P. Th. YPMA, NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Dewettotregeling Arbeids-Contract. W. C. BOELSÜMS, EEN VERMOGEN Voordrachten en Bruiloftsliederen JAC. MET, Stoomrijtuigfabrikant, ZOMERDIENST. dlnsicfiten Goud- en Zilmwinkel, Weverstraat Filiaal van A. WIERINCA. Helder, dl. ïïreyfus. ALKMAAR. STEMMEN. REPAREEREN. Zeer billijke conditiën. THOMASSLAKKENMEEL, Stermerk, N. V. Het Landbonwkantoor Noord-Holland te Alkmaar, TE veeistdajm:. Prijs 25 cent. Voorhanden in den Boekh, Parkstr. Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep zijn te bekomen in Boekh. Parkstr, Spoorboekje. Prijs 10 cent. Verkrijgbaar in den Boekh. Parkstr. WAALSTEEN DAKPANNEN. J3oekk. Parkstraat. „VIJF JAREN VAN MIJN LEVEN" Voor onze abonnés verkrijgbaar voor FEUILLETON. Haar wensch. Piano- en Orgelmagazijn. Langestraat A 35. Piano's in verschillende Stijlen en Houtsoorten. Stemmen door gediplomeerd Pianostemmer der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, D. YPMA, P. Th. YPMA-zoon. Extra aanbieding P. J. KONING. van het Voor iedereen duidelijk uiteengezet door H. M- J. WATTEL. Een merkwaardig geval te Den nelder. JAC. MET. Gewone winkelprijs f 1,80. Wij wachten Juli/Augustus een scheepslading T II 0 M A S S L A R K E NMEEL in de haven te Oudeschild en kunnen daarvan bij ocgenblikkelijke bestelling leveren tegen onderstaande concurreerende prijzen Thomasslakkenmeel 16 Phosph. zuur bij 75 fijnheid a 1 2,14 per 100 k.g., 17 75 a 1 2,24 per 100 k.g., Bestellingen worden ingewacht bij onzen agent voor Texel, den heer J. C. ROEPER, Yeen, bij den heer C. J. ROEPER, den Burg of aan ons kantoor te Alkmaar, waar verder alle soorten hulpmeststoffen steeds voorradig zijn. Juli 1907. OPGERICHT 1S90. Geplaatst kapitaal f 2 000.000. Gestort f 400.800. Reserve f 270.095.56 Geelt uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 961/» °/0. Verstrekt geld op eerste hypotheek tegen matige rente. Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. FOTOGRAAF, MOLENPLEIN, HELDER, maakt met deze bekend dat 't hem door 't vele werk in den Helder niet meer mo gelijk is iederen Maandag op Texel te komen. RedeneD waarom ik besloten ben iederen eersten Zondag en Maandag van elke maand op Texel te kome 1. Gelegenheid voor opname is dan van 's namiddags 2 tot 7 uur. N.B. Mijn atelier in den Heidei is gere geld geopend van 's morgens 9 tot 's na middags 7 uur. Aanbevelend, W. C. BOELSÜMS. vertegenwoordigt een zacht en rein geziekt, een blozend, jeugdig-friseh uiterlijk, een zachte blanke huid, en verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebuel, met Fabrieksmerk Stokpaardjes. 4 50 Cts. per stuk bij: Firma T. BUIJS. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te don Burg, die aan dezelfde kwaal lijden van be lang kan zijn. De heer D: Klut, wonende Vlamingstraat 54 te den Helder meldt ons: Het is reeds veertien jaron dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloopeno had ik als gevolg hiervan onuitstaanbare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pijn kromp soms op tot in de schouderbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan en wanneer ik me bukken moest kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hinder van duizelin gen en schemeringen voor de oogen en ge voelde me zeer droefgeestig en terneergesla gen, toen mijne aandacht getrokken werd door de genezingen door Poster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje halen en ben blij u te kunnen berich ten dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting bekomen heb. De pijn in den rug was bijna geheel verdwenen en mijn gestel was geheel verkwikt. Om zeker te zijn geheel genezen te worden, zal ik thans nog een doosje uwer Pillen innemen en bij voorkomende gelegenheid zal ik ze met vertrouwen kunnen aanbevelen. 13 Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Rugpijn duidt aau daf er een overmatige hoeveelheid urine-zuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteld- heden want het verstopt niet alleen de nieren doch belemmert tevens do kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelij kertijd brengt het de prik keling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwit stoffen enz. Posters Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Klut gehad heeft. Zy zyn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. H.Hugo waard en Alkmaar, Is 12 Augustus te spreken in liet Hotel „de Lindeboom" a.d. Burg, en vervolgens iedere 14 dagen. Aanbevelend, Voor billijken prijs te koop een groote partij eerste soort gebikte en een partij onde roode Te zien en te bevragen aan de haven Oudeschild. DEN BURG. Ruime sorteering. Verkoop onder langdurige garantie. Reparatiën spoedig en billijk. 0>60- Vrij naar het fransch door A.B. 15 Ik maak een lichte buiging en ga naar de deurik ben vertoornd over zulk een behandeling. De graai roept mij teiug. Ik vergat nog hij vergeet dikwijls iets naar het echijnt u nog eene aanbe veling te doen. Vermijd, als 't u belieft, iedere wandeling met moeder in het park, tenminste van dat deel waar het vrou wenbeeld staatik heb daar mijn reden voor. Mijn toorn stijgt nog meer en ik vraag: Dns mevrouw de Mareuil mag het kasteel niet verlaten, mijnheer de graaf Dat heb ik niet bedoeld. Ik ben er zelfs zeer op gesteld dat moeder iederen dag gaat wandelen, doch niet dien kant uit. Ga in het dorp of in de naburige bosschen. Hij voegde er bij zonder mij aan te zien en op droevigen toon U zult zelf wel hebben opgemerkt hoe die wandeling haar heeft opgewonden en hoeveel kwaad die haar heeft gedaan. Het lieve schepsel moest vooral alles wor den onthouden wat haar smart weder ver nieuwt en pijnlijke herinneringen bij haar opwekten die plaats is voor haar een vervloekte plek Zorg dus vooral dat ze daar geen voet meer zet. De graaf hief toen het hoofd ep. Er lag in zijn blik iets zoo droevigs, dat ik eensklaps mijn toorn voel wegzinken en min of meer beschroomd antwoord Wees maar gerust, mijnheer, ze zal er niet meer heengaan. Op dat oogenblik verscheen Antoine aan de deur der kamer. „Black" wordt ongeduldig, zei hij tot zijn meester. Moet ik hem maar weder in den stal terugbrengen? Het regent zoo hard. De graaf stond haastig op en verzamelde zijn papieren. Neen, Antoine, zei hij, ik vertrek dadelijk. Mejuffrouw, wacht mij maar niet voor het ontbijt, ik heb nu geen tijd. Tot weerziens, morgen. Zorg goed voor moeder. Ik stond nog op dezelfde plaats, toen hij reeds beneden was en te paard sprong, en weldra hoorde ik hem wegrijden. Antoine was nog even gebleven om voor de kachel te zorgen. Alweer uit, bromde hij, mijnheer let er ook nooit op. Ik maak van de gelegenheid gebruik om te beproeven hem eens uit te hooren en vraag: Zeg mij toch eens, waarde Antoine, waar gaat mijnheer de graat toch eiken dag heen Wel, naar zijn bureau, waar zou hij anders heengaan. Dat is alles wat ik uit hem kan halen. Meester en dienstpersoneel zijn bepaald uiterst beminnelijk hier in 't kasteel, dat men zeer goed den naam kan geven van „Berenhol". Te vergeefs heb ik getracht van Roosje te vernemen wat toch eigenlijk dat geheimzinnige bureau is, maar ik zie wel in, dat ik ook bij haar geen kans van slagen zal hebben. Het eenige wat ik er van weet is, dat het te Amiens is, overigens is alles geheim, diep geheim. Het is vandaag een recht droevige dag, het regent zonder ophouden en mevrouw de gravin is zonder twijfel nog onder den indruk van de wandeling van gister. Wat ik ook doe, ik kan haar geen afleiding geven. Eindelijk is zij vanmorgen reeds weder in slaap gevallen. Ik maak van die gelegenheid gebruik om eens aan Meg te schrijven en haar mijn zwaar reken vraag stuk voor te leggeD, hoe ik met 100 francs 15 dagen rond kan komen. Ik begon ook mijne kamer een weinig gezelliger te maken. Gister had ik, toen ik het kasteel rondging, op den zolder een partij oude meubels, tochtschermen, leun stoelen, enz. opgemerkt en kreeg ik het idee daarvan gebruik te maken voor mijn kamer en het resultaat overtreft mijne ver wachtingen. De groote vraag was hoe Antoine er toe te krijgen ze voor mij naar beneden te brengen. Eerst deed hy of hij het niet hoorde, toen ik het hem vroeg, maar ik heb hem toch weten over te halen dank zij mijn geld, dat ik ditmaal nu eens niet vervloekte. En waariyk mijn kamer ziet er nu veel gezelliger uit. Met groote kamerschutten heb ik het kolossale vertrek in vierafdee- lingen verdeeld. Verder heb ik nog een weelde, die men niet gering moet schatten ook al weer op den rommelzolder gevon deneen stel gordijnen, geschikt om voor de ramen te hangen. Roosje was zoo verwonderd over de ver andering, welke ik in mijn kamer aaDge bracht heb, dat, toen zij vanmorgen bij mij binnenkwam en de verandering voor het eerst zag, een heel tijdje verbluft bleef staan kijken zonder een woord te zeggen. Weldra echter kreeg hare booze geest weder den boventoon en riep zij uit Als de juffrouw nu maar niet meent dat ik den tijd heb om al die prullen dage lijks af te stoffen Maar Roosje, zei ik, dat vraag ik je immers niet. Ik zou de zorg voor dit ameublement niet gaarne aan iemand toe vertrouwen. Je zult alleen mijn bed op maken en ik zorg voor de rest. O, goed, wat een idee om die rommel van den zolder te balen. Het lijkt wel of de juffrouw lust heeft om verstoppertje te spelen, Ik bad niet de minste lust haar daarop te antwoorden, doch vroeg haar, voor ze heenging nog even: Zeg eens Roosje, hoe wist mijnheer dat ik met mevrouw in 'tpark geweest was Dat is ook een vraag; wel, omdat ik het hem had verteld natuurlijk. Dat was nog al logisch. Maar waarom heb je het hem verteld, Roosje Wel drommels, omdat hij het mij had gevraagd. Hij houdt er van om precies te weten wat zijn moeder heeft gedaan tijdens zijn afwezigheid en daar u reeds naar bed was gegaan, toen hij thuiskwam, vroeg hij het mij. Voor zulk eene redeneering moest ik zwichten en ik ging dus niet verder op dat punt door, doch liet Roosje gaan om even later ook zelf mijn kamer te verlaten en mij naar mijne meesteresse te begeyen. De gravin was zeer gejaagd. Tegen de gewoonte in sliep zij in den namiddag niet in, maar bleef zij als oen kind op mij han gen, terwijl ik haar iets voorlas. Ik beproef haar voor afleiding te leeren domineeren, maar zij gooit alle stukken door elkaar en werpt zo ten slotte in een hoek van de kamer. Men zou er zijn geduld bij verliezen Zou ik nu reeds den moed verliezen en ik ben hier nog maar drie dagon. Xn Ha, ten slotte is mijne nieuwsgierigheid ten volle bevredigd. Ik weet alles wat ik weten wilde en wat nog moer is, ik heb nu een gids en leidsman te gelijk. Zooveel te beter, want ik begon bijna den moed te verliezen. Vanmorgen, ik had juist mijn dagelijksch rapport uitgebracht aan mijnheer de graaf en wilde weder heongaan, zei deze tot mij: Mejuffrouw Renaud, ik had u eene raad te geven. L moest vanmiddag, tor- wijl moeder slaapt, eens een bezoek gaan brongen aan den predikant. Dat zal hom zeer aangenaam zijn en bovendien ben ik zeker, dat het u ook aangenuam zal zijn hem te leeren kennen. Hot is een uitstekend mensch, zooals ik or goon tweedo kon. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGHVELU DE jttOOlJ, Texel'.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4