijm thans verklaard geen grond voorden weg te willen afstaan, hoewel ze daartoe eerst de toe zegging hadden gedaan. Hoewel hij daartoe alle pogingen heeft in het werk gesteld om genoemde heeren tot andere gedachten te brengen, is dat hem niet mogen gelukken. Daarna heeft hij getracht van tien heer S. Pz. Zijm grond te. krijgen doch ook deze was om begrijpelijke redenen niet tot afstand bereid. Ten slotte heeft de voorzitter genoemde heeren nogmaals schriftelijk gevraagd en daarop is door twee der heeren, nl. S. Pz. Zijm en H. Sz. Zijm geantwoord. Eerstgenoemde blijft voorloopig bij zijne wei gering, terwijl laatstgenoemde het doet voorkomen alsof hij niet weet waar het omgaat, hetgeen dc voorzitter bevreemdt, omdat het toch niet wel denkbaar is zich te verzetten tegen iets waarvan men niet weet, dat het bestaat. Waar het niet aangaat de al of niet tot staridkoming van bet werk aan enkele onwilligen te laten afhangen heeft dc voorzitter getracht een anderen uitweg te vinden en meent daarin geslaagd te zijn door de richting van den weg te nemen langs het Schilderkerkhof. Deze richting zal dit voordeel hebben, dat de afstand naar de haven voor de bewoners van Zuid-Haffel, de Westen, den Hoorn, de Hemmer enz. belangrijk korter wordt, terwijl eveneens een groot bedrag van aanlegkosten zal worden uitgespaard, hoewel misschien voor een f 500 meer aan land zal moeten worden onteigend. Door de nieuwe richting worden buitengesloten landerijen van 8 eigenaren die bij oude richting gebaat zouden zijn. Van deze 8 zijn 5 bereid land af te staan, voor de nieuwe richting, zoodat deze blijkbaar tegen de veranderde richtinggeen bezwaar hebben. Twee van de overige nl. H.S. Zijm en S. Koning Jbz. hebben geen land aan den nieuwen weg en zijn daarover dus niet gehoord. De zesde, nl. C. Dijt wil ook voor de nieuwe richting land afstaan doch onder voor waarde dat het geldelijk voordeel voor het Water schap uit de nieuwe richting voortvloeiende zal worden aangewend tot verbetering van den weg door Westergeest tot den Kad ijk. Ten einde een en ander beter te kunnen beoordcelen worden de betrekkelijke kaarten in ougenschouw genomen. Het algemeen gevoelen is, dat de laatst bedoelde richting wel de meest aangewezene is, terwijl de eisoh van den heer Dijt billijk wordt geacht. Eenparig is men van oordeel dat de houding van de hierboven genoemde drie heeren afkeuring verdient en dat het te betreuren is, dat zoo weinig medewerking wordt betoond, waar het geldt, be vordering van het algemeen belang. Toch meénen enkele leden, dat nog niet direct moet worden overgegaan tot het vaststellen van ccuc andere richting, omdat men gegronde verwachtingen heeft, dat genoemde heeren zullen bijdraaien, met name dc heer Joh Keijser is van gevoelen, dat aan de oude nebting moet worden vastgehouden, hoewel hij toegeeft, dat vorengenoemde eigenaren de schuld dragen, dat eenige vertraging in het werk ontslaat. Dit ontlokt de heer Eelman de opmer king dat men niet de speelbal kan zijn van enkelen. Ook de heer C. B. Bakker wenscht, dat getracht zal worden de oude richting te kunnen blijven volgen, en zou gaarne zien, dat het D. B. nog eens met de beeren ging overleggen. Hoewel de door hen aangenomen houding valt te betreuren moet dit niet ontmoedigen, immers zoo iets ziet men dagelijks gebeuren. Wil men dan niet, dan zal men een andere richting moeten kiezen. Dc Voorzitter zegt zich niet tegen een nadere bespreking te zullen verzetten, maar zou voor zich zelf graag van die opdracht verschoond blijven en zag die liever opgedragen aan een ander' waarop de heer Joh. Keijser haar op zich neemt. Meerdere leden verklaren zich voor eene nadere bespreking, te meer waar men zelf den schijD moet vermijden, dat later kan gezegd worden, dat dc verbetering van den weg door Westergeesi wordt aangebracht ten gerieve van den Dijkgraaf en zijne familie, eeri bezwaar dat dc Voorzitter niet telt. J ot nadere bespreking wordt daarna besloten. De neer H. J. Keijser verlaat dc vergadering, ervolgens wordt voorlezing gedaan van een schrijven van Kerkvoogden der Ned.Herv. Gem. te Uostercml, waarin zij het benoodigdc land aanbieden voor de som van f 3000 per HA. Met dit aanbod wordt genoegen genomen. Mede wordt lecture gedaan vari een schrijven van den lieer H. Bakker Dz. waarbjj hij te kennen geeft het benoodigde land voorde richting Zeven huizen voor niet minder dan f 5000 te willen geven. Enkelen vinden deze som veel te hoog en meer.en door er op [in tc gaan onbillijk te zijn tegenover anderen. De Voorzitter zegt, dat men hier zal hebben te kiezen tussehen tweeën n.l. f 5000 te geven voor De dankbaarheid van een bewoner van Schiermonnikoog. Uit dankbaarheid voor de verkregen welda den on met den wenscb dat velen nut mogen trekken van zijn ondervinding, machtigt ons een inwoner van Schiermonnikoog ayue vol gende verklaring te publieeeren. De heer T. G. Mollema, schipper te Schier monnikoog deelt ons mede: Sedert verschil lende jaren heb ik geleden aan een nierziekte waardoor ik veel te lijden had aan een hevige rugpijn. Steeds ging ik gehukt onder een af gemat gevoel, dat mij zeer terneerdrukte; vooral 's morgens bij het opstaan deed zich deze vermoeidheid sterk gevoelen. Ik werd erg geplaagd door duizelingen en benauwd heden, waarbij plotselinge zweetingen door koude rillingen gevolgd werden. Mijn maag was veelal van streek en mijne eetlust had ik gaandeweg verloren. Dikwijls was mij we gens mijne ziekte het werken totaal onmoge lijk geworden en daar ik reeds meermalen tevergeefs behandeld was vreesde ik dat mijn kwaal ongeneeslijk was Op aandringen van een mijner kennissen maakte ik gebruik van Foster's Rijgpijn Niereu Pillen en dit. was mijn redding, want deze voortreffelijke pillen hebben mij mijne gezondheid teruggegeven. In de hoop dat velen hiordoor geholpen mo gen worden, geef ik bet bovenstaand bericht en ik acht mij verplicht U mijn dankbaarheid voor dit merkwaardig geneesmiddel ken baar te maken. 5 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rui;. Het is het spit zegt gij, en gaat vanzeli weg, zoo als het gekomen is, maar dat is niet zoo want al schijnt het weg te gaan het komt veel ern stiger terug. Deze pijn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waarschuwt u op deze wijze dat uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wijze de onzuiverheden afvoeren van het bloed dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een over tuigend bewijs daarvan. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Mellema gehad heeft. Zij zjjn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma'Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f10,voor zes doozen. bestaat in een feeder vleklienloos geziekt, frisch rooskleurig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en verblindend mooi gelaats kleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMAN Co., Rade hu el echte fabrieksmerk „Stokpaardjes" p. St. 50 Ct. bij Firma Wed. P. KUIPER. W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. het land van Bakker en dan te nemen de richting Zevenhuizen—Oostwijk of wel niet opditannbod intcgaan, hetgeen in zich sluit dc richting Zeven- hnizen—Oostwij k te laten vervallen. Spreker voor ziph zal voor het laatste stemmen. De heer KI. I. Bakker ziet er geen bezwaar in f 5000 te geven en doet daartoe het voorstel. De beer Eelman is er niet voor f 5000 te bc- s.eden. Spr. acht die som te hoog; hij geeft no» te kennen Bakker voor eenige dagen over deze zaak te hebben gesproken en den indruk le hebben gekregen dat als hij nogmaals gevraagd wordt, hij het wel voot minder zal doen, weshalve hij er voor zou zijn f 3000 tc bieden, met bepaling dat daarop binnen 3 dagen moet worden geantwoord. De Voorzitter meent dat dit aanbod moeilijk door het bestuur kan worden gedaan omdat dit officieel niet bekend is met het gesprokene tus sehen dc heeren Eelman en Bakker, waarom hij het dan ook wenschelijk zou achten dat dit door den heer Eelman zelf werd gedaan. Het voorstel van den lieer Bakker wordt in stemming gebracht en aangenomen met G tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren C. Bakker, Voeger Eelman, J. Witte, Joh. Keijser, KI. Bakker. Tegen de heeren Lap, Bruin, Kikkert, Jb. Keijser en de Voorzitter Den heer Eelman wordt gezegd dat hij nog oven goed pogingen mag aanwenden het voor minder te kunnen krijgen, waartoe deze zich bereid verklaart. VNa bespreking van het door den opzichter ontworpen bestek voor de te beharden wegen, wordt dit met enkele wijzigingen voorloopig vast gesteld- VI. Vastgesteld wordt daarna dc rekening van onderhoudskosten van de Waaldcrwcg over 19ÜG tot een bedrag van f 1690,73. VII. Overeengekomen wordt nog mi.t don heer dr. .1, Timmer te Haarlem eene ruiling van grond aan te gaan. Aan Timmer voornoemd wordt af gestaan het kadastrale perceel sectie B, no. 1175, groot^ pl. m. 390 M1, terwijl aan het Waterschap in ruil daarvoor wordt gegeven 86,92 M' van het perc. Sectie B, no. 1526 8f.,— M' van het, pere. Sectie B, no. 652 benoodigd voor het verzwaren van den Zuiderzccdijk achter Oost, en 125,— M* van hét perceel sectio C, no. 423, benoodigd voor verbetering van don Spangerweg. Sluiting. Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4