Steunt allen Slexels Cigen StoomBootonèer neming. het slachten fan varkens en koelen, WHEN en SPEKROOKEN. Vereeniging Christelijke Bibliotheek. WINTERDIENST. dlnsicliten. Dr. A. TUYL, H.H. Veehouders! G. F. CALLENBACH, hoek Emmastraat, Streng verboden te jagen, C. R. KEIJSER Co. FEUILLETON, Haar wensch. De Pelgrimsreis van cleze wereld naar de toekomende, voorgesteld in den Den leden komt deze jubilé-uitgave op slechts f 0,90. I I NIJKERK. Ii Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. JSockh. Parkstraat. OPGERICHT A. D. 1 897, H Thans vereenigd met vorm van een droom, door JOHGNT "RTTTSTV A N, Prachtuitgave in groot kwarto formaat, met 31 illustraties naar teekeningen van HAROLD COPPING. B0EKH. PARKSTRAAT. De dankbaarheid van een bewoner van Den nelder. OOG-, OOR-, NEUS- en KEELARTS te Alkmaar; VERHUIST 1 November van de LANGE- STRAAT naar bij de Kneppelbrug. jjSjSBgig*» De ondergeteekenden bevelen IÏÏPI8-' zich beleefd aan voor Hopende door nette bediening een ieders gunst waardig te maken. Beleefd aanbevelend, J. KALF en N. MAAT. in jagende houding te loopen, honden te laten loopen en zonder vergunning wilsters te vangen, op de landerijen bij ondergetee kenden in gebruik. G. P. Witte Nan Roeper C. J. Kooger P. B. Vlaming Jb. B. Vlaming Jan Harte P. C. Bakker Arie Dalmeijer Jb. Boogaard S. G. Dros Jb. Boersen P. G. Dros Thijs Smit Jb. Koorn Jb. Bas P. Boersen J. Boon D. A. Eelman Jb. Roeper A. A. Eelman W. A. Eelman Thijs Witte Joh. Kuip H. J. Keijser. D. A. Eelman C. S. Keijser C. K. Mantje A. D. Eelman B. Jb. Vlaming te Oosterend en Omstreken. Verzekert uwe paarden tegen sterfte, invaliditeit en ongelukken bij de onderlinge Paardenverzekering Maatschappijgevestigd te Obdam. 1 November begint het derde kwartaal, tevens inschrijviDgstermijn voor veulens, lnschrijvingsbiljetten op aanvraag gratis. De Vertegenwoordiger, 40 Vrij naar het fransch door A.B. Half verblind door de sneeuw en bijDa bevroren van de koude, kwam de goede geestelijke slechts met veel moeite vooruit. Hij begaf zich naar het kasteel. Het was pas 4 uur, maar in dezen tijd van 'tjaar en dan met zulk een sneeuwbui, begon het reeds duister te worden, zoodat hij met moeite den weg kon vinden. Na een kwartier, dat hem wel een eeuw scheen, kwam de geestelijke eindelijk hijgende bij het kasteel. Een oogenblik bleef hij daar staan om wat adem te scheppen. Alles was stil in het kasteel, zoodat het den schijn had alsof er niemand thuis was, indien niet achter een der ramen een hel der licht had gescheneD. Dat licht kwam van de studeerkamer van den graaf en de geestelijke wendde zijn schreden daarheen. Voor de deur der kamer gekomen, bleef hij opnieuw staan, zijn knieën knikten en zijn hart sloeg hem tegen de keel. Al zijn moed verzamelend, trad hij de kamer binnen de graaf, voor zijn bureau gezeten, hief het hoofd op en glimlachte tegen hem. Maar bij het zien van het doodsbleeke gelaat verdween die glimlach om plaats te maken voor een uitdrukking van ongerustheid. Guy, ik vertrek, ik ga naar Parijs, ik heb een telegram van uwe moeder ont vangen, zij roept mij. Wat is daar te doen? Jeannette? Jeannette sterft, mompelde de goede grijsaaid. Mijn plsats is bij haar. Arm kind, ik had haar beloofd haar het geluk te geveD, hetwelk zij verdiende, maar ik heb het niet gekund. Laat ik baar dan tenminste nog de laatste zegen geven. De Nieuwe Bibliotheek De Protestantsch voor Zondagsschool en EN Christelijke Bibliotheek, Huisgezin, van H. W. S. Uitg. Egel. Boekhandel. Heden verscheen als deel 1 vae den llen jaargang der Vereen. Christelijke Bibliotheek Nu de Christelijke Bibliotheek haar tweede tienjarig tijdvak ingaat, doet ze dat met de verschijning van een prachtwerk, dat gedrukt is op mooi zwaar papier. Het formaat is tweemaal zoo groot als de gewone deelen der Chr. Bibliotheek, terwijl toch het getal vellen niet dubbel berekend wordt. Bovendien is het versierd mot 31 ingeplakte platen. De prijs is voor niet-leden bepaald op f 3,25 ingenaaid, f 3,75 gebonden, en dan nog bnitengewoon laag te noe men, daar in ons land nimmer een uitgave van „De Pelgrimsreis" beneden den prijs van f 10,verscheen, die met deze uitgave kan wedijveren, De nieuwe catalogus der Chr. Bibliotheek, die de voorwaarden van inschrij ving en het volledig programma voor den nieuwen jaargang vermeldt, is op aanvraag gratis verkrijgbaar in eiken soliden Boekhandel en bij den uitgever der Christelijke Bibliotheek De graat was zeer aangedaan, te vergeefs worstelde hij daartegen, hij was doodsbleek zijn lippen beefden en uit zijn oogen sprak zooveel wanhoop en angst, dat de goede geestelijke er diep door getroffen werd. Yergeef mij Guy, dat ik je zoo on voorbereid deze droevige tiding gebracht heb, maar ik ben er zoo door getroffen, dat ik niet recht meer weet wat ik moet zeggen of zwijgen. Hoorde de graaf wel wat de geestelijke zei Voor zijn blik kwam plotseling een visioen het was Jeannette, die op dezelfde plaats stond waar nu de geestelijke stond, zij moest zich aan een stoel vasthouden, met smeekenden blik keek ze hem aan, terwijl hij haar zonder medelijden wegjoeg. Dit visioen maakte plaats voor een ander, nog treuriger dan het eerste, het was Jeannette, die bleek en koud op haar bed lag uitgestrekt. De graaf stond uit zijn leunstoel op en bracht zijn handen naar het voorhoofd als om die visioenen weg te vagen, hij zag den geestelijke, die zich op een stoel had laten nederzinken. Och mijnheer, zei hij smeekend, het is toch zeker maar een beproeving. Jean nette is immers toch niet stervende. Neen, dat zou al te wreed zijn, U, maar spreek dan toch, u weet dat ik haar bemin. Neen, het is niet mogelijk, zeg mij toch dat het maar een booze droom is, heb medelijden met mij. De geestelijke gaf geen antwoord. Hij keek met strakken blik in het vuur, het was of hij de wanhopige vraag van den graaf niet had gohoord. Hij had echter alles gehoord, hij had ook begrepen aan welk een groot berouw de jonge man ten prooi was en zijn zwijgen was slechts een ptille beschuldiging. De graaf gevoelde dat; zijn trotschheid die tot op dit oogenblik steeds luider had gesproken dan zijne liefde, zweeg eensklaps i en hij was als een klein kind, die zich vol berouw over een verkeerde daad tot zijn meester begeeft, snikkende wierp hij zich aan de voeten van den geestelijke. Geen verwijt kwam er van de lippen van den ouden geestelijke. Het werk waar aan hij zoo lang had gearbeid, was eindelijk gereed, de Hemel had zijn vurigen wensch vervuld, de liefde had gezegevierd over de trotschheid. Toen Guy opstond, hadden beiden slechts een gedachte ze moesten dadelijk vertrek ken, de minuten waren kostbaar. Ik ga met u mee, Antoine zal in spannen, mogelijk komen we nog vroeg genoeg om met de sneltrein mede te kunnen. De oude knecht had spoedig het kleine paardje, dat in de plaats van „Black" was gekomen, ingespannen en binnen een half uur was men nog juist bijtijds aan't station. Gedurende de reis van Amiens naar Parijs spraken de beide reizigers bijna niet. Zij waren beiden bevangen door denzelfden vrees, dat zij namelijk te laat zouden komen. De geestelijke zat met gesloten oogen te bidden. De graaf, die gekweld werd door smart en wrooging, kon zijn ongerustheid niet bedwingen. O, wat vervloekte hij nu die ellendige trotschheid, waaraan hij sedert 6 maanden had gehoorzaamd, wat had hij een berouw over zijne stijfhoofdigheid, al tijd geweigerd te hebben de goede raad van den geestelijke op te volgon. Nu zou hij zijn leven willen geven om dat dierbare leven te redden hetwelk nu misschien door zijn schuld zou worden uitgodoold Hij gevoelde wel, dat Jeannette sterven zou aan do wonde, die hij aan haar hart had toegebracht. Zijne liefde, welke door zijn trotsch hot zwijgen was opgelegd, was nu krachtiger dan coit. To Parijs gekomen moest de geestelijke hem meer dun eens zeggen, dat zij nu te Parijs waren en moesten uitstappen. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van hare ondervinding, machtigt ons een inwoner van don Helder hare volgende verklaring te publiceeren. Mejuffrouw A. Hofman, wonende Piet Heinstraat 3 te den Helder meldt ons Gedurende ongeveer zes jaren heb ik vreeselijk geleden aan de nieren. Onop houdelijk had ik hevige pijn in den rug en dc lendenen waardoor ik zelfs genood zaakt werd gebogen te loopen. Wanneer ik mij ongelukkig bukken moest, had ik erge steken in mijn rug en ik kon me haast niet meer oprichten. Mijn slaap ontweek me en 's morgens was ik meer vermoeid bij het opstaan dan den avond te voren bij het naar bed gaan, Ik had veel last van dikke voeten en beenen en somtijds waren zelfs mijn polsen en armen opgezwollen. De urine was altijd troebel en liet een zanderig bezinksel na, terwijl ze een on aangename lucht verspreidde. Ik kreeg veel schemeringen voor de oogen en was immer mismoedig en treurig gestemd. Toen ik op aanraden van een kennis met uw Fosters Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam er een groote verandering in mijn toestand en toen ik twee doosjes geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen, evenals de andere kenteekenen der ziekte. Ik voel me een heel ander mensch nu, doch zal eenigen tijd met uw uitstekend geneesmiddel voortgaan, teneinde van een algeheele genezing zeker te zijn. 10 Ik ondérgeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wgze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Water zucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water, afkomstig uit het bloed dat doorge drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goe den toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen vol komen genezen worden door Fosters Rug pijn Nieren Pillen. Verzeker u dat men u de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Hofman gehad heeft. Zij zjjn te Den Burg verkrijgbaar by de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f10,voor zes doozen. Er was niemand aan den trein om hen al te halen, waarom zij een rijtuig namen, dat hen naar de woning van Jeannette bracht. De gravin ontving hen. Zij begreep de angstig vragende blikken van hen en zei Zij leeft nog, maar is ernstig ziek. Hoe is het gekomen? vroeg de goede geestelijke. Bijna plotseling. Zooals u weet was ze reeds langen tijd lijdende en haar zwakte nam langzamerhand toe, maar zij hield zich altijd zoo goed, dat we ons daarover nog niet ernstig verontrustten. Den 1 Januari echter kwam zij me zeer vreemd voor; ze was gejaagd en nu eens neerslachtig, dan weder opgewonden, zij klaagde over hevige hoofdpijn. Zij vroeg om haar schrijfboek, dat zij als haar dagboek gebruikte, men heeft het haar gegeven en wij zija toen naar beneden gegaan om te dinceren. Toen juffrouw Mario ongovecr een uur later b(j haar kwam, vond zij haar buiten konnis naast haar bod. Toen zo weer bij kwam, herkende ze ons niot moer en mompelde allerlei woorden zonder eenigen samenhang. Sedert dat oogenblik is de toestand zoozeer verergord, dat de dokters om zoo to zeggon, in het geheel geen hoop meer geven. U kunt wol naar haar toegaan. Het armo kind roept onophoudelijk uw naam, voegde me vrouw de Mareuil er droovig aan toe, ter wijl zij zich tot haar zoon wenddo, maar zij zal u zonder twijfel wel Diet herkennen. Do smart van den graaf toen hij Jean nette weder terugzag, is onbeschrijfelijk. Hot armo meisje lag met de oogen wijd open gesperd, maar die oogen waren zonder eonigo uitdrukking en stondon dof, alsof allo leven haar lichaam reeds ontvloden was. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANDJEVEL1) DJi ttUulJ,Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4