=J HOUTHANDEL. Steunt allen Óen hieuwen Sïexelscfien StoomBootóiensl Wenschen de toeren Aardappelenhandel. m W. C. BOELSUMS, De kinderen van A-quadraat WIJ VESTIGEN DE AANDACHT Haar wensch. J. Ph. BAKKER, Weverstraat. FOTOGRAAF, Nijkerk. G. F. CALLENBACH. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. BURG--TEXEL op onze ruime sorteering BOEKWERKEN in fraaien prachtband. LANGEVELD DEROOIJ. KANTOORBOEKEN en SCHRIJFBEHOEFTEN steeds voorradig. FEUILLETON. hunne wagens, karren, hooi- of maai- machines enz. enz. geverfd te hebben, kunnen klaar worden bij S. SMIDT, Molenplein Helder. is iederen eersten ZONDAG en MAANDAG van elke maand aan den Burg werkzaam. - - - - |A|A|A|A|A|A[A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A| Als cadeaux voor verjaring, feestelijke gelegenheid en prijsuitdeeling bij kinderfeesten, vindt men een rijke keuze, in de prijzen van f0,50 tot f 1,90. ■Voor liet leveren van Couranten, Tijdschriften of Boekwerken zoomede voor het plaatsen van advertenties in alle bladen, bevelen de ondergeteekenden zich beleefd en minzaam aan. l£9 "Voor ouden van dagen. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden gene zen van een ziekte en geea beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring die aanduidt dat verlichting en genezing van ziekten af hangen van een oordeelkundig ge- volgde behandeling. De heer P. Jaspers, wonende V ijverstraat 21 te Harlingen, meldt ons: 11 Flinken voorraad Schroten, Scha len, Achterdeelen en Kantdeelen tegen concurreerenden prijs. Schilder, BurgTexel. Heden in voorraad Puike waar, mooi van Stuk, prijs concurreerend. Aanbevelend, door A. J. HOOGENBIRK, met zes illustraties van J. H, Isings Jr., verscheen zooeven als deel 5 van den lOen jaargang der Ver- eeniging „Christelijke Bibliotheek". Dit werk zal vooraanstaan in de breede rij der werken van dezen begaafden schrijver. De prijs is voor niet-leden f l,SO ingen. f 3,20 geb.; den leden komt het op slechts f 1,— ingen. f 1,35 geb. Complete stellen van den lOen jaargang zijn thans verkrijgbaar a f 5,ingen., f 6,75 geb. Jfflga®*» Het tweede tienjarig tijdvak van „de Christelijke Biblio films©» theek" zal geopend worden met de verschijning van een prachtwerk van den eersten rang, dat als een blijde verrassing ieder van harte welkom zal zijn. Voor nadere bijzonderheden vragemen den nieuwen Catalogus, welke bij verschijning gratis wordt toegezonden. |A|A|A|A|AlA|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A|A I Voordat ik met uw uitstekende Fosters Rugpijn Nieren Pillen kennis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij en vlijmende pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkeeren, ik rustte te voren toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijnlijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mijn leeftijd van zeven en zeventig jaar komt gaat men niet meer zoo lichtvaar dig over een ongesteldheid heen. Toen ik met uw pillen begon kon ik reeds dadelijk de goede werkiüg daarvan bemerken en na dat ik een doosje had gebruikt, was er een groote verbetering in mijn toestand gekomen Ik kende mij zelf niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderde ouden van dageD van 70 tot 90 jaar zijn radicaal ge- zen van nier- en blaasziekten door Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel verlicht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Jaspers gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,voor zes doozen. J. P. DROS Pz., de CocksdorpTexel. Vrij naar het fransch door A.B. 30 '8 Avonds ben ik geheel vrij, mevrouw dineert om 6 uur en gaat dadelijk daarna naar haar slaapkamer en naar bed. Zij valt dan altijd direct in slaap. Ik wacht dan de terugkomst van den heer des huizes af en tegen acht uur, somtijds ook iets vroe ger, gaan wij dan aan tafel. Minstens drie maal in de week komt de goede geestelijke bij ons; hoe geDoegelijk dan de avond omgaat, valt moeielijk te beschrijven. De piano, waarnaar ik zoo lang verlangd heb, speelt op die avonden een grooten rol en wanneer mijnheer Guy er dan zijn violoncel bijhaalt, is het in een woord goddelijkIk zeg dat soms wel eens overluid, maar de goede geestelijke schudt dan het hoofd en zegt: Neen mijn kind, goddelijk is het niet! Alleen dat, wat van God komt is godde lijk maar het is verrukkelijk Ik heb nooit zooveel bekoring gevonden in de muziek als sedert mijn verblijf hier op het kasteel. Ik moet ook bekennen, dat de graaf waarlijk uitstekend de violoncel bespeelt. Onder zijne vingers weent en snikt het instrument, men zou zeggen dat het een levend wezen is, dat uiting geeft aan zijn gevoel van wanhoop en smart Soms, wanneer bij ophoudt en het stuk geëndigd is, zou ik bijna luidkeels uitroe pen, evenals vroeger, wanneer Meg me eens een boeiend verhaal verteld had„Nog meer, nog meer Ook de geestelijke gaat er blijkbaar in op, want meer dan eens merk ik op, dat hij zijn snuifdoos geopend houdt zonder er een snuifje uit te nemen, of dat hij met het snuifje tusschen de vingers blijft zitten. Wij deDken soms zoo weinig aan den tijd dat het twaalf uur is voor we begrijpen, dat het laat wordt, de kerkklok herinnert er ons dan aan. Ondanks het verzet yan den geestelijke schenk ik dan nog gauw thee voor mijne gasten, want het is altijd in mtyn kamer dat wij die samenkomsten hebbeD, mijnheer Guy brengt dan den geestelijke naar huis, terwijl ik dan mijn kamer weder een weinig in orde breng. Dit gedaan zijnde begeef ik mij naar bed, maar dikwijls blijf ik nog geruimen tijd wakker liggeD, mijn hoofd is dan nog te vol van allerlei melodiën. Ten slotte krijgt echter de slaap bij mij de 0 vei hand. XXIII Ik ben doodelijk ongerust! Vanmorgen begaf ik mij, volgens gewoonte, naar de kamer van den graaf om zijne papieren te rangschikken en hetgeen hij geschreven had te copieeren. Gisterenavond was hij reeds vroeg naar zijn kamer gegaanhij klaagde over hoofdpijn en had nog werk dat hij moest afmaken. Wat schrok ik, toen ik, op zijne kamer komende, daar de lamp nog brandende vond. Hijzelf zat in zijn leunstoel, het hoofd hing hem op de borst, zijne oogen waren gesloten en hij was doodsbleek, zoo dat ik eerst dacht dat hij dood was. Ik greep zijn hand, die naast hem hing, deze was droog en brandend heet. Toen ik hem aanraakte, opende hij de oogen en keek mij droevig aan. Mijnheer Gay, wat scheelt u. Is u ziek Ja, ik heb koorts geloof ik. Waarom komt u hier, hoe laat is het dan. Zijn stem klonk zoo vreemd, dat ik er nog meer door verschrok. Het scheen wel of hij moeite had met spreken. Waar heeft u pijn mijnheer, vroeg ik. Daar Hij bracht, dit zeggende zijn hand naar de keel. En daarhij wees op zijn hoofd,— alles is vuur Hij leed bepaald verschrikkelijk. Ik had nooit een zieke gezien, maar ik begreep dat de graaf ernstig ziek moest zijn, zoozeer was hij veranderd. Mijnheer Guy, zei ik, u moest naar bed, ik zal „Black" laten inspannen en naar Amiens zenden om een dokter. Ja...u heeft mogelijk wel gelijk, ik ben ziek geloof ik. Hij sprak met gebroken stem, als iemand die half is ingeslapen en terwijl hij deze woorden sprak, poogde hij op te staan, maar hij viel bewusteloos weer in zijn stoel neer. Ik verloor bijna mijn hoofd, maar geluk kig kwam ik spoedig tot bezinning. Haastig ging ik Roosje en Antoine roe pen, deze kwamen spoedig aanloopen en hielpen mij den graaf naar bed brengen, waar ik poogde hem weder tot bewustzijn te brengen. Roosje bleef mij ontsteld aanstaren en deed niets. Maar Roosje, dat geeft nu alles niets, zei ik zacht tot haar, maar loop eens gauw naar de pastorie en vraag ol de geestelijke dadelyk even wil komen. Roosje deed dit onmiddelijk. Daarop vroeg ik Antoine dadelijk het paard in te spannen en naar Amiens te rijden om den familiedokter te halen of een anderen als hij niet thuis mocht zijn. Ook hij gohoorzaamde onmiddelijk. Ik bleef nu alleen achter met den graaf, die nog steeds bewusteloos was.' Lang behoefde ik gelukkig niet te wach ten op de komst van den geestelijke, want deze kwam hevig ontsteld aan, op den voet gevolgd door juffrouw Catharina, nog met de nachtmuts op. Wij hielden nu samen raad om te bepalen wat we moesten doen tot de dokter komt. Toen de dokter er was, wisten wo ein delijk waaraan we ons te houden hadden, Onmiddelijk gevaar was er niet, doch de graaf was wel ernstig ongesteld. Ilij had keelontsteking. Het ia wel ernstig, zeer ernstig zelfs, maar niet beslist hopeloos. De geestelijke en juffrouw Catharina zijn op het kasteel gebleven en wat ze nu ook zeggen en doen, ik blijf bij mijn meester, ik zal hem verzorgen nacht en dag en we zullen wel eens zien ol die akelige ziekte dan nog niet wil wijken. Hij heeft voortdurende zorg noodig, heeft de dokter gezegd, daar hangt de ge nezing van af. Welnu, dan zal hij genezen 1 O, als hij eens niet genas Neen, maar dat zou verschrikkelijk zijn. XXIV Dat is nu reeds drie dagen dat ik, of liever, dat wij worstelen met den dood, want de goede geestelijke en juffrouw Cat harina zijn ook op het kasteel gebleven. En de dood gaat nog niet achteruit, maar wij ook niet. Mfjn hemel, welk een angst! De gravin weet nergens van, juffrouw Catharina houdt haar gezelschap en heeft haar wfjs gemaakt, dat ik voor een tijdje op reis bon. Het is gemakkelijk haar zoo iets wijs te maken, het goede mensch. Wat do afwe zigheid van haar zoon aangaat, meent zij, dat hij te Amiens is en op hot kantoor niet gemist kan worden. Hot is middernacht, ik ben alleen met mijnheer Guy en den geestelijke. De goede man is van vermoeidheid in slaap gevallen en ik waak. Mijn meester rust ook een weinig, ik kan hem zien bij het licht der schemerlamp. Wat is hij bleek, wat heeft hij gedurende die 3 dagen gele don. Hij kan geen geluid geven, hoo ;hij er soms zijn best toe doet. O, wat doet het mij pijn hem zoo to zien lijden. De dokter geeft weinig hoop meer. Vanmorgen vroeg ik hem nog: Zou hij weer beter worden Bij God zijn allo dingen mogelijk, mejuffrouw, gaf hij ten antwoord. {Wordt vervolgd). Uedrukt bjj LARüIiVJfiLü Jfc DB ROU1J, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4