W. G. BÖELSÜMS, Attentie s.v.p, KAAKT van TEXEL ^JJie DE PKINS Uitreiking van Consen ten tot Wiermaaien. kUkUU CkikkkfjtgJ Sucade-, Gember- en Ontbijtkoek. KEIZERIN, Men abonneert zich Boekli. Parkstr. Gerookte Paling-, DROS Co. Die van dit aanbod nog gebruik wil maken, doe zijne bestelling nog deze week. Prijsopgaaf DE MOTOR-BOOT, FEUILLETON. Haar wenscli. WIJ HERINNEREN er aan dat de aanbieding aan de abonnés op de «Texelsche Courant» gedaan, om voor verminderden prijs zich eene aan te schaffen, met het einde van deze maand vervalt. Tot 30 Juni is voor abonnés op de Texelsche Courant de prijs van de Kaart van Texel 75 Cts-, franco per post 85 Cts. Nadien ondergaat de prijs, f 1-, franco per post f 1,10, geen verandering. De Uitgevers, LANGEYELD DE ROOIJ. Ten voordeele van den Burg. viet kermis een lekkere koek FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDER, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in don Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Toxel te komen. Redenen waarom ik besloten beu iederen eersten Zondag en Maandag- van elke maand op Texel te komen. Gelegenheid voor opname is dan van 's namiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in deu Heidei is gere geld geopend van 's morgens 9 tot 's na middags 7 uur. Ter gelegenheid van de kermis is as. V r ij d a g, Zaterdag en Zondag van 2 tot 7 uur gelegenheid voor opnamen. Aanbevelend, W. C. BOELS1IMS. Verkrijgbaar puike le kwaliteit Boltandsche uit de vanouds bekende palingkraam van J. KAREL en Echtgenoote, voorheen Wed. 1). Karel. Staande tegenover de N. B. Schoenwinkel van den heer J. Kikkert. Onder minzame aanbeveling, J. KAREL van Kampen. Ook dagelijks aan de kraam verkrijgbaar. B URGE MEES TER en ET HO UDERS van Wieringerl brengen ter kennisse van be lang hebbenden, dat de t onsenten voor de Wiermaaierij zullen worden afgegeven den 29 Juni 1907, den 1 Juli en den 2 Juli daaraanvolgende. Voor de gemeente Texel zal daarvoor door de ondergeteekenden meer bepaald zitting gehouden worden den 29 Juni 1907, des namiddags 3 uur in het Café van den Heer DOGGERHaven Oudeschild, terwijl de overige hiervoor vermelde dagen de Consen ten alsnog te bekomen zijn ten kantore van de ondergeteekenden. Verder worden ter Jcennisse gebracht de volgende bepalingen van het pachtcontract De pachtster verleent bij Consent op naam schriftelijke vergunning tot het maaien van zeegras aan ieder die tijdig opgeeft de wier maaierij zelf te willen uitoefenen, mits hij meerderjarig zij of nog minderjarig zijnde, de kostwinner is voor een gezin. Voor elk gezin behoeft niet meer dan één consent te worden afgegeven. Vergunning tot wiermaaien wordt op geene andere wijze verleend; slechts van Consent houders mag gemaaid zeegras worden aan genomen. Namens Burgemeester en >Viethouders voornoemd, Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een buurman. De lieer J. Vader, wonende Artilleriestraat 2te den Helder meldt ons Aan uwe voortreffelijke Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik het te danken dat ik een zeer groote verlichting bekwam in mijn nierziekte, waaraan ik reeds lange jaren lij dende ben geweest. Ik had veel pijn in den rug en zijden, die zich soms tot in de borst uitstrekte. Het urineeren ging moeilijken veroorzaakte mij veel pijn; het water zag er vuil troebel uit en wanneer ik het eenige tijd liet staan, was er veel bezinksel in. Bij het minste werk wat ik deed moest ik hevig transpireeren, ik gevoelde mij immer zeer vermoeid, loom en lusteloos en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, want het leven viel mij werkelijk zwaar. Men wees mij toen op de genezingen door Uwe Pillen teweeggebracht en ik wenschte hier ook onmiddelijk een proef mede te nemen. Na een paar dagen werd mijn pijn minder en mijn geheele gestel knapte op, ik was zeer verwonderd en gelukkig toen ik twee weken later bijna niets meer van mijne ziekte kon bespeuren. Ik zal dan ook met vertrouwen dit uitstekend geneesmiddel aan diegene aanbevelen, die mochten lijden als ik zelf voorheen. 17 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publick temaken op elke wfjze die U goed dunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeken van nierziekte. Foster's Rug pijn Nieren Pillen genezen de pijn in den rug, terwijl ze de nieren in orde brengen, die zich daaronder bevinden, want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Vader gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zyn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kui per, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Steeds versch voorradig Eigen fabrikaat. J. G. KOOIMAN. gevraagd van 50 Ms RIVIERZAND, te leveren voor den wal in de haveu te Oude schild voor dea 1 Augustus 1907. Biljetten in te zenden voor den 10 Juli 1907. Nadere inlichtingen geelt de opzich ter bij wien tevens een monster besshikbaar is. Het College van Dag. Best. v/d 30 Gemeensch. Polders, J. S. Dijt, Dijkgraaf. Ruibing, Secretaris. In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den 7en jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteursbegint van af 1 Juli 1907 in dit weekblad een historischen roman van de bekende schrijfster CATRARINA ALBERDINK THIJM, Een verhaal tijdens het tweede keizerrijk, waarin Keizerin Eugenie en Keizer Napoleon III de hoofdfiguren vormen, geïllustreerd naar beroemde schilderijen en portretten. In de Bibliotheekran „DE PRINS" wordt van af 1 Juli 1907 opgenomen roman van C. en A. WILLIAMSON. Een zeer spannend, mooi verhaal, met uit stekend geslaagde karakterteekening, dat in de voornaamste plaatsen van ons land afge speeld wordt. Zeer fraaie prijzen worden geregeld uit geloofd voor het oplossen van aardige raad sels enz. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,per jaar voor de ge wone en tegen f 5,per jaar voor de luxe editie. Abonnementen kunnen met- elk num mer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boek handelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneer en tegen remise van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 platen per /week. Vrij naar het fransch door A.B. 8 Ik kan nog niet aan mijn geluk gelooven. Zon het nu wel werkelijk waar zijn, dat ik nu den geheelen dag met mijn twee vrienden samen zal kunnen zijn, zonder dat tante ons uit elkaar drijft En dat geluk komt nu alleen omdat ik nu 21 jaar ben sedert 3 dagen! Nu ben ik op eens geheel mijn eigen meesteresse. De vreugde, die ik gevoel, omdat ik nu niet meer evenals vroeger de gemaakte deftige stem van tante hoor, diè mij er aan herinnerde, dat dit of dat niet pasto voor iemand met 300000 frc. inkomen, valt niet te beschrijven. En hoeveel andere opmerkingen meer warden mij door tante dagelijks gemaakt. O, die 300000 francs inkomen, het eeu wige refrein van al haar waarschuwingen, wat heb ik ze verafschuwd. Hoeveel maal heb ik de kleine modiste benijd, die daar met een hoedendoos aan dei arm vroolijk langs het trottoir huppelde, terwijl ik als een aangekleede pop rechtop in het rijtuig zat naast tante, die mij voortdurend in het eog hield en bij de minste beweging waar schuwde vooral op te passen, mijn toilet niet in wanorde te brengen En zonder twijfel benijdde die modiste mij, terwijl ik dan reed in dat prachtvolle rijtuig met 2 lakeien en een Engelsche koetsier. Waar lijk de arme lieden kunnen hun eigen geluk niet naar waarde schatten Maar nu is al die ellende voorbij! Nu ben ik vrijZooeven keek ik zeer ver baasd op toen de keukenmeid op zeer onderdanige» toon kwam vragen: Mejuffrouw, wat is er van uw orders? hartelijk begon ik te lachen, eindelijk echter kwam ik in zooverre weder tot bedaren, dat ik haar hoewel nog lachende kon zeggen Verwonder je er maar niet over Marie, maar die vraag klonk mij zoo dwaas in de oorenMaak maar klaar wat je wiltof liever vraag het maar aan mevrouw Meg, zij is het die hier voortaan bevelen geeft. Eenige oogenblikken later kwam Meg geheel ontsteld bij mij O, kindMarie heeft mij gezegd dat ge haar naar mij had gezonden om alles te regelen. Hat gaat niet, lieve, ik Ja, ja, ja! mijn goede Meg, jij bent hier voortaan de meesteresse in huis. Je hebt het wel verdiendEn ziet ge, ik ben zoo gewoon om te gehoorzamen dat ik toch niet zou kunnen gebieden. Jij hebt veel meer ondervinding, Meg. Ik zal do koningin zijn en jij de grondwet. Doe dit nu maar voor mij, opdat ik eindelijk eens gelukkig en kalm kan leven. Jij en Sam zult samen hier in huis regeeren en ik zal geheel vrij zijn. Het goede mensch schudde eerst het hoofd en verzette zich tegen dat besluit, maar eindelijk heeft ze toch toegegeven, zooala ze altijd doet als ik wat van haar vraag. Zouden ze nn gelukkig zijn, mijn twee goede oude vrienden en zal ik ze nu op mijn gemak kunnen vertroetelen Sedert drie dagen doet tante niet anders dat mij met allerlei raadgeviugen aan het hoofd te malen. En bovenal nicht, wees flink, toon geen zwakheid of de minste toegevendheid tegenover uw personeel. Tracht die waar digheid te verkrijgen, welke u ontbreekt en waarvan ik u echter steeds het voor beeld heb gegeven. Naar het schijnt mis ik dus de noodige waardigheid. Het is waar, voor een rijke erlgenarno stel ik mijzelf in 't geheel niet op den voorgrond. Bovendien beu ik klein en onverbeterlijk vroolijk. Ik zie dadelijk de dwaze zijde der dingen en al doe ik ook nog zoo mijn best, mijn oogen en mijn mond verraden steeds mijne lachlust en tante, die nooit lacht, (het is in haar oog een zeer voornaam gebrek aan waar digheid) maakt zich boos en overlaadt my dan met zedepreken, die in plaats van mij kalmer te stemmen mijn lachlust nog ver- hoogen. Maar nu zal ik dan eens naar hartelust kunnen lachen, Meg noch Sam zullen mij dat verbieden. De notaris die altijd do zaken voor onze familie heeft behandeld, is mij gister eens komen opzoeken en we hebben alles uit stekend beschikt. Ik zal hier blijven wonen, niets zal er in 't personeel worden veran derd, allen blijven in mijn dienst. Wat ik wel zou wenschen is een kasteel te bezitten in Bretagne, op een van de schilderachtigste punten en dan zoDder eenige huizen in den naasten omtrek. Ik herinner me altijd nog een reisje, dat ik eens iD die streek gemaakt heb met mijne tante. Wat was die streek daar mooi, nog zoo recht woest en natuurlijk on dan die oude muren, begroeid met klimop, aan wijzende de plaatsen waar eenmaal eene trotsche burgt of' kasteel had gestaao, en de parken met eeuwenoude eiken, bohoo- rende bij de weinige kasteelen die do tand des tijds tot heden nog hadden kunnen weerstaan. Mevrouw Baussart met wie ik er over sprak, heeft mij beloofd tegen den volgen den zomer zulk een oud kasteel voor mij te zoeken. Tc Biarritz heb ik een prachtige villa, maar daar is alles zoo verguld en naar de nieuwste mode ingericht. Wat heb ik altijd weinig om dio villa gegeven. Tante was het die haar voor mij gekocht heeft, met het oog op mijno gezondheid, naar ze beweerde. Ik heb den notaris opgedragen die te verkoupen, omdat ik er toch nooit meer een voet wil zotten. Tante zal wel ach on wee roepen over dit besluit, maar dat hindert niet, ik moest immers flink wezen, zegt ze. En hoeveel honderdo ma len hoeft ze mij niet herhaald, dat ik toch nooit anders zal zijn dan ecu echte boerin een ware wilde, geheel onbekend met alle regelen der aristocratie. O, die hoogheid van mijn tante, wat heb ik daar al niet door moefen lijden. Toen ik naDwelijks den leeftijd bereikt had, waarop ik de gewone school verlaten kon, werd ik ondanks al mijne tranen en tegenwerpingen geplaatst op de inrichting van Madame X, een onderwijs-inrichting, toen zeer in trek bij de allervoornaamste families voor de opvoeding hunner doch ters. Ik vond daar niet anders dan doch ters van graven, hertogen, markiezen en weet ik wat meer. O, wat was ik daar ongelukkig. Al die adelijke dametjes lieten geen gelegenheid voorbij gaan om mij te latengevoelen.dat zij veel hooger stonden dan ik. Ik hoor nog de kleine hertogin van Ar- guel, ze was toen naar ik geloof 12 jaar, vragen op een zeer beleedigendo toon Hoe ziet uw wapenschild er uit En hot dochtertje van den markies van St,-Aubry antwoordde op scherpen toon Denk je dan dat men een wapenschild heeft als men Blossac heetEen echto keukenmeidennaam 1 Ik ben altijd opvliegend geweest, ovenals mijn vader en was vlug klaar met mijne handen, zoodat ik do spreekster een paar oorvegen toediende, die haar in een luid schreien dedenuit barsten. De onderwijze res snelde toe en ik werd streDg gostralt voor die al te groote vrijhoid. Welk een verschil tusschon do onder wijzeressen in de gewone school en die in het instituut van madame X. Alles gaat hier even koel on afgemeten. Voortdurend opnierkiugen over zijn toilet, dat ietwat in wanorde is, ot over zijuo houding. Maar ondanks al die voornaamheid van mevrouw X, is zo toch niet te voornaam om haar inrichting tovens dienstbaar to maken aan het uithuwelijken van hare leerlingen. {Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4