W. C. BOELSUMS, II «ar, Kunstmeststoffen. ®ogen en ooren open A L B A D A ALBADA VOORAAN. Sr int. dl. ^Dreyfus. LIJNZAADKOEKEN KAINIET, 15? Kali, Thomasslakkenmeel, WESSANEM &LAAH WORMERVEER. alle soorten JCulpmeststoften- FEUILLETON. Haar wensch. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo De buitengewone goede eigenschappen van ALBADA maken de toezegging van premies onnoodig. Het voordeel, in het gebruik van ALBADA, bestaat uit la- geren prijs en betere kwaliteit dan ieder ander merk, daarom blijft; Fabrikanten J. A. van den Bosch Zonen Alkmaar. Verkrijgbaar bij A. DROS Albzn., den Rnrg. Dagelijks verkrijgbaar. DROS Co, „VIJF JAREN VAN MIJN LEVEN" Voor onze abonnés verkrijgbaar voor FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDER, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in den Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Texel te komen. Redenen waarom ik besloten ben iederen eersten Zondag en Maandag van elke maand op Texel tc kome i. Gelegenheid voor opname is dan van 's namiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in den Heidei is gere geld geopend van 's morgens 9 tot. 's na middags 7 uur. Aanbevelend, W. C. BOELSUMS. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de znivere Jlurwe Merk „W. L.", uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-D1PL0MA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. Levering onder openbare controle. Dagelijksche aflevering uit pakhuis Oudeschild 100 kg f 2,577j, (in zakken van 50 kg.) (STERMEBK) 17% phosphorzuur, 75% fijnh. 100 kg f2,25 18% 75% 100 2,376 Bekende Conditiën. Uit pakhuis Cocksdorp met bijrekening van vracht. DROS Co. 14 Vrij naar het franach door A.B. Hoe vreeselijk om te zien, die arme vrouw zooveel bewijzen van innige gene genheid te zien geven aan een beeld van marmer. Zij geraakte hoe langer hoe meer opge wonden, hetgeen me niet weinig veront rustte. Uit haar wartaal begin ik einde lijk te begrijpen dat het de buste is van haar overleden dochter, maar wat mij het meest treft is dat zij gedurig den naam van den graaf noemt met iets vreesachtigs, ja, ik zou haast zeggen met afschuw, in haar stem. Tevergeefs beproef ik de arme vrouw weder van het beeld weg te krijgen Plotseling krijg ik een goed idée. Kom, zeg ik zachtjes, anders zal Guy boos zijn. De gravin siddert, staat snel op en kijkt mij met hevig ontstelde blik aan. Hij is immers niet daar vraagt zij, als hij wist dat ik haar ben gaan zien, zou hij hevig vertoornd zijn en...ge zult het immers niemand zeggen want ziet ge als hij boos is, o dan doodt hij Die laatste wooiden heeft zij zoo flui sterend gezegd, dat ik ze meer raad dan versta. Zij wordt eensklaps kalm, neemt mijn arm en laat zich gedwee naar het kasteel terugvoeren. Ik vraag mijzelf at, waar ik eigenlijk ben aangeland en of ik zelf hier ook niet Asthmalijders en borstlijders zet uw oogen en ooren goed open om te lezen en te luisteren naar hetgeen hieronder volgtHet is een verklaring van iemand die 12 jaren lijdende was aan asthma. Wat dat zeggen wil, kunnen alleen zij beseffen die ongelukkigerwijze aan een borstkwaal sukkelen. Er is geen enkele ziekte die iemand méér teneer drukt dan asthma, de lijder wil zich er tegen verzetten, hij wil toonen dat hij sterker is dan zijn kwaal, met al de energie en wilskracht die in hem is wil hij de wereld laten zienwat denkt gij dat ik ziek beu, mis hoor ik ben gezond, want asthmalijders zijn over het algemeen geestkrachtige menschen dochde asthma houdt zijn prooi goed vast en het eind van de historie is, dat deze toch de overhand houdt over den lijder. Drie werf gelukkig is er thans een geneesmiddel dat baas is over de asthma. Dit wondermiddel heet ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo. De Heer J. W. Bossink, wonende in het Overdinkscheveld grens Losser (Overijsei), heeft een onderhoud gehad met onzen verslaggever, waaruit wij het volgende mededeelen Sedert 12 jaar leed ik aan asthma, zeide de Heer BOSSINK en U begrijpt dat ik gedurende dien tijd heel wat geleden heb. Benauwdheden, benauwdheden en nog eens benauwdheden waren het die mij altijd kwelden. Slapen, ja ik deed het, maar hoe, de eene nacht was al onrustiger dan de andere. De minste inspanning vermoeide mij. Wanneer ik aanvallen had was ik rillerig en koud, terwijl over het algemeen mijn trek in eten heel slecht was. Na verschillende geneesmiddelen zonder resultaat gebruikt te hebben, ben ik met de Abdijsiroop begonnen, die ik kocht bij den winkelier TJIBBE KNOL te Losses. Nadat ik de behandeling met de Abdijsiroop 3 maanden heb gevolgd gevoel ik mij als het ware geheel herboren en zijn al mijn ongemakken verdwenen. geneest onvoorwaardelijk borst- en longaandoeningen, asthma, kink- en slijmhoest, keelziekten, bronchitis en verouderde verkoudheden. Prijs f I,—, f 2,— en f 3,50 per flacon. Centraal-Depót L, 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam, Verkrijgbaar bij JÏÏej. Jloeper, JZurg op J'exel. gek zal worden. Het is hier zoo uiterst vreemd Zou de graaf soms een „blaauw- baard" zijn. Als Meg hier was, zou ze niet op haar gemak zijn Maar we zullen wel verder zien Mevrouw de Mareuil slaapt des namid dags tot aan het diner. Ik maak van die gelegenheid gebruik om eenige brieven te schrijven. De dag gaat voorbij zonder dat we den heer van het kasteel weder gezien hebben. Des avonds toen ik de eetzaal verliet om de gravin naar haar slaapkamer te vergezellen, vertelt Roosje mij dat mijnheer de graaf mij den volgenden morgen bij zich verwacht op zijn studeerkamer. Ik maak van deze gelegenheid gebruik om haar te vragen of hij reeds weder is thuisgekomen en ontving dit beminnelijk antwoord Zeker niet. Men weet niet wanneer hij van zijn bureau terugkomt. Ik slaap eerst vrij laat in en droom van den graaf, dat deze mij in een standbeeld verandert. Ten slotte zie ik Meg, Sam en Marie ook in standbeelden veranderen en allen geplaatst worden in de open plek in het park, die op mij den indruk maakt van een groote gruwelkamer. Ik word wakker en baad als 't ware in mijn zweet. Ik ben wel een weinig zenuwachtig bij de gedachte, dat ik morgenochtend mijn heer en meester weder zal moeten ontmoeten. "Waarlijk, ik behoef mij nu niet meer te beklagen over verveling. Ik moet oven- wel toch bekennen, dat het vooruitzicht door mijnheer Guy veranderd te worden in een standbeeld mij anders niet heel erg toelacht. KI Hoe kan men 4 personen, gedurende 15 dagen voeden met slechts 100 francs? Dat vraagstuk houdt mij sedert gisteren bijna voortdurend bezig en ik ben er nog niet in geslaagd het naar wensch op te lossen. 100'francs in 15 dagen, zooals ik dat heb berekend 6% franc per dag en dat is niet veel. Ik moest de vraag maar eens aan Meg stellen en haar verzoeken het antwoord zoo uitgebreid en duidelijk mogelijk te geven en ommegaand per post. Gisterenmorgen ben ik dadelijk nadat ik opgestaan was, naar het cabinet van den graaf gegaan als gevolg van do uitnoodi- ging door Roosje aan mij zoo ruw over gebracht. Ik vond mijn heer en meester voor zijn schrijftafel, die overdekt was met blaadjes papier van allerlei afmeting en bedekt met uiterst fijn schrift, het zijne ongetwijfeld. Hij ontving me met een licht knikje van bet hoofd en zei Ga zitten, juffrouw, ik ben dadelijk met dit werk gereed. Ik heb beproefd aan die uitnoodigiDg te voldoen maar heb tevergeefs gezocht naar eene zitplaats, ik vond niets dan tafels en stapels boeken. Eerst dacht ik er maar over to trachten een plaatsje tq nemen op een tafel, maar de vrees daardoor mogelijk de papieren oen verkeerde rangschikking te geven hield mij er van terug, ik ben dus maar gaan leunen tegen den schoor steen en ben daar onbewegelijk blijven staan, luisterend naar het gekras dor pen, die voortdurend over het papier ging. Ik heb van deze gelegenheid gebruik gemaakt om mijnheer Guy nog eens goed te bekij- Yoor ouden van dagen. Men moet niet deuken dat men te oud is om verlichting te bekomon en to worden genezen van een ziekte en geen beter bewijs van do waarheid dezer bewering kan gele verd worden dan door de onderstaande ver klaring die aanduidt dat verlichting en gene zing van ziekten afhangen van een oordeel kundige gevolgde behandeling. De heer P. Jnspors, wonende Vijverstraat 21 te Hardin gen, meldt ons 11 Voordat ik met uw uitstekende Fosters Rugpijn Nieren Pillen kennis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij, en vlijmende pijn in den onderrug. Deze pijn wae zoo erg, dat ik mij niet iu mijn bed durfde omkeeren, ik rustte te voren toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pfjniijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mijn leeftijd van zeven en zeventig jaar komt gaat men niet meer zoo lichtvaar dig over een ongesteldheid heen. Toen ik mee uw pillen begon kon ik reeds dadelijk de goede werking daarvan bemerken en na dat ik een doosje had gebruikt, was er een groote verbetering in m\jn toestand gekomen. Ik kende mijzelf niet meer en ik kon haast Diets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wfjze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderde ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal ge nezen van nier- en blaasziekten door Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel verlicht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Hetiseeu eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker u dat meD u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Jaspers gehad heeft. Zij zfjn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. Gewone winkelprijs f 1,80. ken om te zien of er ook iets bijzonders aan zijn uiterlijk was te ontdekken, waar uit ik de toovermacht zou kunnen verkla ren om levende wezens in marmeren beel den te veranderen. Totaal niets bijzonders heb ik echter bij hem opgemerkt. Hij moest zeer afgetrokken zijn, want toen hij na eenigen tyd opkeek en mij zag, keek hij mij aan alsof hij er in 't geheel niet aan gedacht had, dat ik er nog was en hij zei Pardon, juffrouw, ik had geheel en al vergeten dat u hier waart. Hij had ook vergeten dat er geen zit plaats voor mij was in zijn kamer, want hij bemerkte niet dat ik stond en hl) zat. Mejuffrouw Ronaud, zei hij, hier zijn 100 francs, het is het huishoudgeld voor 15 dagen. Ik ben gewoon 200 francs per maand te geven. L zult er alleen maar de voediDg mee behoeven te betalen, voor het andere zorg ik. Werktuigelijk nam ik het geld op en bleef voor hem staan zonder recht te weten wat ik nu verder moest doen. Ik moot er bepaald zeer onbeholpen uitgezien heb ben op dat oogonblik. Hebt u mij vanmorgen nog iets te zeggen vroeg de graaf. O, die droge en hooghartige toon. Ik vraag mijzelf af, of hij ook zoo sproken zou, indien hij wist, wie ik werkelijk ben, en ol die bestemd is voor de vrouw of wel voor de gezelschapsjuffrouw. Als u mij Diets hoeft te zeggen, wil ik u ook niet langer ophouden, zoide hij, moeder wacht zonder twijfel reeds op u. (Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGBVBLD 4 DB ftOOiJ Texel. 0,60-

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4