Steunt allen 3exels Cigen Stoom$öotonèerneming Alweer Bekroond. Firma Jok F. loppateAlkmaar, E. F. MEIJER, Celderschekade 8, Rotterdam. Lees dit met aandacht. STEYAERTS BEER. levensgroote portretten LIJNZAADKOEKEN Haar hand was onbruikbaar. Mej. G. ROEPER, Burg Texel. Spoorboekjes a 10 ct. voorhanden. De wederopstanding van Mijnheer Wiggelt. Duizenden Kalveren THORLEY'S Kalvermeel, THORLEY'S Kalvermeel Eenig St.-Nicolaascadeau. oliesoorten JCulp mestsloffen. Prijsp. pot 35 ct-75 ct. fl,20 en f2.50 LET OP Alleen Je echte Kloos- BOEKH. PARKSTRAAT. FEUILLETON. HET BESTE DRAlSfflAvANVALKEMBURG'S- Te den Burg uitsluitend verkrijg baar bij A. DROS Albzn. Eenige woorden van een inwoner van Den Helder. WESSAKEH Lr AAK W0RMERYEER. Merk „W. L.", 1 Een ledig doosje kon zij niet optillen. De KLOOSTERBALSEM genas baar. Mej. L. VAN DER HAVE te Zwijn- drecht schrijft ons het volgende Voor twee jaar geleden heb ik mijn hand gebroken, waardoor mijne hand en schouderspieren verlamd waren ge worden. Ik kon mijn hand niet optillen. Dagelijks stond ik vreeselijke pijnen uit en daar ik reeds vele middelen ter genezing beproefd had zonder zelfs ver lichting te mogen ondervinden, dacht ik niet anders of ik zou mijn geheele leven zoo door moeten sukkelen. Ik kwam op de gelukkige gedachte het eens met den Kloosterbalsem, klooster Sancta Paulo te beproeven. Dat dit werkelijk een gelukkige gedachte ge weest is, blijkt nu, want na 4 potjes Kloosterbalsem gebruikt te hebben, ben ik totaal genezen en kan ik mijn hand weer evengoed gebruiken als vroeger. Pijn heb ik in het geheel niet meer. Ik ben dan ook zeer dankbaar voor mijne genezing en geef u het recht dit te publiceeren. De KLOOSTERS ALSEM, Klooster Sancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snij wonden, rheu- matiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstui kingen, lendepijn, pijn in den rug, spierverrekkingen, winterhanden en wintervoeten. lilil UI terbalsem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij Uit het Engelsch door P. L. 1. Sol Ketchmaid, de waard van de herberg „Het Schip", zat in het buffet en stond nu en dan op, om de klanten die dit prettig verblijf met hem deelden, te bedienen. Veertig jaren varen voor de mast had van hem een autoriteit op het gebied van zeezaken gemaakt; vijf jaar eigenaar van „het Schip" en binnen vijf mijl geen ver gunning in den omtrek had van hem een autokraat gemaakt. Trots luisterde hij vanuit zijn van kus sens voorziene armstoel naar de gesprekken. Somtijds mengde hij zich er in en koos partij en het was van te voren reeds be paald dat de zijde die hij gekozen had, het zou winnen. Hoe duidelijk of ook derede van de tegenpartij was, had Ketchmaid de waard slechts één onfeilbaar antwoord—de man was dronken. Wanneer mr. Ketch maid die meening geuit had, was de kwestie uit. Vrees voor zijne vergunning, anders niet aanwezig, beviDg hem dan plotseling en het kleine deurtje, dat toegang gaf tot het buffet, openende beval hij den tegen partij bulderend, te vertrekken. Tweemaal had hij in den laatsten tijd Ned Clark, de dorpsschoenmaker, op wiens sterke kop het dorp roem droeg, gewaar schuwd, Bij de derde gelegenheid was de verontwaardigde schoenmaker te midden van een hartstochtelijke reden over't recht zijn mijne BREIMACHINES thans op de Intern, tent.stelling van Ambachtswerktui gen te Amsterdam Mij. van Nijverheid. Een bewijs dus dat de ware deskundigen mijn met Goud bekroonde BREIMACHI NES aanbevelen. Man of vrouw uit den netten stand, zelfs gebrekkigen. die een bestaan of bijverdienste zooken, met gemakkelijk werk aan huis, het geheele jaar door direct loon, vragen om inlichtingen. Talrijke getuigschriften van werkers ter inzage. A Worden jaarlijks gefokt met Baaltjes inh 25 kgr. f. 5 25 franco plaats Gebruiksaanwijzing in ieder baaltje. Vertegenwoordiger voor Nederland en Belgie Kb BARGER, Amsterdam, NASSAUKADE 370. Allen die sterke, gezonde, goed ontwikkelde kalveren wenschen te fokken en niet genoeg versche melk bezitten, voederen met, THORLEY'S Kalvermeel en de uitkomsten zullen hun het uitstekende van dit artikel doen zien. Verhinder den groei Uwer Kalveren niet. door hun on verteerbaar Kalveren voedsel te geven maar gebruik: GEKOOKT daarom het goedkoopste. Een Kalver meel waarmede men kalveren geheel zonder melk van het geboorte uur af kan fokken. Thoriey's kalvermeel behoeft niet meer gekookt te worden doch «s gekookt. GEKOOKT kalvermeel is verre te verkiezen boven elk ander soort. Kosten minder dan 1 Gent pen litep. In Maart 1906 werd aan den heer L. J. TIMMERMANS, Hofstede Holland, 2000 kilo Beer als proef geleverd;tengevolge der gunstige uitkomsten nam hij in Maart van dit jaar 10,000 kilo;thans is hij vol komen overtuigd, dat de Beer in verhou ding tot zijnprijs, voordeeliger kan gebruikt wordendan Superphosphaat en Zwavelzure Ammoniak, daarom heeft hij tegen Februari opnieuw 10,000 kilo besteld. Mochten er genoeg afnemers zijn om een vaartuig naar de fabriek te zenden, dan kan ik de Beer leveren aan 1 31 in plaats van 1 36 de 1000 kilo franco haven Oude- schild en Cocksdorp, in welk geval de-heer Timmermans bereid is om 20,000 kilo te nemen. Bestellingen worden ingewacht. D. W. COMNCK WESTENBERG. Het bovenstaande door mij bevestigd. Texel, 10 November '07. (get.) L. J. TIMMERMANS. van spreken, door den waard op de straat geworpen. Na dien tijd was niemand meer veilig. DieD avond trad hij de herberg weder binnen. Hij was als protest drie dagen weggebleven en de waard was natuurlijk verontwaardigd overzoo'n weerspannigheid. Goeden avond, Mr. Ketchmaid, zei de schoenmaker, geef mij asjeblieft een half flescbje limonade. Clarks kornuiten lachten en nadat Ketch maid hem nog eens aangekeken had om te zien of hij het meende, bediende hij hem stilzwijgend. Er ip iets goeds in limonade, zei de schoenmaker, zijn glas langzaam leegdrin kende, niemand zal zeggen dat men dron ken is, al drinkt men er een emmerval van. Er hoerschte een akelijke stilte, tenlaatste door het smakken der lippen van Mr. Clark onderbroken. Was er nog nieuws, sinds ik wegge weest bon, jongens? vroeg hij, of heb jullie weer net als gewoonlijk naar de buiten gewone avonturen geluisterd van den waard toen hij nog ter zoe voer De waarheid is soms vreemder dan verzinsels, zei Mr. Peter Smit, de kleer maker op afkeurende toon. Dat stemde de schoenmaker toe. Maar ik heb het nooit geloofd, voor ik van de avonturen gehoord heb, die Mr. Ketchmaid heeft meegemaakt merkte hij op. Dan geloof je het nu, zei do waard kortaf. En de geloofwaardigste van je verha- lon zijn de meest wondervolle uitdeheele boel, zei Mr. Clark. Wat meen je met de geloofwaardigste? Bij gunstig weer is voorloopig icdereu Maandag weer gelegen heid voor opnamen aan den Burg. Voor reclame leveren wij met lijst, naar ieder portret vanaf 6. Aanbevelend, W. C. BOELSUMS, Fotograaf, nelder. LEEUWARDEN vroeg de waard, terwijl hij de leuniDgen van zijnen stoel vastgreep. Wel, de wonderlijkste, grinnekto de schoenmaker. Ja, hij heelt er verscheidene meege maakt, zei de kleermaker. De geloolwaardigste die m() invalt, zei de schoenmaker, is dio waarin Henri Wiggelt den bootsmansmaat, zijn been werd afgebeten toen hij Mr. Ketchmaid van de haai redde, en zijn scheepsmakker Sam Jones, de zwarte kok, gewond raakte, toen hij hem uit de handen der Zuidzee-eilan- ders bevrijdde. Het verveelt mij nooit die geschiede nis te hooren vertellen, zei de kleermaker. Mij ook niet, zei Mr. Clark. Ketchmaid staarde hem over z(jn pijp boos aan: de schoenmaker lachte opgeruimd. Nog een half flescbje limonade, waard, zei hij zacht. Ga heen en koop je limonade ergens anders, barstte de waard los. Ik drink het liever hier, hernam de schoenmaker, en je moet mij bedienen Mr. Ketchmaid. Een herbergier moet zijne klanten bedienen of hij wil of niet, anders verliest hij zijn vcrgunningrecht. Niet wanneer ze dronken zijn, zei de de waard. Zeker niet, zei de schoenmaker, cn daarom drink ik limonade. De verontwaardigde waard deed de kurk, na hom van het ijzerdraad ontdaan to heb ben, tegen den zolder vliegen. De schoenmaker nam hot glas aan en keek boleedigoDd rond. Ik drink op de gezondheid van Mr. Wiggelt, die zjjn been verloor om Kotch- Mejuffrouw Kansen te Den Helder heeftiets te zeggen betreffende Fosters Zalf, het be kende middel tegen huidziekten, zooala aambeien, eczema, huiduitslag, jeukingen, enz. 22 Mejuffrouw M. C. Kansen, Yischstraat 6 te den Helder meldt ons Sedert zes maanden heeft mijn tweejarig kind geledon aan een hevige uitslag op den rug en armen. Het was verschrikkelijk om aan te zien wat het arme kind te doorstaan had, voornamelijk door de hevige jeuking. Ik wist niet meer wat ik moest beginnen want de uitslag werd hoe langer hoe erger. Alles wat ik hiervoor geprobeerd had was te vergeefs gebleven, üp aanraden van een mijner kennissen liet ik een doosje Fos ters Zalt komen en ik kan met blijdschap getuigen dat deze mijn kind onmiddelijk verlichting gaf en tien dagen later was de arme kleine geheel genezen en kon ik niets meer van de ellendige uitslag bemerken. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde dio Mejui- frouw Kansen gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand teekening van James Foster voorkomt. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. -- Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EEKE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. levert steeds onder Openbare Controle en tegen uiterst concurreerende prijzen Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij den Heer C. K U I P. maid het leven te redden, ook op Sam Jones, die zich voor datzelfde edele doel de borst met een spits liet doorsteken, ook op kapitein Peters, dio hem alsof het zijn eigen zoon waB, oppastte toen hij uitgeput was door het werk wat hij deed voor vijf man, die verdronken waren; ook op de ge zondheid van Dick Lee die hem hielp een Chineescho jonk met roovors to overmees teren en alle zeventien doodde door hoo maakte je ze ook weer dood Ketchmaid De waard, die in het buffet bozig was, deed alsof hij niets hoorde. Doodde ze allo zeventien door hen eerst moppen to vertollen tot zo in slaap vielen, en zo toen almaakte met het houten been van Wiggelt, hernam do schoenmaker. Hi, hi, zei een ongelukkig luisteraar, het uitproestende. Plotseling hield hij zich in en trok een ernstig gezicht, toen de waard naar hem keek. Het was boter dat je naar huis ging, Jem Summers, zei de waard schuimbekkend van woede, je hebt teveel gebruikt. Dat heb ik niet, zei Jem stout. Er uit ga je, zei Mr. Ketchmaid. Je kent de regelen, ik houd een netto herberg en al diegenen die zich niet weten te ma tigen gaan er uit. Je moot je bij limonade houden Jom, dan kun je zeggen wat je wilt, zei Clark. Summers keek rond om hulp en daar hij geon meelij in do oogon van don waard zag, ging hij heen, poinzondo hoe hij het overige van den avond zou doorbrengen. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGKVffiLO Sc l)li RDoiJ, Texel.

Texelsche Courant | 1907 | | pagina 4