P. Th. Y.PMA, W7 C. BÖELSÜMS, JOHN WESLEY ZOMERDIENST. DE PKÏN8 Men abonneert zich Boekh. Parkstr. Voordrachten en Bruiloftsliederen GELUK Goud- en Zilverwinksl, Zeer billijke conditiën. NEBERLANDSCBEHYPOTHEEKBANK Uit de hand te koop: KEIZERIN, Haar wenscli. ALKMAAR. STEMMED. - REPAREEREN. A. WIERINGA, Spoorboekje. Prijs 10 cent. Verkrijgbaar in den Boskh Parkstr. DE MOTOR-BOOT, zijn te bekomen in Boekh. Parkstr, FEUILLETON. Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Piano- en Orgelmagazijn. Langestraat A 35. Piano's in verschillende Stijlen en Houtsoorten. Stemmen door gediplomeerd Pianostemmer der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, D. YPMA, P. Th. YPMA-zoon. TE VEEjSTDAjNT. P. J. KONING. Een verklaring uit Alkmaar. OPGERICHT 1S90. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Ge stort f 400.800. Reserve t 270.095.56 Geelt uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 96V3 °/0. Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDER, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in den Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Texel te komen. Redenen waarom ik besloten ben iederen eersten Zondag en Maandag van elke maand op Teiel te komen. Gelegenheid voor opname is dan van 's namiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in den Heidei is gere geld geopend van 's morgens 9 tot 's na middags 7 uur. Aanbevelend, W. C. BOELSHMS. Weverstraat, Den Burg- Texel. Horlogemaker, Goud- en Zilversmid, SPOORSTAAT—HELDER, bericht de geachte ingezetenen van Texel, dat hij ten huize van den heer N. LAP zijn filiaal heeft gevestigd, hetwelk nu dagelijks is geopend. Verkrijgbaar alle lste klns artikelen het vak betreffende. Verkoop on der langdurige garantie. Separatie spoedig en billijk, INRUILEN van Goud- en Zilver tegen de hoogste waarde. de hieronder genoemde gebouwen elkander annex in de Weverstraat a.d. Burg, I Het Kantoor, bevattende 2 vertrekken. Daarachter keuken met bijkeuken, erf en tuin met vruchtboomen, zeer geschikt voor woonhuis, II het Heerenlmis met Erf en tnin, in huur bij de Dames Coninck Westen berg, bevattende beneden: 3 kamers, marmeren gang en kelder le étage: 4 kamers, daarboven ruimen zolder. Eerste staDd, ook voor te vestigen zaak. Hl Burgerwoonhuis met erf en tuin, in huur bij F. Kalis. In eens of afzonderlijk. Te bevragen bij den eigenaar J. H. MOOJEN, Oudegracht 9 te Haarlem. door Dr. H. M. VAN NES werd als deel 4 van den tienden jaargang verzonden aan de leden der Vereeniging „Christelijke Bibliotheek", in welke thans is opgenomen de 'Vereeniging „Protestantsch Christelijke Bibliotheek", tot nu toe uitgave van Ege- ling's Boekhandel te Amsterdam. De prijs van dit werk is voor niet-leden 11,50 ingenaaid, f 1,90 gebonden, den leden komt dit deel op slechts f 0,677° ingenaaid. 1 1,027» gebonden. Indien men zich nu nog voor den loopen den jaargang abonneert, ontvangt men on- middellyk, behalve dit werk, ook de reeds vroeger verschenen deelen „In den storm" door A. v. d. Flier en „De zoon zijner moe der" door Joh. Dose, 2 deelen. De in vorige jaargangen der „Christelijke Bibliotheek" verschenen werken, waaron der „John Bunyan" en „De graaf van Zin- zendorf" van Prof. van Nes, zijn op zeer voordeelige voorwaarden verkrijgbaar. De fraai geïllustreerde catalogus der vereen. Chr. Bibl. is gratis verkrijgbaar in eiken soliden boekhandel en bij den uitgever G. F. CALLENBACH te NIJKERK. In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den 7en jaargang van Be mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portrettendie de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengental van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteursbegint van af 1 Juli 1907 in dit weekblad een historischen roman van de bekende schrijfster CATHARINA ALBERDINK THIJiM. Een verhaal tijdens het tweede keizerrijk, waarin Keizerin Eugenie en Keizer Napoleon III de hoofdfiguren vormen, geïllustreerd naar beroemde schilderijen en portretten. In de Bibliotheekvan DE PRINS" wordt van af 1 Juli 1907 opgenomen: roman van C. en AWILLIAMSON. Een zeer spannendmooi verhaal, met uit stekend geslaagde kataktèrteekmingdat in de voornaamste plaatsen van ons land afge speeld wordt. Zeer fraaie prijzen worden geregeld uit geloofd voor het oplossen van aardige raad sels enz. Men abonneert zich door het geheele land bü elkm solidm Boekhandelaar of bij de Agmtm, tegen f 3,per jaar voor de ge wone en tegm f 5,— per jaar voor de luxe- editie. Abonnementen kunnen met elk num mer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boek handelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegm remise van f3,75 voor de geivone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan dm Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Mm ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 platen per week. Vrij naar het fransch door A.B. 5 Laatst nog was de geheele deltigheid te Parijs, waar tante mij heeft heengetrokken en waar we nu reeds 3 jaar lang mede omgaan, verontwaardigd er over toen zij zag dat ik een prins, Poolsche ol wat dan ook, een weigering gaf, en eene vriendin van tante hoorde ik zeer duidelijk op een bal zeggen Wat wil dat leelijke nest dan? Een kroonprins van een of andere groote staat misschien Als ik alleen met haar was geweest, zou ik haar dadelijk hebben geantwoord Neen mevrouw, in 't geheel niet; ik verlang slechts een liefhebbend echtgenoot, niets meer en niets minder. Een man, goed en edel, die mij de eer aandoet mij te nemen om mijzelf en die mij beminnen zou onverschillig of ik arm of rijk was. Maar helaas, zal ik dat achtste wonder yan de wereld wel ontmoeten Zal een man nit ware liefde trouwen Dat moet zoo zeldzaam zijn, zoo zeldzaam dat ik bijna reeds beslaten ben oude jonge-juffrouw te worden. Over 't algemeen vat men mijn idee verkeerd op en vergist men zich in mij. In het oog van velen ben ik eene rechte zonderlinge, een volmaakte coquette, die meent, dat zij rechtstreeks afstamt van Jupiter en niemand waardig keurt haar hand met de lippen aan te rakenHoe deerlijk vergissen zij zich toch, die allen Als zij eens in mijn hart konden lezen en begrijpen, dat ik gaarne myn vermogen in ruil zou willen geven voor een waarlijtc edel hart, dat mij werd aangeboden, enkel om mijzelf een teedere en zekere leidsman op mijn levensweg te verzekeren. Tante herhaalde honderde malen, dat ik geheel burgerlijke ideën heb en zij heeft volkomen gelijk, want alleen dit verlang ikeen eenvoudig, kalm leven met een goeden man en liève kinderen, die ik zelf opvoed en die mijn eenige vreugde en geluk zouden uitmaken. En dat idee is burgerlijk en ik vrees wel dat het nooit tot verwezenlijking zal komen, enkel en alleen door die vervloekte 31)0,000 francs inkomen. Hl. Wat verveel ik mij toch verschrikkelijk. Nu ben ik reeds drie maanden van mijn tante ontslagen en ik heb de vrijheid waar naar ik zoo lang beb gesnakt. Ik zou dan immers gelukkig zijn.. Welnu, ik ben het nog in 't geheel niet! Ik sterf bijna van verveling. Iederen dag sta ik op met de hoop dat nu toch eens verbetering in den toestand zal komen, doch wanneer do avond weer daar is moet ik bekennen, dat ik mij nog veel meer heb verveeld als anders. Zou ik nog lang zulk een leven moeten slijten? Wat zou ik niet geven als ik daarin verbetering kon brengen. Ik ver lang zoo naar avonturen, dat ik daarvoor alles zou willen wagen, enkel en alleen om verbetering te brengen in mijn eento nig loven. Iederen morgen ga ik naar het bosch met Sam en onveranderlijk kom ik daar ook dezelfde personen tegen en word door dezen op dezelfde wijze gegroetWat vermakelijk Des namiddags ga ik in de landauwer rijden en ga met Meg eenige bezoeken afleggen of r kele inkoopen doen, daarop volgt dan weder het onvermijdelijke rijtoortje in het bosch Des avonds naar de opera of iets dergelijks, soms breng ik ter afwisseling eens een bezoek aan een „fancy-fair". Ziedaar nu mijn geheele Jeven. Niemand anders bij mij dun Meg en Sam, die waarlijk veel belang in mij stellen. Maar aan hen kan ik toch niet toevertrou wen wat mij ontbreekt en wat mijn leven zoo treurig maaktZij zouden meenen, dat ik krankzinnig was. Mcg vooral, zij zoo werkzaam en altijd bezig, heeft nooit geweten wat verveling is. Hoezeer benijd ik haar, de goede vrouw. Wat zijn zij toch gelukkig die een levens doel hebben, iets waaraan zfj zich met hart en ziel kunnen hechten. Ik heb nog eens een paar dagen door gebracht Lij mijne vroegere onderwijzeres sen in de kloosterschool en heb begrepen dat dezen waarlijk voldoening ondervinden kunnen als zij 's avonds na gedane arbeid kunnen gaan rusten. De gedachte is bij mij opgekomen ook mij zulk een levens taak te kiezen, maar men heeft mij gezegd Neen, lieve Jeanette, uwe plaats is niet hier. Gij kunt in de wereld veel nut stichten met uw groot fortuinWeest liefdadig, verlicht de ellende rondom u en de Hemel zal er u voor beloonen door u eenmaal een goeden man en lieve kinderen te achenken. O, mocht die voorspelling uitkomen! Ik heb in de school ook weder gezien een jong meisje, waarmede ik als kind dikwijls speelde. Ik heb altijd van haar gehouden. Wij waren even oud en beiden wees. Alleen dit onderscheid was er tus- sehen ons, dat zij zeer arm was, maar was zij ook minder bedeeld met fortuin als ik, Marie Renaud won het verre van mij wat betreft de betuigingen van genegenheid, door haar ontvangen. Zij werd door allen min of meor bedorven. Ik heb haar dan weergezien. Welk eene tegenstelling tus- schen ons beiden. Zij is blond, ik bruin, zij groot, ik klein Haar karakter echter is niet veranderd. Het is altijd nog de zachtzinnige lieve Marie, zooals zo zulks als kind was. Zij heoft nu den 21-jarigen leeftijd bereikt en zij wil nu beslist eene betrekking hebben om niet langer to levon op kosten der school. Zij is echter niet sterk en het is haar bepaald verboden om onderwijzeres te worden. Zij kan daarom geone andere betrekking aannomon dan die van Secretaresse of gezelschapsjuffrouw. Ik had haar wol bij mij willen nemen on heb er zelfs met haar superieure over gesproken. De opinie van iemand uit Alkmaar heeft waarde voor ons, vooral wanneer die ver klaring gelijk deze gebaseerd is op een werkelijke ondervinding. De heer II. de Veer, Omval Stompe Toren te Alkmaar, meldt onsMet groot genoegen zal ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen aan iedereen die aan de nieren lijdt, aanbevelen. Ik heb ze zelf ingenomen en er een uitstekend resultaat mee bekomen, ruim een jaar sukkelde ik met hevige pijn in den rug en in de rechterzij, die zich uitstrekte tot in de lendenen en beenen. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en had immer hoofdpijn en een door en door afgemat gevoel. De urine kwam zeer moeilijk en pijnlijk met zeer kleine hoeveelheden, de lucht daarvan was zeer onaangenaam. Ik was bang dat zich nog meer complicaties in deze ziekte zouden voordoen, toen ik tot mijn geluk bekend raakte met uw Pillen. Toen ik ze drie weken geregeld had inge nomen, gevoelde ik mij oneindig veel beter, van de pijn kon ik weinig of niets meer be merken en ofschoon ik thans nog niet volkomen genezen ben, kan ik toch niet nalaten te zeggen, dat uw geneesmiddel mij veel goed gedaan heeft en hoop ik door het gebruik hiervan binnenkort geheel en al hersteld te zijn. 21 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte, eenvoudige getuigenis bewijst dat wanneer de nieren aangetast zjjn, de rug zwak wordt; de pjjn komt voort uit de nieren, die in het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren welke de smart veroor zaken niet bereiken. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bereiken de nieren zelf en zijn een speciaal middel voor nieren en blaas. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer H. de Veer gehad heeft. Wy waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handtee kening van James Foster voorkomt. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed, P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één off 10,— voor zes doozen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blo zend, jeugdig-lrisch uiterlijk, een blanke, zachte huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Bergman Co., Radebeul met fabrieks merk Stokpaardjes 50 Cts. per stuk bij: Firma T. B0TJS. Neen, lieve Jeannette, zei deze, Marie is daarvoor te trotsch. Zij zon het u niet durven weigeren als ge het haar vroeg, maar zij zou er onder lijden, daar ben ik zeker van. Het is beter voor haar als zij in betrekking komt bij onbekenden, waar haar toestand mogelijk iets minder aangenaam zal zijn, doch waar ze in ieder geval geheel vrij is. Ik ben er zeker van dat gij bij eenig nadenken het geheel met mij eens zult zijn. En waarlijk, nu ik over alles oensgoed nagedacht heb, ben ik het geheel met haar eens. Wij zijn te intiem met elkander, Marie en ik, dan dat zij bij mij dienst zou kunnen doen als gezelschapsjuffiouw, dat iB toch in ieder geval een hoewel vermomde dienstbaarheid. Het eenige wat ik doen kan is haar, wanneer ze vrij is, eens voor eenigen tijd te logeeron vragen. En dat is dan ook nu reeds afgesproken tusschen ons. Op het oogenblik is zij in correspon- tie over eene betrekking op een kasteel in Picardic, geloof ik en zij is de beslissing elk oogenblik wachtende. Wanneer zijde betrekking niet krijgt, komt zij de Kerst- vacantie bij mij doorbrengen. Het is wel zoer egoïstisch, maar ik zou bijna wenschen dat zij die betrekking niet kreeg, zoo ver schrikkelijk verveel ik mij en zoo gaarne had ik eens een vriendin bij mij. IV. Zooeven ontving ik een brief van Marie. Zij heeft de plaats en gaat er de vol gende week heen. Het goede meisje is ver rukt en toch zal haar toestand, voor zoover zij mij er van heeft verteld, niet van de aangenaamste zijn; gezelschapsjuffrouw bij eene oude gravin, die tongevolge van den dood haror dochter min of meer gek is. In huis moet ook nog eon graaf zijn, doch van dezen vertoldo zij maar weinig en alles uiterst onbepaald. Hoe hot ook zij, Marie is zeer blij, want zij vindt, naar zij meent, daar juist goede gelegonheid nuttig werkzaam te zijn. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4