Steunt allen Óen Sfiieuwen <Je.velscfien Thorlcy's Voedsel r, cflnsicfiten cfL. Hfrreyfus. 0,60- LIJITZAADZOEKEN TEELDERS Gezondheid onder uwe Yarkens alle soorten JCulpmesfsfojfen. GUST. BUHSE, WESSAKEH &LAAN W0RMERVEER. tiïoekh. Parkstraat. Het ligt voor de hand. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo Verkrijgbaar bij Pflej. 3 Jloeper, J3urg op Jexel. „VIJF JAREN VAN MIJN LEVEN" Voor onze abonnés verkrijgbaar voor FEUILLETON. Haar wensch. die tot heden hunne opgaven voor onze hier genoemde artikelen teelt 1908, zaaitijd Au gustusSeptember nog niet inzonden, wor den beleeld verzocht zulks spoedig te doen aangezien wij dan op tijd het zaaizaad kun nen verzenden. Onze prijzen zijn voor: Koolrapen in grove soorten a fl. 24 per 100 kilo, Koolrapen in gewone soorten a fl 26 per 100 kilo, Herfstrapen in ge wone soorten a fl 28 tot fl 30 per 100 kilo, Ramenas in gewone soorten a fl 36 tot fl 40 per 100 kilo. Aanbevelend, N. GROOT Pz., Grootebroek. Vertegenwoordiger van fa. Gebr. Laus te Haan, Rheinland, Zaadhandel. Opgericht Anno 1844. THORLEY'S VOEDSEL K. BARGER, Amsterdam, Nassaukade 370. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C.' KUIP. Goudsmid. Horlogemaker, bericht hiermede, dat hij aanstaande Maan dag (Marktdag) in „de Lindeboom" te spreken is, omtrent alles wat tot zijn vak behoort. Aanbevelend, GUST. BUHSE. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert nw vee met de zuivere Murwe Merk „W. L.", uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Het ligt voor de hand dat beroemdheid steeds een oorzaak moet hebben- Het is zeker dat de dichter, waarover men het meest spreekt, die dichter is, die de mooiste verzen gemaakt heeft, dat de schrijver, wiens naam op ieders lippen is, die I schrijver is, die de mooiste boeken geschreven heeft; dat die schilder, die de schoonste schilderij en vervaardigd heeft, de beroemdste schilder is en dat het geneesmiddel, waarvan de naam het meest wordt uitgesproken, het geneesmiddel is dat de talrijkste en verrassendste genezingen bewerk stelligd heeft. De Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo is het geneesmiddel waarover men in Neder- 1 land en over de geheele wereld het meest spreekt, omdat iederen dag duizende en duizende personen er door genezen worden. De Abdijsiroop zal voor u hetzelfde doen wat deze voor Mevrouw Daghouer gedaan heeft. Mevrouw de Weduwe R. Daghouer, wonende Turfmarkt 30 te I 's-Gravenhage deelt ons het volgende mede „Tengevolge van een veronachtzaamde verkoudheid leed ik reeds jaren aan bronchites. Ik leed hevig aan borstpijnen en had nu en dan aanvallen van be nauwdheid, die mij het leven zeer onaangenaam maakten, mijn slaap was onregelmatig en onrustig, mijn ademhaling was kort en stootend en mijn eet lust was slecht. Ik had een gevoel vun loomheid en lusteloosheid en de slijm die mij zeer vast op de borst zat wilde maar niet loskomen. Ik kocht toen Ab dijsiroop Klooster Sancta Paulo bij de drogisten Geubbels Korte Houtstraat 8 en heb de behandeling met die stroop gevolgd, met het resultaat dat na verloop van korten tijd mijn ongemakken verdwenen zijn en ik geheel en al genezen ben. is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en geneest onvoortcaardelijk den hardnekkig sten hoest, de hevigste verkoudheidasthma, keelpijnkink- en slijmhoest, bronchitis en alle borst- en longaandoeningen. Prijs f 1,—, f 2,-- en f 3,60 per flacon. Centraal-Depót L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam. Ten voordeele van den Burg. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een buurman. De heer J. Vader, wonende Artilleriestraat 2te den Helder meldt ons Aan uwe voortreffelijke Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik het te danken dat ik een zeer groote verlichting bekwam in mijn nierziekte, waaraan ik reeds lange jaren lij dende ben geweest. Ik had veel pijn in den rug en zijden, die zich soms tot in de borst uitstrekte. Het urineeren ging moeilijk en veroorzaakte mij veel pijn; het water zag er vuil troebel uit en wanneer ik het eenige tijd liet staan, was er veel bezinksel in. Bij het minste werk wat ik deed moest ik hevig transpireeren, ik gevoelde mij immer zeer vermoeid, loom en lusteloos en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, want het leven viel mjj werkelijk zwaar. Men wees mjj toen op de genezingen door Uwe Pillen teweeggebracht en ik wenschte hier ook onmiddelijk een proef mede te nemen. Na een paar dagen werd mjjn pijn minder eD mijn geheele gestel knapte op, ik was zeer verwonderd en gelukkig toen ik twee weken later bijna niets meer van mijne ziekte kon bespeuren. Ik zal dan ook met vertrouwen dit uitstekend geneesmiddel aan diegene aanbevelen, die mochten ljjden als ik zelf voorheen. 17 Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publick temaken op elke wjjze die U goed dunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeken van nierziekte. Foster's Rug pijn Nieren Pillen genezen de pijn in den rug, terwijl ze de nieren in orde brengen, die zich daaronder bevinden, want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Vader gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zfjn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kui per, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Gewone winkelprijs f 1,80. Vrij naar het fransch door A.B. 18 Gedurende verscheidene dagen beproefde Guy zijne zuster er van te doen afzien, maar eindelijk weken alle hinderpalen voor het verdriet van Jeannette en de omstan digheid dat de gravin aan den markies hare toestemming gaf en werd het huwelijk der jongelui bepaald op drie maanden nadien dag. Dat was toen een heerlijke tijd voor de gravin en haar dochter. Guy alleen was ongelukkig en kwam dikwijls evenals in de dagen zijner jeugd bij mij, om zijn nood te klagen. Wat zou er van hem worden, wanneer Jeanette ver trokken was En dan was er nog iets anders dat hem kwelde. De jonge markies van Chambroux had zijn vader verloren. Meerderjarig, had hij dus de vrije beschikking over zijn goe deren maar zijn moeder en familie waren niet voor dat huwelijk, omdat Jeannette arm was. Verscheidene malen had Guy er reeds met zijn aanstaanden schoonbroeder over gesproken, dat hij er zich over verwonderde dat de markiezin hen niet eens kwam be zoeken, maar de marfcies gaf daarop geen rechtstreeks antwoord. Eindelijk echter vernam Guy, dat mevrouw de Chambroux beslist weigerde haar toestemming tot het huwelijk te geven en dat haar zoon, omdat hij haai daartoe niet goedschiks brengen kon, besloten was haar gerechtelijk er toe te dwingen. De trots van den graaf kwam daartegen in opstand en nog dienzelfden avond had er een zeer levendige discussie plaats tua- schen broeder en zuster. Eerst beproefde hij het jonge meisje te overreden hem zijn woord terug te geven en toen zij dit beslist weigerde, zei hij op emstigen toon, dat hij haar huwelijk op zulke voorwaarden nooit zou kunnen goed keuren en dat hij haar nooit meer zou willen weerzien, als zij zich daaraan niet stoorde. Jeannette was er geheel door van streek. Bitter weenende werd zij door haar moe der naar haar kamer gebracht, waar die tevergeefs beproefde haar te troosten en zij verliet haar niet, dan vrij laat in den nacht, toen zij meende, dat ze eenigszins kalmer was geworden. "Wat er verder plaats had. Niemand zal dat ooit met zekerheid weten. Den volgenden morgen was Giiy, die den geheelen nacht niet had kunnen sla pen, van plan met zijn zuster nog eens gemoedelijk te praten en te beproeven haar te doen begrijpen dat eene verbintenis met den markies op zulk een wijze onmogelijk was. Hij wachtte haar echter te vergeefs aan de ontbijttafel. De moeder die door dat lange wegblij ven ongerust werd, besloot eindelijk eens te gaan zien, waar het jonge meisje toch bleef. Spoedig kwam ze echter doodelijk ver schrikt terug. Guy, wat hebt ge met Jeannette ge daan riep ze bevende uit. Zij is niet in haar kamer en zij is ook niet op haar bed geweest. De graaf, die thans evenals zijn moeder deerlijk ontstelde ging naar zijn zuster zoeken. Het geheele kasteel werd van den kel der tot den zolder doorzocht, zonder dat men echter een spoor van het jongemeisje ontdekte. Gek van wanhoop snelde Guy den tuin in, gevolgd door de gravin. Den geheelen nacht had het gesneeuwd en een dikke sneeuwlaag bedekte nu deu grond. Eensklaps, toen de graaf de open plek in het park bereikte, stiet hij een smartelijke kreet uit. Jeannette lag daar aan den voet van de marmeren zuil, waar op eenige dagen te voren haar borstbeeld was geplaatst. Het was haar verloofde, die het had laten vervaardigen voor haar moeder en haar broeder. De sneeuto be dekte haar als een smetteloos doodskleed, slechts haar schoon gelaat en blonde haren waren onbedekt, Toen Guy haar wilde opheffen, ontdekte hij tot zijn grooten schrik dat hij een lijk in de armen hield. Door don plotselingon schrik werd de gravin plotseling krankzinnig en zij wierp zich op haar zoon. Moordenaar, riep zij, gij hebt haar vermoord. Hoe is dit drama nu te verklaren ver volgde de predikant. Heeft Jeannette, go- heel radeloos, willen weenen op de plaats welke haar zoo lief was en is zij daar door de koude bevangen en gestorven? Weten doet men het niet. De geneesheer, welke dadolijk ontboden werd, kon ook op deze vraag geen bepaald antwoord geven. Sedert dien tijd, dat is nu sedert 2 jaar, is de gravin krankzinnig en Guy nog som berder dan ooit te voren en ontroostbaar. Hfj heeft Jeannette laten begraven aan den voet van den zuil en zeer dikwijls, daar ben ik zeker van, zal men de heer van het kasteel daar 's nachts kunnen vin den, biddende en weenende bij het beeld van haar, die hij zoo innig liefhad en die bij naar het algemeene beweren zou hebben gedood De predikant hield op met spreken on ik begreep nu maar al te goed de woor den van de gravin. Mijn hemel, wat heeft die man moeten lijden! Hoe diep beklaag ik hem. Nu verwonder ik mij er niet meer over, dat hij zoo'n somber uiterlijk heeft. Zijn leven moet wel eeue ware marteling zijn. Ik was door het verhaal zoo aangedaan, dat ik mijne tranen niet terughouden kon en beproefde ook niet die te verbergen. Ik weende nog toen juffrouw Catharina weer terug kwam. Zij droeg een kolossale tulband, welke ik met schrik aanschouwde. Zou ik nu nog moeten eten ook P Had de goede vrouw het er dan op gezet om mij bij mijn oersto bezoek aan do pastorie ziok te maken. Kijk, riep ze uit, toon ze zag hoe be droefd ik er uitzag, men behoeft waarlijk niet te vragen of tot u gesproken is over onzen armen Guy on diens ollende; of dat nu good was om een jong meisje aan hot huilen te maken. Wordt vervolgd.) VRXZIKXRD DOOR HEI ORBRUIK VAM Vaikens die slecht willen vreten beginnen weder gretig zoodra men Thorley's Voedsel door hun voeder rerme igd. Th triey's Voedsel behoedt var kens toor koorts en mest hen in de helft van den gewonen tijd. Meug voor uwe biggen steeds een weinig Thorley's Voedsel door hun voeder. Niets is tot heden bekend, hetwel k zulke bevredigende resultaten geeft als Thorley's Voedsel. Thorley's Voedsel verbetert d» gezondheid der koeien en vermeerdert de hoeveelheid melk en boter. Probeer Thorley's Voedsel voor nwe Paarden een maand en let op de uitkomst. voor alle soorten vee. Verpakt in kisten van 448 pakjes f.20 40 334 10 80 113 5.80 363 10 Vertegenwoordiger voor Nederland en iielgle ll 1 Gedrakt bjj LANGEVELD DE ROOD, 'i'exel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4