HOUTHANDEL. De wet tot regeling Arbeids-Contract. I ciï ^Dreyfus. GAREELEN. mar, JlnsicRten. Steunt allen óen Sflieuwen ^T Thorley's Voedsel W. C. BOELSUMS, Wat een Teringlijderes ons mededeelt. LIJNZAADKOEKEN Prijs 25 cent. Voorhanden in den Boekh, Parkstr. Gezondheid onder nwe Varkens FOTOGRAAF, „VIJF JAREN VAN HUN LEVEN" Voor onze abonnés verkrijqbaar voor Zadelmakerij Einde Weverstraat. Alex. Koning. atle soorten JCulpmeststoffen. LET GUST. BUHSE, WESSAKEN LAAK WORMERYEER. J3oekh. Parkstraat. Flinken voorraad Schroten, Scha len, Achterdeelen en Kantdeelen tegen concurreerenden prijs. van het Voor iedereen duidelijk uiteengezet door H. M. J. WAT TEL. THORLEY'S VOEDSEL Molenplein Helder. is iederen eersten ZONDAG en MAANDAG van elke maand aan den Burg werkzaam. - - - - Gewone winkelprijs f 1,80. Concurreerende prijzen. Eene merkwaardige genezing door de Abdijsiroop. Prijs f 1,—, f 2,— en f 3,50 per flacon. Centraal-Depót L. 1. AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij JYÏej. Jloeper, Jïurg op {Texel. Merk „W. L.", Vergadering van Hoofdingelanden J. P. DROS Pz., de CocksdorpTexel. VXRZXKBRD DOOR HST GEBRUIK VAN Vaikens die slecht willen vreten beginnen weder gretig zoodra men Thorley's Voedsel door hun voeder vermengd. Th Jrley's Voedsel behoedt var kens voor koorts en mest hen in de helft van den gewonen tijd. Meng voor uwe biggen steeds een weinig Thorley's Voedsel door hun voeder. Niets is tot heden bekend, hetwelk zulke bevredigende resultaten geeft als Thorley's Voedsel. Thorley's Voedsel verbetert de gezondheid der koeien en vermeerdert de hoeveelheid melk en boter. Probeer Thorley's Voedsel voor uwe Paarden een maand en let op de uitkomst. voor alle soorten vee. Verpakt in kisten van 448 pakjes f.20 00 224 10 80 112 580 j6110 Vertegenwoordiger voor [Nederland en Belgie K. BARGER, Amsterdam, Nassaukade 370. 060 Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij steeds voorhanden heeft uitsluitend eerste soort ii 1 levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. KUIP. wnnjïïr T" ■ninnmrn tnmnmu mjimPE - I" ammn ïiüüracni Mej. Johanna van der Linde, wonende Nipponstraat 18 te Leiden, deelt ons mede: „Geruimen tijd was ik lij dende aan tering. Ik was zeer zwak en mager en had een ongezond mooie gelaatskleur. Ik had weinig bloed in mijne lippen en gevoelde mij altijd na de geringste inspanning vermoeid. Bij de minste inspanning transpi reerde ik. De hoest was somtijds zoo pijnlijk dat ik dacht er in te zullen blijven. Zoo sukkelde ik dag op dag voort totdat mijn man mij een flesch Abdijsiroop medebracht. Hij had dat middel medegebracht op raad van zijn bar bier, die een groot vertrouwen in de Abdijsiroop had, omdat ze reeds zoovele menschen genezen had. Ik ging tot het gebruik van de Abdijsiroop over en kon reeds na het gebruik van den eersten flacon bemerken dat dit geneesmiddel mij goed deed. Ik begon mjj krachtiger te gevoelen, de slijm kwam gemakkelijk los en de hoest werd minder pijnlijk. Ik zette de behandeling met de Mej. Johanna v. d. Linde, Abdijsiroop voort en gevoel mij thans veel beter dan naar een photografie. vroeger. Ik heb reeds vele menschen de Abdijsiroop aangeraden, want het is een goed en heilzaam middel". Tering is niet altijd te genezen, toch zijn velen van die zieken genezen als de ziekte niet te ver gevorderd was door de ABDIJSIROOP Klooster Sancta Paulo. Dit komt omdat de Abdijsiroop nieuwe krachten aan de longen'geeft en daardoor het weerstandsvermogen der longen verhardt. In vele gevallen heeft het gebruik der Abdijsiroop dan ook de ziektekiemen totaal doen verdwijnen. I Gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt die Mej. Johanna van I rln.TlnJ» ^L...:UILl. J.11i vv-.jw.i v vp uoauuiu Wiv 2U.WJ U UUauUU lull der Linde gebruikt heeft; deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band, om de flesch, woorop de handteekening van den Generaal-agent L. IAKKERRotterdam voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit Gevonden door een inwoner van Hurlingen. Er zijn vele mannen en vrouwen in Den Burg die met een verdrietige huidziekte aan gedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkeloudehuiduitslag en tevergeefs heb ben ze getracht geneziDg te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhartige verklaring van iemand uit hun beurt een welkom, bemoedigend nieuwB zijn. De heer H. Eelkema, wonende Fabriekstraat 36 te Harlingen, meldt ons: Het is thans reeds twee jaren dat ik lijdende was aan bloedende aambeien, welke mij zeer hinderlijk waren. Uithoofde van de verschrik kelijke jeuking kon ik haast niet loopen en ik bracht hierdoor zelfs menigen slapeloozen nacht door en had dikwijls veel bloedverlies. Toen men mij zooveel goeds vertelde van uw Foster's Zalf maakte ik hier onmiddelijk ge bruik van, ik wil u openhartig zeggen dat ik hierdoor zeer veel verlichting bekomen heb. Ik kan zeer weinig meer van mijn oude kwaal bemerken en zal gaarne uw genees middel recommandeeren waar de gelegen heid zich daartoe aanbiedt. 7 Ik ODdergeteekende verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Eelkema ge had heeft. Zij is te den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na onvangst van post wissel a f 1.75 voor één off 10 voorzesdoozen Goudsmid. Horlogemaker, bericht hiermede, dat hij aanstaanden Maan dag (Marktdag) in „de Lindeboom" te spreken is, omtrent alles wat tot zijn vak behoort. Aanbevelend, GUST. BUHSE. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. der 30 Gemeensch. Polders. Zaterdag 7 September 1907. Tegenwoordig alle leden uitgezonderd de heeren Joh. Keijser, KI. Bz. Lap en C. M. Veeger. Voorzitter de heer J. S. Dijt, Dijkgraaf. Secretaris de heer J. Ruibing. De voorzitter opent de vergadering, de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Aan de orde: I Ingekomen stukken a een schrijven van den ontvanger der registra tie te Teiel, houdende mededeeling dat de Min. v. Financiën heeft medegedeeld, dat registratie van volmachten niet noodig is, als daarvan in het proces-verbaal eener gehouden stemming of in de notnlen eener gehouden vergadering geen gebrnik wordt gemaakt. «Alzoo//, zegt de voorzitter, //behoeven de bij onze administratie gebruikte volmachten niet ge registreerd te zijn//. Waar echter tengevolge het schrijven van den vorigen ontvanger der registratie het bestuur verplicht werd registratie te eischen, zal getracht worden die, als bet ware ten onrechte gevorderde gelden van het rijk terug te beko men. De heer C. B. Bakker zou het zeer gewenscht achten, dat aan het bovenstaande publiciteit werd gegeven. De heer W. A. Eelman meent, dat het op den weg van het Bestuur ligt, de betaalde registratie rechten terug te geven als de poging bij het Rijk eventueel mocht mislukken. In afwachting daarvan behoudt hij zich voor daartoe zoo noodig een voorstel te doen. De heer C. B. Bakker zou daar niet voor zijn, omdat het bestuur gedwongen is geworden die registratie te vragen, terwijl de heer Roeper van gevoelen is om alles maar te laten rnsten, ook geen teruggaaf van het Rijk te vragen. De heer W. A. Eelman doet echter het voorstel den Min. v.Fin. teruggaaf te vragen, welk voor stel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren G. P, Witte, Roeper, Kikkert, H. J. Keijser en Jb. Keijser. De voorzitter houdt zich buiten stemming. b Voorlezing wordt daarna gedaan van een beschikking van den Min. v. Oorlog, hondende de voorwaarden krachtens welke het Waterschap rijkseigendom in gebruik wordt overgestaan voor de bermverzwaring bij den zeedijk tusschen Ceres Schanssluis. Met deze voorwaarden wordt genoegen genomen. c. Medegedeeld wordt daarna dat de koopsom van de Bol op prolongatie is uitgezet op 21Jani j.l. tegen eene rente van 6°P 21 Juli j.l. is verlengd tegen 47/s°/o en °P 21 Aug. jl. tegen 43/s*/o- Na eenige discussie wordt daarna besloten basalt en grint voor de nieuw te maken wegen aan te koopen. II Aan de orde wordt daarna gesteld het veizoek van de maatschappij //Alkmaar Packet// te Alkmaar om in erfpacht te mogen ontvangen een gedeelte haventerrein, kadastraal bekend in sectie D, no. 1971, groot 59 centiaren, eertijds in erfpacht uit gegeven aan den heer C. Boeman te Alkmaar. Het dagelijksch bestuur adviseert het verzoek niet in te willigen omdat de heer Bosman ver zuimd heeft tijdig te berichten of hij de voor de verlenging gestelde voorwaarden accepteerde, hoe wel hem daartoe de vraag is gesteld geworden. 14- Juni j.l. is de vroeger verleende erfpacht geëindigd. Verschillende leden voeren hierover het woord en blijkt dat opnieuw verleening van erfpacht niet gewenscht wordt geacht. Het voorstel van het bestuur om op het ver zoek afwijzend te beschikken wordt daarna met algemcene stemmen aangenomen. Daarna vraagt de voorz. of ook een termijn dient gesteld te worden, binnen welke het ge bouw staande op den vroeger in erfpacht uitge geven grond dient te worden opgeruimd. Spreker is van gevoelen, dat wordt bepaald dat vóór 1 Dec. a.s. het gebouw moet zijn opgeruimd de billijkheid voldoende wordt betracht. Enkele heeren zijn voor een korteren, anderen voor een langeren termijn, doch ten slotte wordt besloten overeenkomstig het voorstel van den voorzitter. Eenstemmig is de vergadering van oordcel, dat, waar thans weer een belangrijk gedeelte haven terrein vrijkomt, er voor gezorgd moet worden dat bedoeld terrein vrij bi ij it. Op grond daarvan wordt met algemeene stem men afwijzend beschikt op het verzoek van de Tezelsche bootcommissie, om bovengenoemd per ceel in erfpacht te mogen ontvangen. III Ter tafel komt daarna het verzoek van het emeentebestuur van Texel, of bet waterschap ereid is een bijdrage te vericenen in de kosten van daarstelling van een steiger nabij Oost, waar voor de kosten in totaal zijn geraamd op f 1500. Het dagelijksch bestuur adviseert geen bijdrage te geven. In de eerste plaats ziet het niet in, dat de daarstelling van den steiger een waterschaps- belang is en in de tweede plaats zal de totstand koming van dien steiger zeer zeker belangrijke kosten voor het waterschap met zich brengen. Welke die kosten zullen zijn meent de voorz. zal voor een ieder wel duidelijk zijn. De heer Koning meent dat een steiger ter aangeduide plaatse van belang is voor vele inge landen, speciaal voor die van «het Noorden// en Oosterend; een bijdrage van het waterschap acht hij wel gerechtvaardigd. Komen eventueel Kosten voor het beharden van wegen of anderzins voor rekening van het waterschap, dan ziet spreker er geen bezwaar in die kosten tc maken. De voorz. antwoordt daarop van gevoelen te zijn, dat de bijdrage van het waterschap dan toch zeer zeker groot genoeg zal zijn. De heeren Eelman, Roeper en C. B. Bakker zijn het in hoofdzaak met den heer Koning eens; de heer Jb. Keijser daarentegen meent dat do zaak niet goed wordt ingezien, hij is van meening dat er geen redenen bestaan de gemeente in deze kwestie tegemoet te komen. Ten slotte stelt de heer Eelman voor een bijdrage te verlecnen a f 200 onder voorwaarde, dat ae steiger binnen een halfjaar gereed moet zijn. Dit voorstel, in stemming gebracht, wordt aan genomen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren H. J. Keijser, Jb. Keijser en de voorzitter. De heer KI. T. Bakker onthoudt zich van stemmen. IV. Wordt overgegaan tot het opmaken van de aanbeveling voor de benoeming van een heem raad, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer Joh. Sibr. Kejjser llz. De heer Eelman is nog steeds van mcening, dat de stemming voor het opmaken der aanbe veling is geschied in strijd met het reglement en wenscht daartegen te protcstceren. De voorzitter meent dat die kwestie hier vol doende ia besproken, tcrwyl deze vergadering aller minst geroepen is, daaromtrent uitspraak te doen. Verdere discussie daarover zal hij niet toelaten, doch verzoekt dc evcntueele bezwaren ter bcvoeg- der plaatse iD tc brengen. Daarna wordt tot stemming overgegaan voor een len candidaat. Uitgebracht wordon 13 stemmen, t.w. Joh. S. Keijser 11, A. A, Eelman 1, J. S. Dijt 1. Dc Heer Joh. S. Keijser Rz. staat dus als no. 1 op de aanbeveling. Bij slemming over een tweeden candidaat be komen dc heeren A. A. Jïclman 7, J. P. Kikkert 2, Jb. Bogaard IIz. 1, H. J. Keijser 1, Jb. A. Eelman 2. Tweede candidaat is dus de heer A. A. Eelman. By de stemming over een 3en candidaat be komen de heeren J. P. Kikkert 8. Ki. Roeper 1. L, Roeper Jzn. 2, J. H. Keijser 1, H. J. Keijser 1. Derde candidaat is dus de heer J. P. Kikkert. De voorzitter deelt daarna mede, dat Reijer Smit f 10 schadevergoeding heeft gevraagd voor toegebracht nadeel, wegens het afgraven van zoden van den lJsdijk. Der vergadering komt dit be drag veel te hoog voor, f 5 wordt ruim voldoende geacht. Gevraagd zal worden of daarmede genoegen wordt genomen. De heer Eelman vraagt hoe het staat met de verlaging van den overtoom over den Noorderdyk, waarop de voorzitter antwoordt dat de vereischte vergunning nog niet is verleend. Op ecnigen spoed hiermede zal worden aangedrongen. De beer G. P. Witte is van meening, dat do til over den Genteweg noodzakelijk vernieuwd moet worden hij wcnscht daarop do aandacht te vestigen. De voorzitter zegt nader onderzoek toe. Dc heer KI. T. Bakker zou willen voorstellen den dijksloot vanaf den Kadijk tot de Grooto Sluis te graven, waarop do voorzitter antwoordt van meening to zijn, dat het dag. best. den toe stand eerst eens dient op te nemen.cn bij gebleken noodzakelijkheid daartoe zou kunnen besluiten. Dc heer Eelman zou gaarne in de notulen zien opgenomen, dat H. Bakker te Nieuwediep het van hem bonoodigde land voor het maken van den Oosterwcg heeft afgestaan voor f 3000 per U.A ten oindc de meening weg tc nemen, dat hij bij zijn eisch van f 5000 is gebleven. In verband met dezen weg, deelt de heor KI. T. Bakker als zijn gevoelen mede, dat do richting van dien weg by Alibrug niet goed is, daarin alsnog verbetering aan tc brengen zou hij zeer gewenscht achten. Onderscheidene leden zijn het daarmee eens, tcrwjjl de voorz. do toozegging doet le zullen nagaan wat daaraan nog verbeterd kan worden. Dc heer Roeper vraagt of de afval van den Ooslcrcnderweg niet gebruikt zou kunnen worden voor verbetering van den weg naast dc Pastorie tc de Waal over eerie lengto van pl.m. 100 meter. De vergadering geeft blijken, daartoe wel genegen te zijn, hetzij met of zonder hulp van de gemeente, doch tot een bepaald besluit komt mon niet, doch aan het dag. best. wordt overgelaten na tc gaan, wat wel dc gewcnschte wijze is om die verbete ring tot stand tc brongen. Sluiting.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4