Voor de Aërogeengas verlichting P. Th. YPMA, W. C. BOELSUMS, Voordrachten en Bruiloftsliederen GELUK Boelhuis Jacob Roodt, Thomasslakkenmeel en Kainiet, 10x5o"): G. R. KEIJSER 4 Co. en ontvangen een ruime keuze vaste en schuivende KAMER-, WINKEL-, LOKAAL- GANGLAMPEN, enz. Juli 1907. J. J. KUIJPER,- Parkstraat-Texel. THOMASSLAKKEN MEEL, Stermerk, N. V. Het Landbouwkantoor Noord-Holland te Alkmaar. ALKMAAR. STEMMEN. REPAREEREN. Zeer billijke conditiën. Uit de hand te koop: FEUILLETON. zijn te bekomen in Boekh. Parkstr, Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep Haar wensch. Zij, die aansluitenverzoek ik beleefd spoedig hun keuze uit de voorraadof uit het teekenboek bij mij te doen. Fabrieksprijzen. Volgens kennisgeving zijn de Branders, Kousjes en Glazen bij de Directie van de Gasfabriek verkrijgbaar. Extra aanbieding Piano- en Orgelmagazijn. Langestraat A 35. Piano's in verschillende Stijlen en Houtsoorten. Stemmen door gediplomeerd Pianostemmer der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, D. YPMA, P. Th. YPMA-zoon. Ondergeteekenden leveren even als vorige jaren Met aanbeveling, Mij vrachten Juli/Augustus een scheepslading T II O M A S S L A K K E M 51 E E L in de haven te Oudeschild en kunnen daarvan bij ocgenblikkelijke bestelling leveren tegen onderstaande eoncurreerende prijzen Thomasslakkenmeel 16 Phosph. zuur bij 75 °/0 fijnheid a t 2,14 per 100 k.g., 17 B 75 a 12,24 per 100 k.g., Bestellingen worden ingewacht bij onzen agent voor Texel, den heer J. C. ROEPER, Veen, bij den heer C. J. ROEPER, den Burg of aan ons kantoor te Alkmaar, waar verder alle soorten kulpmeststoffen steeds voorradig zijn. Juli 1907. Artillerie-kazerne, Hoek Langestraat, HELDER, 24 JULI, 's morgens 91/. uur, 8 beste KOEIEN van 't voor jaar en winter gekalfd hebbende, 1 October KALF, 2 beste zwarte WERKPAARDEN, waarvan 1 merrie, 2 VARKENS van pl,m. 50 K.g., 1 OPEN RIJTUIG, zeer geschikt voor bakwagen, 1 VERHUISWAGEN op Veeren, 1KÖE- RIEWAGEN, 2 beste BOERENWAGENS 1 nieuwe IERKAR met kolossale wielen, 1 KRUIWAGEN, 1 DRIEWIELDE KAR, 2 MELKWAGENS op veeren, KIATEN- HOUT, enz, de hieronder genoemde gebouwen elkander annex in de Weverstraat a.d. Burg, I Het Kantoor, bevattende 2 vertrekken. Daarachter keuken met bijkeuken, erf en tuin met vruchtboomen, zeer geschikt voor woonhuis, H het Heerenhuis met Erf en tuin, in huur bij de Dames Coninck Westen berg, bevattende beneden: 3 kamers, marmeren gang en kelder le étage: 4 kamers, daarboven ruimen zolder. Eerste stand, ook voor te vestigen zaak. IH Burgerwoonhuis met erf en tuin, ia huur bij F. Kalis. In eens of afzonderlijk. Te bevragen bij den eigenaar J. H. MOOJEN, Oudegracht 9 te Haarlem. FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDER, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in den Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Texel te komen. Redenen waarom ik besloten ben iederen eersten Zondag en Maandag van elke maand op Texel te komen. Gelegenheid voor opname is dan van 's namiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in den Heidei is gere geld geopend van 's morgens 9 tot 's na middags 7 uur. Aanbevelend, W. C. BOELSUMS. een onbekend weeldeartikel te zijn. Het ameublement is zoo primitief mogelijk. Een klein ijzer ledikant en twee stoelen, waarvan er een bovendien nog van dien aard is, dat ze te oud is om er op te gaan zitten, O ja, ik vergat nog te noemen een tafel, een breede plank, steunende op 3 stokken, die dienst doen als pooten ervan, dat is alles Als Meg hier eens was De dienstbode, die ziet dat ik met mijn oogen iets zoek, raadt ongetwijfeld mijne gedachten, iets wat ik bij zoo'n meisje niet had verwacht, en opent de deur van een andere kamer, bijna evengroot als die, in welke wij ons bevinden, en zegt Dit is uw toiletkamer. Deze kamer heeft vroeger zeker voor Salon dienst gedaan, er is nog een plafond in van kunstig schilderwerk en de wanden zijn behangen met oud tapisseriewerk, dat zonder twijfel vroeger prachtig moet zijn geweest, maar thans bijna geheel door de motten is opgegeten. Ongetwijfeld heeft men ter wille van mij nog een kleine uit gave gedaan om een zeer eenvoudig wasch- tafeltje te koopen en de dienstbode, die meent dat ik over deze in haar oogen zeer groote weelde verrukt ben, haast zich te zeggen Er is ook nog een emmer bij, welke mijnheer ook gekocht heeft, maar die heb ik nog in de keuken gelateD. Antoino zal die zoo dadelijk wel boven brengen. Ik begon nu zoo langzamerhand te be grijpen, waarom geen enkel jong meisje het in het kasteel kan uithouden. Als do heer des huizes niet beminnelijker is dan zijn woning, is er bier zeker weinig plei- zier te beleven met een ongelukkige waan zinnige. Enfin, ik zit nu eenmaal in bet schuitje en moet dus roeien Als het mij te moeilijk wordt, zal ik wel eens verder zien. "Waar gebrek aan is, in geen geval aan kasten. In mijn beide kamers tel ik er niet minder dan acht, wadrvan twee groot genoeg zijn om er desnoods in te wonen. (merk de Ster.) tot de scherpst eoncurreerende prijzen. Door gebrek aan plaatsruimte zullen dus mijn japonnen niet gekreukt worden. De dienstbode vertelt mij, dat het uit zicht uit de ramen prachtig is, nu zooveel te beterMaar dat zullen we morgen wel zien, want vanavond is het daarvoor te duister. Ik ga naar beneden om te dinee- ren en nieuwe verrassingen wachten mij hier. Mijn hemel wat een bespottelijk huis. Uit alles blijkt dat het niet gebouwd is voor Lilliputters! De eetzaal heeft fan tastische afmetingen. Hier is het ten minste een weinig beter ingericht, de geschilderde ruiten zijn waar lijk mooi, alleen zijn enkele ruiten, die gebroken waren, vervangen door grauw papier. De meubelen van oud eikenhout zijn nog vrij goed en eenige schilderstuk ken van waarde versieren de wanden. Yerder brandt er onder de schoorsteen een flink houtvuur, zeker een uitstekend ding om na een regendag weer een weinig op te knappen. De dienstbode bedient mij op een hoek van de tafel en ik beproef haar aan het praten to krijgen. Alles wat ik eerst uit haar weet te krijgen is, dat zij Roosje heet, helaas geen roos zonder doornen, zooals ik bemerk uit hetgeen ze mij voorzet, een ommelette, die verbrand is, vleesch, dat zoo verdroogd is, dat ik niet kan uitmaken of het rundvleeseh, kalfsvleesch of schapen- vleosch iB, en gebakken aardappolen. Maar ik heb een honger als een wolf en verslind dus alles wat zij mij voorzet. Ik wilde echter gaarne iets vernemen omtrent de bewoners van het kasteel. Ik beproefde het dus eens met complimentjes, dat helpt gewoonlijk bij lieden van dat soort. Heb jij die heerlijke omelette klaar gemaakt, Roosje vroog ik. Dat kan wel niet anders, zei zij, meent U dat Antoino ooit het eten klaar maakt. Het is maar zeer zelden, dat hij aardap pelen voor mij schilt. Dus zij cn Antoino waren do cenigo bedienden in dit groote huis. DEM BURG IS DANKBAAR Hoe kunnen wy' anders dan dankbaar zijn voor openhartige verklaringen, gelijk de onderstaande, door personen uit onze omge ving gegeven, voor ons welzijn. "Want dit woord van Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Den Burg. De Heer R. Oost, scheepstimmerman te Urk meldt onsSedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen m(j toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van benauwd heden en zweetingen, die zonder aanleiding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Poster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot was mijn vreugde en verwondering toen ik reeds na vier dagen een groote ver lichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nier lijder dit heilzame geneesmiddel willen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gy ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren? Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in de leden? Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of waterzucht Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkel baar Denk er eens over na. 3 Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Oost gehad heeft. Zij zyn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f10,voor zes doozen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blo zend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke, zachte huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van Bergman Co., Radebeul met fabrieks merk Stokpaardjes a 50 Cts. per stuk bijFirma T. BUIJS. Is er dan niemand om U te helpen, Roosje Wie zou u willen dat me hielp Mijnheer heeft al moeite genoeg om ons ie betalen, hij is zoo kaal als een rat, hij bezit geen centime. Dat belooft wat, dacht ik bij mijzelf. Luid vervolgde ik En Roosje, wat doet mevrouw als ze is opgestaan O, mevrouw, dio speelt kaart, meer niet En mijnheer Mijnheer? Wel, die gaat naar zijn bureau. Naar zijn bureauDaar begrijp ik bepaald niets meer van Een gravin, die den geheelen dag kaart speelt, kan er nog door, omdat het arme schepsel niet wel bij het hoofd is, maar een graai van Mareuil, die naar zijn bureau gaat, dat gaat mijn begrip te boven. Maar wij zullen er wel meer van zien. Roosje is onderwijl vertrokken om An- toine te helpen mijne koffers naar boven te brengen. VUL Hoe het ook zij, vervelen doe ik mij in ieder geval niet meer. Ik, die zoo dolveel houd van allerlei avonturen en ODgewone toestanden heb werkelijk waar voor mijn geld, En soms komt mij de zaak zoo dwaas voor, dat ik mijzelf in don arm knijp om to onderzookon of ik werkelijk wakker ben en niet droom. Vanmorgen, toon ik do oogen opende, was ik recht verwonderd do geheelo kamer verlicht te zion door do zon. Goodo hemel, hoe laat zou hot al zijn Ik was zoo ver moeid geweest, dat ik geslapen had als een maimot, ondanks mijn hurde bed. Ik keek op mijn horlogo: negon uur! Vlug het bed uit. Wat zou de gravin wel van mij moeten denkon P In tien minuten was ik gereed met mijn toilet en had ik een mor- japon van wit flanel aangeschoten. Wordt vervolgd.) Vrij naar het fransch door A.B. 9 Het schijnt wel of ze geheel vergeet dat ik er ook nog ben. Eindelijk begin ik mijn geduld te verlie zen en val haar in de reden met de vraag: Maar zeg mij eens, zoudt ge mij nu niet even bij mevrouw de gravin willen aandienen Eerst kijkt ze mij aan alsof ik Chineesch sprak, doch nadat ik mijn vraag nogmaals heb herhaald, geeft zij ten antwoord Het is voor vanavond daarvoor te laat. Zij is reeds een uur geleden naar bed gegaan en slaapt door tot morgen ochtend. Kan ik dan soms mijnheer de graaf spreken Hij is nog niet thuis. Bovendien weet men ook nooit precies wanneer hij uitgaat of thuiskomt. Zonder twijfel zult ge hem morgen wel te spreken krijgen. Hij heeft mij gezegd het diner voor U klaar te maken. Goed, dank u. Wilt ge mij dan even mijn kamer wijzen. Het valt moeielijk een beschrijving te geven hoe vervallen alles in huis er ook uitzag. De trap welke wij opgingen, was grootendeels vermolmd, de ijzeren leuniog had echter uit het oogpuDt van antiquiteit zeker nog al groote waarde. Wij doorlie pen lange gangen met eikenhouten lam briseeringen, die vroeger ongetwijfeld wel prachtig waren geweest, doch die er thans recht onooglijk uitzagen. Het snijwerk was grootendeels vermolmd. Mijne kamer is een ware bijzonderheid. Zij is zoo groot, dat de salon, de eetzaal en mijn boudoir in mijn hotel te Parijs er gemakkelijk plaats in zouden kunnen vin den. Vier buitengewoon groote vensters verlichten deze zaal, waarin ik mijzelf zoo recht nietig gevoel. Gordijnen schijnen er

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4