Attentie s.v.p. Een flinke Jongen Een heel mooi .STIERKALF te koop, Haar wensch. Gerookte Paling, Marktberichten. FEUILLETON. Zen belangrijk besluit. PrëdikbeuHe n Gevraagd te den Burg een meisje voor licht huiswerk. R. K.KIESVEREENIGING „TEXEL" ADVERTENTIËN. Tevens Koekalveren te koop Aanbesteding en Verpachting. publiek aanbesteden: en publiek verpachten het grasgewas VERPACHTING van Jacht en Konijnenvangst De Jacht en Konijnenvangst op het eiland Vlieland in vier perceelen, op het terrein uitgebakend. DANKBETUIGING 10 a 12 weken oud. Adres F. DEKKF.lt, Noorden. op VLIELAND. veal aan waarde winnen en interessanter zijn dan de bloote m9dedeeling „postduif opgevangen" enz., wat voor het publiek weinig belangrijks heeft en de courantiers meermalen kosten veroorzaakt. De persoon, die ons het opvangen van eene postduif meldde en aan wien wij het bovenstaande mededeelde, nam zich voor op dezelfde wijze te handelen; wellicht vernemen we later het resultaat nog wel. Voor deze keer nemen wij nog op de heden ontvangen berichten van opge vangen postduiven, n.l. een met blauwe letter op de tweede slagpen van den rechtervleugel 972-open 544, op de linkervleugel 972 020 Om den rech terpoot een ring met 1906, 2303 r p r op den linkerpoot een ring en de afdruk N u h p o 6 h 6405. De tweede duif had aan den linker poot een ring, waarop stond N u w cf 04780 op den rechtervleugel 4432. Wij zullen het nu hier maar bij laten. Yan 14 tot en met 17 Juni zijn van hier verzonden 820 lammeren, 1 koe, 2 kalveren, 2 paarden en 33 varkens. Naar wij in de „Tel." lezen zal de visscherijvereeniging„Betracht het goede" te Texel, aan den Minister vragen het visschen van kleine mosselen op de Zuiderzee te willen verbieden van 1 April tot 1 October van elk jaar, omdat anders de mosselen- en ook de oesterbanken, geheel verloren zullen gaan. Oudeshjuld, 18 Juni. Nog eiken dag worden""flinke hoeveelheden garnalen verzonden. Tengevolge het aanhoudend koude weder levert de garnalenvisscherij voor velen zelfs nu nog een bevredigend weekgeld op. De vangst van geep blijft bevredigend even als de prijs. Met de rogvisscherij langs de kust, die thans afgeloopen is, werd zeer weinig verdiend. De vangst bleef gering en de prijs was lager dan andere jaren. Oosterend, 18 Juni. De landarbeider Roosendaal heelt in het Noorden gevonden twee stukken, bodem en deksel van een zeer oude tabaksdoos, benevens een ouder- wetsche zilveren uitpluizer en een mond- stukje van een pijp. De uitpluizer is versierd met een scheepje en op de stukken van de doos zijn gegraveerd bijbelsche tafereeltjes, waaronder „Beliam door den Engel gekeert" en „Moses regt de metale slang." De blazerschuit T. X. 24, schipper J. J. Kuijper, liep in de vorige week tegen de gording in het Nieuwediep. De schuit verkreeg zooveel averij, dat de schipper besloot het bedrijf er mede te staken. Vlieland. Tot Moeder van het Diaconie- Armhuis alhier is benoemd Mejuffr. de Wed. Tuinstra te Leeuwarden. De tegen woordige Vader en Moeder werden be noemd in gelijke betrekking op West Terschelling. Weervoorspellingen. Volgens de „Voss. Zt." voorspellen vele Duitsche zeelieden een natten en windrijken zomer. En zulks omdat de winden telkens e9n terugdraaiende be weging aannemen, dat wil zeggen hun richting veranderen tegen- de beweging van de zon in, wat gewoonlijk onbe stendig weer geeft. 't Is te wenschen dat ze het mis hebben, maar voor 't heden schijnt de profetie 't niet zoo mis te hebben. Vrij naar het fransch door A.B. 2 Volgens beweren van Meg en Sam zagen ze nooit grooter verschil tusscben broeder en zuster dan tusschen deze twee. Vader was de goedheid zelf, terwijl tante de grootste egoïste was, die men zich maar kan voorstellen. Haar eenige wensch was het bezit van geld, het eenige wat ze be halve geld aanbad, was haar zelf. Jaloersch in hooge mate en ieder ander diens voor spoed benijdende, was zij een tyranne voor allen die haar omringden en het speet haar, dat ze het niet voor allo menschen kon zijn. Haar man was mogelijk niet zoo slecht als zij, maar geheel door zijno vrouw beheerscht wordende was hij er toe gekomen zich steeds geheel op den achtergrond te 't Was een zeer belangrijk besluit voor Texels ingezetenen, hetwelk werd genomen in een bijeenkomst, welke Dins dagavond in het Cafe den Burg werd gehouden. Deze bijeenkomst was een gevolg van eene dergelijke den 19 April j.l. gehou den, waar werden besproken verschil lende grieven welke bestaan tegen de stoombootonderneming Texel-Nieuwediep zoowel tegen de hooge kosten voor het overbrengen van passagiers als van goederenhet onzeewaardige van de gebruikte booten volgens het oordeel van het publiek, de verre van conferta- bele imichting der booten, het gebrek aan reddingsmiddelen aan boord en meer andere zaken. In die bijeenkomst werd door de vergaderden eene commissie benoemd om met de Directie der boot te spreken, deze de genoemde grieven te doen weten en eischen te stellen, waardoor aan de bestaande grieven zou worden tegemoet gekomen en eene betere toestand zou worden geboren. In de vergadering van Dinsdag j.l. werd door de bedoelde commissie rapport uitgebracht van hare bemoeiingen. Het was een lijvig rapport, waarin uitvoerig alles was uiteengezet, hetgeen door de commissie was verricht, zoowel het persoonlijk onderhoud met de ver tegenwoordiger der directie, als de ge voerde correspondentie en waarvan de conclusie aldus was dat de comm. tot geen bevredigende uitkomst was geko men inzake de onderhandelingen met de directie. Tijd en plaatsruimte vei hinderen ons dat rapport, hoogst belangrijk van inhoud, door het daarin vermelde, in zijn geheel thans op te nemen, terwijl een uittreksel er van zeer onvoldoende de inhoud er van zou weergeven, het geheel ver minken - wij hopen daarop nader terug te komen. Het resultaat van de gevoerde onder handelingen deed de vergadering eenparig het besluit nemen alle relatien met de tegenwoordige directie af te breken en den strijd te aanuaarden, door zelf een stoomboot onderneming Texel-Nieuwediep in het leuen te roepen. Hoe men zulks zal inkleeden wordt aan nadere beslissing der vergadering overgelaten. De commissie welke met veel ijver, toewijding en accuratesse hare taak heeft vervuld, werd dank gezegd voor hare bemoeiingen; ze werd verder permanent verklaard, met het recht zich meer andere personen toe te voegen; haar werd opgedragen voorstellen te ontwer pen en stappen te doen om te komen tot eene algemeene Texelsche stoomboot onderneming, Texel-Helder uice uersa. De eenstemmigheid der vele aanwe zigen, in zake het genomen besluit, doet verwachten dat alle Texelaren in zake het verkeer en goederenvervoer, zich solidair zullen betoonen tot welslagen van deze belangrijke aangelegenheid. CORRESPON DENT1E. De heer D. Oos'.wouder, (Station stoom tram HaarlemAlkmaar) te Alkmaar vraagt onze tusschenkomst om dm opvang er van een duif, gemerkt t>006 T 364, te Oosterend), het verzoek te doenbedoelde duif aan zijn adres optezenden, per schipper Mets; kosten worden vergoed. Als naricht dient dat deze duif is weg gebleven op een wedvlucht van uit St Denis bij Parijs. plaatsen en werd hij in 't geheel niet ge rekend. Vele der bezoekers kenden hem zelfs niet, en men spraK over hem als over een oude kluizenaar, die sleohtp leefde voor zijn antiquiteiten. Tante hoewel zich zelf' zeer beklagende, daf haar nu zulk een zwaren last op de schouders werd gelegd, was innerlijk blij met haar taak van opvoedster. Bedenk eens, eeae pupillc van nauwelijk 2 jaar en dan met een inkomen van 300000 francs 's jaars Toen ze zoo onverwacht de grooto erfenis kregen, hadden mijn ouders een lieve villa gekocht in het „Bois de Bologne," mijn vader lag in garnizoen te Parijs en moeder wilde gaarne niet ver van de groote stad wonen. Hun woning werd zoo lief inge richt en ook uitwendig zoo verfraaid, dat nog heden de villa de aandacht trekt van vele voorbijgangers. Nu ik zelf' zoo ver ben er mij te vestigen hoop ik er inij ook recht thuis te gevoelen; tot op dit oogenblik ïondag 23 Juni HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kramer. Waal Nam. half 3 ds. Visser. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Met. Oosterend. Nam. 3 uur ds. Kramer. Den Hoorn. Voorin. 10 uur ds. Visser. Cocksdorp. Nam. hall 3 ds. Met. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooscboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend Voorm, 10 uur ds. Kuperus. (Avondmaal) Den Hoorn. Vin. 10 u. ds Scherpen hu y sen Voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van buiten als binnen dezeGemeente ontvangen bij ons 25-jarig huwelijksfeest, betuigen wij gaarne onzen hartelijken dank, J. Krijnen A.KRiJNEN-Koorn. Oosterend. Texel, 19 Juni 1907. voor Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag, van half 8 tot 4 uur LOON f I,— Adres bureau dezer courant. ALGEMEENE VERGADERING voor de leden van bovengenoemde Vereeni- giug op Vrijdag 21 Juni a s. 's avonds te 8'/o uur in het Hotel „de Zwaan" HET BESTUUR. heeft echter de tegenwoordigheid van mijne tante mijn genot geheel vergald. Toen oom en tante de zorg voor mij op zich namen, zijn zij ook dadelijk in de villa gaan wonen; oom was verrukt zoo dicht bij Parijs te komen en tante was dit na tuurlijk omdat ze nu eenB recht do voorname damo kon spelen, Volgens den wensch van mijn moeder in haar testament vermeld, verlieten Meg en Sam mij niet, zij werden als 't waro rnijn twee „bonnes" gedurende mijn kinder jaren. Die arme Sam, ik zie hem nog op handen en voeten door den tuin gaan, ter wijl ik, de vijfjarige Jeannette als op hom zat, zeer gelukkig zulk een mooi rfjdior te hebben, terwijl Mog voortdurend er bij liep om mij zoo noodig te grijpen als ik dreigde te vallen. En wat was het ver makelijk haar ieder oogenblik Sam te booron waarschuwen vooral goed op mij te pissen. Bijna voortdurend hoorde ik haar zeggen Vanaf aanstaande Zaterdag weer verkrijg baar puike 1ste kwaliteit Holl.andsche uit de vanouds bekende palingkrasm van J. KAREL en Echtgenoote, voorheen Wed. D. Karel. Staande tegenover de N. B. Schoenwinkel van den heer J. Kikkert, Onder miuzame aanbeveling, J. KAREL van Kampen. Ook dagelijks aan de kraam verkrijgbaar. 10 weken oud. De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Texel izal op Donderdag 4 Juli 1907 des namiddags om 2 uur te zijnen Kantore aan den Burg publiek bij inschrijving zonder onraad verpachten: Voor één jaar ingaande 1 Juli 1907. Boekjes bevattendo de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn a 10 ets. verkrijg baar bij den Ontvanger der Registratie te Texel. Bij hem en tor Secretarie der gemeenten Vlieland en Terschelling liggen de voor waarden en perceelsbeschrijving ter lezing. wordt gevraagd aan onze drukkerij. Verdienste naar geschiktheid. LANGEVELD DE ROOIJ O, Sam, Sam, past toch op! Laat het arme kind toch niet vallen 1 Niet zoo gauw Oio! wat ging dat daar weer wildIk ken niets meer treffends dan de toewijding van die twee wezens zoo homels- breed verschillend in karakter en smaak, maar steeds eensgezind op dat eene punt hun toewijding voor mij, zonder echter te groote toegevendheid. Ik lach dikwijls om hun zonderlinge uitdrukkingen, maar zij alleen waren het die mij oprecht liefhadden en verzorgden. En wat hadden ze veel te verduren van mijn tante. Slecht werden ze door deze behandeld. Die vrouw was een beul voor hon. Arme Mog hoe dik wijls heb ik haar in stilte zien huilen, beklagen durfde zij zich niet, doch zij drukte mij dan zoo zenuwachtig aan haar borst en dit zei mij al genoeg!... Zouden wij nu gelukkig zijn, thans nu ik of liever nu wij drieën vrij zijn Wat zal ik ze nu mogelijk bedorven en van alles geven, om hun al de ellende te doen vergeten, i' welke zij ter wille van hun kleine moes- torresse hebben moeten vorduron, Wordt vervolgd.) Amsterdam, 17 Juni. Aangevoerd: 294 Runderen, le kwal. 72 h 76 ct. w> 2e kwal. 66 a 70 ct. 3e kwal. 56 a 64 ct. g, 140 Melk- en Kalfkoeien 1 130 a f 280, 15 Schapen 1 22 f 26, 78 Nuchtere Kalveren f 9,tï 116, 505 vette Varkens 44 a 46 ct. Purnierend, 18 Juni. Aangevoerd: 493 Runderen waaronder: 276 vette koeien 65 a 78 Ct. per KG, Gelde koeien f 140 190. 193 Melkkoeien f 180 a 270. 24 stieren. 550 Lammeren f 10,a 18,— 1753 Schapen f22,a f 34,50prijsh. h. vlug 254 vette kalveren f 0,70 a t 0,85 p. kg. 390 Nuchtere-kalveren f 10a 125 315 vette varkens t 0,43 a f 0,47 per kg.; 23 magere varkens 1 18'a f 23; 216 biggen f7 a 1 lij 76 paarden f a f kipeieren f 3.a 1 4,00 per 100; Vette koeien prijsh. handel matig. Geldekoeien, prijsh. h. matig. Melkkoeien prijsh. handel matig. Vette kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere kalveren, prijsh. h. stug. Vette Varkens prijsh. h. stug. Magere Vaykens en Biggen prijsh h. stug GeborenBRECHTA HELEDA dochter van IJ, Koppen en L. KOPPEN-Buijs. Oosterend, 16 Juni 1907, Geboren: ALBERT zoon van P. Dros Albzn. en D. DROS-Keijser. Texel, 18-6-1907. Het Bestuur van den polder „Eijerland op Texel", zal op Zaterdag 22 Juni 1907, 's avonds 6 uur, in het lokaal van den heer Gerbr, Zoetelief te de Cocksdorp op Texel, 1° de leverantie van 125 M3 onderltouds- grint (middelsoort riviergrint zonder zand of gruis). 2° de leverantie van 75 M3 Basaltslag van 23 cM. Een en ander te leveren franco op de los plaats te de Cocksdorp, vóór 20 Aug, as. 3° Het transport dier grint en basaltslag vanat' de losplaats te de Cocksdorp langs den grintweg. 4° Het maaien en schoonmaken van het kanaal vanaf de heul bij den Oorsprong tot aan de heul hoofdweg bij Bern. 5° Het maaien en schoonmaken van de geheele Postsloot en het verlengde deel der Hoogezandskil, in 1 perceel. op de aan den polder toebehoorende wegen, in perceelen, als gewoonlijk. Nadere informatiën verstrekken de Dijk graaf H. Plens, de Secretaris W. P. Lap te den Burg en de opzichter Jb. Kalis te de Cocksdorp op Texel. Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dijkgraaf. W. P. LAP, Secretaris. Texel, 11 Juni 1907.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 2