Steunt allen Óen Sllieu&en SexelscHen Stoomëootótensl. P. Th. YPMA, Bij 6eAoejtniet AANBESTEDING. BEDRIJFBOER. De wet tot regeling Arbeids-Contract. Jlnsicfiten Voordrachten en Bruiloftsliederen Boll. lij. 1 Landbouw, afd. Texel ALKMAAR. STEMMEN. REPAREEREN. Zeer biliijke conditiën. Maatschappij „ALKMAAR-PACKET." Postdienst TEXEL-RIEUWEDIEP. Boekhandel-Parkstraat. LAMEVELD DE ROOIJ. Keuring van Wolvee, Prijs 25 cent. Voorhanden in den Boekh. Parkstr. FEUILLETON. Handel ia CARBQLINEDffi, BRUINE TEER, KOOLTEER, LAND- en DRAINEERBUIZEN een beste makke jarige dekbeer, JSoekh. Parkstraat. TEELDERS zijn te bekomen in Boekh. Parkstr, Haar wenscli. Piano- en Orgelmagazijn. Langestraat A 35. Piano's in verschillende Stijlen en Houtsoorten. Stemmen door gediplomeerd Pianostemmer der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, D. YPMA, P. Jh. YPMA-zoon. Ter logenstraffing van de lasterlijke geruchten welke worden verspreid omtrent het stoomschip Kampioen, achten wij ons verplicht te publicee- ren, dat door de experts vanwege den Minister benoemd, de heeren inge nieurs J. W. Tideman en H. Goedkoop omtrent dat Stoomschip eene ver klaring van zeewaardigheid is afgegeven, welke verklaring is toegezonden aan de Gemeentebesturen van Texel en Helder. rechtstreeks aan den Uitgever COUK^YNTEN. TIJD SCHRIFTEN of BOEKWERKEN enz. te bestellen. Zonder verhooging van prijs belasten zich met de levering daarvan, zoomede met de plaatsing van advertenties in alle andere bladen, gaarne de Uitgevers van deze Courant, worden aanbesteed «Het doen van herstellingen »aan de Ned. Herv. Kerk te den «Burg op Texel. van bet Voor iedereen duidelijk uiteengezet door H. M. J. WAT TEL. Koolrapen in grove soorten a fl. 24 per 100 kilo, Koolrapen in gewone soorten a fl 26 per 100 kilo, Herfstrapen in ge wone soorten a fl 28 tot fl 30 per 100 kilo, Ramenas in gewone soorten a fl 36 tot fl 40 per 100 kilo. 9 Augs. '07. Maatschappij „Alkmaar Packet", Dc Directeur, Mr. J. P. BOSMAN. Op den 34 Augustus 1907, des avonds S uur zal door Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk te den Burg op Texel, in de Consistoriekamer aldaar, 't Bestek is tegen betaling van f 0,50 verkrijgbaar bij den bouwkundige M. A, TE NUYL te den Burg, bij vien tevens het procesverbaal van inlichtingen ter in zage ligt; terwijl door hem, op daartoe vooraf gedaan verzoek, aanwijzing zal wor den gedaan. Namens Kerkv. en Not., C. HUISMAN, Yoorz. toebehoorende aan Texelsche Veehouders, op 38 Aug. a.s., 'sm. half tien. Gevraagd worden Ramlammeren, jarige tweejarige en oudere rammen, fokschapen geboren in 1904, '05 en '06, in te zenden vier exemplaren, lokooien, geboren in 1907 in te zenden vier exemplaren. Aangifte bij het bestunr der aid. voor ot op 26 Aug. a.s. H. W. KESSOM, Voorz. Jac. KIKKERT Nz. Secr. Gevraagd een BEDRIJFBOER op de hofstede „Maria-hoeve". i lichtingen geeft R JOU. HEIJSER, den BurgTexel. Aanbevelend, J. Pli. RAKKER, Weverstraat. TE KOOP: billijken prijs. Tevens biggen en schram men te koop. Adres: F. DEKKER, 't Noorden Texel. die tot heden huune opgaven voor onze hier genoemde artikelen teelt 1908, zaaitijd Au gustusSeptember nog niet inzonden, wor den beleefd verzocht zulks spoedig te doen aangezien wij dan op tijd het zaaizaad kun nen verzenden. Onze prijzen zijn voor Aanbevelend, N. GROOT Pz,, Grootebroek. Vertegenwoordiger van fa. Gebr. Laux te Haan, Rheinland, Zaadbandel. Opgericht Anno 1844. Iets wat de moeite waard is bekend te zijn, werd ons door een onzer buren meegedeeld wij laten het hier volgen Mejuffrouw H. B. van Wijk wonende Onrust 18 te den Helder, meldt ons: Ongeveer 6 jaren geleden heb ik verschrikkelijk geleden aan een nierziekte waarvan men mij indertijd vrij wel heeft genezen. Heelmaal beter was ik echter niet, ik gevoelde mij steeds niet lekker en een paar maanden geleden schrok ik zeer toen ik de oude verschijnselen mijner ziekte opeens voelde terugkomen. Ik dacht aan den ellendigen tijd en vreeselijke pijn in den rug en lendenen, die ik te doorstaan heb gehad en maakte mij zeer ongerust. Mijn toestand werd immer slechter en ik was verheugd toen men mij opmerkzaam maak te op Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen die zulk een werkdadige werking op de nieren zouden hebben. Toen ik hiermede begon kon ik dadelijk voelen dat ze mij goed deden en nadat ik veertien dagen de pillen volgens de gebruiksaanwijzing had ingenomen, was ik geheel gezond en kon ik niet meer het minste van mijn kwaal bemerken. Uit dank baarheid zal ik gaarne de goede eigenschap pen van uw geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. 20 Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder U schijnen voortdurend onge steld misschien lijdt gij aan hevige pijn in den rugaan een kwaal die gelijkt op afmat ting, aan migraine of overspanning der zenu wen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrou wenziekten" zijn niets anders dan aandoe ningen der nieren. Verlies niet den moed en denkt niet langer meer aan een ingebeelde kwaal—het zyn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. van Wijk gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. U heeft zeker nimmer een paard gemend, vervolgde hij. Wel, daar had ik mijzelf bijna alweer versproken. Gelukkig echter vervolgt do graaf, zonder mijn antwoord af te wachten: Mijn vraag moet u wel wat dwaas voorkomen. In do scholen, waar u uwe opleiding genoot, leert men gewoonlijk geen paarden besturen. Moeder houdt veel van uitrijden te gaan en frissche lucht is zoo uitstekend voor haro gezondheid. Onge lukkig heb ik geen tijd om haar dit pleizier to geven. Vanmorgen kreog ik eensklaps bot idee U eens een lesje te geven, als u dat tenminste wilt, opdat u dan op mooie dagen met moeder uit rijden zoudt kunnen gaan. Dat zou voor u ook wel goed zijn vervolgde do graaf, mij oven aanziende, o, wat stonden zijne oogen toen zacht, want het komt mij voor dat uwe wangon reeds bleokcr zijn geworden hier in huis is het zoo treurig. O, wat een heerlijke middag. De bedeesdheid, die ik anders altijd go- voel wanneer ik bij mijnheer de Mareuil bon, was als bij too verslag verdwenen en wij zijn nu reeds aan het schertsen als oudo bekenden. Ik ben weder geheel de oude vroolijke Joannctte van vroeger, en mijne vroolijkheid werkt aanstekelijk, want waar lijk, mijn anders zoo stijve metgezel eindigt ten slotte met hartelijk mede te lachen over do dwaze ideën van Roosje, welke ik bem vertol. En het is niet te zoggen hoe goed hem dat lachen doet, hij schijnt er 10 jaar jonger door te worden. Wordt vervolgd.) Gedrukt btf LANGEVELD Jfc LIE ROOD, Texel. Vrij naar het fransch door A.B. 20 Ik kwam tegen die laatste opmerking in opstand. Mijnheer heeft zeer goed gedaan, mij die geschiedenis te vertellen, juffrouw, en ik bedank er hem hartelijk voor. Maar ik vind het zeer treurig voor den graaf. Welnu lief kind, als ge medelijden met hem hebt, doe dan al uw best om hem zijn leed dragelijk te maken. Zorg goed voor hem, hij heelt er zulk een be hoefte aan, want er is niemand daar, die zich voor hem interesseert. Ik kan het niet hebben, dat hij zoo bleek en mager er uit ziet. Hij was zoo mooi, onze Guy, twee jaar geleden toen hij nog bij ons was. O, hij heeft zulk een zwaar kruis te dragen, die arme jongen. Juffrouw Catharina had, terwijl zij dit zei, de groote tulband in een stuk papier gepakt. Kijk, vervolgde zij, u moest dit maar medenemen. Ij zult er de gravin wat van geven en ook beproeven er voor te zorgen dat Guy er zijn deel van krijgt, vroeger hield hij zoo veel van de tulband, welke ik bakteIk vertrouw die meid niet, die daar op het oogenblik is en ik vrees, dat het grootste deel der dingen welke ik naar het kasteel zend, in de keuken verdwijnt, zonder dat Guy of de gravin er iets van zien Kom Catharina, viel de geestelijke haar in de rede, je moet niet zoo kwaad denkend zijn Mooi zoo, juist alsof ik Diet weet hoe het gewoonlijk gaat. Ik laat mij niet zoo gemakkelijk bedriegen dan gij, ik zie goed uit mijn oogen Ik nam hierop afscheid en begaf me weder naar het kasteel, vast besloten om mijn heer en meester te verzorgen, zoo noodig zelfs tegen wil en dank, XIV Mejuffrouw Renaud heeft u een paar uurtjes voor mij over? Ik kon mijn ooren niet gelooven, toen ik die vraag hoorde en bleef verwonderd op de trap staan, welke ik bezig was af te dalen. Het was waarlijk mijnheer de Mareuil, welke die woorden tot mij sprak. Mijne meesteressa was ingeslapen en ik was juist van plan van die 2 a 3 uur gebruik te maken om een paar brieven te schrijven. Het is Zondag, en nadat we vanmorgen, de gravin, de graaf en ik, ter kerke zijn geweest, hebben we samen ontbeten. De gravin wilde niet eten en de graaf sprak geen woord. Welk eene verlichting was het voor mij eindelijk naar mijne eigen kamer te kunnen gaan! Het schijnt echter dat dit nog niet zoo dadelijk zal kunnen geschieden. Ik keek mijn meester zoo verwonderd aan, dat deze niet kon nalaten even to glimlachen. Het ia zuik mooi weer, zei bij tot mij, dat ik het idee heb gekregen eens te laten inspannon en eens rond to rijden om u de omstreken eens te laten zienals u dit ten minste aangenaam is, vervolgde hij op koelen toon, mijne verwondering voor aar zeling houdende. O, zoo gaarne wil ik dat, zei ik en vlug ging ik naar mijn kamer om in min der dan geen tijd voorzien van mantel en hoed weder terug te keeren. Welk een genot met zulk mooi winterweer uit te kunnen gaan en met yolle teugen eens de irissche lucht te kunnen inademenEn dan, ik diprf het mijzelf bijna niet bekennen, maar heimelijk schep ik ook behagen in de gedachte eens geheel alleen in gezelschap van den graaf te zijn Ik had do laatste 3 dagen sedert ik zijne geschiedenis ken, zooveel aan hem gedachten ik beklaag hem zoo zeer 1 Mijnheer Guy met zijn voorname manie ren, die hem steeds eigen blijven en doen denken aan do middeleeuwen, helpt mij om in het rijtuig te stappen on daarop begeven wij ons op weg. Wij vliegen als 't ware over den weg. Het is alsof „Black" vleugels heeft. Wat is het heerlijk door het veld te rennen Zoo nu en dan worp ik oon ^ijdelingsche blik naar mijn metgezelhij schijnt droe vig en in gedachten verzonken Zouden we nu zoo 2 uur lang als stommen naast elkander moeten blijven zitten. Ik heb groeten lust hom eens uit zijn mijmering wakker te schudden, dat blijkt echter niet noodig, want hij zegt Zit u zoo goed, mejuffrouw Renaud? U heeft immers geen last van do koude, het waait nogal. Ha, eindelijk is dan toch de stilte ver broken 1 Ik zog, dat ik nog nooit zoo goed zat en ik meen wat ik zeg.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4