c&ij6lad ©Te#elscHeQourani DONDERDAG 20 JUNI 1907. Verslag van de Vergadering van Hoofdingelanden van het Waterschap da 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel. Beharding Steenweg Zevenhuizen en weg door Westergeest. gehouden op Woensdag 12 Juni. Afwezig de heer P. S. Koning. De voorzitter opent de vergadering en zegt dat hot hem spijt dal niet alle leden aanwezig zijn, omdat het wel weuschelijk ie dat ulleu hunne tneening zeggen over de te nehande- len zaken. De aan de vergadering nekeude brief van Gedeputeerde Staten van 8 Mei j.l., zegt de vooiz., is aanleiding geweest, dat ik geineend heb mijn ontslag te moeten nemen. Ik mag echter niet verzwijgen dat ook mijne ambitie begon te minderen en dat het voor mijne zaken en huie houding wellicht beter ware geweest zoo ik bij die ontslag aanvrage gebleven was, waar nog bijkomt het wantrouwen dat ik bezit bij een deel van het publiek en bij een deel dezer ver gadering. Intusschen het verzoek van den heer C. d. K. en dat van uwe vergadering hebben mij bewogen aan te blijven. Ik wil echter niet verhelen, dat ik niet meer ben de voorzitter van eer tijds, het door mij genoemde wan trouwen werkt verlammend. Het is mij echter een genoegen nevens wan trouwen ook te kunnen wijzen op vertrouwen, vooral in het College van Dag. Best. Ik wenech dan ook in de eerste plaats een woord van dank te brengen aan den heer Joh. Keijser voor den door hem aan mij verleenden steun. Dienselfden dank breng ik den heersn Jb. Keijser, G. P. Witte en KL Lap. Daarna worden de notulen der vorige vergadeiing gelezen en onver anderd vastgesteld. Aan de orde I. Voorlezing wordt gedaan van de ingekomen brieven van den heer W. C. Reij en de firma Langeveld De Rooy houdende mededeeling dat zij met genegen zijn voortaan in hunne couranten op te nemen verslagen vau veigadenngen. die een maand oud zijn weshalve zij verzoeken om spoe dige toezending van een verslag of wel om tot de vergaderingen te mogen worden toegelaten. De voorz. vraagt of dit punt dade lijk hehinield zai worden of eer8t aan het Dag. Bestuur zal worden gezonden om advies. De heer KL T. Bakker meent dat van dadelijke behandeling geen sprake kan zijn om dat het punt niet op de oproeping is vermeld, doch de voorz. meent dat dit geen bezwaar behoeft te zijn omdat het reglement dat niet ver plichtend stelt. De heer Roeper stelt dadelijk behandeling voor. Welk voor stel wordt aangenomen. De heer KL T. Bakker stemt tegen. De voorz. zegt daarna het niet ver- kiezelijk te achten de pors toe te laten, omdat het voor haar niet wel moge lijk is een betrouwbaar en juist ver slag te geven. Hij zou er voor zijn zoo spoedig mogelijk na de vergade ring een verslag te geven nadat het door 2 leden van het Dag. Bestuur voorloopig is goedgekeurd. Meerdere leden achten het niet wenschelijk de pers toegang te verleenen. De heer W. A. Eelman vraagt of het bezwaar zou ontmoeten als staande de vergadering een kort verslag werd opgemaakt? Waarop verschillende leden en ook de Secretaris zeggen van wel. Het voorstel van den voorz. wordt daarna aangenomen. De heer KL T. Bakker onthoudt zich van stemmen. Voorlezing wordt gedaan van een schrijven van het Gemeentebestuur van Texel, houdende mededeeling, dat het kiezen van een richting voor den Zuidhaffelerweg wordt overgela ten aan het Waterschapsbestuur. Een schrijven van den heer C. Dijt dat hij afstand doet van zijn eisch tot beharding van den weg door Wes- tergeest tot den KadijB. Beide stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. II. Daarna wordt overgegaan tot de behandeling van de begrooting voor 1907. De heer Eelman ontving de be grooting zoo mogelijk gaarne iets vroeger, waarop de voorz. toezegt, dat daaraanzoo mogelijkzalworden voldaan Wegen. De heer Eelman geeft in overwe ging de 2 H.A. land in het Noor den afzonderlijk te verhuren en niet meer te verbinden aan de wegen. Do heer C. B. Bakker meent, dat indertijd besloten is de opbrengst van de Bol te besteden aan de dijken en niet aan de wegen, doch de voorz. zegt aan beiden. Daarna vraagt de voorz. of de ver gadering het kan goedkeuren dat de koopsom van de Bol zoo daar tegen bij Gedeputeerde Staten geen bezwaren bestaan op prolongatie wordt geplaatst bij de ontvang en betaalkas te Amsterdam. Hiertegen bestaan geene bedenkingen Dijken. Hierbij merkt de voorz. op dat hij eene begrooting heeft opgemaakt van de kosten van eene glooiing van gewapend beton, aangebracht over het geheele talud. De kosten worden geraamd op 3 gld. per M* dat is 2 gld. minder dan van zuilen. De heer C. B. Bakker vraagt of er wel eens stormschade ontstaat boven de lijn van volzee en zoo ja of een betonglooiïng daartegen zou kunnen, waarop de voorz. bevestigend antwoordt. 't Is de bedoeling eens eöu proef te nem6n ter hoogte van den IJsdijk voorloopig over een 20 M. lengte waarvan de kosten wellicht f 600 zul len bedragen. De vergadering hecht hieraan hare goedkeuring. De heer Eelrnan is niet overtuigd van de noodzakelijkheid van het storten van steeu. Waar in elk geval geen gevaar bestaat, bij niet directe storting wil hij eerst het resultaat der peilingeu afwachten. De voorz. acht het voorzichtig thans te storten ook met het oog op later, 't is ook een voorzorgsmaatregel. Waar de steecen thans reeds over den kop gaan bestaat er aanleiding tot storten. De hoer Roeper onderschrijft dit en wijst daartoe op het rapport van den opzichter. De heer Eelman blijft er bij, dat er geen bezwaren bestaan de peilingen af te wachten. Hij stelt voor voor loopig niet te storten doch de peilingen af te wachten, tenzij het Dig. Best. vau de noodzakelijkheid v. n steen- storten overtuigd mocnt worden. Dit voorstel in stemming gebracht wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Lap, G. P. Witte KL T. Bakker, 0. B. Bakker, Veeger, Eslman, P. J. Witte, Bruin en H. J. Keijser. De heeren Rieper en J. D. Witte houden zich buiten stemming. De andere heeren stommen tegen. Hoofdstuk III, Weg8n. Bij dit artikel stelt de heer Eelman voor op den weg tusschen Oosterend en de Waal voor de helft grint en voor de andere helft steenslag te nemen bij wijze van proef om eens te zien uitgemaakt wat het duurste is. De Voorz. zag dit voorstel gaarne uitgesteld tot het paardenpad geheel klaar is, aangezien hij vreest dat de proef anders niet zuiver zal zijn. De heer Eelman stemt dit toe eu trekt zijn voorstel in. Deze posten worden na een eenige discussie gesohrapt omdat men van meening is dat deze wegen niet eerder gemaakt zullen worden voor de andere wegen geheel klaar zijn. De geraamde kosten a f 500 worden gevoegd bij den post voor paardennad, dat daardoor wordt gebracht op f 1900. Bij de vraag waar het paardenpad gelegd zal worden, pleit de heer Lap voor den Hoornderweg, de heer C. B. Bakker voor den Koogerweg, doch besloten wordt het achterste gedeelte van den Koogerweg geheel af te wer ken, 800 M. te maken op den Hoorn derweg en de rest op den weg tusschen Oosterend en de Waal. Daarna wordt overgegaan tot vast stelling van den Omslag voor 1907. Het Dag. Be3t. stelt voor dit evenals vorig jaar vast tc stellen op f 5, doch de heer Eelman stelt voor hem vast te stellen op f 4.50. De Voorz zou het betreuren als dit voorstel werd aangenomen, waar de draagkracht thans goed is wil hij liever verlagen als de tijden minder worden. De beer 0. B. Bakker sluit zich daarbij volkomen aan. Het voorstel om den omslag te bepalen op f 5 wordt aangenomen met 2 stemmen tegen, die van de heeren Eelman en Veeger. De begroo ting sluit in ontvangst op f 98905.65* in uitgaaf op f 84709.69*. De heer Eelman brengt daarna de Mielanden ter sprake en vraagt of de tijd niet aangebroken is daarom-

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4