I W. C. BOELSUMS, ALBADA ALBADA VOORAAN. P. Th. YPMA, Puik best Soevet, LIJNZAADKOEKEN De buitengewone goede eigenschappen van ALBADA maken de toezegging Tan premies onnoodig. Het voordeel, in het gebruik van ALBADA, bestaat uit la- geren prijs en betere kwaliteit dan ieder ander merk, daarom blijft: Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Burg. alle soorten JCulpmeststoffen HET BOEK VOOR DEHÜISVROÜW, Het boek voor de hnisvronw. FEUILLETON. Haar wensch. ALKMAAR. STEMMEN. - REPAREEREN. Zeer billijke conditiën. J. P. KIKKERT. WESSANEN &LAAN Voor de lezeressen onzer Courant. Mevrouw S. J. Barentz-Schönberg ex. Barentz-Schönberg, n de Goedkoope Drogisterij Piano- en Orgelmagazijn. Langestraat A 35. Piano's in verschillende Stijlen en Houtsoorten. Stemmen door gediplomeerd Pianostemmer der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, D. YPMA, P. Th. YPMA-zoon. bij de 5 pond 25 cent de 5 ons, Nieuws van belang voor Den Burg. WORMERVEER. Merk „W. L.", II 11 levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterstconcurre erende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDEU, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in den Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Texel te komen. Redenen waarom ik besloten ben iederen eersten Zondag en Maandag van elke maand op Texel tc komen. Gelegenheid voor opname is dan van Vnamiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in den Heidei isgere geld geopend van 's morgens 9 tot 's na middags 7 uur. Aanbevelend, W. C. BOELSUMS. Wij zijn in de gelegenheid nu eens onzen lezeressen een practische en degelijke pre mie aan te bieden, tegen een zeer luttele vergoeding, n.I. voor 50 Cent. Wij kwamen namelijk in 't bezit van een beperkt aantal exemplaren van een buitengewoon onmis baar boek voor elke huisvrouw en voor elk jong meisje, dat een goede, degelijke huis vrouw wil worden. Ervaren huisvrouwen zullen in het boek van nog tal van uitstekende recepten en nut tige wenken vinden. Jonge meisjes, a.s. huisvrouwen, voor U is dit boek een volledige Vraagbaak. Mevrouw BAREXTZ-Schönberg, Het Boek voor de Huisvrouw, bevat een uitstekend Kookboek, ook voor meer uitgebreide maal tijden. Het onderhoud en reinhouden van huisraad, meubelen en gereedschap in den meest uitvoerigen zin. Samenstelling en inrichting der maaltijden gedurende den loop van het jaar. Onderhoud van het lichaam. Verpleging van zieke huisgenooten, Om gang, enz. met het personeel. Wasschen, strijken, enz. Allerlei huishoudelijke-recep- ten. Inkoop van levensmiddelen. Inmaken, enz., enz., enz. Dit prachtig boek nu bieden wij onzen lezeressen aan voor 50 C E 51 T (aan ons Bureau afgehaald). Nergens anders hier ter plaatse is dit boek tegen dien spotprijs verkrijgbaar. Slecht een klein aantal exemplaren kunnen wij tot dien prijs af leveren. VOOR 50 CENT. Dus alleen verkrijg baar aan ons Bureau, doch uitsluitend te gen afgifte van onderstaande bon. PilN ondergeteekende wenscht als DUIl lezer(es) van dit blad, tegen 50 cent, te ontvangen Woonplaats en tlalumNaam 12 Vrij naar het fransch door A.B. Terwijl ik de gravin deed plaats nemen aan tafel, gaf de graaf mij de noodige instructies. U zult zeker, wanneer u hier meer thuis zult zijn, -«el de tijd der maaltijden van u en die van moeder naar uw eigen goedvinden willen regelen, want ik geloof dat Roosje er tot heden toe al zeer weinig regel in hield. Maar mijnheer de graaf, u zult toch zeker wel uwe bevelen geven. neen. Ik ben den geheelen dag geregeld uit en behalve het ontbijt, dat ik hier somwijlen gebruik, kom ik hier niet U dient dus zelf den tijd te bepaleD, welke U het geschiktst voorkomt voor moeder en U. Roosje dient zich daarnaar te schik ken, ziedaar alles. En nu nog ten slotte als u moeilijkheden krijgt met do dienst bode en u mij wenscht te spreken, eiken morgen tot 8 uur kunt u mij dan in mijn kamer vinden. Op dat oogenblik komt Roosje binnen, nog onbeschofter dan den vorigen avond. Zij plaatst een schotel met chocolade en kopjes op de tafel. Ik zoek te vergeefs met de oogen om lepels en brood, maar er is geen spoor van te vinden. Ik zie dat de graaf, die naar mij kijkt, Aanbevelend een glimlach op het gelaat krijgt en zonder twijfel nieuwsgierig is wat ik nu zal doen. Zonder aarzelen besluit ik onmiddelijk in functie te treden en mijn plicht te doen als meesteresse des huizes. Kalm bel ik. Roosje verschijnt weldra. Roosje, zeg ik, je hebt verzuimd om biood en lepels te brengen en ik zie ook geen servetten. En daar het meisje min of meer lachend weggaat en de deur vrij hard achter zich dichthaalt, voeg ik er bij Zoo, we zullen u ook nog moeten leeren de deur niet zoo hard dicht te halen, dat is niet goed voor uwe meesteresse. Roosje komt weer met het gevraagde binnen. Ik neem het brood en de lepels, welke zij vrij hardhandig op de tafel legt en zeg haar op vriendelijken toon Dank je wel, je kunt nu wel heen gaan, ik zal zelf wel bedienen; maar smijt niet zoo met de deur als 't u belieft, denk er aan dat mevrouw do gravin hoofdpijn heeft. Als Meg me daar zoo eens had kunnen zien door een klein gaatje in den wand of anderszins, wat zou zij een schik hebben, maar Roosje keek verre van vriendelijk. IX. Nu ik eens nadenk over mijn toestand hier in huis, zie ik in, dat ik nog bij lange na niet vrij ben van allerlei last hier. Ja, ja, Roosje, we zullen nog menigmaal moeten schermutselen. Maar dat hindert niet, ik ben zoo vol moed, dat ik er geen oogenblik aan twijfel of ik zal haar wel geheel onder den duim krijgen. Vandaag nog zal de eetzaal eens een flinke schoonmaakbeurt moeten hebben, dat zal wel niet naar den zin van Roosje zijn evenmin als van de spinnen, die al zoo lang kalmpjes hun web konden spin nen in de hoeken van den schoorsteen en zolder, maar het zal gebeuren. Verder zullen we ook een goed tafel laken over den tafel hebben inplaats van dat wasdoeken kleed vol met vlekken van allerlei aard. De graaf schijnt van alles weinig te bemerken. Zou dat onachtzaamheid zijn, of acht Zijne Hoogheid het misschien be neden zijn waardigheid zich met zulke nietige dingen te bemoeien Ik stel mij deze vraag, terwijl ik mij bezig houd met het roosteren van brood en vergelijk tevens zijn trotsche houding mot do armoede, die uit alles rondom mij in huis spreekt. Terwijl zijn chocolade afkoelt, gaat hij zijn courant lezen; naar het schijnt is hij geheel verdiept in de lecfuur daarvan. Ik tracht mij een oordeel te vormen van zijn karakter en kom meer en meer tot de overtuiging, dat het niet geraden zou zijn zijn bevelen niet op te volgen, daar die beslist ten uitvoer zullen moeten worden gebracht. Ook komt hij mij, nu ik hem moer in 't licht beschouw, ouder voor, dan ik aanvankelijk had gedacht, enkele grijze haren vertoonen zich reeds tusschen zijn Wanneer het scbip gezonken is weet iedereen u te vertellen boo het gered had kunnen worden. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad die waarde voor ons heelt, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raadgeving zoo goed en waardevol is; want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijder. Zij zegt tl hoe ge weder gezond kunt worden, doch go moot dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. de Vries, wonende Zee zicht 39a te Urk, deelt ons mede: Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij huast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rog om mij na het bukken weer o]i te beffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar vermoeid gevoel en had veel zweetingen die door plotselinge hui veringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder geworden, dadelijk bij het gebruik van uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefenden en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel ster ker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht, deze pillen alle nierlijders ten sterkste aan te bevelen. 8 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekte, met uitzondering der tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van de verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt, en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. de Vries gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. zwarte haardosch. Oef! het brood is eindelijk geroosterd maar mijn wangen ook. Ik had mij nooit kunnen voorstellen, dat dit zulk een moei lijk werk was, als Marie, de keukenmeid, dat anders voor mij deed en tante mij des morgens een vrij hooge stapel er van bracht voor het ontbijt, want tante at er gewoon lijk niet minder dan een dozijn alleen op. En nu was ik van een viertal reeds purperkleurig. Maar dat zal wel beter worden als ik het eerst maar wat meer gedaan zal hebben. Ik zal, geloof ik, een diepe vereering gevoelen voor Mario en haar geroosterd brood. Maar ik hob niet te vergeefs gewerkt, want de gravin eet met smaak het brood, en haar zoon ziet haar mot eon opgetogen gelaat «ten. Hijzelf stelt zich tevreden met zijn chocolade en raakt, ik moet hot bekennen, tot mijne groote teleurstelling mijn meesterstuk van roosterwork niet aan. Na oven een blik geslagen te hebbon op do klok, staat hij eensklaps op en komt naar mij toe, om echter plotseling naar het schijnt van gedachten to veranderen en naar zijn moedor toe te gaan, welke hij teodor omhelst. Het is dwaas, maar ik ben aangedaan. Zulk een forsche, krachtige man op zulk een wijze zijn moeder te zien omhelzen. Als ik eenmaal eon zoon mocht hebbon, hoop ik dat hij mij ook zoo zal omarmen. Wordt vervolgd. Gedrukt bij LANGJSViSLD Jfc UJi ttUOD Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4