ZOMERDIENST. Voordrachten en Bruiloftsliederen De Kaart van EEN TIJDELIJK AANBOD, VIJF EN ZEVENTIG CENTS, Lees dit met aandacht! STEYAERTS BEER M. WIERINGA, In de Goedkoope Drogisterij Apotheek Weverstraat AFBRAAKa BRUGWAGHTERSWONING, HORLOGES, REGULATEURS, en WEKKERS, Spoorboekje. Prijs 10 cent. In de Goedkoope Drogisterij Apotheek Weverstraat zijn te bekomen in Boekh. Parkstr, FEUILLETON. Markiezin Sabine Wij doen echter UITSLUITEND aan de abonnés op de Texelsche Courant LANGEVELD DE ROOIJ, Vele ingezetenen deelen mijn ziens wijze over kanaal en havenweg,van velen mocht ik bewijzen van in stemming ontvangen bij velen daar door dankbaarheid oogsten, maar niet bij allen. Zij die niet ver stoord zijn worden verzocht aan de aandacht te schenken. Er zijn er die ten derde male terug zijn gekomen, wel een bewijs dat de Beer hier burgerrecht verkrijgt. De heer Timmer mans uit Eierland, een in alle opzichten bekwaam landbouwer, bekend met kunst meststoffen en met de behandeling ervan, heeft in 't voorjaar van 1906 2000 kilo ge bruikt en nu, en dat is teekeneud, opnieuw 10.000 kilo genomen. Volgens zijn eigen verklaring nu onlangs mondeling aan mij herhaald, is hij van de groote vruchtbaar heid van den beer en van de billijkheid van den prijs volkomen overtuigd. Zoowel voor bouw- als voor wei- en hooiland, dat droog ligt en geen blikveld is, werkt het uitmuntend. P. W. COmCK WESTE.VBERG. zijn te verkrijgen Yersch bereide Staalpillen Medicinale Levertraan Eikelcacao Eiwitstaai Quina Laroche Melksuiker Linzenmeel voor maaglijders en kleine kinderen Kinadruppels van dr. de "Vrij Rheumatische Watten Naphtaline Naphtalineballen Zwarte lak voor Stroohoeden Terpetijn, Echte Wrijfwas enz. Beleefd aanbevelend, J. PISART. Yoor afbraak te koop de goed onderhouden geheel van hout, dubbele sc'aotteD, geschikt voor werkmanswoning, groot ±11 bij 4 M. Dagelijks te bezichtigen Kanaalweg 69. Adres D. DE COCK, Aannemer, Laan 54, den Helder. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, "Weverstraat. Reparatiën aan alle Uurwerken onder garantie. Lage prijzen met 2 jaar schriftelijke garantie. Beleefd aanbevelend. BOEKH. PARKSTRAAT. spoedig genezen en mevrouw Sabine zal daardoor gedwongen zijn alleen uit te gaan. Goed zoo Goed zoo Yroolijk wreef hij zich de handen, die schelm, verrukt dat wij nu eens moesten te bed blijven, terwijl zijn beschermelinge er nog voordeel uit zou kunnen trekken. Dat is zeker, dat de lieve kleine, tot nu toe treurig en terneergeslagen, plotseling haar natuurlijke vroolijkheid teruggekregen heeft om ons met de teederste zorgen te omringen en door haar kinderlijke opge wektheid de lange uren die we verplicht zijn op bed te blijven, te korten. Dank zij haar hulp, geloof ik zeker, dat we eerder weer op de been zullen zijn, als Weiter wel had gedacht en wij waardeeren onze ziekenverpleegster nog te meer omdat wij haar beter kennen. Je kent zeker wel de uitdrukking Wan neer iemand een kwartmijl tusschen hem en mij plaatst, plaats ik er 100 mijl tus schen en ik denk er verder niet over. Welnu, zoo is het ook met Sabine. Zij heeft een uitstekende inborst en is zeer gevoelig, maar ook zeer trotsch en'dus ook zeer terughoudend voor iemand, die, naar zij meent, haar op een afstand wil houden. Uwe tante heeft het kind begrepen zachtjes aan heeft ze haar tot zich getrok ken en eenmaal zich begrepen en bemind gevoelende, gaf zij zich met geheel haar ziel. Mijn arme Helena, die zooveel geleden heeft doordat ze zelf geen kinderen had, behandelt haar nu geheel als een moeder haar kind behandelt. Weet ge, wat ik zooeven hoorde, terwijl ik mijn courant zat te lezen en uw tante en Sabine kousen zaten te breien voor een arm huisgezin hier in de buurt F Lieve, (het was uw tante die sprak) vondt ge het niet eenzaam zoo alleeD op de villa, terwijl uw vader naar defabiiek was en André, uw broeder, op reis was F Ja, soms welMaar men hield zoo veel van mij! Vader kwam dikwijls eens verkrijgbaar Salmiakpastilles, Griotjes, Zoute Drop, Emser-pastilles, Emser-zout natuur) Emsèr zout (kunstmatig), Teer-capsules Guyot), Teer-capsules ThevenotBorsthonig Meli- anthe), Pastilles Poncelet, echte Cassanodrop fleschjes Battenbanket, Borax, voor de ivasch, Carbolzuur, Creoline, Kiespijntinctuur, Eau de Cologne bij de maat en halve flesch, Vischy zoutVischy-water, Apenta, Essence voor li keuren en limonadeCitroenzuur, zeer sterke Brandspiritus, gedroogde Soepgroenten, Stoe- lenvernis, enz. enz. Beleefd aanbevelend, J. FISA.RT. even met me praten of ik ging zelf eens naar het kantoor en André schreef me altijd zoo echt als een lieve broeder Later...ja, later vooral heb ik het gemis van een moeder gevoeld. O, het moet zoo heerlijk zijn eene moeder te hebben. Welnu, zeg, Sabine wil je, dat ik je moeder zal zijn en gij mijne dochter voor ons zelf natuurlijk, alleen onder ons! Ik had gehoopt een kind te krijgen. En ik droomde, dat 't een zou zijn als gij Eerst kwam er geen ander antwoord dan luid snikken en zenuwachtig gekus en daarna Of ik wil!.. O moeder! moeder! dat woord zal ik wie weet hoevele malen herhalen. Het klinkt zoo schoon Ik moet je bekennen Herbert, dat ik niet meer wist welke gewichtige Italiaan- sche kwestie ik las en Crispi ontving een traan, die niet voor hem bestemd was. Plotseling werd ik door 2 armen omhelsd. Oom, waarom weent U F Omdat,.. Wat drommel, waarom zou ik het ook niet zeggen. Zonder twijfel omdat ge mij heelemaal vergeet, meisje JaloerschKomaan U zult mijn vader zijn, dat is afgesproken.. Wat zullen we gelukkig zijn met ons drieën Een half onderdrukte zucht logenstrafte deze woorden Helaas, neen, wij zullen geen van allen gelukkig zijn, yoordat het verledene voor Sabine niets anders zal zijn, dan een booze droom en zij haar hand in de uwe zal plaatsen met de woorden Herbert ik vertrouw je. Arme jongen, maak je nog maar geen illussién, dat oogenblik is vrees ik nog ver. Haast mag in geen geval gemaakt worden, want alles zou op die wijze op eens bedorven kunnen worden. Dus dagen, mogelijk wel maanden zullen er verloopen voordat het geluk komt. Maar wat komt dat er op aanEens zal het toch weder op Barsannes komen Glim lachend zal het naar het devies op het wapenschild zien en het zal U zeggen Iets wat de moeite waard is bekend te zijD, werd ons door een onzer buren meegedeeld wij laten het hier volgen Mejuffrouw H. B. van Wijk wonende Onrust la te den Helder, meldt ons Ongeveer 6 jaren geleden heb ik verschrikkelijk geleden aan een nierziekte waarvan men mij indertijd vrij wel heeft genezen. Heelmaal beter was ik echter niet, ik gevoelde mij steeds niet lekker en een paar maanden geleden schrok ik zeer toen ik de oude verschijnselen mijner ziekte opeens voelde terugkomen. Ik dacht aan den ellendigen tijd en vreeseljjke pijn in den rug en lendenen, die ik te doorstaan heb gehad en maakte mij zeer ongerust. Mijn toestand werd immer slechter en ik was verheugd toen men mij opmerkzaam maak te op Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen die zulk een werkdadige werking op de nieren zouden hebben. Toen ik hiermede begon kon ik dadelijk voelen dat ze mij goed deden en nadat ik veertien dagen de pillen volgens de gebruiksaanwijzing had ingenomen, was ik geheel gezond en kon ik niet meer het minste van mijn kwaal bemerken. Uit dank baarheid zal ik gaarne de goede eigenschap pen van uw geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. 20 Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder U schijnen voortdurend onge steld misschien ljjdt gij aan hevige pijn in den rugaan een kwaal die gelijkt op afmat ting, aan migraine of overspanning der zenu wen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te'zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrou wenziekten" zijn niets anders dan aandoe ningen der nieren. Verlies niet den moed en denkt niet langer meer aan een ingebeelde kwaal het zjjn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Wijk gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. „Eindelijk hebt ge begrepen waar gij m(j kunt vindenniet „zeer hoog" in de achting in de rijkdom dezer wereld, maar „zeer hoog" in de nederigheid, zeer hoog in zielenadel en naastenliefde, in liefde tot GodGij hebt geleden, het was voor U eene beproeving Wees nu gelukkig, ik vestig mij aan uw haard in den vorm van Christelijke liefde en als ik U later verlaat, want deze aarde is mijn vaderland niet, zult ge mij nastaren naar de plaats van het eeuwige heil." Eenige dagen geleden zou hetgeen ik U nu schreef mij hebben doen glimlachen. Maar nu, na de lezing van het dagboek van Sabine, dat zij meent dat verloren is en dat ik U hierbij weder terug zend, en de enkele blaadjes uit uw dagboek, heb ik de overtuiging gekregen, dat ge weder op den goeden weg zijt teruggekeerd Gezegend zij de harde proef, welke zulk een resultaat heeft opgeleverd Nog een paar oude gebreken moeten verdwijnen uw trotschheid en een zekere zwakheid gemengd met moedeloosheid. De trotschheid, die U verhindert, rond weg uw ongelijk te erkennen. Om een voorbeeld te noemen het lezen van het dagboek van Sabine doet U denken waar om heeft zij zich ook niet zoo aan mij getoond F" terwijl ge had moeten zeggen „Waarom heb ik haar niet begrepen?" Uw vrouw heeft U als ik het zoo risag zeggen met de microscoop onderzocht. En gij F Gij hebt u, omdat zij in manier noch uiterlijk dat aantrekkelijke had aan de vrouwen der wereld eigen, dadelijk maar een oordeel over haar geveld „Een dorpelinge, een echt kostschool meisje, eon naïf kind F', Dit oordeel heeft zich in uw geestvast- gehecht en heeft U niet verlaten. Door de koele beleefdheid Uwer moeder door haar minachtend glimlachen, heeft Sabino zich teruggetrokken. Wordt vervolgd.) GedrukUu DANÜKVELD DE itÖOD Texel. Vrij naar 't Fransch door A. B. 54 Om mijne moeder te ontwijken, die recht onaangenaam gestemd was, heb ik gevraagd bij den kolonel te mogen ontbijten. Wat was hij blij, de goede maD, dat ik hem zoo onverwacht eens gezelschap kwam houden. Wij hebben over Sabine gesproken en billard gespeeld. Tegen den avond ben ik langs het voetpad bij de rivier weer huis waarts gegaan. Eene heerlijke wandeling gedurende welke ik allerlei plannen voor de toekomst heb gevormd. Vandaag kwam de terugslag. Mijn vreugde is weg, ik ben nu weer inbedroefd en geheel ontmoedigd. Sabine is gered. Sabine schenkt mij vergiffenis, maar hoe heb ik daar gisteren niet aaD gedacht. Zij heeft geene achting meer voor mijZij bemint mij niet meer. Mijn verandering zal ze dus comediespel noemen en als ik haar schrijf van liefde zal ze mogelijk niets antwoorden, of mis schien enkel het woord „geld" als antwoord zenden. Wat te doen om haar te doen begrijpen, dat ik mij waarlik schaam over het ver ledene, opdat ze mij weder acht, weder bemint. O, oom Fabius, wat moet ik doenF XIV. Hennequeville, den18 Mijn goede jongen. Vergeef mij, dat ik je wat lang op ant woord heb laten wachten, het is echter buiten mijn wil. Op den leeftijd van uw tante en van mij, moet men niet 's nachts waken en ook niet te veel zorgen hebben, dat zien wij thans bij ondervinding nu we gedurende eenige dagen beiden het bed moesten houden. De vermoeidheid als terugslag, heeft dr. Weiter gezegd. Dat is niets. Rust zal U een fraaie kaart, duidelijk en net in kleuren uitgevoerd, voorzien van een randlijst, alzoo geheel gereed om op te hangen, een sieraad in kantoor, winkel of woonkamer, kost EEN GULDEN- Die prijs mag niet verminderd. dat is: gedurende de maanden Mei en Juni 1907, kunnen zij zich een Kaart, als bovengemeld aanschaffen voor den prijs van af te halen aan ons Bureau. Betaling contant. Franco per post tegen toezending van postwissel van 85 Cents. Ongetwijfeld zullen velendie de prijs van Een Gulden wellicht wat hoog kwamvan dit Tijdelijk Aanbod gebruik willen maken. ^"en ^ette er we^ °P' ^at UITSLUITEND aan abonnés op de Tex. Courant deze offerte doen, en dat dit aanbod al leen gedurende Mei en Juni van dit jaar geldig is en beslist niet langer. Ook nieuwe abonnés die zich voor minstens zes maanden verbinden, kunnen van deze aanbieding gebruik maken- De prijs der Kaart blijft voor niet-abonnés op de Texelsche Courant EEN GULDEN. Uitgevers Texelsche Courant. A

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4